Pernai „Modus Group“ pajamos viršijo pusę milijardo eurų, investicijos augo 2,5 karto

Pernai „Modus Group“ pajamos viršijo pusę milijardo eurų, investicijos augo 2,5 karto

Tarptautinės įmonių grupės „Modus Group“, veikiančios atsinaujinančios energetikos, mobilumo paslaugų ir automobilių prekybos srityse, konsoliduotos audituotos veiklos pardavimų pajamos 2019 m. išaugo beveik 50 proc. ir viršijo 504 mln. eurų. Grupė pernai nuosekliai augino investicijas į įvairias veiklos sritis Lietuvoje ir užsienio rinkose – lyginant su 2018 m. investicijos padidėjo 2,5 karto iki beveik 159 mln. eurų.[*]

„2019-ųjų metų makroekonominė ir investicinė aplinka leido tęsti aktyvią plėtrą ir didinti investicijas pagrindinėse „Modus Group“ veiklos srityse. Tai prisidėjo prie solidaus ir tvaraus pajamų augimo, kurios pirmą kartą grupės istorijoje perkopė 0,5 mlrd. eurų ribą. Pajamas didino atsinaujinančios energetikos plėtra užsienio rinkose – Lenkijoje, Ukrainoje, Baltarusijoje. Prie šio augimo taip pat prisidėjo ir sėkminga „CityBee“ plėtra Baltijos šalyse, tris kartus išaugęs klientų skaičius ir pristatytos naujos paslaugos. Labai sėkmingi metai buvo ir grupės automobilių verslo segmentui”, – sako dr. Kęstutis Bagdonavičius, „Modus Group“ valdybos pirmininkas ir direktorius.

Anot jo, pernai toliau sparčiai augo grupės įgyvendinamų projektų užsienio rinkose dalis. Energetikos srityje veikianti grupės įmonė „Green Genius“ atidarė naujas biodujų jėgaines Baltarusijoje, įgyvendino didelius saulės energetikos projektus Lenkijoje ir Ukrainoje, vystė projektus kitose Europos šalyse. Tuo tarpu mobilumo paslaugas teikianti „CityBee“ išplėtė veiklą į Latviją ir Estiją. „Modus Group“ įmonės šiuo metu veikia jau 12-oje Europos rinkų.

Sparčiausias pajamų augimas 2019 m. fiksuotas energetikos bei mobilumo srityse. Grupei priklausančių energetikos bendrovių pajamos padidėjo 129 proc. ir siekė daugiau kaip 63 mln. eurų. Su mobilumo paslaugomis susijusių verslų pajamos išaugo 89 proc. ir sudarė beveik 38 mln. eurų. Automobilių prekybos segmento pajamos augo 39 proc. – iki daugiau kaip 400 mln. eurų.

Didžioji grupės investicijų dalis 2019 m. buvo nukreipta į dvi strategines kryptis: žaliosios energetikos ir inovatyvių mobilumo paslaugų verslo plėtrą užsienio rinkose. Investicijos į energetikos sritį sudarė didžiausią dalį visų investicijų ir siekė beveik 136 mln. eurų. Lyginant su 2018 m., jos išaugo 170 proc. Mobilumo srities investicijos pernai didėjo 111 proc. ir viršijo 21 mln. eurų.

„Mobilumo ir atsinaujinančios energetikos sritys ir toliau išliks prioritetinėmis grupės investicijų kryptimis. Žinoma, plėtros tempą ir verslo planus, kaip ir daugelis kitų organizacijų visame pasaulyje, šiemet koreguosime atsižvelgdami į dėl pandemijos pasikeitusią globalią situaciją bei jos keliamus ekonominius iššūkius. Trumpuoju laikotarpiu svarbiausia mūsų darbuotojų sveikata ir verslo tvarumas. Tačiau ilgalaikėje perspektyvoje ir toliau sieksime įgyvendinti užsibrėžtus tarptautinės plėtros planus. Pasikeitusi situacija kartu verslui atveria ir galimybių – žengti į naujas veiklos sritis, pasiūlyti naujas paslaugas klientams. Tą jau sėkmingai daro grupės mobilumo įmonė „CityBee”, pradėjusi teikti pristatymo paslaugas“, – sako dr. K. Bagdonavičius.

Jo teigimu, pernai sparčią plėtrą užsienyje padėjo vykdyti ir įgytas tarptautinių partnerių bei investuotojų pasitikėjimas. Tarp jų – viena didžiausių pasaulyje turto valdymo įmonių „Aberdeen Standard Investments”, Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (EBRD), Prancūzijos investicinis fondas „Eiffel Investment Group“. „Šios partnerystės – tai sukauptos patirties ir užsitarnautos reputacijos rezultatas. Jos bus labai vertingos ir įgyvendinant tarptautinės plėtros viziją ateityje“, – pažymi „Modus Group“ vadovas.

Grupės pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą bei amortizaciją (EBITDA) 2019 m. sudarė daugiau kaip 55 mln. eurų: 16 mln. jo uždirbo energetikos srityje veikiančios grupės įmonės, beveik 10 mln. – automobilių prekybos bendrovės, 2 mln. – mobilumo paslaugų. Daugiau kaip 26 mln. eurų sudarė EBITDA iš kitų veiklų (įskaitant grupės sudarytus sandorius kaip „BMW“ ir „Mini“ automobilių prekybos verslo Lietuvoje pardavimas bei nepagrindines veiklos sritis kaip pelnas iš nekilnojamojo turto). Grupės konsoliduotas audituotas veiklos pelnas prieš apmokestinimą siekė daugiau kaip 43,6 mln. eurų. 2019 m. uždirbtą pelną „Modus Group“ reinvestavo į tolimesnę verslo plėtrą ir naujus projektus.

Nuoroda į „Modus Group“ veiklos rezultatų 2019 m. apžvalgos leidinį.

Modus Group” – tarptautinė įmonių grupė daugiausiai veikianti atsinaujinančios energetikos („Green Genius“), mobilumo paslaugų („CityBee”) ir automobilių prekybos srityse. Įmonių grupė valdo automobilių prekės ženklų atstovybių tinklą, tarp jų – „Porsche“, „Fiat“, „BMW“, „Bentley“, „Maserati“ ir kt.

Daugiau informacijos: www.modus.group

Kontaktinis asmuo:

Ugnė Bartašiūtė

Komunikacijos vadovė

El. p. ugne.bartasiute@modus.group

Mob. +370 614 74 046

[*] „Modus Group” priėmė sprendimą grupės finansines ataskaitas už 2019 m. teikti pagal Tarptautinius finansinės atskaitomybės standartus (TFAS). Šio sprendimo įvykdymui buvo pakeista grupės apskaitos politika, kuri nuo 2018 m. sausio 1 d. atitinka TFAS reikalavimus. Todėl grupė pakoregavo anksčiau pagal LR verslo apskaitos standartus finansinėse ataskaitose pateiktas sumas.

Pranešimą paskelbė: Lina Mickutė, UAB „INK agency“

Kiti skelbimai:
 
HELLY HANSEN Vidda Parka Women's Black L
 
CAMPER Oxyde Foca Dark Brown 37
 
HELLY HANSEN Rigging Coat Men's Black L
 
Crocs™ Classic Lined Clog Navy/Charcoal 36,5
 
REIMA Stemu Denim Blue 29

Rekomenduojame

Kokią ateities susisiekimo sistemą kursime Vilniuje?

Kokią ateities susisiekimo sistemą kursime Vilniuje?

Vilniaus valdžia negaili dėmesio ir pinigų dviračių takų statybai. Reikia pagalvoti, kaip efektyviai šią sukurtą susisiekimo infrastruktūrą išnaudoti. Didelių pasiekimų šioje srityje turi Indija ir Vietnamas. Vilniuje automobilių spūsčių mastui artėjant prie Indijos miestų, galima pasinaudoti pastarųjų patirtimi – dviračių taksi kroviniams ir žmonėms pervežti. Indijoje tokiu transportu užsiima žmonės, vadinami „rikšomis“. Žmonių pervežimui jie […]

Tyrimas: po eismo nelaimės skambiname ne skubios pagalbos numeriu, o antrajai pusei

Tyrimas: po eismo nelaimės skambiname ne skubios pagalbos numeriu, o antrajai pusei

Kelyje patyrę eismo nelaimę Lietuvos vairuotojai pirmiausia apie ją praneša ne skubios pagalbos tarnyboms, o sutuoktiniui arba partneriui. Tyrimas parodė, kad beveik trečdalis mūsų šalies vairuotojų po eismo avarijos iškart skambina antrajai pusei ir tik 17 proc. vairuojančių lietuvių iškart renka pagalbos numerį 112. Tokias tendencijas atskleidė draudimo bendrovės „Gjensidige“ užsakymu bendrovės „Nielsen“ atlikta reprezentatyvi […]

„BMW Motorrad“ atskleidė penkias 2021 m. motociklų sezono naujienas

„BMW Motorrad“ atskleidė penkias 2021 m. motociklų sezono naujienas

Rudeniui artėjant pabaigos link, Vokietijos gamintoja „BMW Motorrad“ atskleidė būsimojo 2021 m. motociklų sezono naujienas. Kitąmet į gatves išriedės net penki nauji modeliai: šį pavasarį atnaujinto „R 18“ klasikinė versija „BMW R 18 Classic“ ir  atnaujinta „BMW R nineT“ modelių šeima: „R nineT“, „R nineT Pure“, „R nineT Scrambler“ bei „R nineT Urban G/S“.   […]

Vilnius kviečia Vėlinių dienomis kapines lankyti saugiai: vengti didesnių susibūrimų, dėvėti kaukes

Vilnius kviečia Vėlinių dienomis kapines lankyti saugiai: vengti didesnių susibūrimų, dėvėti kaukes

Šiandien sostinėje įsigaliojus lokalaus karantino apribojimams, savivaldybė kviečia gyventojus atsakingai planuoti artėjantį Vėlinių savaitgalį, įvertinti savo sveikatos būklę ir rizikas, ypač tai svarbu vyresnio amžiaus žmonėms, turintiems įvairių lėtinių susirgimų. Savo ruožtu savivaldybė pasirūpino, kad spalio 31 d. ir lapkričio 1–2 d. dažniau kursuotų viešasis transportas, o Rokantiškių, Saltoniškių, Karveliškių ir Kairėnų kapinių prieigose pakeitė […]