Pernai BMW pardavė dvigubai daugiau elektromobilių, rekordai fiksuoti ir Lietuvoje

Pernai BMW pardavė dvigubai daugiau elektromobilių, rekordai fiksuoti ir Lietuvoje

Vokietijos automobilių koncernas BMW praėjusiais metais visame pasaulyje pardavė beveik 2,4 mln. transporto priemonių ir išsaugojo lyderio pozicijas premium modelių segmente. Ypatingai šoktelėjo tik elektra varomų BMW ir „Mini“ pardavimai – jie viršijo 215 tūkst. vnt., ir tai yra 107,7% daugiau nei užpernai. Rekordinius metus koncernas fiksavo ir Lietuvoje.

„Mūsų stipri produktų įvairovė yra geriausias atsakas į sudėtingą verslo aplinką – tai leido mums 2022 m. daugiau nei dvigubai padidinti tik elektra varomų transporto priemonių pardavimus”, – sakė „BMW AG” valdybos narys Pieteris Nota. – „Esame įsitikinę, kad šią sėkmę pratęsime ir 2023 m., nes sulaukiame daug užsakymų mūsų modeliams su elektros varikliu”, – pridūrė P. Nota.

Kaip nurodo koncernas, praėjusiais metais dėl iššūkių, kuriuos kėlė trūkinėjusios tiekimo grandinės, pandemija Kinijoje ir Rusijos karas Ukrainoje, klientams pristatytų BMW, „Mini“ ir „Rolls-Royce” modelių skaičius buvo nežymiai mažesnis – 4,8 procento. Didžiausias poveikis buvo juntamas pirmąjį pusmetį, tačiau antrąjį 2022 m. pusmetį pardavimai vis labiau didėjo. O ketvirtąjį metų ketvirtį „BMW Group” klientams pristatė net 651 798 transporto priemonę – +10,6 proc. daugiau nei 2021 m. paskutinįjį ketvirtį.

Optimistiškai „BMW Group” žvelgia ir į ateinančius metus – tikisi pelningo augimo ir tolimesnio elektromobilių pardavimo augimo. Grupė siekia, kad 2023 m. jau 15 proc. visų parduotų automobilių sudarytų visiškai elektrinės transporto priemonės. Prie augimo prisidėti turėtų ir stiprinama elektromobilių pasiūla – šiemet turėtų debiutuoti naujas modelis „BMW i5“.

Išskirtinio dėmesio sulaukė elektrifikuoti modeliai
Koncernas nurodo, kad bendras visų elektrifikuotų BMW modelių pardavimų skaičius (įskaitant ir iš tinklo įkraunamas hibridines versijas) augo 35,6% ir perkopė 372 tūkst. vienetų. Daugiau pernai parduota ir BMW markės motociklų – per 202 tūkst. vnt. (+4,4 proc.), o prie to prisidėjo ir populiarumo sulaukęs tik elektra varomas „BMW CE 04“ dviratis modelis.

Daugiau koncernas pardavė ir elektrifikuotų „Mini“ markės modelių – jų pardavimai didėjo 14,3% iki beveik 61 tūkstančio. Populiariausiu 2022 m. buvo tik elektra varomas „Mini Cooper SE“, kurių parduota virš 43 tūkstančių.

Augo praėjusiais metais ir koncernui priklausančio prabangių automobilių prekės ženklo „Rolls-Royce“ pardavimai. Šių modelių klientams pristatyta per 6 tūkstančius. Tai – 7,8 proc. daugiau nei 2021 ir daugiausia per visą 118 m. „Rolls-Royce“ prekės ženklo veiklos istoriją.

Lietuvoje – geriausi metai istorijoje
Įgaliotoji BMW atstovė Lietuvoje „Krasta Auto“ taip pat skaičiuoja rekordinius metus – klientams pristatyta net 1351 transporto priemonė. Didžiausią dalį sudarė BMW markės automobiliai, kurių parduota 1081. „Mini“ modelių parduota 74, o „BMW Motorrad“ motociklų – 196 vienetai.

„Praėjusius metus vertiname kaip labai sėkmingos, o prie to labiausiai prisidėjo augantys automobilio nuomos verslų poreikiai – operatoriai iš savo klientų jautė poreikį siūlyti daugiau premium segmento modelių. Todėl pernai „Krasta Auto“ sudarė rekordinį sandorį su „CityBee“ ir „MyBee“ – šioms automobilių nuomos platformoms pristatyta net 400 įvairių BMW modelių. Dešimtys BMW parduoti ir „Sixt“ bei „We Fleet“, – sakė M. Daujotas.

Jis teigia, kad 2022 m. kelissyk išaugo ir elektromobilių pardavimai. BMW elektromobilių pernai parduota 41 vnt. (užpernai – 15), o „Mini“ – 38 vnt. (2021 m. – 10 vnt.). Tuo tarpu tarp „BMW Motorrad“ modelių buvo itin populiarus elektros variklį turintis motoroleris „BMW CE 04“ – jų klientams pristatyta 11 vnt.

„Elektra varomų transporto priemonių pardavimai galėjo būti ir dar geresni, tačiau juos ribojo tiekimo galimybės“, – sako BMW prekės ženklo vadovas Lietuvoje.

Kalbėdamas apie šiuos metus, M. Daujotas tikisi, kad jie bus geri, nors ir ne tokie rekordiniai, kaip 2022-ieji. „Šiuos metus planuojame atsargiau ir nuosaikiau, nes Lietuvos verslai su šiokiu tokiu vėlavimu reaguoja į pristojusias Vakarų rinkas. Matome, kad įmonės automobilių parkus papildo mažesniu automobilių kiekiu, bet dažniau, taip apsisaugodamos nuo papildomų rizikų ir galėdamos lanksčiau reaguoti į rinkoje esančią situaciją. Pavyzdžiui, perka iškart ne 100 automobilių, o dukart – po 50. Prognozuočiau, kad šie metai pagal pardavimus turėtų būti panašūs į 2021 m. ar priešpandeminius 2019 m.“, – sako M. Daujotas.

Iš kitos pusės, M. Daujotas tikisi, kad geresnius rezultatus šiemet demonstruos prabangesnių BMW modelių kategorija, nes bus atnaujinti populiarūs modeliai, bei elektromobilių pardavimai – dėl augančios pasiūlos ir spartinamos elektromobilių gamybos.

„Šiemet BMW išleis atnaujintus „X5“ ir „X6“ visureigius ir naują, verslo klientų itin mėgstamą 5-tą seriją. Tuo tarpu elektromobilių pasiūlą papildys pirmasis „BMW i5“. Koncernas plečia ir kitų elektra varomų modelių gamybą, nes jų paklausa yra didelė. Tad šiemet galėsime klientams pasiūlyti ir daugiau „i4“, „i7“, „iX1“, „iX3“ ir „iX“ su didesnės talpos baterija modelių“, – sako M. Daujotas.

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Susisiekimo ministerija nesutinka su Konkurencijos tarybos išvadomis dėl neva ribojamos  konkurencijos geležinkelių sektoriuje

Susisiekimo ministerija nesutinka su Konkurencijos tarybos išvadomis dėl neva ribojamos konkurencijos geležinkelių sektoriuje

Susisiekimo ministerija nesutinka su šiandien paskelbtu Konkurencijos tarybos nutarimu bei skirta bauda dėl prieigos prie perpildytos viešosios geležinkelių infrastruktūros suteikimo reguliavimo ir neva ribojamos konkurencijos pagal 2020 m. tuometinio ministro įsakymą šalies geležinkelių transporto rinkoje. Ministerija ketina Vilniaus apygardos administraciniam teismui skųsti šį tarybos sprendimą. „Visų pirma, sprendimai, susiję su viešosios geležinkelių sistemos infrastruktūros naudojimu, […]


„Avia Solutions Group“ trečiąjį šių m. ketvirtį koreguota EBITDA – 316 mln. Eur, pajamos augo iki 1,64 mlrd. Eur

„Avia Solutions Group“ trečiąjį šių m. ketvirtį koreguota EBITDA – 316 mln. Eur, pajamos augo iki 1,64 mlrd. Eur

„Avia Solutions Group“, didžiausia pasaulyje ACMI (orlaivių nuoma su įgula, technine priežiūra ir draudimu) paslaugas teikianti įmonių grupė, skelbia trečiojo šių m. ketvirčio finansinius rezultatus. Įmonės koreguota EBITDA palyginamuoju laikotarpiu augo 31% ir siekė 316 mln. Eur, kai pernai tuo pačiu laikotarpiu ji buvo 242 mln. Eur. Grupės pajamos augo 22 proc. iki 1,64 mlrd. […]


„Mercedes Benz“ E Klasės Plug-in – technologija sujungianti du pasaulius

„Mercedes Benz“ E Klasės Plug-in – technologija sujungianti du pasaulius

Mercedes Benz“ E klasės įkraunamas hibridas savyje talpina dešimtmečius vokiškos mechanikos raidos ir net IV kartos aukštąsias elektrinės pavaros technologijas. Tai automobilis, susirinkęs iš praeities ir dabarties viską, ką geriausią gali pasiūlyti „Mercedes-Benz“ inžinierinė išmintis. Nauja E klasė tiks dvejojantiems dėl visiško tradicinio kuro naudų atsisakymo ir tuo pačiu norintiems gyventi tvariai ir ekonomiškai.  Jau […]


Konkursas: „airBaltic“ kviečia kurti 50-ojo orlaivio apipavidalinimą

Konkursas: „airBaltic“ kviečia kurti 50-ojo orlaivio apipavidalinimą

Vilnius. Latvijos oro linijų bendrovė „airBaltic“ šiandien paskelbė dizaino konkursą ir kviečia asmenis iš viso pasaulio dalyvauti kuriant 50-ojo orlaivio „Airbus A220-300“ apipavidalinimą. „Augantis mūsų „Airbus A220-300“ orlaivių parkas aiškiai atpažįstamas iš žalių uodegų – firminio „airBaltic“ bruožo. Svarbių pasiekimų ir reikšmingų įvykių pažymėjimas unikaliomis spalvomis yra sena aviacijos tradicija, kurią jau matome ant keturių […]


„Volkswagen“ pradėjo išankstinius naujos kartos „Tiguan“ pardavimus Lietuvoje

„Volkswagen“ pradėjo išankstinius naujos kartos „Tiguan“ pardavimus Lietuvoje

„Volkswagen“ oficialiai pradėjo išankstinę ilgai laukto naujos kartos „Tiguan“ prekybą Lietuvoje. Patobulintas vienas populiariausių prekės ženklo modelių išsiskiria pažangiomis naujomis technologijomis ir charizmatišku dizainu. Trečios kartos „Tiguan“ miesto visureigį jau galima užsisakyti visose „Volkswagen“ gamintojo atstovybėse. Bazinės komplektacijos modelio kaina prasideda nuo 31 300 eurų. „Nuo pat modelio debiuto akimirkos tikėjome, kad „Tiguan“ gali tapti […]


Dar solidesnis ir pažangesnis naujasis „Audi Q8“ visureigis – jau Lietuvoje

Dar solidesnis ir pažangesnis naujasis „Audi Q8“ visureigis – jau Lietuvoje

Šalies gatvėse jau galima pamatyti naujus prabangius visureigius „Audi Q8“ – atnaujintas ir dar pažangesnis modelis jau pasiekė Lietuvą. Visapusiškai patobulintas Q8 modelis „Audi“ visureigių šeimos hierarchijoje užima aukščiausią poziciją. Sportiškas kupė silueto SUV modelis išlaikė charakteringą ir visur atpažįstamą išvaizdą, o atnaujintas dizainas ir pakeisti priekiniai bei galiniai žibintai išryškino jo šiuolaikiškumą. Q8 pirkėjams […]