Per dieną surinko 6 tonas į aplinką išmestų padangų

Per dieną surinko 6 tonas į aplinką išmestų padangų

Nors gyventojams ir verslui yra sudarytos galimybės tvarkingai atsikratyti senomis padangomis, kiekvienais metais vis dar surenkama šimtai tonų į aplinką išmestų senų padangų. Norėdami atkreipti visuomenės dėmesį į vis dar egzistuojančią problemą, iniciatyvos „Rinkis veikti atsakingai“ metu autoservisų tinklo MELGA darbuotojų komanda Vilniaus ir Kauno apskrityse surinko net 6 tonas bešeimininkių padangų.

Atsakingi esame visi

„Rinkis veikti atsakingai“ – tai įmonės MELGA iniciatyva, skatinanti visuomenę prisiimti atsakomybę ir prisidėti prie švaresnės, saugesnės ir sveikesnės aplinkos.

„Prisiimti atsakomybę galime visi – tiek gyventojai, domėdamiesi ir sąmoningai pasirinkdami senas padangas palikti ten, kur bus pasirūpinta tinkamu atliekų tvarkymu, tiek verslas, skaidriai ir sąžiningai vykdydamas atliekų tvarkymo įsipareigojimus, tiek atliekų tvarkytojai ir perdirbėjai, tvarkydami atliekas nekeliant neigiamo poveikio visuomenės sveikatai, gyvūnijai ar augalijai, skirdami dėmesį medžiagų ir žaliavų atgavimui bei pakartotiniam panaudojimui“, – teigia autoservisų tinklo MELGA atstovė Kotryna Sabauskienė.


Savanorystė stiprina komandą

Savanorystės akcijoje dalyvavo autoservisų tinklo MELGA darbuotojai ir jų šeimos nariai, kurie pasiskirstę į 7 ekipažus rinko į aplinką išmestas bešeimininkes padangas Vilniaus bei Kauno miestuose ir rajonuose.

„Vien per vieną dieną iš miškų, pamiškių, sodų bendrijų surinkome 6 tonas padangų. Dar tikrai yra ką nuveikti, todėl tikime, kad „Rinkis veikti atsakingai“ iniciatyva taps mūsų komandos tradicija. Labai džiaugiamės komandos įsitraukimu, o geros emocijos išliks dar ilgam. Tokia veikla padeda suvokti bendrystės galią ir stiprina komandinę dvasią“, – įspūdžiais dalinasi MELGA personalo vadovė Renata Paknytė.

Prie akcijos ir vieno iš ekipažų prisijungė aktorius, visuomenės veikėjas ir aktyvistas Viačeslavas Mickevičius. Aktorius pats savo jėgomis per metus iš miškų, ežerų surenka apie 100 padangų, todėl nė kiek nesuabejojęs sutiko prisijungti prie iniciatyvos. „Pirmą kartą teko sudalyvauti tokioje įmonės organizuojamoje savanorystės akcijoje, džiaugiuosi, kad yra, ir tikiuosi, kad ateityje bus daugiau tokių iniciatyvų ir verslų, prisidedančių prie aplinkos išsaugojimo“, – džiaugiasi V. Mickevičius.

Žala aplinkai

Miškuose, pakelėse išmestos nebenaudojamos padangos ilgam užteršia mūsų aplinką – padangos suyra tik per 120-140 metų, per kuriuos ne tik darko vaizdą, bet irdamos išskiria sveikatai ir gamtai pavojingas medžiagas bei gali tapti gaisro priežastimi.


Senos padangos gali tapti naudinga žaliava

Tinkamai tvarkant padangų atliekas ne tik saugome sveikatą ir gamtą, bet ir senkančius išteklius. „Dažnai yra manoma, kad padangų atliekos yra nenaudinga atlieka, tačiau šiuolaikinės technologijos, turima įranga senas padangas paverčia naudinga žaliava ir produkcija. Iš gumos granulių gaminami kilimėliai, parkavimo borteliai, kelių ženklų padai, akustinės plokštės. Taip pat gumos granulės panaudojamos sporto aikštynų dangai“  – apie senų padangų panaudojimo būdus pasakoja atliekų perdirbimu užsiimančios įmonės „Ekobazė“ direktorė M. Curko-Notkuvienė.

Atmintinė vairuotojams

Gyventojai be papildomo mokesčio senas padangas gali priduoti šiose vietose:

  • Padangų platintojai-pardavėjai privalo nemokamai priimti senas padangas

Pagal Lietuvos Respublikos Atliekų tvarkymo įstatymą, padangų platintojas privalo priimti nemokamai tiek senų padangų, kiek nusipirkote naujų (jeigu atiduodamos padangų atliekos skirtos tam pačiam transporto priemonės tipui).

  • Autoservisai privalo nemokamai priimti po padangų keitimo susidariusias senų padangų atliekas

Suteikdami vartotojui padangų montavimo paslaugą, autoservisai privalo nemokamai priimti nebereikalingas ar naudojimui nebetinkamas padangas (jeigu atiduodamos padangų atliekos skirtos tam pačiam transporto priemonės tipui).

  • Savivaldybės didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse nemokamai galite priduoti 4-5 vnt. padangų (per 1 metus, 1 asmeniui).

Panaudotos padangos iš gyventojų NEMOKAMAI SURENKAMOS DIDELIŲ GABARITŲ ATLIEKŲ SURINKIMO AIKŠTELĖSE. Padangos turi būti nesumontuotos ant ratlankių. Surinkimo tvarką ir tikslų nemokamai priimamų padangų kiekį nustato savivaldybės. Aikštelių sąrašas >

Pranešimą paskelbė: Kotryna Sabauskienė, UAB MELGA

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Vasaros kelionės elektromobiliu Lietuvoje: kur patogiausia važiuoti atostogoms?

Vasaros kelionės elektromobiliu Lietuvoje: kur patogiausia važiuoti atostogoms?

Vis daugiau Lietuvos gyventojų renkasi keliones elektromobiliais, siekdami ne tik išvengti taršos, bet ir mėgautis komfortišku bei tylesniu važiavimu. Nors ilgesnės kelionės elektromobiliu jau nebėra retenybė, dalis vairuotojų vis dar svarsto ar patogu būtų leistis į tolimesnes keliones po Lietuvą. „Elektrum Lietuva“ elektromobilių produktų vystymo vadovė Laura Doraitė-Gudavičienė pasidalino įžvalgomis apie patogiausias kryptis Lietuvoje vasarą […]


Susisiekimo ministras M. Skuodis apdovanos jubiliejinių „Aurum 1006 km“ lenktynių kvalifikacijos nugalėtojus

Susisiekimo ministras M. Skuodis apdovanos jubiliejinių „Aurum 1006 km“ lenktynių kvalifikacijos nugalėtojus

Penktadienį, liepos 19 d., Palangoje susisiekimo ministras Marius Skuodis apdovanos jubiliejinių, 25-ąjį kartą vykstančių automobilių lenktynių „Aurum 1006 km“ kvalifikacijos nugalėtojus. Šios jau ketvirtį amžiaus vykstančios lenktynės pritraukia automobilių sporto mėgėjus ne tik iš visos šalies, bet ir iš užsienio. M. Skuodis apdovanos automobilių lenktynių „Aurum 1006 km“ kvalifikacijos nugalėtojus. Kvalifikacijos lenktynių metu dalyviai varžosi dėl […]


Elektromobilių įkrovimo stotelių kūrėja „Elinta Charge“ turi naują vadovą

Elektromobilių įkrovimo stotelių kūrėja „Elinta Charge“ turi naują vadovą

Į kitą plėtros etapą elektromobilių įkrovimo stotelių kūrėja ir gamintoja „Elinta Charge“ žengia su nauju vadovu. Įmonės generaliniu direktoriumi paskirtas Vaidas Bielinis, kurio pagrindiniai tikslai bus orientuoti į tvarų bei nuoseklų įmonės augimą, patikimiausių ir technologiškai pažangiausių produktų kūrimą ir kryptingą komandos darbą. Daugiau nei 20 metų verslo plėtros patirtį technologijų ir telekomunikacijų srityse sukaupęs […]


Profesinio mokymo privalumai ir dar vis jį supantys mitai

Profesinio mokymo privalumai ir dar vis jį supantys mitai

Nors profesinis mokymas Lietuvoje sparčiai populiarėja, visuomenėje dar vis vyrauja jį supantys mitai. O tai neretai jauną žmogų nukreipia ne tuo keliu, kurį jis iš tiesų norėtų pasirinkti. „Planuojantys dar šiais metais įstoti į profesinio mokymo įstaigą, tai gali padaryti iki rugpjūčio 5 d. LAMA BPO sistemoje. Tačiau neretai susiduriama su situacijomis, kuomet artimieji bando […]


„Via Baltica“, jūrų ir oro uostų bei kitiems strateginiams transporto projektams Lietuvoje – reikšminga ES parama

„Via Baltica“, jūrų ir oro uostų bei kitiems strateginiams transporto projektams Lietuvoje – reikšminga ES parama

Lietuvos ir tarptautiniam susisiekimui strategiškai svarbaus magistralinio kelio „Via Baltica“ paskutinės atkarpos nuo Marijampolės iki Lenkijos sienos rekonstrukcijai Europos Komisija (EK) šią savaitę papildomai skyrė 48 mln. eurų Europos infrastruktūros tinklų priemonės (Connecting Europe Facility, CEF) lėšų. Užbaigus šią 12 kilometrų ilgio atkarpą, planuojama, kad automagistralė nuo Kauno iki Varšuvos bus visiškai užbaigta jau 2025 […]


Lietuva steigs transporto atašė pareigybę Ukrainoje

Lietuva steigs transporto atašė pareigybę Ukrainoje

Lietuva steigs transporto atašė pareigybę Ukrainoje. Darbą Kyjive esančioje Lietuvos ambasadoje transporto atašė pradės spalio 1 d. Šiam Susisiekimo ministerijos siūlytam nutarimo projektui šiandien pritarė Vyriausybė. Naujoji pareigybė kuriama siekiant stiprinti atstovavimą Lietuvos ekonominiams interesams užsienyje, kurie vis aktualesni vykstant transporto paslaugų eksporto rinkų diversifikacijai, transporto ir logistikos sektoriaus įmonėms ieškant naujų partnerysčių, tiekėjų, žaliavų […]