Patarimai kelionių ir gyvūnų mylėtojams – kaip pasiruošti skrydžiui lėktuvu drauge su augintiniu?

1

Patarimai kelionių ir gyvūnų mylėtojams – kaip pasiruošti skrydžiui lėktuvu drauge su augintiniu?

Žmonėms vis dažniau keliaujant, atsiranda poreikis su savimi pasiimti ir mylimą augintinį. Natūralu, jog pirmą kartą išsiruošus skristi lėktuvu drauge su keturkoju kompanionu, kelionė gali neraminti ir kelti daug klausimų. Tačiau specialistai sako, kad svarbiausia tokiai kelionei pradėti ruoštis iš anksto ir dalijasi patarimais, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, kad kelionė nekeltų rūpesčių nei augintiniui, nei jo šeimininkui.

Gyvūnų gabenimo taisyklės priklauso nuo oro linijų

Dauguma oro linijų leidžia skraidinti šunis ir kates, kai kurios – smulkių veislių paukščius, kiškius, triušus. Vis dėlto kai kurios oro bendrovės, pavyzdžiui, „Ryanair“ ar „Wizz Air“, naminių gyvūnų neskraidina, išskyrus šunis vedlius, tad pirmiausia reikia pasidomėti konkrečių oro linijų reikalavimais ir įsitikinti, kad į kelionę galima vykti su augintiniu.

„Net jei oro linijos numato naminių gyvūnų gabenimą, gali būti taikomos išimtys skrydžiams tam tikromis kryptimis arba joms taikomos specialios taisyklės, pavyzdžiui, gyvūnus leidžiama vežtis tik kaip specialų krovinį“, – pastebi Lietuvos oro uostų Keleivių patirties valdymo skyriaus vadovė Rasa Petraitienė.

Taip pat, paprastai oro linijos neskraidina labai jaunų – iki 8-10 savaičių amžiaus šuniukų ir kačiukų, gali nepriimti ir tam tikrų šunų veislių, kurios yra laikomos pavojingomis, pavyzdžiui, amerikiečių pitbulterjerų, bulterjerų, rotveilerių ir kitų. Visa ši informacija dažniausiai pateikiama oro linijų interneto svetainėse, todėl labai patogiai randama visiems keleiviams.

Pasirūpinkite augintinio dokumentais

Visiems keliautojams yra reikalingas tapatybę nurodantis dokumentas, tad keturkojai keliautojai – ne išimtis. R. Petraitienė primena, kad reikalavimai augintinių vežimui yra išdėstyti ES teisės aktuose – gyvūnas turi būti paženklintas tapatybės ženklinimo mikroschema (arba tatuiruote, jei ji padaryta iki 2011 m. liepos 3 d.), turėti savo pasą ir būti paskiepytas nuo pasiutligės. Vykstant į Jungtinę Karalystę, Airiją, Suomiją ir Maltą, šunims reikalingas ir gydymas nuo echinokokozės.

„Kiekviena šalis gali turėti savo specifinių reikalavimų įvežamiems gyvūnams, tad reikėtų atkreipti dėmesį į šalies, į kurią vykstama nacionalinius reikalavimus dėl išimčių taikymo“, –  sako Lietuvos oro uostų atstovė.

Maži gyvūnai gali keliauti ir lėktuvo salone

Tuo tarpu kur augintinis keliaus skrydžio metu – lėktuvo salone ar krovinių skyriuje, priklauso nuo jo dydžio. Paprastai oro linijos leidžia su savimi į lėktuvo saloną pasiimti nedidelius gyvūnus – šunis ir kates, kurie drauge su specialia gyvūnui transportuoti pritaikyta dėže sveria ne daugiau kaip 8 kg. Toks gyvūnas yra vežamas kaip rankinis bagažas ir laikomas po sėdyne.

Didesni gyvūnai keliauja lėktuvo krovinių skyriuje kaip registruotas bagažas ir yra laikomi specialiose dėžėse – konteineriuose.

„Tokios talpos išmatavimai ir didžiausias leistinas svoris priklauso nuo oro linijų reikalavimų, tačiau bet kuriuo atveju jis turi būti tokio dydžio, kad gyvūnas galėtų laisvai judėti – atsistoti, apsisukti, atsigulti, jame turi būti įrengtos vėdinimo angos, negali būti aštrių kampų“, – vardija R. Petraitienė. Augintiniai, priimami į krovinių skyrių, kelionės metu būna specialiai gyvūnams skirtoje patalpoje, o jais rūpinasi oro linijų darbuotojai.

„Tai, kad augintinis gabenamas kaip registruotas bagažas, nereiškia, kad jis ir į lėktuvą keliauja drauge su lagaminais. Gyvūnai yra įtraukiami į skrydžio dokumentus ir jiems pritaikytame narve keliauja atskirai“, – pažymi R. Petraitienė.

Pasitarkite su veterinaru

Lietuvos oro uostų atstovė primena, kad prieš planuojamą kelionę su augintiniu būtina apsilankyti pas veterinarą.

„Jis užpildys gyvūno ES pasą, nurodys, ar keturkojis yra sveikas, paskiepytas privalomais skiepais ir gali keliauti. Taip pat duos naudingų patarimų, kaip paruošti gyvūną kelionei – kokiu būdu pratinti prie dėžės, kurioje bus skrydžio metu, ką įdėti į vidų ir pan. Įvertinęs gyvūno amžių, sveikatą ir esant būtinybei skirs raminamųjų vaistų, nes kelionės metu gyvūnai dažnai patiria stresą“, – sako R Petraitienė.

Skrydžių bendrovę informuokite iš anksto

Svarbiausia, pasak specialistų, tokiai kelionei pradėti ruoštis likus pakankamai laiko iki numatytos datos, nes dokumentų, skiepų tvarkymas gali užtrukti, o apie augintinio transportavimą pasirinktu skrydžiu oro linijas būtina informuoti iš anksto.

„Apie gyvūno gabenimą reikia pranešti užsakant bilietą ir patartina prieš perkant dar kartą pasitikslinti su oro linijomis. Oro bendrovės gali turėti limituotą gabenamų gyvūnų skaičių skrydžio metu, tad reikėtų įsitikti, ar vietų skaičius pasirinktame skrydyje dar nėra užpildytas“, – atkreipia dėmesį Lietuvos oro uostų keleivių patirties valdymo ekspertė.

O auksinės taisyklės – pasilikti pakankamai laiko prieš skrydį – keliaujant su gyvūnu reikėtų laikytis ypatingai skrupulingai. „Ne tik augintinis, bet ir jo šeimininkas jausis ramiau, galėdamas prieš skrydį neskubėti ir dar pabūti su augintiniu, pasivaikščioti, duoti jam palakti vandens ir pan.“,  – sako R. Petraitienė.

Apie Lietuvos oro uostus

Lietuvos oro uostų tinklui priklauso trys oro vartai Vilniuje, Kaune ir Palangoje. Per 2018 m. jie aptarnavo 6,3 mln. keleivių ir 61 tūkst. skrydžių. Vasaros sezono metu iš Lietuvos oro uostų 14 aviakompanijų tiesiogiai skraidina 86 reguliariosiomis kryptimis į 67 miestus 27 šalyse.

Pranešimą paskelbė: – -, UAB „VIP Viešosios informacijos partneriai“

Kiti skelbimai:
 
Danne Shave Gel Skutimosi gelis, 120ml
 
Odinis dėklas Gillette skustuvams RT6, 1 vnt.
 
Sun Spark Shampoo Šampūnas apsaugantis nuo saulės spindulių, 250ml
 
White Tea Miracle Face & Neck Mask Veido kaukė su baltąja arbata, 1vnt.
 
Infra Silk Infusion Šilko kompleksas plaukams, 15ml
Pirmą kartą Kaune: įvairiaspalvių troleibusų ekspozicija po atviru dangumi

Pirmą kartą Kaune: įvairiaspalvių troleibusų ekspozicija po atviru dangumi

Sekmadienį, spalio 27 d., Savanorių prospektas taps didžiausia gatvės meno galerija. Atsisveikindami su Kaunu, senieji spalvoti „Škoda“ troleibusai kvies kauniečius ir miesto svečius į paskutinį susitikimą. Vienoje pagrindinių miesto gatvių lauks net 50 eksponatų, o jų viduje – įvairios pramogos. Atsisveikinant su senaisiais ir pasitinkant į miestą atvykstančius naujus bei modernius „Solaris“ troleibusus, beveik ketvirtį […]

  Straipsniai »
„airBaltic“ Lietuvoje šiemet aptarnavo 18% daugiau keleivių

„airBaltic“ Lietuvoje šiemet aptarnavo 18% daugiau keleivių

Latvijos oro linijų bendrovė „airBaltic“ per pirmuosius devynis 2019 m. mėnesius Lietuvoje skraidino 390 000 keleivių. Tai yra 18% daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. „Judėdami į priekį, mes planuojame toliau didinti tiesioginių skrydžių skaičių iš visų trijų Baltijos šalių sostinių. Matome augančią vietinę paklausą Baltijos šalyse, todėl siūlome geriausią susisiekimą su šiuo regionu“, – […]

  Straipsniai »
Kelionė automobiliu ir maistas: kaip sutaupyti?

Kelionė automobiliu ir maistas: kaip sutaupyti?

Pripažinkime – ne visi keliaudami turi galimybių pietauti brangiausiuose restoranuose: kartais neišvengiamai tenka pataupyti. Tad dalijamės patarimais, kaip pernelyg nepaploninti savo piniginės. Ieškokite valgyklų, nebrangių mažų kavinių arba maitinkitės toliau nuo centro nutolusiose užeigėlėse Visai neseniai internete nuskambėjo istorija, kai japonų turistai už spagečius, jūrų gėrybes ir vandenį sumokėjo 350 eurų, o dar 80 eurų […]

  Straipsniai »
„Busworld Europe“ parodoje naujos kartos miesto autobuso „Scania Citywide“ premjera

„Busworld Europe“ parodoje naujos kartos miesto autobuso „Scania Citywide“ premjera

Briuselyje vykstančioje didžiausioje pasaulyje keleivinio transporto parodoje „Busworld Europe“ švedų sunkiojo transporto gamintoja „Scania“ pirmą kartą pristatė naujos kartos elektra varomą autobusą „Scania Citywide“ miesto ir priemiesčių maršrutams. Naujasis autobusas itin patrauklus visoms rinkoms ir skirtingų poreikių vartotojams, nes gali būti varomas ir kitais alternatyviais bei tradiciniais degalais. „Mes didžiuojamės galėdami klientams pasiūlyti plačiausią alternatyvių […]

  Straipsniai »