Patariamoji Taryba padės efektyviau spręsti jūrų transporto sektoriaus problemas

Patariamoji Taryba padės efektyviau spręsti jūrų transporto sektoriaus problemas

Susisiekimo ministerija inicijuoja Patariamosios Tarybos sukūrimą. Toks sprendimas priimtas po susitikimo su jūrinio transporto sektoriaus ir valstybės institucijų atstovais. Tikimasi, kad Patariamoji Taryba palengvins bendradarbiavimą su jūrine bendruomene bei jūrų sektorių kuruojančiomis institucijomis, leis užtikrinti konstruktyvų dialogą, padės spręsti aktualius jūrinės veiklos reglamentavimo klausimus bei socialines problemas.

Patariamoji Taryba sudaroma iš Lietuvos laivų savininkų, jūrininkų, VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų direkcijos ir kitų su jūrine veikla susijusių subjektų atstovų, valstybės institucijų, dalyvaujančių jūrinės politikos formavime ir įgyvendinime.

Patariamoji taryba reguliariai rinksis ir svarstys jūrinei bendruomenei aktualius klausimus – tarptautinio reguliavimo ir ES teisėkūros aktualijas, šio reguliavimo tinkamą ir efektyvų įgyvendinimą Lietuvos nacionalinėje teisės sistemoje, poreikį tobulinti Lietuvos teisės aktus. Patariamojoje taryboje bus ieškoma būdų, kaip padidinti Lietuvos jūrinio sektoriaus konkurencingumą, plėtoti teigiamą Lietuvos kaip jūrinės valstybės įvaizdį.

Tikimasi, kad nauja bendradarbiavimo forma užtikrins greitesnę aktualios informacijos sklaidą ir efektyvią komunikaciją tarp jūrinio sektoriaus – tiek valstybinio, tiek privataus – atstovų bei sudarys galimybes sprendimų priėmime dalyvauti visoms suinteresuotoms pusėms.

Šią savaitę vykusiame susitikime aptartas užsienio jūrininkų t. y. į Klaipėdos valstybinį jūrų uostą atvykusio laivo įgulos narių išlipimo į krantą ir teisėto buvimo Lietuvos Respublikos teritorijoje reglamentavimas, kokybiškų paslaugų atplaukiančių laivų jūrininkams užtikrinimo poreikis, jūrininkų dienpinigių bei socialinio draudimo įmokų klausimai. 

Susitikimo su jūrine bendruomene metu sutarta, kad šiuo metu galiojantis jūrininkų pajamų reguliavimas ir apmokestinimas turi būti tobulinamas, priimtas sprendimas kreiptis į Tarptautinę darbo organizaciją dėl tam tikrų tarptautinės sutarties nuostatų išaiškinimo pateikimo. Visus šiuos klausimus ateityje svarstys ir spręs naujai sudaroma Patariamoji Taryba.

Pranešimą paskelbė: Susisiekimo ministerijos Komunikacijos skyrius, LR Susisiekimo ministerija

Kiti skelbimai:
 
REIMA Sydvest 521590 Navy 122
 
Crocs™ Classic Slipper Charcoal/Charcoal 42,5
 
FILA Vault CMR Jogger CB Low 1010802 Purple/Black 41
 
Crocs™ Reviva Mesh Slip-On Women's Navy/White 36,5
 
Moisture Recovery Treatment Balm Kaukė sausiems plaukams, 250ml

Stiprėjant ekonominiams ryšiams Lietuva ir Ukraina abipusiai suteiks daugiau leidimų vežti keleivius ir krovinius

Su Ukraina, pagal prekybos apimtis užimančia 18 vietą iš daugiau kaip 200 Lietuvos ekonominių partnerių, toliau plečiasi ekonominiai ryšiai. Šiais metais kelių transportu vežama daugiau keleivių ir krovinių, o 2020 m. pervežimams šalys apsikeis dar didesniu leidimų skaičiumi. Tai sutarta gruodžio 12–13 d. Kijeve vykstančiame bendros Lietuvos ir Ukrainos kelių transporto komisijos posėdyje. Abiejų šalių […]

  Straipsniai »

Seimas po svarstymo pritarė transporto priemonės registracijos mokesčio projektui

  Seimas po svarstymo pritarė patobulintam Motorinių transporto priemonių registracijos mokesčio įstatymo projektui Nr. XIIIP-4132(2), kuriuo siūloma reglamentuoti motorinių transporto priemonių apmokestinimo transporto priemonių registracijos mokesčiu tvarką. Mokesčio objektu būtų M1 klasei ar N1 klasei priskirtos motorinės transporto priemonės, išskyrus istorinės motorinės transporto priemonės, kuriai valdytojas atlieka registraciją, išmetamas CO2 kiekis (motorinių transporto priemonių, kurioms […]

  Straipsniai »

Kai gatvės tampa čiuožykla: TOP 3 patarimai, kaip išsilaikyti ant kojų

Kai gatvės tampa čiuožykla: TOP 3 patarimai, kaip išsilaikyti ant kojų Žemę sukausčius šaltukui, svarbu prisiminti, kaip kovoti su žiemos sezono keliamais iššūkiais. Atidumo vėl prireiks ir pėstiesiems, nes, kaip rodo daugiametė statistika, traumų, susijusių su paslydimais, skaičius šaltuoju metų laiku išauga net 60 proc. Žiemą, vyraujant permainingiems orams, plikledis pažįstamą šaligatvį gali paversti pavojinga […]

  Straipsniai »

Susisiekimo ministerija inicijuoja transporto lengvatas Šeimos kortelių turėtojams

Siekdama sudaryti palankesnes sąlygas keliauti gausių šeimų nariams, Susisiekimo ministerija inicijuoja transporto lengvatas Šeimos kortelių turėtojams. Šiuo metu jau parengtas Vyriausybės nutarimo projektas dėl nuolaidų keliaujant reguliarių tolimųjų reisų autobusais. Taip pat derinama, kad nuolaidos būtų taikomos ir keliaujantiems geležinkeliais bei keltais per Kuršių marias. „Transporto lengvatos Šeimos kortelių turėtojams leistų palankiau keliauti gausių šeimų […]

  Straipsniai »