PASIRAŠYTA 17,5 MLN. EURŲ PASKOLA KAUNO VIEŠAJAM TRANSPORTUI MODERNIZUOTI

PASIRAŠYTA 17,5 MLN. EURŲ PASKOLA KAUNO VIEŠAJAM TRANSPORTUI MODERNIZUOTI

Šiaurės investicijų bankas (NIB) ir UAB „Kauno autobusai“ pasirašė 17,5 mln. eurų vertės paskolos sutartį, skirtą naujų transporto priemonių įsigijimui ir kontaktinio tinklo modernizavimui finansuoti.

15 metų trukmės paskola skirta vienam didžiausių ekologiškų transporto priemonių pirkinių– 85 naujiems troleibusams finansuoti. Iki metų pabaigos senuosius „Škoda“ troleibusus pakeisiančios modernios, komfortiškos transporto priemonės Kauno viešojo transporto parką padarys visiškai žemagrindžiu.

Už mažiausią kainą regione įsigytų ekologiškų transporto priemonių finansavimu susidomėję NIB atstovai noriai prisidėjo prie Kauno miesto savivaldybės ir bendrovės „Kauno autobusai“ žaliojo projekto įgyvendinimo.

„Investicijos ne tik sumažins įmonės patiriamas priežiūros išlaidas ir pagerins teikiamas paslaugas, bet ir pasitarnaus Kauno viešojo transporto keleiviams, kurių kelionės taps patogesnės“, – sako NIB prezidentas ir generalinis direktorius Henrikas Normanas.

Šiaurės Baltijos regione veikianti tarptautinė finansinė institucija, priklauso aštuonioms šalims narėms: Danijai, Estijai, Suomijai, Islandijai, Latvijai, Lietuvai, Norvegijai ir Švedijai.  NIB aktyviai prisideda prie tvaraus Šiaurės ir Baltijos regiono vystymosi finansuodama projektus, susijusius su aplinkos apsauga. Bankas siekia padėti spręsti regiono poreikius ir patiriamus iššūkius – tvarų augimą, technologines inovacijas, klimato pokyčius, žiedinės ekonomikos plėtrą ir jūrų aplinkos apsaugą.

Rugsėjo 30 d. miestui pristatyti komfortiški, modernūs troleibusai jau pakeitė didžiąją dalį turimų senų troleibusų. Šiuo metu miesto gatvėmis riedantys 67 naujieji „Solaris Trollino 12“ troleibusai atitinka aukščiausius standartus. Juose įrengtos 33 sėdimos vietos, veikia modernios keleivių informavimo ir saugumo sistemos, transporto priemonės turi visas komforto sistemas, išmaniesiems įrenginiams skirtas USB jungtis.

Per metus beveik 80 mln. keleivių Kaune vežančio viešojo transporto atsinaujinimas kainavo 29,4 mln. eurų, iš kurių 7,9 mln. eurų skyrė Europos Sąjunga, o 1,6 mln. eurų Kauno miesto savivaldybė, daugiau nei 3 mln. eurų apmokėjo UAB „Kauno autobusai“ iš sukaupto pelno.

Informacija NIB  puslapyje:
https://www.nib.int/who_we_are/news_and_media/news_press_releases/3390/nib_funds_new_trolleybuses_in_kaunas_lithuania

Pranešimą paskelbė: Patricija Elžbieta Zarankaitė, UAB „Kauno autobusai“

Kiti skelbimai:
 
TOMS Citrus Stripe Print Rope Women's Alpargata Multi-Color 37
 
TOMS Alien Galaxy Glow In The Dark Women's Black 37,5
 
REIMA Vatten Blue Dream 116
 
REIMA Mighty Black 164
 
REIMA Lampi Yellow 116

Rekomenduojame

Vairavimas per balas: ką daryti, kad automobilis netaptų skenduoliu

Vairavimas per balas: ką daryti, kad automobilis netaptų skenduoliu

Vasaros karščiai neatsiejami nuo gaivalingų audrų ir liūčių, apsemiančių gatves. Nors tai nutinka bene kasmet, ne visi vairuotojai žino, ką daryti prieš save kelyje išvydus tyvuliuojančią balą. Draudikai sako, kad dėl trūkstamų įgūdžių, savo ir automobilio galimybių pervertinimo ar paprasčiausių netinkamų aplinkybių vairuotojams, važiuojantiems patvinusiais keliais, neretai tenka baloje laukti techninės pagalbos.  Draudimo bendrovės BTA […]

Automobilyje paliktam vaikui vasaros karščiai gali būti mirtinai pavojingi

Automobilyje paliktam vaikui vasaros karščiai gali būti mirtinai pavojingi

Kasmet vasarą garsiai nuskamba bent vienas kitas atvejis, susijęs su automobilyje paliktais mažamečiais vaikais. Draudimo bendrovė „Gjensidige” atkreipia dėmesį, kad saulėtą vasaros dieną automobilyje palikę vaiką tėvai rizikuoja jo sveikata. Neretai tėvai, nenorėdami žadinti važiuojant užmigusio vaiko, palieka jį miegoti prie praviro lango uždarytoje transporto priemonėje, nesusimąstydami, kaip jie tuo metu rizikuoja vaiko sveikata. Viešai […]

„Circle K“ į degalinę Tauragėje investavo 2 mln. eurų

„Circle K“ į degalinę Tauragėje investavo 2 mln. eurų

Kanados kapitalo degalinių tinklas „Circle K“ iš esmės užbaigė savo didžiausią pastarųjų metų investicijų projektą Tauragėje. Į prieš pusantrų metų įsigytą degalinę tinklas investavo daugiau kaip 2 mln. eurų, įskaitant ir jos įsigijimo išlaidas: pastatė naują parduotuvę, atnaujino degalų zoną, baigia įrengti visiškai naują automobilių plovyklą. Po generalinės rekonstrukcijos darbą pradėjusios „Circle K“ Tauragės degalinės, […]

„DPD Lietuva“ jau įveda papildomas saugumo priemones siuntų pristatymo procesuose

„DPD Lietuva“ jau įveda papildomas saugumo priemones siuntų pristatymo procesuose

Vyriausybei reaguojant į dabartinę situaciją Lietuvoje, kai dėl koronaviruso (2019-nCoV) šalyje vėl stiprinamos apsisaugojimo priemonės ir grąžinamas privalomas kaukių dėvėjimas, „DPD Lietuva“ krizinei situacijai ruošiasi iš anksto. Stengiantis kiek įmanoma labiau sumažinti riziką savo klientams ir kurjeriams, siuntų pristatymo įmonė imasi prevencinių veiksmų.  Nors šalyje ir nėra įvestas karantinas, siekiant užkirsti kelią koronaviruso infekcijos plitimui, […]