PASIRAŠYTA 17,5 MLN. EURŲ PASKOLA KAUNO VIEŠAJAM TRANSPORTUI MODERNIZUOTI

PASIRAŠYTA 17,5 MLN. EURŲ PASKOLA KAUNO VIEŠAJAM TRANSPORTUI MODERNIZUOTI

Šiaurės investicijų bankas (NIB) ir UAB „Kauno autobusai“ pasirašė 17,5 mln. eurų vertės paskolos sutartį, skirtą naujų transporto priemonių įsigijimui ir kontaktinio tinklo modernizavimui finansuoti.

15 metų trukmės paskola skirta vienam didžiausių ekologiškų transporto priemonių pirkinių– 85 naujiems troleibusams finansuoti. Iki metų pabaigos senuosius „Škoda“ troleibusus pakeisiančios modernios, komfortiškos transporto priemonės Kauno viešojo transporto parką padarys visiškai žemagrindžiu.

Už mažiausią kainą regione įsigytų ekologiškų transporto priemonių finansavimu susidomėję NIB atstovai noriai prisidėjo prie Kauno miesto savivaldybės ir bendrovės „Kauno autobusai“ žaliojo projekto įgyvendinimo.

„Investicijos ne tik sumažins įmonės patiriamas priežiūros išlaidas ir pagerins teikiamas paslaugas, bet ir pasitarnaus Kauno viešojo transporto keleiviams, kurių kelionės taps patogesnės“, – sako NIB prezidentas ir generalinis direktorius Henrikas Normanas.

Šiaurės Baltijos regione veikianti tarptautinė finansinė institucija, priklauso aštuonioms šalims narėms: Danijai, Estijai, Suomijai, Islandijai, Latvijai, Lietuvai, Norvegijai ir Švedijai.  NIB aktyviai prisideda prie tvaraus Šiaurės ir Baltijos regiono vystymosi finansuodama projektus, susijusius su aplinkos apsauga. Bankas siekia padėti spręsti regiono poreikius ir patiriamus iššūkius – tvarų augimą, technologines inovacijas, klimato pokyčius, žiedinės ekonomikos plėtrą ir jūrų aplinkos apsaugą.

Rugsėjo 30 d. miestui pristatyti komfortiški, modernūs troleibusai jau pakeitė didžiąją dalį turimų senų troleibusų. Šiuo metu miesto gatvėmis riedantys 67 naujieji „Solaris Trollino 12“ troleibusai atitinka aukščiausius standartus. Juose įrengtos 33 sėdimos vietos, veikia modernios keleivių informavimo ir saugumo sistemos, transporto priemonės turi visas komforto sistemas, išmaniesiems įrenginiams skirtas USB jungtis.

Per metus beveik 80 mln. keleivių Kaune vežančio viešojo transporto atsinaujinimas kainavo 29,4 mln. eurų, iš kurių 7,9 mln. eurų skyrė Europos Sąjunga, o 1,6 mln. eurų Kauno miesto savivaldybė, daugiau nei 3 mln. eurų apmokėjo UAB „Kauno autobusai“ iš sukaupto pelno.

Informacija NIB  puslapyje:
https://www.nib.int/who_we_are/news_and_media/news_press_releases/3390/nib_funds_new_trolleybuses_in_kaunas_lithuania

Pranešimą paskelbė: Patricija Elžbieta Zarankaitė, UAB „Kauno autobusai“

Kiti skelbimai:
 
Egg Pore Blackhead Steam Balm Valomoji šildanti kaukė nuo inkštirų, 30g
 
Vagabond Sprint 2.0 4829-202 Caribbean Blue Multi 39
 
Columbia Snuggly Bunny Bunting Coll Navy/Pine Green Critter Block 74
 
Happy Socks Sketch Multi 9300 36-40
 
Crocs™ Reviva Flip Women's Melon/White 42,5
Šilta žiema ir Dakaras kaitina aistras – registracija į „Moterų ralį“  įgauna pagreitį

Šilta žiema ir Dakaras kaitina aistras – registracija į „Moterų ralį“ įgauna pagreitį

Didžiausias Lietuvoje ir išskirtinai moteriškai auditorijai skirtas automobilių sporto renginys „Moterų ralis“ skaičiuoja naujus registracijos rekordus. Per pirmas kelias registracijos savaites į renginį užsiregistravo virš 200 komandų ir beveik 700 dalyvių. „Ekranuose šmėkščiojantys įspūdingi Dakaro ralio vaizdai, o gal šilta žiema kursto moterų azartą, tad net trečdalis užsiregistravusių į „Moterų ralį“ yra naujokės. Tik dešimtadalyje […]

  Straipsniai »
ES suteikė Estijos pavėžėjimo paslaugų platformai „Bolt“ 50 mln. Eur vertės kreditą

ES suteikė Estijos pavėžėjimo paslaugų platformai „Bolt“ 50 mln. Eur vertės kreditą

EIB suteikia įmonės „Bolt“ plėtrai bei tyrimams ir naujiems produktams kurti 50 mln. Eur vertės kvazikapitalo kreditą. „Bolt“ investuos šios paskolos lėšas į savo teikiamų pavėžėjimo paslaugų saugos, patikimumo ir tvarumo didinimą, taip pat į naujų paslaugų teikimą, pavyzdžiui, automobilių, dviračių nuomos ir maisto pristatymo į namus paslaugas. Susitarimą remia pagal Junkerio planą įsteigtas Europos strateginių investicijų […]

  Straipsniai »

Vilniaus miesto savivaldybė siūlo lenteles su žaliomis rodyklėmis grąžinti 24 sankryžose

Vilniaus miesto savivaldybė Susisiekimo ministerijai šiandien pateikė konkrečių sankryžų sąrašą, kuriose, išanalizavus eismo situaciją, pėsčiųjų bei kitų eismo dalyvių saugumą ir infrastruktūros galimybes, siūloma grąžinti šviesoforų lenteles su žaliomis rodyklėmis. Ministerijai ir Transporto kompetencijų agentūrai įvertinus ir patvirtinus šį sąrašą, lentelės galėtų būtų sugrąžintos iš viso 24-iose sankryžose. Dalyje jų visam laikui, o kitose sankryžose […]

  Straipsniai »
Nauji „Bentley“ modeliai augino 2019-ųjų pardavimus: daugiau nei 10 tūkst. automobilių per metus

Nauji „Bentley“ modeliai augino 2019-ųjų pardavimus: daugiau nei 10 tūkst. automobilių per metus

Gaminamų automobilių gamą plečiantis „Bentley Motors“ 2019 metais pardavimus augino 5 proc. Per praėjusius metus prabangus britų prekės ženklas iš viso pardavė 11 006 automobilius. Tai jau septinti metai iš eilės, kai „Bentley Motors“ parduoda daugiau nei 10 tūkstančių automobilių per metus. Pernai, kai bendrovė šventė savo šimtmetį, Šiaurės ir Pietų Amerika tapo pagrindiniu „Bentley“ pardavimų […]

  Straipsniai »