Pasikrauti elektromobilį per 15 min – misija įmanoma jau ir Druskininkuose bei Klaipėdoje

1

Pasikrauti elektromobilį per 15 min – misija įmanoma jau ir Druskininkuose bei Klaipėdoje

Nors elektra varomi automobiliai Lietuvos keliuose skaičiumi dar negali varžytis su benzininiais bei dyzeliniais konkurentais, tačiau jų skaičius stabiliai ir nuolat auga. Skaičiuojama, kad jau šiandien miestų gatvėse rieda apie pusę tūkstančio elektromobilių, nors dar prieš kelerius metus jų skaičius nesiekė ir šimto. Plečiantis elektromobilių parkui vis opesnis tampa jų pakrovimo klausimas, kurį ryžosi spręsti elektros energijos gamyba iš atsinaujinančių energijos šaltinių užsiimanti Koncerno „Achemos grupė“ bendrovė „Renerga“. Įmonė vairuotojams pristatė dvi naujas elektromobilių greitojo įkrovimo stoteles – Druskininkuose ir Klaipėdoje.

Kaip teigia „Renerga“ direktorius Mindaugas Juodis, elektromobilių greitojo įkrovimo stoteles nuspręsta įrengti vairuotojams ypač patogiose vietose – Klaipėdoje prie „Centrinio Klaipėdos terminalo“, Baltijos pr. 40 ir Druskininkuose šalia viešbučio „Grand Spa Lietuva“, įsikūrusio Taikos g. 14. Tokį žingsnį žengti paskatino besikeičianti transporto priemonių sudėtis Lietuvos gatvėse.

„Pasikrauti elektromobilį Vilniuje yra nesunku, tačiau jeigu iš sostinės bandytumėte pasiekti Klaipėdą, jau būtų nemažas iššūkis. Kelionę reikėtų labai tiksliai apskaičiuoti, be to, jei ir rasite vietą kur pasikrauti savo elektromobilį, tai gali užtrukti keletą valandų. Laikomės nuomonės, kad elektromobilių įkrovimo, ypač greitojo, stotelių tinklas turi plėstis. Dirbdami energijos iš atsinaujinančių išteklių gamybos srityje, skatiname aplinkos tausojimą ir siekiame prisidėti prie kiek įmanoma didesnio elektromobilių skaičiaus pritraukimo į kelius bei infrastruktūros jiems kūrimo“, – aiškino M. Juodis.

„Renerga“ vadovo teigimu, naujųjų stotelių gamintoja yra visame pasaulyje garsi Taivano įmonė „DELTA Electronics“, siūlanti pažangiausias ir galingiausias įkrovimo stoteles rinkoje.

Vienu metu įkrovimo stotelėje gali būti kraunami 4 elektromobiliai. Stotelėse yra įrengtos dvi greito įkrovimo nuolatine srove jungtys, kurių galia siekia iki 120 kW, bei dvi kintamos srovės jungtys su 43 kW maksimalia galia. Be to, kiekvienoje stotelėje yra ir po paprastą kištukinį lizdą su jungtimi iki 22 kW galios.

„Nors elektromobilio baterijos įkrovos laikas skiriasi, priklausomai nuo automobilio markės, mūsų atlikti bandymai parodė, kad vairuotojai savo ekologiškas transporto priemones gali pakrauti vidutiniškai per 15 – 20 min.“, – tikino M. Juodis.

Atsiskaityti už elektrą savo keturračiui vairuotojai galės per mobiliąją programėlę „Virta“, kurioje yra suvedami kreditinės kortelės duomenys. Turint šią aplikaciją galima ne tik lengvai rasti elektromobilių įkrovimo stoteles, bet ir vos kelių paspaudimų dėka pradėti įkrovimą.

„Tikimės, kad pasinaudojančių mūsų greitojo įkrovimo stotelėmis vartotojų skaičius nuolat didės. Mūsų bendrovė orientuojasi į tvarią plėtrą, todėl šiomis dvejomis stotelėmis nežadame apsiriboti. Šiuo metu ieškome vietų naujoms greitojo įkrovimo stotelėms ir artimiausiu metu planuojame jų įrengimą“, – sako „Renerga“ direktorius.

Valstybės įmonės „Regitra“ rugsėjo 1 d. duomenimis, Lietuvoje yra registruoti 535 elektra varomi elektromobiliai. Kiek daugiau nei prieš metus, 2016 m. lapkritį, šis rodiklis siekė 337. Labiausiai lietuvių mėgstamų elektromobilių trejetuke puikuojasi „Nissan Leaf“, „BMW i3“ ir „Tesla model S“.

UAB „Renerga“ priklauso Koncernui „Achemos grupė“, taip pat valdančiam žaliosios energetikos bendrovę  „Renerga-1“. „Renerga“ užsiima elektros energijos gamyba iš vėjo, vandens ir saulės. Kompanija valdo Pastrėvio ir Kavarsko hidroelektrines bei Benaičių vėjo elektrinių parką, vėjo elektrinių parką „Benaičiai-1“ ir šalia šio parko esančią eksperimentinę mažąją vėjo ir saulės elektrines.

Pranešimą paskelbė : Gintarė Mierkienė, Achemos grupė

Kiti skelbimai:
 
AUDIMAS Trumpa tampri marginta suknelė 20FL-012 Water Printed XL
 
AUDIMAS Ilgi daugiafunk.paplūdimio šortai 2011-518 Dutch Blue 56
 
AUDIMAS Parka su pašiltinimu THERMORE 2011-407 India Ink L
 
Nike 22-97-15-7 Black 15 42,5
 
AUDIMAS Atsegamas džemp. medv. vidumi 20LT-406 Black XL

Rekomenduojame

Lietuvos gyvenviečių gatvėse ir keliuose planuojami intensyvūs asfaltavimo darbai

Lietuvos gyvenviečių gatvėse ir keliuose planuojami intensyvūs asfaltavimo darbai

Beveik 40 šalies savivaldybių sulauks lėšų, už kurias šiemet bus asfaltuojami gyvenvietėse esantys bei gyvenvietes jungiantys keliai su žvyro danga. Gyvenviečių kelių infrastruktūrai gerinti susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevič įsakymu skirta daugiau nei 27 mln. eurų.  „Mūsų šalies miestuose ir gyvenvietėse vis dar yra nemažai neišasfaltuotų gatvių bei gyvenvietes jungiančių žvyrkelių – dalis jų jau netrukus […]

„Goodyear Blimp“ dirižablis sugrįžta į Europą

„Goodyear Blimp“ dirižablis sugrįžta į Europą

Į Europos padangę sugrįžta legenda – po beveik dešimties metų pertraukos į dangų vėl pakyla „Goodyear Blimp“ dirižablis. Tai yra viena paskutinių kompanijos investicijų, skirta stiprinti įmonės žinomumą ir verslo iniciatyvas Europoje. Daugiausiai dėmesio pastaruoju metu buvo skirta Europos rinkos produktų asortimento atnaujinimui, kurių ne vienas sulaukė apdovanojimų, taip pat su naujų partnerių augimu susietai […]

„Volkswagen“ ir „Audi“ automobilius jau galima įsigyti internetu

„Volkswagen“ ir „Audi“ automobilius jau galima įsigyti internetu

„Volkswagen“ ir „Audi“ atstovai Lietuvoje atvėrė elektronines parduotuves, kuriose vairuotojai galės išsirinkti ir gauti automobilį neišeidami iš namų. Naujai atidarytų el. parduotuvių lankytojai jau dabar gali ne tik apžiūrėti naujausius automobilių modelius ir susipažinti su jų techninėmis specifikacijomis, bet ir gauti ekspertinę konsultaciją, užsiregistruoti bandomajam važiavimui ar užsisakyti tokias papildomas paslaugas kaip automobilio registracija ar […]

Seimo nario Kęstučio Masiulio pranešimas: parlamentaras prašo neprivatizuoti Lietuvos aerodromų

Seimo nario Kęstučio Masiulio pranešimas: parlamentaras prašo neprivatizuoti Lietuvos aerodromų

2020 m. gegužės 27 d. pranešimas žiniasklaidai Seimo narys Kęstutis Masiulis kreipėsi į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją, ragindamas sustabdyti aerodromų naikinimą ir pristatyti visuomenei jų plėtros strategiją. „Nuo pat 1990 m. Lietuva neturi jokios rimtos strategijos, ką daryti su aerodromais. Turtas parceliuojamas, neprižiūrimas ir nykstantis. Aerodromai iki šiol gyvuoja tik entuziastų dėka. Valstybinės institucijos […]