Pasikrauti elektromobilį per 15 min – misija įmanoma jau ir Druskininkuose bei Klaipėdoje

1

Pasikrauti elektromobilį per 15 min – misija įmanoma jau ir Druskininkuose bei Klaipėdoje

Nors elektra varomi automobiliai Lietuvos keliuose skaičiumi dar negali varžytis su benzininiais bei dyzeliniais konkurentais, tačiau jų skaičius stabiliai ir nuolat auga. Skaičiuojama, kad jau šiandien miestų gatvėse rieda apie pusę tūkstančio elektromobilių, nors dar prieš kelerius metus jų skaičius nesiekė ir šimto. Plečiantis elektromobilių parkui vis opesnis tampa jų pakrovimo klausimas, kurį ryžosi spręsti elektros energijos gamyba iš atsinaujinančių energijos šaltinių užsiimanti Koncerno „Achemos grupė“ bendrovė „Renerga“. Įmonė vairuotojams pristatė dvi naujas elektromobilių greitojo įkrovimo stoteles – Druskininkuose ir Klaipėdoje.

Kaip teigia „Renerga“ direktorius Mindaugas Juodis, elektromobilių greitojo įkrovimo stoteles nuspręsta įrengti vairuotojams ypač patogiose vietose – Klaipėdoje prie „Centrinio Klaipėdos terminalo“, Baltijos pr. 40 ir Druskininkuose šalia viešbučio „Grand Spa Lietuva“, įsikūrusio Taikos g. 14. Tokį žingsnį žengti paskatino besikeičianti transporto priemonių sudėtis Lietuvos gatvėse.

„Pasikrauti elektromobilį Vilniuje yra nesunku, tačiau jeigu iš sostinės bandytumėte pasiekti Klaipėdą, jau būtų nemažas iššūkis. Kelionę reikėtų labai tiksliai apskaičiuoti, be to, jei ir rasite vietą kur pasikrauti savo elektromobilį, tai gali užtrukti keletą valandų. Laikomės nuomonės, kad elektromobilių įkrovimo, ypač greitojo, stotelių tinklas turi plėstis. Dirbdami energijos iš atsinaujinančių išteklių gamybos srityje, skatiname aplinkos tausojimą ir siekiame prisidėti prie kiek įmanoma didesnio elektromobilių skaičiaus pritraukimo į kelius bei infrastruktūros jiems kūrimo“, – aiškino M. Juodis.

„Renerga“ vadovo teigimu, naujųjų stotelių gamintoja yra visame pasaulyje garsi Taivano įmonė „DELTA Electronics“, siūlanti pažangiausias ir galingiausias įkrovimo stoteles rinkoje.

Vienu metu įkrovimo stotelėje gali būti kraunami 4 elektromobiliai. Stotelėse yra įrengtos dvi greito įkrovimo nuolatine srove jungtys, kurių galia siekia iki 120 kW, bei dvi kintamos srovės jungtys su 43 kW maksimalia galia. Be to, kiekvienoje stotelėje yra ir po paprastą kištukinį lizdą su jungtimi iki 22 kW galios.

„Nors elektromobilio baterijos įkrovos laikas skiriasi, priklausomai nuo automobilio markės, mūsų atlikti bandymai parodė, kad vairuotojai savo ekologiškas transporto priemones gali pakrauti vidutiniškai per 15 – 20 min.“, – tikino M. Juodis.

Atsiskaityti už elektrą savo keturračiui vairuotojai galės per mobiliąją programėlę „Virta“, kurioje yra suvedami kreditinės kortelės duomenys. Turint šią aplikaciją galima ne tik lengvai rasti elektromobilių įkrovimo stoteles, bet ir vos kelių paspaudimų dėka pradėti įkrovimą.

„Tikimės, kad pasinaudojančių mūsų greitojo įkrovimo stotelėmis vartotojų skaičius nuolat didės. Mūsų bendrovė orientuojasi į tvarią plėtrą, todėl šiomis dvejomis stotelėmis nežadame apsiriboti. Šiuo metu ieškome vietų naujoms greitojo įkrovimo stotelėms ir artimiausiu metu planuojame jų įrengimą“, – sako „Renerga“ direktorius.

Valstybės įmonės „Regitra“ rugsėjo 1 d. duomenimis, Lietuvoje yra registruoti 535 elektra varomi elektromobiliai. Kiek daugiau nei prieš metus, 2016 m. lapkritį, šis rodiklis siekė 337. Labiausiai lietuvių mėgstamų elektromobilių trejetuke puikuojasi „Nissan Leaf“, „BMW i3“ ir „Tesla model S“.

UAB „Renerga“ priklauso Koncernui „Achemos grupė“, taip pat valdančiam žaliosios energetikos bendrovę  „Renerga-1“. „Renerga“ užsiima elektros energijos gamyba iš vėjo, vandens ir saulės. Kompanija valdo Pastrėvio ir Kavarsko hidroelektrines bei Benaičių vėjo elektrinių parką, vėjo elektrinių parką „Benaičiai-1“ ir šalia šio parko esančią eksperimentinę mažąją vėjo ir saulės elektrines.

Pranešimą paskelbė : Gintarė Mierkienė, Achemos grupė

Kiti skelbimai:
 
Lakštinė stangrinanti veido kaukė, 25 ml
 
HELLY HANSEN Koppervik Black/Ebony/Grey Fog 45
 
Vagabond Kenova 4457-201 Black 36
 
HELLY HANSEN Seraphina Women's Oatmeal/Natura/Cement 38
 
REIMA Ivalo Black 36

Kaip prižiūrėti dyzelinių automobilių ekologines sistemas?

  Dyzelinis automobilis su įdiegtomis ir tinkamai veikiančiomis išmetamųjų dujų neutralizavimo sistemomis, palyginus su benzinu veikiančiu automobiliu, yra ne tik taupesnis, bet ir nenusileidžia ekologiniais rodikliais, o CO2 emisija yra mažesnė – tai patvirtino Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) mokslininkų atliktas tyrimas. Tačiau ne visi vairuotojai žino, kaip automobiliuose įdiegtas ekologines sistemas prižiūrėti. Tad ar […]

  Straipsniai »
Ribotos judėsenos žmonių kelionės lėktuvu – ką svarbu žinoti?

Ribotos judėsenos žmonių kelionės lėktuvu – ką svarbu žinoti?

Ruošiantis kelionei lėktuvu, norisi, kad ji būtų sklandi jau nuo pat atvykimo į oro uostą. Savo ruožtu oro uostai stengiasi užtikrinti, kad kelionė būtų maloni visiems keliautojams, įskaitant ir ribotos judėsenos žmones. Šiems keleiviams pravartu žinoti apie būtent jiems skirtas paslaugas, kuriomis galima pasinaudoti oro uoste. Kelionė į oro uostą – greita ir paprasta „Lietuvos […]

  Straipsniai »

Susisiekimo ministras: perskirstyta 3,3 mln. eurų rezervinių lėšų Lietuvos keliams

 Atsižvelgiant į šiemet kelių rekonstravimo projektuose sutaupytas ar nepanaudotas lėšas, Susisiekimo ministerijos siūlymu perskirstyti 3,3 mln. eurų rezervinių Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo lėšų. Tam Vyriausybė pritarė 2019 m. spalio 30 dieną. „Perskirstomos lėšos teks kelių objektams, kuriuose darbai jau atlikti arba bus atlikti iki šių metų pabaigos. Taip pat atsižvelgėme į papildomai gautus […]

  Straipsniai »

Nuoseklus Lietuvos oro uostų augimas – stebimas visų finansinių rodiklių kilimas

Lietuvos oro uostai ir toliau skaičiuoja augančius finansinius rodiklius. Apžvelgus pirmuosius 9 šių metų  mėnesius suskaičiuota, jog lyginant su praėjusiais metais, bendros pajamos didėjo 13 proc. ir siekia beveik 37 mln. eurų. Lietuvos oro uostai pažymi, kad didėjo ir  aviacinės – skrydžių, keleivių aptarnavimo, krovinių gabenimo, ir neaviacinės veiklos – patalpų nuomos, maitinimo įstaigų, įvairių […]

  Straipsniai »