Pasaulinė ID. BUGGY elektromobilio premjera

1

Pasaulinė ID. BUGGY elektromobilio premjera

→    Gimęs Kalifornijoje: ID. BUGGY yra naujos kartos elektrinė legendinio smėlynų bagio versija;

→    Išgrynintas vairavimo malonumas: koncepcinis „Volkswagen“ elektromobilis yra puiki laisvalaikio pramoga;

→    Pagamintas naudojant MEB – nulinės taršos elektromobilių platformą;

→    Galimybė kitiems gamintojams: skirtingas ID. BUGGY versijas gali gaminti ir kitos kompanijos.

 BUGGY elektromobilis yra tarsi kelionė laiku – akimirka ir septintojo dešimtmečio Kalifornijos smėlynų bagio šiuolaikinė versija atsiduria dabartyje. „Išgryninta ID. BUGGY išvaizda yra šiuolaikinė klasikinės automobilių ikonos versija be retro užuominų. Tai yra bagis be jokių išlygų, tačiau šiuolaikiniame pasaulyje,“ – taip elektrinį bagį, kurio pasaulinė premjera įvyks tarptautinėje Ženevos parodoje, apibūdina pagrindinis „Volkswagen“ dizaineris Klausas Bischoffas.

„Boxer“ motorą pakeitė elektros variklis. Septintojo dešimtmečio paplūdimio bagiai buvo gaminami naudojant legendinio „Beetle“ platformą su gale sumontuotu „Boxer“ tipo keturių cilindrų motoru. Daug mažų gamintojų siūlė savas iš stiklo pluoštu sutvirtinto plastiko pagamintas kėbulo versijas, kurios buvo montuojamos ant „Beetle“ važiuoklės – taip gimė itin daug originalių modelių. Naujasis ID. BUGGY liko ištikimas šiai koncepcijai, tik išsiskiria šiuolaikinėmis technologijomis. O tai reiškia, kad jo gamybai naudojama „Volkswagen“ elektromobilių MEB platforma su 62 kWh ličio-jonų akumuliatoriumi, tiekiančiu energiją gale sumontuotam 150 kW (240 AG) elektros varikliui ir užtikrinančiu maždaug 250 kilometrų azartiško važiavimo ridą (matuojant WLTP metodika). Iki 100 km/h koncepcinis elektromobilis įsibėgėja per 7,2 sekundes, maksimalus greitis yra apribotas pasiekus 160 km/h. Elektromobilis galimas ne tik su galinių, bet ir visų varančiųjų ratų pavara, priekinėje ašyje sumontavus papildomą elektros variklį.

Įkraunamas bet kur pasaulyje. Ženevos parodoje „Volkswagen Group“ taip pat pristatys mobiliąją greitojo įkrovimo stotelę, kurią galima sumontuoti laikinai ar nuolatos bet kurioje vietoje. O greitas, iki 100 kW galios siekiantis įkrovimas užtikrina, kad elektromobilis iki 80 proc. gali būti įkrautas vos per pusvalandį.

Be stogo ir durelių. Naujojo ID. BUGGY išvaizda įkūnija laisvės pojūtį važiuojant atviru bagiu. Buvo atsisakyta kieto stogo ir durelių, todėl minimalistinio stiliaus salono apdailai panaudotos vandeniui atsparios medžiagos. Koncepcinis ID. BUGGY elektromobilis yra dvivietis, tačiau gali turėti ir keturias sėdimas vietas.

„Volkswagen“ platformą galės naudoti visi. Modulinė elektromobilio konstrukcija leidžia viršutinę kėbulo dalį montuoti atskirai nuo MEB važiuoklės – kaip ir prieš penkis dešimtmečius, taip ir šiandien ID. BUGGY elektromobilio kėbulą galės kurti skirtingos kompanijos. Be to, „Volkswagen“ yra paskelbęs, kad MEB platformą galės naudoti ir kiti elektromobilių gamintojai.

Penktasis ID. šeimos narys. Po ID. (kompaktinė klasė), ID. BUZZ (furgonas), ID. CROZZ (SUV) ir ID. VIZZION (sedanas), naujasis ID. BUGGY yra penktasis koncepcinis „Volkswagen“ elektromobilis, pagamintas naudojant modulinę MEB elektrinę platformą.

Išvaizda – tikras bagis, tikras ID.

Ryški elektrinio bagio išvaizda. Bekelei, paplūdimiui ir miestui sukurtas ID. BUGGY turi efektingai atrodantį kėbulą su virš ratų iškilusiais sparnais, masyviais slenksčiais, aukštu priekiniu gaubtu ir dar aukštesne galine dalimi. Elektrinis bagis yra nudažytas dvejomis spalvomis, taip dar labiau paryškinant jo nuotykių ieškotojo prigimtį. Elektromobilis yra 4063 mm ilgio, 1890 mm pločio, 1463 mm aukščio ir turi 2650 mm atstumą tarp ašių.

Kaip ir prieš penkis dešimtmečius gaminti „Volkswagen“ modeliai „Beetle“ ir „Transporter“, ID. BUGGY elektromobilis neturi priekinių grotelių – automobiliams su oru aušinamais varikliais gale jos buvo nereikalingos, nereikalingos jos ir elektromobiliams. Bet ID. BUGGY yra akimirksniu atpažįstamas kaip priklausantis „Volkswagen“ šeimai, jo logotipas yra šviečiantis LED elementas, o masyvi priekinė aliumininė apsauga bekelėje saugo priekinę ašį ir svarbiausius mazgus nuo pažeidimų.

Elektromobilis turi net 240 mm siekiančią prošvaisą, o ant 18 colių dydžio ratlankių sumontuotos „BF Goodrich All-Terrain T/A“ bekelės padangas. Sutvirtintas priekinio stiklo rėmas, drauge su „Targa“ skersiniu saugo keleivius jei bagis apsiverstų.

Minimalistinė ir praktiška salono koncepcija

Atsparus ir atviras salonas. Minimalistinis ID. BUGGY salonas turi itin nesudėtingą valdymą ir vandeniui atsparias apdailos medžiagas ir, kaip ir kėbulas, yra nudažytas tokiomis pačiomis dvejomis skirtingomis spalvomis. Atviru automobiliu galima važiuoti net lyjant lietui, elektromobilis taip pat turi užtraukiamą medžiaginį stogą.

Pažangus prietaisų valdymas. Prietaisų valdymas yra ekrane, funkcijas aktyvuojant paspaudimu ir taip išvengiant atsitiktinio įjungimo, o pats valdymas yra itin logiškas ir intuityvus. Pavyzdžiui, pavaros perjungiamos pasukus apvalų valdiklį, sumontuotą ties vairo kolonėle, o įjungta pavara atvaizduojama skaitmeniniame prietaisų skydelyje.

Pranešimą paskelbė: Sonata Židlinskaitė, UAB „Fabula ir partneriai“

Kiti skelbimai:
 
Withings Steel HR Sport (40mm) OLED, 39 g, Black, Bluetooth, Built-in pedometer, Heart rate monitor, GPS (satellite), Waterproof
 
DAEWOO Washing machine WM-1710ELW Top loading, Washing capacity 6 kg, 700 RPM, A+, Depth 53.5 cm, Width 52.5 cm, White/ black, Semi-automatic, Display,
 
Kaitlentė Bosch PIF651FB1E
 
AOC 24B1H 23.6 “, VA, FHD, 1920 x 1080 pixels, 16:9, 5 ms, 250 cd/m², Black
 
Candy Hob CDH 32/1X Vitroceramic, Number of burners/cooking zones 2, Black,

Įpročiai prie vairo: estams rizikingas plepėjimas telefonu – nė motais, atsakingiausiai elgiasi lietuviai

Tyrimas parodė, kad Baltijos šalyse gatvės dar pilnos telefonu kalbančių vairuotojų. Jie tik pamažu atsisako šio įpročio: 39 proc. mūsų šalies vairuojančių žmonių kelyje nebekalba išmaniaisiais telefonais. Neatsakingiausiai elgiasi estai – tik penktadalis jų vengia kalbėti telefonu prie vairo, Latvijoje tokių žmonių – 27 procentai. Draudikai įspėja, kad telefoninio pokalbio metu vairuotojai nepakankamai stebi aplinką […]

  Straipsniai »

Kelių direkcija jau skelbia pirkimus 2020 m. rangos darbams

Š. m. rugpjūčio 19 d. duomenimis, Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos (Kelių direkcija) piniginių srautų įsipareigojimai pagal sutartis ir administravimo išlaidos 2019 m. valstybinės reikšmės keliams administruoti, prižiūrėti ir tiesti jau sudaro 404,8 mln. eurų arba 100 proc. viso Kelių direkcijai skirto biudžeto šiems metams. Be to, 2020 metams sudarytų sutarčių ir išlaidų […]

  Straipsniai »

Diena, kai vairuotojus kelyje dažniausiai užklumpa netikėtumai

Techninės pagalbos kelyje specialistai daugiausia darbo turi penktadieniais. „Lietuvos draudimo“ duomenimis, pirmą šių metų pusmetį pagal iškvietimų skaičių ši diena pastebimai išsiskyrė iš visų savaitės dienų. Išanalizavus statistiką paaiškėjo, kad penktadienį problemų keliuose patiria vidutiniškai net pusantro karto daugiau vairuotojų negu šeštadienį ar sekmadienį. Draudimo bendrovės duomenimis, jau ne vienerius metus fiksuojama tendencija, jog pats […]

  Straipsniai »

Kaip pavėžėjai užtikrina jūsų saugumą: 5 patikimiausi automobiliai

Automobilių pramonė užtikrindama patikimumą ir saugumą pastaraisiais metais žengė didžiulį šuolį. Tuo įsitikinę autoservisų specialistai, kartu perspėjantys, jog reguliari transporto priemonių priežiūra vis dar nėra pakankamai „madinga“. Kaip tai sprendžia profesijos, kur automobilio patikimumas itin svarbus ir kokie automobiliai jose dominuoja?  Teisingai rūpinasi tik penktadalis vairuotojų  Autoserviso „R2L“ direktorius Rimvydas Vaštakas aiškina, kad šiandien, kaip […]

  Straipsniai »