Pasaulinė ID. BUGGY elektromobilio premjera

1

Pasaulinė ID. BUGGY elektromobilio premjera

→    Gimęs Kalifornijoje: ID. BUGGY yra naujos kartos elektrinė legendinio smėlynų bagio versija;

→    Išgrynintas vairavimo malonumas: koncepcinis „Volkswagen“ elektromobilis yra puiki laisvalaikio pramoga;

→    Pagamintas naudojant MEB – nulinės taršos elektromobilių platformą;

→    Galimybė kitiems gamintojams: skirtingas ID. BUGGY versijas gali gaminti ir kitos kompanijos.

 BUGGY elektromobilis yra tarsi kelionė laiku – akimirka ir septintojo dešimtmečio Kalifornijos smėlynų bagio šiuolaikinė versija atsiduria dabartyje. „Išgryninta ID. BUGGY išvaizda yra šiuolaikinė klasikinės automobilių ikonos versija be retro užuominų. Tai yra bagis be jokių išlygų, tačiau šiuolaikiniame pasaulyje,“ – taip elektrinį bagį, kurio pasaulinė premjera įvyks tarptautinėje Ženevos parodoje, apibūdina pagrindinis „Volkswagen“ dizaineris Klausas Bischoffas.

„Boxer“ motorą pakeitė elektros variklis. Septintojo dešimtmečio paplūdimio bagiai buvo gaminami naudojant legendinio „Beetle“ platformą su gale sumontuotu „Boxer“ tipo keturių cilindrų motoru. Daug mažų gamintojų siūlė savas iš stiklo pluoštu sutvirtinto plastiko pagamintas kėbulo versijas, kurios buvo montuojamos ant „Beetle“ važiuoklės – taip gimė itin daug originalių modelių. Naujasis ID. BUGGY liko ištikimas šiai koncepcijai, tik išsiskiria šiuolaikinėmis technologijomis. O tai reiškia, kad jo gamybai naudojama „Volkswagen“ elektromobilių MEB platforma su 62 kWh ličio-jonų akumuliatoriumi, tiekiančiu energiją gale sumontuotam 150 kW (240 AG) elektros varikliui ir užtikrinančiu maždaug 250 kilometrų azartiško važiavimo ridą (matuojant WLTP metodika). Iki 100 km/h koncepcinis elektromobilis įsibėgėja per 7,2 sekundes, maksimalus greitis yra apribotas pasiekus 160 km/h. Elektromobilis galimas ne tik su galinių, bet ir visų varančiųjų ratų pavara, priekinėje ašyje sumontavus papildomą elektros variklį.

Įkraunamas bet kur pasaulyje. Ženevos parodoje „Volkswagen Group“ taip pat pristatys mobiliąją greitojo įkrovimo stotelę, kurią galima sumontuoti laikinai ar nuolatos bet kurioje vietoje. O greitas, iki 100 kW galios siekiantis įkrovimas užtikrina, kad elektromobilis iki 80 proc. gali būti įkrautas vos per pusvalandį.

Be stogo ir durelių. Naujojo ID. BUGGY išvaizda įkūnija laisvės pojūtį važiuojant atviru bagiu. Buvo atsisakyta kieto stogo ir durelių, todėl minimalistinio stiliaus salono apdailai panaudotos vandeniui atsparios medžiagos. Koncepcinis ID. BUGGY elektromobilis yra dvivietis, tačiau gali turėti ir keturias sėdimas vietas.

„Volkswagen“ platformą galės naudoti visi. Modulinė elektromobilio konstrukcija leidžia viršutinę kėbulo dalį montuoti atskirai nuo MEB važiuoklės – kaip ir prieš penkis dešimtmečius, taip ir šiandien ID. BUGGY elektromobilio kėbulą galės kurti skirtingos kompanijos. Be to, „Volkswagen“ yra paskelbęs, kad MEB platformą galės naudoti ir kiti elektromobilių gamintojai.

Penktasis ID. šeimos narys. Po ID. (kompaktinė klasė), ID. BUZZ (furgonas), ID. CROZZ (SUV) ir ID. VIZZION (sedanas), naujasis ID. BUGGY yra penktasis koncepcinis „Volkswagen“ elektromobilis, pagamintas naudojant modulinę MEB elektrinę platformą.

Išvaizda – tikras bagis, tikras ID.

Ryški elektrinio bagio išvaizda. Bekelei, paplūdimiui ir miestui sukurtas ID. BUGGY turi efektingai atrodantį kėbulą su virš ratų iškilusiais sparnais, masyviais slenksčiais, aukštu priekiniu gaubtu ir dar aukštesne galine dalimi. Elektrinis bagis yra nudažytas dvejomis spalvomis, taip dar labiau paryškinant jo nuotykių ieškotojo prigimtį. Elektromobilis yra 4063 mm ilgio, 1890 mm pločio, 1463 mm aukščio ir turi 2650 mm atstumą tarp ašių.

Kaip ir prieš penkis dešimtmečius gaminti „Volkswagen“ modeliai „Beetle“ ir „Transporter“, ID. BUGGY elektromobilis neturi priekinių grotelių – automobiliams su oru aušinamais varikliais gale jos buvo nereikalingos, nereikalingos jos ir elektromobiliams. Bet ID. BUGGY yra akimirksniu atpažįstamas kaip priklausantis „Volkswagen“ šeimai, jo logotipas yra šviečiantis LED elementas, o masyvi priekinė aliumininė apsauga bekelėje saugo priekinę ašį ir svarbiausius mazgus nuo pažeidimų.

Elektromobilis turi net 240 mm siekiančią prošvaisą, o ant 18 colių dydžio ratlankių sumontuotos „BF Goodrich All-Terrain T/A“ bekelės padangas. Sutvirtintas priekinio stiklo rėmas, drauge su „Targa“ skersiniu saugo keleivius jei bagis apsiverstų.

Minimalistinė ir praktiška salono koncepcija

Atsparus ir atviras salonas. Minimalistinis ID. BUGGY salonas turi itin nesudėtingą valdymą ir vandeniui atsparias apdailos medžiagas ir, kaip ir kėbulas, yra nudažytas tokiomis pačiomis dvejomis skirtingomis spalvomis. Atviru automobiliu galima važiuoti net lyjant lietui, elektromobilis taip pat turi užtraukiamą medžiaginį stogą.

Pažangus prietaisų valdymas. Prietaisų valdymas yra ekrane, funkcijas aktyvuojant paspaudimu ir taip išvengiant atsitiktinio įjungimo, o pats valdymas yra itin logiškas ir intuityvus. Pavyzdžiui, pavaros perjungiamos pasukus apvalų valdiklį, sumontuotą ties vairo kolonėle, o įjungta pavara atvaizduojama skaitmeniniame prietaisų skydelyje.

Pranešimą paskelbė: Sonata Židlinskaitė, UAB „Fabula ir partneriai“

Kiti skelbimai:
 
EMU Australia Kitty Sneaker Pink 24
 
HELLY HANSEN Woodlands Coffee Bean/Natura/Black 45
 
Argan Infusion Anti Dandruff Shampoo Šampūnas nuo pleiskanų, 250ml
 
EMU Australia Leopard Brumby Midnight 28
 
HELLY HANSEN Seraphina Demi Women's Whiskey/Frosted Almond 38

Seimui pristatytas transporto priemonės pirmos registracijos mokesčio projektas

  Seimui pristatytas Motorinių transporto priemonių pirmos registracijos mokesčio įstatymo projektas Nr. XIIIP-4132, kuriuo siūloma nuo kitų metų sausio 1 d. reglamentuoti motorinių transporto priemonių apmokestinimo transporto priemonių pirmos registracijos mokesčiu tvarką. Mokestį mokėtų M1 klasei ar N1 klasei priskirtos motorinės transporto priemonės, pirmą kartą registruojamos Lietuvos Respublikos kelių transporto priemonių registre valdytojas. Numatoma, kad […]

  Straipsniai »

Susisiekimo ministras: sklandi Lietuvos pašto veikla bus užtikrinta

Susisiekimo ministerija apgailestauja, kad nepavyko surasti sutarimo su AB Lietuvos paštas valdybos nariais ir dėkoja už jų indėlį į bendrovės veiklą. Atsisakius valdybai tęsti darbą iki šių metų pabaigos, Susisiekimo ministerija skubiai suformuos naują valdybą. Jau inicijuotos procedūros naujų nepriklausomų narių atrankai, siekiant suformuoti nuolatinę bendrovės valdybą, kuri atitiktų EBPO reikalavimus. „Naujoji bendrovės valdyba turės […]

  Straipsniai »

Pasirašyta sutartis dėl ilgalaikės Lietuvos susisiekimo plėtros iki 2050 m. strategijos rengimo

Susisiekimo ministerijos iniciatyva pradedama rengti Lietuvos susisiekimo plėtros iki 2050 m. strategija, kuria siekiama numatyti optimalias ilgalaikes šalies transporto sektoriaus plėtros kryptis ir prioritetus. Pagal pasirašytą strategijos rengimo sutartį ją numatoma parengti iki kitų metų liepos mėnesį. „Ilgalaikė susisiekimo strategija suteiks pagrindą kryptingai, gerąja užsienio valstybių praktika pagrįstai tolimesnei Lietuvos transporto sektoriaus plėtrai. Tai leis […]

  Straipsniai »
Oficialu: Prie pokyčių Vilniaus stoties rajone jungiasi ir Autobusų stotis

Oficialu: Prie pokyčių Vilniaus stoties rajone jungiasi ir Autobusų stotis

Vilnius imasi aktyvių veiksmų dėl autobusų stoties atnaujinimo – šiandien savivaldybėje pasirašyti keturšaliai sostinės, AB „Lietuvos geležinkeliai”, UAB „Vilniaus autobusų stotis“ ir UAB „Baltisches Haus“ ketinimai rajoną drauge paversti prestižiniu mobilumo centru. Tokiu būdu dvi pastarosios įmonės, valdančios dabartinę autobusų stotį, prisijungė prie savivaldybės ir „Lietuvos geležinkelių” planuojamų grandiozinių pokyčių visam Stoties rajonui. „Turime aiškią […]

  Straipsniai »