Pandemijos sukaustyti metai „Bolt“ nesutrukdė išsiveržti į priekį: daugiausiai „išlošė“ su maisto į namus paslaugomis

1

Pandemijos sukaustyti metai „Bolt“ nesutrukdė išsiveržti į priekį: daugiausiai „išlošė“ su maisto į namus paslaugomis

40-yje šalių savo paslaugas teikianti pavėžėjimo platforma „Bolt“ per pastaruosius metus savo populiarumą smarkiai augino ir Lietuvoje. Nors pandemijos keliami iššūkiai neaplenkė ir mobilumo paslaugų sektoriaus, „Bolt“ ne tik vykdė paslaugų ir miestų plėtrą, bet ir, prisitaikius prie susiklosčiusios padėties, pagerino savo veiklos rezultatus. 2020-aisiais sparčiausiai augo maisto į namus pristatymo paslaugos – tam įtakos neabejotinai turėjo šalyje didžiąją metų dalį besitęsiantis karantinas.

Augo visas paslaugų segmentas

Apibendrindama metus, pavėžėjimo platforma „Bolt“ stebi išaugusį poreikį visoms savo teikiamoms paslaugoms. Lyginant su 2019-aisiais, pavežėjai įvykdė 9 proc. daugiau užsakymų. Be to, šiemet paslauga yra prieinama iš viso jau net 22 Lietuvos miestuose.

Stiprus proveržis juntamas ir mikromobilumo paslaugų srityje – su „Bolt“ paspirtukais, kurie nuo šių metų prieinami Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose bei Panevėžyje, įvykdyta net 5 kartus daugiau kelionių nei pernai. Fiksuojama, jog Lietuva, padidinusi paspirtukų prieinamumą penkis kartus, yra antroje vietoje pagal jų plėtrą tarp šią paslaugą teikiančių šalių. Pirmoje vietoje šiemet rikiuojasi kaimyninė Lenkija, 2020-aisiais paspirtukų nuomos paslaugą pristačiusi net 10-yje miestų. Pastaraisiais metais Lietuvoje „Bolt“ daug dėmesio skyrė paspirtukininkų edukacijai dėl taisyklingo, saugaus važiavimo ir parkavimo – šiuo tikslu buvo surengta nemažo visuomenės įsitraukimo sulaukusi akcija „Nedėk skerso“.

Didžiausią augimą patyrė vos praėjusių metų rudenį rinkoje pasirodžiusi „Bolt Food“ paslauga, kuri šiais metais tapo prieinama ne tik sostinės, bet ir Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio ir Alytaus gyventojams.

Karantinas maisto į namus paslaugos poreikį tik sustiprino

Pasak „Bolt“ vadovo Lietuvoje Andriaus Pacevičiaus, šalį, kaip ir likusią pasaulio dalį, sukausčiusi pandemija įmonei pažėrė iššūkių, tačiau paslaugų teikimo nuspręsta neatsisakyti, priešingai – tęsti, taikant maksimalias saugumo priemones.

„Kelionėms su pavežėjais pristatėme „Protect“ kelionių kategoriją, kuri mažina viruso plitimo grėsmę – vairuotoją ir keleivius, sėdinčius ant galinės sėdynės, skiria plastikinė pertvara. Šią paslaugą žmonės gana greitai atrado, palankiai vertina, todėl džiaugiamės, kad galime ne tik būti naudingi, bet ir prisidėti prie saugesnio keliavimo“, – teigia jis.

Vis dėlto, nuo pandemijos pradžios, anot vadovo, daugiausiai šoktelėjo „Bolt Food“ paslaugos populiarumas.

 „Jau nuo pirmojo karantino pradžios paklausa šioms paslaugoms Lietuvoje išaugo 3 kartus ir kas mėnesį didėja eksponentiškai. Sėkmę lemia ir tai, kad paslauga atliekama bekontakčiu būdu, maistą paliekant prie kliento durų. Reaguodami į situaciją ir augančią paklausą, ankstiname plėtrą į kitus miestus, todėl jau netrukus ji bus prieinama dar 3-4 vietovėse. Be to, matome, jog tokia paslauga yra tikras išsigelbėjimas vietos maitinimo įstaigoms, todėl džiaugiamės prisidėdami prie darbo vietų išsaugojimo“, – pasakoja A. Pacevičius.

Įvardijo populiariausius metų maršrutus ir didžiausias paliekamų arbatpinigių sumas

 Šalyje įvestas karantinas, pasak „Bolt“ atstovų, neabejotinai turėjo įtakos ir pasikeitusiems keliautojų įpročiams bei populiariausioms kelionių vietoms. Vis dėlto, kaip ir praėjusiais metais, taip ir 2020-aisiais, dažniausiai pavežėjai vyko į tarptautinį Vilniaus oro uostą. Antroje pozicijoje, kurioje pernai pagal populiarumą rikiavosi sostinės naktinėtojų pamėgta Vilniaus gatvė, šiemet atsidūrė Vilniaus traukinių stotis, trečioje – sostinėje esanti Kudirkos aikštė.

Fiksuojama, kad per pastaruosius metus ilgiausia kelionė su pavežėju Lietuvoje be kelių minučių truko net 3 valandas ir apėmė 215 km atstumą. Su aplinkai draugišku „Bolt“ paspirtuku ilgiausias pasivažinėjimas truko net 5 valandas ir ši kelionė bendrai sudarė daugiau kaip 34 km.

Dar vienas įdomus praėjusių metų faktas – tai pavežėjams paliekami arbatpinigiai. Pasak A. Pacevičiaus, šiemet Lietuvoje buvo įdiegta galimybė palikti arbatpinigius naudojantis „Bolt“ programėle, o didžiausia arbatpinigių suma, palikta naudojantis programėle, Lietuvoje šiemet siekė 31 eurą. Didžiausia arbatpinigių suma pasaulyje, naudojantis „Bolt“ programėle,  šiemet buvo palikta Prancūzijoje ir siekė 175 eurus už vieną kelionę.

„Tai – oficiali statistika, tačiau sunku pasakyti, kiek keleiviai yra linkę palikti pavežėjams grynųjų pinigų. Vis dėlto, bendraudami su savo komanda, matome, jog kartais neužtenka žmogų nuvežti iš taško A į tašką B, daugumai tenka išklausyti įvairiausių istorijų, patarti ar padėti. Vairuotojo darbas tikrai nėra monotoniškas“, – įsitikinęs „Bolt“ vadovas.

Dėkingumą už kelionę su „Bolt“ keliautojai reiškia ir dėl to, kad šalyje dirbantys pavežėjai yra vieni tiksliausių Europoje. Fiksuojama, jog pagal atvykimą laiku, t.y. per laiką, kuris nurodomas programėlėje, Lietuvos pavėžėjai drauge su estais visoje Europoje rikiuojasi antroje vietoje. Nepralenkiami šioje srityje yra Maltos „Bolt“ pavežėjai – čia net 9 iš 10 vairuotojų nelinkę vėluoti daugiau kaip 1 minutę.

Apie „Bolt“

„Bolt“ – Europoje lyderiaujanti susisiekimo platforma, kurios pagrindinis tikslas – įperkamas, patogesnis ir patikimesnis keliavimas mieste. Kompanijos teikiamų paslaugų sąraše – pavėžėjimas ir mikromobilumą gerinantys elektriniai paspirtukai bei dviračiai, maisto į namus ir siuntų pristatymas. „Bolt“  paslaugomis  šiuo metu naudojasi 50 mln. klientų 40 šalių Europoje ir Afrikoje. Įmonė veikia pagal „Žaliąjį planą“ ir yra įsipareigojusi mažinti savo automobilių paliekamą ekologinį pėdsaką, tad kiekviena kelionė su „Bolt“ – draugiška aplinkai.

Pranešimą paskelbė: – -, Berta And, UAB

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Žemės ūkiui skirto roboto bandymai nustebino: valdyti paprasta kaip žaislinę mašinėlę

Žemės ūkiui skirto roboto bandymai nustebino: valdyti paprasta kaip žaislinę mašinėlę

„Agrokoncerno“ įmonių grupė pradėjo pirmojo Lietuvoje tokio tipo žemės ūkio darbams skirto roboto testavimą ir darbuotojų mokymus. Įmonė „Agrokoncernas“ pernai rudenį pasirašė atstovavimo sutartį su šias autonomines mašinas gaminančia Olandijos bendrove „AgXeed“. Šią savaitę į Lietuvą atvykę gamintojo atstovai demonstravo roboto galimybes, mokė kaip jį valdyti ir teikti serviso paslaugas. Pasak „Agrokoncerno“ komercijos direktoriaus Arno […]

Estijos elektromobilių įkrovimo startuolis VOOL užsitikrino 1,7 mln. Eur investiciją: idėja patikėjo ir buvusi šalies prezidentė

Estijos elektromobilių įkrovimo startuolis VOOL užsitikrino 1,7 mln. Eur investiciją: idėja patikėjo ir buvusi šalies prezidentė

Estijos elektromobilių įkrovimo startuolis VOOL baigė pirminio investavimo (ang. seed round) etapą su 1,7 mln. eurų investicijų. Investicijų etapui vadovavęs rizikos kapitalo fondas „Specialist VC“ pritraukė tokius įtakingus investuotojus, kaip buvusi Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid. Gautas investicijas startuolis panaudos masinei produktų gamybai ir plėtrai Europoje. Remiantis tarptautinės vadybos konsultavimo įmonės „McKinsey“ duomenimis, augant elektromobilių skaičiui, […]

Pernai šalies oro erdvėje bendras aptarnautų skrydžių skaičius toliau augo

Pernai šalies oro erdvėje bendras aptarnautų skrydžių skaičius toliau augo

Oro navigacijos paslaugų teikėja, bendrovė „Oro navigacija“ pernai Lietuvos oro erdvėje aptarnavo 166,2 tūkst. skrydžių – 1,2 proc. daugiau nei prieš metus. Dėl sankcijų vežėjams teko aplenkti Rusijos oro erdvę bei koreguoti maršrutus, Lietuvos oro erdvėje tranzitinių skrydžių skaičius sumažėjo 13 proc., palyginti su 2021 metais. Bendrą aptarnautą skrydžių augimą lėmė 52 proc. išaugęs terminalinių […]

„Rail Baltica“: tęsiamas geležinkelių infrastruktūros valdymo modelio kūrimas

„Rail Baltica“: tęsiamas geležinkelių infrastruktūros valdymo modelio kūrimas

Trijų Baltijos šalių ekspertų grupė, sudaryta iš ,,Rail Baltica“ geležinkelių infrastruktūrą savo šalių teritorijoje valdysiančių AB „LTG Infra“, SIA „Eiropas Dzelzcela linijas“ ir OU „Rail Baltic Estonia“ atstovų, parengė siūlymus, kaip galėtų būti skirstomi geležinkelių infrastruktūros pajėgumai norint naudotis šiuo metu tiesiama „Rail Baltica“ geležinkelio linija. Geležinkelių infrastruktūros pajėgumų skyrimas yra viena esminių infrastruktūros valdytojo […]

Ištyrė el. paspirtukų poveikį eismui Lietuvoje: 1,2 mln. km mažiau kelionių automobiliais

Ištyrė el. paspirtukų poveikį eismui Lietuvoje: 1,2 mln. km mažiau kelionių automobiliais

Kol elektriniai paspirtukai laukia naujo sezono Lietuvoje, susisiekimo paslaugų platforma „Bolt“ apibendrina praėjusių metų pabaigoje 17 šalių atlikto paslaugos vartotojų tyrimo rezultatus. Pirmą kartą pavyko užfiksuoti šios dar „žalios” transporto priemonės indėlį į Lietuvos miestų infrastruktūrą: beveik penktadalis dalyvavusiųjų bent kartą paspirtuką rinkosi kaip alternatyvą automobiliui, daugiau nei trečdalis – tai pačiai kelionei pasitelkė tiek […]

„YIT Lietuva“ imasi strateginės reikšmės projekto: už beveik 8 mln. eurų rekonstruos kelio į Pabradę atkarpą

„YIT Lietuva“ imasi strateginės reikšmės projekto: už beveik 8 mln. eurų rekonstruos kelio į Pabradę atkarpą

Transporto priemonėms judėti nuo Molėtų iki Pabradės miesto ir atgal taps dar saugiau, patogiau bei greičiau. Tvarios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ atliks šio kelio virš 5 kilometrų ilgio ruožo kapitalinį remontą. Darbus, kurie prasidės pasibaigus technologinei pertraukai, planuojama įgyvendinti iki 2023-ųjų spalio vidurio. Darbų vertė – beveik 8 mln. eurų. Valstybinis krašto […]