Nuoseklus Lietuvos oro uostų augimas – stebimas visų finansinių rodiklių kilimas

Nuoseklus Lietuvos oro uostų augimas – stebimas visų finansinių rodiklių kilimas

Lietuvos oro uostai ir toliau skaičiuoja augančius finansinius rodiklius. Apžvelgus pirmuosius 9 šių metų  mėnesius suskaičiuota, jog lyginant su praėjusiais metais, bendros pajamos didėjo 13 proc. ir siekia beveik 37 mln. eurų.

Lietuvos oro uostai pažymi, kad didėjo ir  aviacinės – skrydžių, keleivių aptarnavimo, krovinių gabenimo, ir neaviacinės veiklos – patalpų nuomos, maitinimo įstaigų, įvairių komercinių zonų, sugeneruotos pajamos.

„Džiugina tai, kad augimą išlaikome visus metus, o lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2018-aisiais, skaičiuojame 5 proc. aviacinių pajamų augimą. Sėkmingai įgyvendiname ir užsibrėžtą tikslą suvienodinti aviacinių ir neaviacinių pajamų dalis. Pastarosios pajamos jau gerokai šoktelėjusios – išaugo net 30 proc. ir siekia 13 mln. eurų, o tai sudaro 36 proc. visų pajamų. Ateityje ši dalis tikrai didės, nes oro uostuose vykdoma paslaugų plėtra ir infrastruktūros rekonstrukcija. Bendram ateities finansinių rodiklių augimui didelės įtakos turės ir sėkmingai vykdoma pagrindinių oro vartų – Vilniaus oro uosto rekonstrukcijos programa“, – akcentuoja Lietuvos oro uostų valdybos pirmininkas Tomas Krakauskas.

Lietuvos oro uostų pajamų didžiąją dalį vis dar sudaro aviacinė veikla: per 9 šių metų mėnesius pajamos augo nuosaikiai, tačiau stabiliai ir viršijo 23 mln. eurų. Nuoseklų augimą sąlygojo daugelis strateginių sprendimų.

„Atnaujinamas siūlomų krypčių sąrašas, derybos su oro vežėjais, efektyviai įgyvendinama įmonės veiklos vystymo strategija augina skrydžių ir keleivių skaičių, tad tokios tendencijos atsispindi ir finansiniuose rodikliuose“, – sako Lietuvos oro uostų generalinis direktorius Marius Gelžinis.

Tarptautinės oro uostų tarybos (ACI) duomenimis, auganti ekonomika ir skrydžių įperkamumas didina keleivių srautus visame pasaulyje – 2018-aisiais jis siekė 8,8 mlrd., ateityje prognozuojamas ir tolimesnis augimas.

Tuo tarpu sparčiausiai augantis rodiklis – neaviacinės pajamos, ir toliau didėja – lyginant su praėjusiais metais, jos jau paaugo trečdaliu, o per 5 Lietuvos oro uostų įmonės veiklos metus neaviacinės veiklos pajamos išaugo daugiau nei du kartus.

Neaviacinių pajamų didinimas yra vienas iš įmonės prioritetų, tad tokie rezultatai rodo tinkamai pasirinktą ir vystomą įmonės veiklos kryptį. Šiuo metu neaviacinės pajamos auga greičiau nei keleivių srautai, o oro uostuose siūlomų paslaugų spektras yra plačiausias nei kada nors anksčiau: įrengtos naujos kavinės, automobilių stovėjimo aikštelės, atnaujintas verslo klubas, įdiegti skaitmeniniai pasienio kontrolės sprendimai ir kiti sprendimai“, – teigia M. Gelžinis. Ir priduria, kad per paskutinius 5 metus komercinių plotų dydis oro uostuose išaugo beveik trečdaliu.

„Ir toliau efektyviai išnaudosime turimas erdves bei įgyvendinsime naujus projektus. Artimiausiu metu Vilniaus oro uoste pristatysime naująjį VIP terminalą su konferencijų centru, baigiama įrengti moderni daugiafunkcė automobilių stovėjimo aikštelė šalia sostinės oro vartų“, – sako Lietuvos oro uostų vadovas.

Per pirmus tris metų ketvirčius Lietuvos oro uostų EBITDA (t. y. pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą bei amortizaciją), lyginant su tuo pačiu laiku praėjusiais metais, padidėjo 5 proc., o grynasis pelnas prieš apmokestinimą (EBT) padidėjo 17 proc. Dėl organizacijos plėtros išaugo ir veiklos sąnaudos.

„Per metus veiklos sąnaudos padidėjo 22 proc. Liūto dalį čia sudaro padidintas darbo užmokesčio fondas, pakelti atlyginimai mažiausiai uždirbantiems ir padidėjęs bendras darbuotojų skaičius įmonėje“, –  pažymi M. Gelžinis.

Apie Lietuvos oro uostus

Lietuvos oro uostų tinklui priklauso trys oro vartai Vilniuje, Kaune ir Palangoje. Per 2018 m. jie aptarnavo 6,3 mln. keleivių ir 61 tūkst. skrydžių. Žiemos sezono metu iš Lietuvos oro uostų 15 aviakompanijų tiesiogiai skraidina 88 reguliariosiomis kryptimis.

Pranešimą paskelbė: – -, UAB „VIP Viešosios informacijos partneriai“

Kiti skelbimai:
 
REIMA Sydvest 521590 Navy 122
 
Crocs™ Classic Slipper Charcoal/Charcoal 42,5
 
FILA Vault CMR Jogger CB Low 1010802 Purple/Black 41
 
Crocs™ Reviva Mesh Slip-On Women's Navy/White 36,5
 
Moisture Recovery Treatment Balm Kaukė sausiems plaukams, 250ml

Seimas po svarstymo pritarė transporto priemonės registracijos mokesčio projektui

  Seimas po svarstymo pritarė patobulintam Motorinių transporto priemonių registracijos mokesčio įstatymo projektui Nr. XIIIP-4132(2), kuriuo siūloma reglamentuoti motorinių transporto priemonių apmokestinimo transporto priemonių registracijos mokesčiu tvarką. Mokesčio objektu būtų M1 klasei ar N1 klasei priskirtos motorinės transporto priemonės, išskyrus istorinės motorinės transporto priemonės, kuriai valdytojas atlieka registraciją, išmetamas CO2 kiekis (motorinių transporto priemonių, kurioms […]

  Straipsniai »

Kai gatvės tampa čiuožykla: TOP 3 patarimai, kaip išsilaikyti ant kojų

Kai gatvės tampa čiuožykla: TOP 3 patarimai, kaip išsilaikyti ant kojų Žemę sukausčius šaltukui, svarbu prisiminti, kaip kovoti su žiemos sezono keliamais iššūkiais. Atidumo vėl prireiks ir pėstiesiems, nes, kaip rodo daugiametė statistika, traumų, susijusių su paslydimais, skaičius šaltuoju metų laiku išauga net 60 proc. Žiemą, vyraujant permainingiems orams, plikledis pažįstamą šaligatvį gali paversti pavojinga […]

  Straipsniai »

Susisiekimo ministerija inicijuoja transporto lengvatas Šeimos kortelių turėtojams

Siekdama sudaryti palankesnes sąlygas keliauti gausių šeimų nariams, Susisiekimo ministerija inicijuoja transporto lengvatas Šeimos kortelių turėtojams. Šiuo metu jau parengtas Vyriausybės nutarimo projektas dėl nuolaidų keliaujant reguliarių tolimųjų reisų autobusais. Taip pat derinama, kad nuolaidos būtų taikomos ir keliaujantiems geležinkeliais bei keltais per Kuršių marias. „Transporto lengvatos Šeimos kortelių turėtojams leistų palankiau keliauti gausių šeimų […]

  Straipsniai »

Seimo Energetikos ir darnios plėtros komisija pritarė Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisoms

2019 m. gruodžio 12 d. pranešimas žiniasklaidai    Gruodžio 11 d. Seimo Energetikos ir darnios plėtros komisija posėdyje keturiems nariams balsavus „už“ ir trims susilaikius, pritarė Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo Nr. VIII-2043 17 straipsnio pakeitimo įstatymo projektui Nr. XIIIP-3782 ir pasiūlė pagrindiniam, Teisės ir teisėtvarkos komitetui, jį tobulinti, atsižvelgiant į gautas pastabas ir pasiūlymus. Projekto […]

  Straipsniai »