Naujasis etikos kodeksus vežėjus įpareigoja elgtis atsakingai

Naujasis etikos kodeksus vežėjus įpareigoja elgtis atsakingai

Lietuvos vežėjų automobiliais asociacijos „LINAVA“ prezidiume patvirtintas Etikos kodeksas, kurio laikytis privalės ne tik asociacijai priklausančios transporto įmonės ir jų darbuotojai, bet ir pretendentai tapti šios organizacijos nariais. Taip formuojamos ir naujos tradicijos, siekiant padėti darbdaviams rasti geriausius sprendimus su darbuotojais dėl darbo sąlygų.

Asociacijos „Linava“ prezidento Romo Austinsko teigimu, tai pirmasis tokio pobūdžio dokumentas per visą asociacijos veiklos laikotarpį, turintis didžiulę reikšmę tolimesnėms veiklos kryptims.   

„Šis žingsnis, galima sakyti, yra tarsi asociacijos atsinaujinimas. Nepaisant to, kad mūsų nariai – transporto srityje dirbančios įmonės, etikos kodekse didelis dėmesys skiriamas ir jų darbuotojams. Numatyta, kad kuriant darbo santykius, darbdaviai privalo vadovautis ilgalaikio bendradarbiavimo, skaidrumo, sąžiningumo, pagarbos, taktiškumo, pasitikėjimo principais bei atsakingai vykdyti įsipareigojimus darbuotojams“, – sako prezidentas R. Austinskas.

Anot generalinio sekretoriaus Zenono Buivydo, šiems pokyčiams turėjo įtakos ne tik noras atsinaujinti, bet ir viešoje erdvėje vis pasirodančios istorijas apie mūsų šalies transporto sektoriaus įmonių ir darbuotojų nesėkmes užsienio rinkose, tarpusavio nesusikalbėjimą, ypač darbo santykių, apmokėjimo klausimais.

„Pavyzdžiui, yra įmonių, nepriklausančių mūsų asociacijai, kurios neturi transporto priemonių ir reikalingų veiklai vykdyti licencijų, o įdarbina vairuotojus iš trečiųjų šalių ir išnuomoja juos Europos šalių vežėjams. Taip neturėtų būti. Tad norime būti tie, kurie savo atstovaujamo sektoriaus problemas spręsime aktyviau patys – keisdami ne tik rinkoje susiformavusias tradicijas, kurios kenkia sąžiningiems rinkos dalyviams, bet ir teikdami siūlymus Vyriausybei, Seimui ir kitoms institucijoms, kaip spręsti per ilgą laiką susiformavusias problemas“, – sako Z. Buivydas.

Būtent todėl, jo teigimu, artimiausiu metu asociacijoje numatyta įkurti pasitikėjimo liniją, į kurią anonimiškai galėtų kreiptis neteisybę patiriantys įmonių darbuotojai. Vertinsime kiekvieną atvejį, analizuosime ir ieškosime sprendimų, kaip galime padėti nukentėjusiems vairuotojams.

„Jei paaiškėtų, kad taip elgiasi mūsų asociacijos nariai, pagal etikos kodeksą, galima taikyti įspėjimą, sustabdyti narystę ar net pašalinti iš asociacijos. Tai reiškia, kad būsime kur kas aktyvesni ir atidesni įmonėms, kurioms nėra mūsų narėms, bet ir jų darbuotojams. Mums svarbus viso transporto sektoriaus įvaizdis ir žmonių pasitikėjimas“, – sako Z. Buivydas.  

Etikos kodekso patvirtinimas – tik pradžia, kuriant pasitikėjimu, pagarba ir sąžiningumu grįstą kultūrą transporto versle.

Taip pat siekiant padėti įmonėms ir darbuotojams susikalbėti bei rasti geriausius sprendimus, asociacija „LINAVA“ vykdo derybas su įvairiomis vežėjų profsąjungomis. Planuojama, kad artimiausiu metu bus pasirašyta viena pirmųjų kolektyvinių šakinių sutarčių – su profesinėmis sąjungomis, kurios atstovauja tolimųjų reisų vairuotojus. Tai – labai svarbus pasiekimas, nes vežėjai rodo pavyzdį kitiems sektoriams, kuriuose to nėra.

Transporto sektorius Lietuvoje yra labai didelis – jame dirba apie 70 tūkst. vairuotojų iš įvairių įmonių. Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) duomenimis, 2020 metais transporto ir saugojimo sektorius sumokėjo beveik 700 mln. eurų mokesčių. Pagal sumokamus mokesčius, transportininkai yra trečioje vietoje kaip daugiausiai sumokantys o tai yra didelis indėlis į šalies ekonomiką.

Etikos kodeksą galima rasti čia: http://www.linava.lt/naujiena/nutarimas-del-etikos-kodekso-patvirtinimo/

„LINAVA“ yra didžiausia asociacija, kuri vienintelė atstovauja transporto sektorių Lietuvoje ir užsienyje.

Pranešimą paskelbė: Ineta Stravinskaitė, Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija

Kiti skelbimai:
 
Crocs™ Monterey Wedge Womens Black 42,5
 
LORENZO 62-160-32 Black 38
 
Happy Socks Hamburger Multi 9000 36-40
 
Crocs™ Literide Modform Lace Mens Navy/White 47,5
 
ZAXY Talk Sandal Platform 17608 Nude 39

Rekomenduojame

„Capitalica“ plėtos virš 100 mln. eurų dydžio žaliąjį logistikos NT fondą

„Capitalica“ plėtos virš 100 mln. eurų dydžio žaliąjį logistikos NT fondą

SBA grupės investicijų valdymo įmonė „Capitalica Asset Management“ steigia pirmąjį Baltijos šalyse logistikos nekilnojamojo turto (NT) fondą. Lietuvos bankas suteikė veiklos licenciją uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirtam investiciniam fondui „Capitalica Green Logistics Fund“, kuris investuos į jau pastatytus žaliosios koncepcijos logistikos centrus, esančius prie didžiųjų miestų bei pagrindinių transporto magistralių visame Baltijos regione. Steigiamo fondo […]

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas: būtina sparčiau gerinti tolimųjų reisų vairuotojų darbo sąlygas

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas: būtina sparčiau gerinti tolimųjų reisų vairuotojų darbo sąlygas

2021 m. vasario 24 d. pranešimas žiniasklaidai    Komitetas vykdo tęstinę parlamentinę kontrolę dėl kelių transporto vairuotojų darbo sąlygų ir socialinių garantijų. Seimas dar 2019 m. priėmė rezoliuciją „Dėl tolimųjų reisų vairuotojų socialinės padėties gerinimo“ – žengiami pirmieji žingsniai šio sektoriaus skaidrumui užtikrinti. Tačiau profesinių sąjungų atstovai tebevardija kylančias problemas tarp šio sektoriaus darbuotojų ir […]

„Scania“ turi naują vadovą

„Scania“ turi naują vadovą

Švedijos sunkiojo transporto gamintojos „Scania“ valdyba naujuoju „Scania“ generaliniu direktoriumi ir prezidentu paskyrė Christianą Leviną. Jis pakeis iki šiol „Scania“ vadovavusį Henriką Henrikssoną. C. Levinas  perims įmonės vairą nuo 2021 m. gegužės 1 d. C. Šiuo metu jis yra „Volkswagen“ valdomos komercinių transporto priemonių grupės „Traton SE“ („Traton Group“), kuriai priklauso „Scania“, valdybos narys ir […]

„Bolt“ aktyviai prisideda prie švaresnio Vilniaus: rinktis elektromobilį šiemet pigiau ir pavežėjams, ir keleiviams

„Bolt“ aktyviai prisideda prie švaresnio Vilniaus: rinktis elektromobilį šiemet pigiau ir pavežėjams, ir keleiviams

Europoje pirmaujanti pavėžėjimo platforma „Bolt“ tęsia tvaraus mobilumo paslaugų plėtrą – šiemet dar aktyviau skatina rinktis keliones elektromobiliais ir hibridais. Nuo kovo 1 dienos įmonė pilnai kompensuos komisinį mokestį pavežėjams Vilniuje ir Kaune, vairuojantiems automobilius, kuriems išduoti EV serijos numeriai, šios kelionės bus pigesnės ir keleiviams. Siekia prisidėti prie švaresnio Vilniaus senamiesčio 100 proc. komisinio […]