Naudoto automobilio pirkimas: kaip nusiderėti iki 20 procentų jo kainos?

1

Naudoto automobilio pirkimas: kaip nusiderėti iki 20 procentų jo kainos?

Naudoto automobilio įsigijimas visuomet yra rizikingas, nes pirkėjas nežino, kaip transporto priemonė buvo prižiūrima.

Visgi, išmanant keletą dalykų apie automobilius ir pasinaudojus transporto priemonių istorijos įrašais galima tikėtis sutarti geresnę kainą.

Nors derybos ir savitas menas, pirkėjai gali tikėtis nusiderėti iki penktadalio automobilio kainos. „carVertical“ ekspertai dalinasi patarimais, kaip bendrauti su pardavėjais ir įgauti derybinį pranašumą.
Ieškokite silpnų vietų

Kiekvienas modelis turi jam būdingų trūkumų, apie kuriuos derėtų žinoti iš anksto. Susipažinkite su jus dominančio automobilio atsiliepimais internete, kad suprastumėte jo potencialias problemas. Net jei transporto priemonė jums labai patinka ir planuojate ją įsigyti, stenkitės to neparodyti pardavėjui. Tai gali apsunkinti derybas.

Net ir puikiai atrodantis naudotas automobilis dažniausiai turės kokių trūkumų. Korozija, problemos su elektronika, nusidėvėjusios padangos, skysčių lašėjimas, subraižymai ir įlenkimai – dalykai, kuriuos pastebės tiek profesionalai, tiek mažiau patyrę vairuotojai.

Apžiūrėję automobilio vidų ir išorę, visuomet atlikite bandomąjį važiavimą – jis gali suteikti daug naudingos informacijos. Idealiausia automobilį išbandyti ant skirtingos dangos ir važiuojant skirtingu greičiu. Išmėginkite visas pavaras, įsitikinkite, kad tinkamai veikia stabdžiai bei įsiklausykite, ar iš variklio ir važiuoklės nesklinda pašaliniai garsai.

Net ir menkiausius transporto priemonės trūkumus reikėtų aptarti su pardavėju, nes tai leis sutarti geresnę galutinę kainą.
Istoriniai automobilio įrašai suteikia derybinį pranašumą

Pardavėjai visuomet žino apie automobilį daugiau nei pirkėjai ir šis disbalansas suteikia jiems prašumą derybose. Viskas gali pasikeisti sužinojus daugiau detalių apie automobilio istoriją.

Patikrinę transporto priemonės istoriją internete galite sužinoti apie ridos klastojimus, žalas, avarijas, savininkų kaitą, techninius aptarnavimus ir daug kitos naudingos informacijos.

„Jei pirkėjas atranda automobilio trūkumus ar smarkią avariją liudijančius istorinius įrašus, ši informacija palengvins derybas. Transporto priemonės istorijos patikrinimas yra svarbus žingsnis perkant automobilį. Jį praleidus – labai lengva įsigyti prastos būklės transporto priemonę“, – sako „carVertical“ automobilių ekspertas Matas Buzelis.

15,2 procentų visų „carVertical“ tikrintų automobilių turėjo suklastotą ridą, o daugiau nei pusė (52,3 procentai) buvo apgadinti. Tai tik įrodo, kad šansai įsigyti transporto priemonę su pakoreguotu odometru arba prastai atliktais remonto darbais yra ganėtinai dideli.

Derybos su automobilių prekybos įmonėmis – daug sunkesnės

Derėtis su privačiais pardavėjais daug lengviau nei su automobilių prekyba užsiimančiomis įmonėmis. Savo reputacija besirūpinančios transporto priemonių pardavimo kompanijos nuodugniai įvertina savo parduodamų automobilių techninę būklę, tad jie tiksliai žino, kiek konkretus modelis vertas ir gali būti nelinkę derėtis.

„Deja, nėra stebuklingos, visiems automobilių sandoriams tinkančios, nuolaidos. Jei transporto priemonės kaina atitinka jos vertę, nusiderėti bus labai sunku. Visgi priklausomai nuo automobilio būklės ir pradinės kainos, galima tikėtis nusiderėti iki 20 procentų“, – aiškina M. Buzelis.

Net jei pardavėjas ir sutinka sumažinti transporto priemonės kainą, kai kurie automobiliai tiesiog neverti prašomos sumos. Pirkėjai turėtų įvertinti automobilio išlaikymo kaštus ilgalaikėje perspektyvoje, jo nuvertėjimą ir remonto išlaidas.

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
M. Skuodis su naujai paskirtu Ispanijos transporto ministru aptars oro susisiekimo klausimus, bendrus šalių įgyvendinamus strateginius transporto projektus

M. Skuodis su naujai paskirtu Ispanijos transporto ministru aptars oro susisiekimo klausimus, bendrus šalių įgyvendinamus strateginius transporto projektus

Susisiekimo ministras Marius Skuodis penktadienį susitiks su vizito į Lietuvą atvykstančiu naujuoju Ispanijos transporto ir darnaus judumo ministru Óscaru Puente Santiago. Ministrai aptars Lietuvos ir Ispanijos tiesioginio susisiekimo oru klausimus, strateginių transporto infrastruktūros projektų Baltijos regione įgyvendinimą ir kitus aktualius tarptautinės darbotvarkės punktus. Lietuvos ir Ispanijos transporto ministrai taip pat kalbėsis apie europinės geležinkelio vėžės […]


Minister Skuodis to discuss air connectivity and strategic projects with newly appointed Spanish counterpart

Minister Skuodis to discuss air connectivity and strategic projects with newly appointed Spanish counterpart

On Friday, the Lithuanian Minister of Transport and Communications, Mr Marius Skuodis, will meet the Spanish Minister of Transport and Sustainable Mobility, Mr Óscar Puente Santiago, who is visiting Lithuania. The Ministers will discuss direct flights between Lithuania and Spain, the implementation of strategic transport infrastructure projects in the Baltic region and other topical items […]


Kokie naudoti automobiliai labiausiai domino pirkėjus 2023-aisiais?

Kokie naudoti automobiliai labiausiai domino pirkėjus 2023-aisiais?

Naudotų automobilių rinka nėra vis dar nėra skaidri ir prireiks daug laiko pokyčiams, todėl automobilių defektai vis dar slepiami, o rida ir toliau klastojama. Automobilių istorijos ataskaitas teikiančios įmonės „carVertical“ atliktas tyrimas atskleidė, kad pusė visų platformoje tikrintų „BMW“ markės automobilių praeityje buvo apgadinti. „BMW“ taip pat buvo viena labiausiai vagiamų markių – 17,7 proc. […]


2023 metais Lietuvoje įregistruota daugiausiai naujų automobilių Baltijos šalyse

2023 metais Lietuvoje įregistruota daugiausiai naujų automobilių Baltijos šalyse

Praeitais metais Lietuvoje įregistruota 30,8 tūkst. naujų automobilių, rodo Lietuvos naujų automobilių rinkos analizė. Nors tai didžiausias įregistruotų naujų lengvųjų transporto priemonių skaičius Baltijos šalyse, Lietuvos rinka per metus augo mažiausiai – 6,2 proc. Latvijoje ir Estijoje augimas siekė po 11 proc. Tačiau anot bendrovės „Citadele Leasing“ filialo Lietuvoje vadovo Vaidoto Gursko, šalies rinka pradeda […]


Vilniuje lankysis didžiausių Turkijos įmonių atstovai

Vilniuje lankysis didžiausių Turkijos įmonių atstovai

Vasario 29 – kovo 1 d. Lietuvoje vyks Turkijos ir Lietuvos verslo forumas, kurį organizuoja finansų konsultantų įmonės „iFuture INVESTMENTS“. Renginyje įžvalgomis dalinsis verslininkai iš didžiausio pramonės centro Turkijoje, Bursos regione, Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius, Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Andrius Romanovskis, Lietuvos darbdavių konfederacijos prezidentas Danas Arlauskas, Lietuvos Respublikos Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas […]


Žvyrkelių priežiūrą sunkina permainingi orai

Žvyrkelių priežiūrą sunkina permainingi orai

Dar nesibaigus žiemos sezonui, žvyrkelių būklė kelia rūpesčių tiek kelininkams, tiek gyventojams. Kelininkų teigimu, ši žiema, kaip tampa įprasta, buvo nepalanki dėl vyravusių permainingų oro sąlygų – gausių ir mišrių kritulių, temperatūros pokyčių. Vis dažniau girdint gyventojų skundus dėl prastos žvyrkelių būklės – AB „Kelių priežiūra“ paaiškino, kaip ir kada jie yra prižiūrimi. Kad būtų […]