Daugelis žmonių neįsivaizduoja savo gyvenimo be aviacijos. Pastaraisiais metais ši sritis susilaukia vis daugiau susidomėjimo, tačiau vis tiek prognozuojama, kad iki 2030 m. vien Lietuvoje trūks maždaug 4 tūkst. aviacijos specialistų. Norint šiuos skaičius sumažinti, labai svarbu Lietuvos aviacijos sektoriaus žinomumą didinti tarptautiniu mastu. Viena tokių galimybių pasinaudojo ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Antano Gustaičio aviacijos institutas (AGAI) – 2022 m. spalio mėn. prisijungė prie tarptautinio PEGASUS tinklo.
Kas yra PEGASUS tinklas?
Pasak VILNIUS TECH novatoriaus, AGAI dekano doc. dr. Lino Juknevičiaus, PEGASUS tinklas vienija geriausius Europos universitetus, rengiančius aeronautikos specialistus. Tinkle šiuo metu yra 30 narių iš 12 skirtingų šalių, tokių kaip Prancūzija, Olandija, Portugalija, Italija, Vokietija, Ispanija ir kt. Šis tinklas palaiko itin glaudžius ryšius ir su lyderiaujančiais aerokosmoso srities pramonės atstovais.
„Pagrindiniai PEGASUS tikslai yra skatinti universitetų bendradarbiavimą aviacijos ir kosmoso inžinerijos srityse, siūlyti aktualias edukacines ir mokslinių tyrimų programas, pritraukti geriausius studentus ir mokslininkus, siūlyti aukšto lygio MTEP paslaugas Europos aviacijos ir kosmoso pramonei“, – pabrėžia docentas.
Galimybė prisijungti prie PEGASUS tinklo
Dekanas taip pat atkreipia dėmesį, kad patekti į šį prestižinį tinklą nėra lengva – reikia atitikti nustatytus reikalavimus, kurie apima kandidatuojančio universiteto bendruosius kriterijus, mokslo ir studijų lygį bei tarptautiškumą. Taip pat numatyta ir gana sudėtinga priėmimo procedūra, prasidedanti nuo motyvuoto prašymo priimti į PEGASUS tinklą. Vėliau reikia užpildyti išsamų klausimyną apie vykdomas studijas, turimą infrastruktūrą, akademinį personalą ir pan. Tuomet laukia mažiausiai dviejų esamų PEGASUS tinklo universitetų atstovų vertinimas, įskaitant vizitą į kandidatuojantį universitetą.
„Jeigu visos šios išvados teigiamos – artimiausiame PEGASUS tarybos posėdyje balsuojama dėl kandidatuojančio universiteto priėmimo arba paraiškos atmetimo. Dėl pandeminės situacijos AGAI vertinimo procedūros šiek tiek užtruko, tačiau galiausiai buvo sėkmingai užbaigtos. Dar 2022 m. spalio 14 d. PEGASUS tinklo tarybos posėdyje buvo vienbalsiai pritarta VILNIUS TECH AGAI priėmimui į tinklą“, – pasakoja VILNIUS TECH novatorius.
Narystės PEGASUS tinkle nauda – kokia ji?
Juknevičius pabrėžia, kad narystė PEGASUS tinkle svarbi tiek dėl AGAI, VILNIUS TECH ir Lietuvos tarptautinio žinomumo didinimo, tiek ir dėl bendradarbiaujant atsirandančių naujų studijų galimybių, mokslinių tyrimų, projektų ir kt.
„Narystė PEGASUS tinkle – Europoje pripažįstamas kokybės ženklas, atveriantis daug kelių. Šis prisijungimas universitetui itin svarbus, nes pastaraisiais metais Lietuvoje stebimas ženklus aerokosmoso sektoriaus augimas: rinkai reikia vis daugiau šios srities specialistų, moksliniais tyrimais paremtų inovacijų. To pasiekti neįmanoma be efektyvaus tarptautinio bendradarbiavimo su geriausiais ilgametę patirtį turinčiais Europos universitetais“, – sako AGAI dekanas.
Docentas taip pat viliasi, kad narystė PEGASUS tinkle sudarys sąlygas išplėsti ir taip gana platų AGAI tarptautinių partnerių tinklą, o VILNIUS TECH akademinės bendruomenės nariams – studentams, dėstytojams ir novatoriams bus suteikiamos dar geresnės tarptautinio mobilumo galimybės.
PEGASUS tinkle – problemų, aviacijos srityje, sprendimas
Anot L. Juknevičiaus, PEGASUS tinklo vienijamuose universitetuose sprendžiami klausimai apima visą aerokosmoso srities temų spektrą, o kiekvienas narys universitetas tradiciškai stiprus konkrečiose tyrimų srityse. Pavyzdžiui, orlaivių emisijų mažinimo, panaudojant saulės energiją, alternatyvaus kuro ir kitas taršą mažinančias technologijas, bepiločių orlaivių, mažųjų kosminių palydovų, naujo tipo raketinių variklių srityse ir pan.
„Dėl šios priežasties PEGASUS tinklo partnerystė, įskaitant bendradarbiavimą su verslo partneriais, leidžia vystyti ilgalaikius mokslinius ir eksperimentinius tyrimus, dalyvauti dideliuose tarptautiniuose projektuose, kitaip prisidėti prie pasaulinės aerokosmoso srities pažangos“, – teigia VILNIUS TECH AGAI dekanas.
Šiuo metu vyksta Bendrasis priėmimas į bakalauro ir vientisąsias studijas, kurio metu registruojami prašymai, laikomi stojamieji egzaminai ir kt.
Daugiau informacijos apie galimybes studijuoti VILNIUS TECH galima rasti čia.
Daugiau informacijos apie Antano Gustaičio aviacijos instituto siūlomas studijų programas stojantiesiems galima rasti čia.
Pranešimą paskelbė: Dalius Stankevičius, Vilniaus Gedimino technikos universitetas
Lyderiaujantis greito elektromobilių įkrovimo tinklas Baltijos šalyse „Ignitis ON“ atnaujino elektromobilių įkrovimo parką Palangoje. Šiuo metu parke veikia 10 itin greito įkrovimo stotelių, kurių galia po 200 kW. Vienu metu čia įsikrauti gali 20 elektromobilių, nes kiekviena stotelė turi po dvi įkrovimo prieigas. Išgirdęs poreikį „Ignitis ON“ parke įrengė ir CHAdeMO jungtį. „Vienas iš „Ignitis […]
Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto (VU MIF) studentai iškovojo pirmąją vietą tarptautiniame kvantinių technologijų hakatone, kuriame pasiūlė vieno iš aktualiausių šių dienų klausimų – kaip tvariai krauti elektromobilius – sprendimą. Balandžio 12–13 d. Poznanėje (Lenkija) vykusiame „Quantum QL Future Hackathon“ VU MIF studentai Liudas Kasperavičius, Rugilė Vasaitytė ir Agnė Petkevičiūtė, vadovaujami doc. Lino Petkevičiaus, […]
Lietuvoje transporto sektoriaus elektrifikacija vyksta gerokai sparčiau nei kitose Baltijos šalyse. Remiantis atsinaujinančios energijos technologijų bendrovės „GridX“ 2025 m. vasario duomenimis grįsta ataskaita, mūsų šalyje tūkstančiui gyventojų tenka 5,8 elektromobilio ir 1,03 viešojo įkrovimo stotelės. Tuo metu Estijoje šie rodikliai siekia atitinkamai 4,4 ir 0,77, o Latvijoje – 3,5 elektromobilio ir 0,62 stotelės tūkstančiui gyventojų. […]
Nors automagistralėje „Via Baltica“ žaliasis tiltas gyvūnams pastatytas tik 2023-ųjų pabaigoje, jis jau prisideda prie biologinės įvairovės išsaugojimo – vos prieš mėnesį sumontuota vaizdo stebėjimo kamera spėjo užfiksuoti, kad tiltu aktyviai naudojasi gyvūnai – lapės, stirnos, pilkieji kiškiai bei kiti žinduoliai. AB „Via Lietuva“ primena, jog laukiniai gyvūnai kelyje gali atsirasti ištisus metus, tačiau vėlyvą […]
Vokietijos svarba Lietuvai tik auga, tačiau dažnas dar nėra gerai pažinęs šios vienos didžiausių Europos šalių. Pavyzdžiui, ar žinojote, kad daugiausiai tiltų mieste yra visai ne Venecijoje ir ne Londone, o Hamburge? Šis kitoje gatvės – tiksliau, Baltijos jūros – pusėje nuo Lietuvos esantis miestas gali nustebinti ne tik šiuo faktu. Jame įkurtas muziejus išrinktas […]
Po daugiau nei dešimtmečio veiklos viena iš gerai žinomų buhalterinės apskaitos įmonių Lietuvoje – Buhalteria.lt – keičia savo vardą ir vizualinį identitetą. Nuo šiol įmonė veiks nauju pavadinimu – Baulera. Pasak įmonės atstovų, šis pokytis – natūralus žingsnis įmonės augimo kelyje, leidžiantis dar aiškiau iškomunikuoti tai, kas Baulera yra iš tiesų – artimas, profesionalus partneris, […]