Naftos produktų kokybei įvertinti – akredituota laboratorija Lietuvoje

Naftos produktų kokybei įvertinti – akredituota laboratorija Lietuvoje

Kuro kokybė – reikšmingas rodiklis ne tik vairuotojams ar automobilių technine priežiūra besirūpinantiems verslininkams (autoservisams, automobilių gamintojams, pardavėjams, garantinio remonto dirbtuvėms), bet ir naftos produktų perdirbėjams bei kitiems naftos produktų rinkos dalyviams.

Ne naujiena, kad kuro kokybė gali lemti automobilio sąnaudas, tačiau ji taip pat gali būti ir rimto transporto priemonės gedimo priežastimi. Neretai pastebime, kad skirtingose degalinėse prisipylę atitinkamą kiekį degalų galime nuvažiuoti skirtingą atstumą, o mūsų transporto priemonė taip pat gali „elgtis“ skirtingai.

Laboratorijoje atliekami bandymai

Siekiant tausoti transporto priemones bei kitus naftos produktus naudojančius įrenginius, ar nustatyti jau atsiradusio transporto priemonės ar įrenginio gedimo priežastį, tikslinga atlikti kuro kokybės bandymus. Įvertinti kuro atitiktį keliamiems reikalavimams gali padėti profesionalūs Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Naftos produktų bandymų laboratorijos (toliau – Laboratorija) specialistai. Laboratorija atlieka benzino, dyzelino, suskystintų naftos dujų (skirtų tiek automobiliams, tiek komunaliniams-buitiniams poreikiams), RRME (riebalų rūgščių metilesterio) ir alyvos kokybės rodiklių nustatymą.

Laboratorijos akreditacija ir tarptautinis pripažinimas

2017 metais Laboratorija sėkmingai baigė akreditavimo procesą ir įgijo akredituotos laboratorijos statusą. Tai reiškia, kad Laboratorija buvo pripažinta kaip atitinkanti standarto reikalavimus bei kompetentinga vykdyti veiklą naftos produktų bandymų srityje, o Laboratorijos kompetencija bei veiklos procedūros reguliariai vertinamos Nacionalinio akreditacijos biuro. Pažymėtina, kad Laboratorijos tyrimai buvo pripažinti Tarptautinės laboratorijų akreditacijos organizacijos (ILAC).

Bandymų atlikimo tvarka ir papildoma pagalba

Naftos produkto bandymas atliekamas operatyviai, vos tik Laboratorijai gavus raštišką prašymą bei produkto mėginį, tad rezultatų neteks laukti ilgai, o užsakovui pageidaujant, jis gali ir pats stebėti jo užsakymu atliekamą tyrimą. Specialistai papildomai teikia informaciją apie tai, kaip teisingai pristatyti mėginį į Laboratoriją, kad transportavimo metu jis nesugestų ar neužsiterštų. Nuolatinis ryšys su užsakovu užtikrinamas viso užsakymo vykdymo metu. Tyrimo rezultatai pateikiami nustatytos formos protokoluose ir gali būti perduodami užsakovui tiek asmeniškai, tiek paštu, tiek el. paštu po paslaugos apmokėjimo patvirtinimo. Konfidencialumas garantuojamas.

Laboratorijoje atliekamų tyrimų sąrašą bei paslaugų įkainius galima rasti Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos tinklalapyje: http://vvtat.lt/lt/naftos-produktu-bandymu-laboratorija/bandymu-ikainiai.html .

 

KONTAKTAI

Naftos produktų bandymų laboratorija

tel. (841) 441 164. 8 696 25 969 laboratorija@vvtat.lt

Eglė Vagelytė-Mačiulienė, skyriaus vedėja.

Pranešimą paskelbė: Giedrė Nenartavičiūtė, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba

Kiti skelbimai:
 
Evelatus Apple iPhone 4/4s
 
Rašalas Epson T2633 XL magenta Claria | 9,7 ml | XP-600/700/800
 
Evelatus Samsung A40 Gradient Glass Case 2 Bubble Gum
 
Mocco 3D Silicone Back Case For Mobile Phone Giraffe Samsung A510F Galaxy A5 (2016) Black
 
Blun DIAMOND ultra thin silicone back cover case for Samsung J530F Galaxy J5 (2017) with Rose gold frame
Pavojingi siuntiniai Lietuvos keliuose – kas gresia už neteisingą jų transportavimą?

Pavojingi siuntiniai Lietuvos keliuose – kas gresia už neteisingą jų transportavimą?

Dėl itin sparčiai populiarėjančių įvairių buitinių ir pramoninių elektronikos prietaisų Europos ir tuo pačiu Lietuvos keliuose kasdien keliauja vis daugiau įvairių kategorijų pavojingų krovinių (ADR), kurie, nesilaikant reikalavimų, gali sukelti itin skaudžių pasekmių. Todėl tiek draudikai, tiek teisininkai atkreipia įvairius pavojingus krovinius siunčiančių verslų ir siuntų bendrovių dėmesį į kuo atsakingesnį jų vertinimą ir transportavimą, […]

  Straipsniai »
Sostinės Kareivių gatvėje – naujas dviračių takas

Sostinės Kareivių gatvėje – naujas dviračių takas

Palei Kareivių gatvę, tarp Kareivių ir Žirmūnų gatvių sankryžos, nusidriekė naujas beveik kilometro ilgio dviračių takas. Šioje tako atkarpoje paklotas raudonas asfaltas, įrengtas naujas dviračių tako apšvietimas, šaligatviai, atliktas ženklinimas. Naujas raudono asfalto takas tapo taip reikalinga jungtis su Eurovelo taku palei Nerį, kurį jau spėjo pamėgti daugelis dviratininkų. Tako įrengimui savivaldybė skyrė apie 250 […]

  Straipsniai »

Baigta rekonstruoti magistralės „Via Baltica“ dalis – Panevėžio aplinkkelis

Gerinant eismo sąlygas magistralėje „Via Baltica“, baigtas rekonstruoti apie 22 km ilgio Panevėžio aplinkkelis. Jis praplatintas nuo 2 iki 3 eismo juostų, dėl reversinio eismo organizavimo sudarytos greitkeliui artimos eismo sąlygos. „Magistralėje „Via Baltica“ atlikti darbai ypač svarbūs eismo saugai ir važiavimo komfortui. Svarbiausioje šalies magistralėje Šiaurės–Pietų kryptimi sudarytos sąlygos važiuoti greičiau, kartu sumažinant eismo […]

  Straipsniai »
Dar vienas naujas skyrius „Porsche“ istorijoje – atidaryta „Taycan“ gamykla

Dar vienas naujas skyrius „Porsche“ istorijoje – atidaryta „Taycan“ gamykla

Nuo „Mission E“ koncepcijos pristatymo 2015 m. Frankfurto automobilių parodoje iki pirmojo serijinės gamybos elektrinio „Taycan“ modelio praėjo mažiau nei 48 mėnesiai. Šią savaitę daugiau nei trijų šimtų politikos, verslo ir žiniasklaidos atstovų akyse „Porsche“ atvertė dar vieną naują skyrių gamintojo istorijoje – atidarė pirmajam elektromobiliui „Taycan“ skirtą gamybos liniją. „Elektromobilis „Taycan“ yra naujoji „Porsche“ […]

  Straipsniai »