Naftos produktų kokybei įvertinti – akredituota laboratorija Lietuvoje

Naftos produktų kokybei įvertinti – akredituota laboratorija Lietuvoje

Kuro kokybė – reikšmingas rodiklis ne tik vairuotojams ar automobilių technine priežiūra besirūpinantiems verslininkams (autoservisams, automobilių gamintojams, pardavėjams, garantinio remonto dirbtuvėms), bet ir naftos produktų perdirbėjams bei kitiems naftos produktų rinkos dalyviams.

Ne naujiena, kad kuro kokybė gali lemti automobilio sąnaudas, tačiau ji taip pat gali būti ir rimto transporto priemonės gedimo priežastimi. Neretai pastebime, kad skirtingose degalinėse prisipylę atitinkamą kiekį degalų galime nuvažiuoti skirtingą atstumą, o mūsų transporto priemonė taip pat gali „elgtis“ skirtingai.

Laboratorijoje atliekami bandymai

Siekiant tausoti transporto priemones bei kitus naftos produktus naudojančius įrenginius, ar nustatyti jau atsiradusio transporto priemonės ar įrenginio gedimo priežastį, tikslinga atlikti kuro kokybės bandymus. Įvertinti kuro atitiktį keliamiems reikalavimams gali padėti profesionalūs Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Naftos produktų bandymų laboratorijos (toliau – Laboratorija) specialistai. Laboratorija atlieka benzino, dyzelino, suskystintų naftos dujų (skirtų tiek automobiliams, tiek komunaliniams-buitiniams poreikiams), RRME (riebalų rūgščių metilesterio) ir alyvos kokybės rodiklių nustatymą.

Laboratorijos akreditacija ir tarptautinis pripažinimas

2017 metais Laboratorija sėkmingai baigė akreditavimo procesą ir įgijo akredituotos laboratorijos statusą. Tai reiškia, kad Laboratorija buvo pripažinta kaip atitinkanti standarto reikalavimus bei kompetentinga vykdyti veiklą naftos produktų bandymų srityje, o Laboratorijos kompetencija bei veiklos procedūros reguliariai vertinamos Nacionalinio akreditacijos biuro. Pažymėtina, kad Laboratorijos tyrimai buvo pripažinti Tarptautinės laboratorijų akreditacijos organizacijos (ILAC).

Bandymų atlikimo tvarka ir papildoma pagalba

Naftos produkto bandymas atliekamas operatyviai, vos tik Laboratorijai gavus raštišką prašymą bei produkto mėginį, tad rezultatų neteks laukti ilgai, o užsakovui pageidaujant, jis gali ir pats stebėti jo užsakymu atliekamą tyrimą. Specialistai papildomai teikia informaciją apie tai, kaip teisingai pristatyti mėginį į Laboratoriją, kad transportavimo metu jis nesugestų ar neužsiterštų. Nuolatinis ryšys su užsakovu užtikrinamas viso užsakymo vykdymo metu. Tyrimo rezultatai pateikiami nustatytos formos protokoluose ir gali būti perduodami užsakovui tiek asmeniškai, tiek paštu, tiek el. paštu po paslaugos apmokėjimo patvirtinimo. Konfidencialumas garantuojamas.

Laboratorijoje atliekamų tyrimų sąrašą bei paslaugų įkainius galima rasti Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos tinklalapyje: http://vvtat.lt/lt/naftos-produktu-bandymu-laboratorija/bandymu-ikainiai.html .

 

KONTAKTAI

Naftos produktų bandymų laboratorija

tel. (841) 441 164. 8 696 25 969 laboratorija@vvtat.lt

Eglė Vagelytė-Mačiulienė, skyriaus vedėja.

Pranešimą paskelbė: Giedrė Nenartavičiūtė, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba

Kiti skelbimai:
 
Egg Pore Blackhead Steam Balm Valomoji šildanti kaukė nuo inkštirų, 30g
 
Vagabond Sprint 2.0 4829-202 Caribbean Blue Multi 39
 
Columbia Snuggly Bunny Bunting Coll Navy/Pine Green Critter Block 74
 
Happy Socks Sketch Multi 9300 36-40
 
Crocs™ Reviva Flip Women's Melon/White 42,5

Kaune pradėta tilto per Nerį statyba

Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos (toliau – Kelių direkcija) gavo informaciją iš rangovo, kad Kaune, kelyje A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda, jau pradėta tilto per Nerį statyba. Kadangi statomas tiltas patenka į Europos ekologinio tinklo „Natura 2000“ teritoriją, čia vykdomiems darbams dėl  gyvūnų ir augalų apsaugos keliami ypatingi reikalavimai. Darbai Neries upės apsaugos zonoje taip pat […]

  Straipsniai »
Draudikai: panaikinus žalias rodykles, spūstys didėja ir dėl KET nežinojimo

Draudikai: panaikinus žalias rodykles, spūstys didėja ir dėl KET nežinojimo

Nors kai kurios savivaldybės grąžina šviesoforų lenteles su žaliomis rodyklėmis, tačiau nemažoje dalyje sankryžų reguliavimas nebebus keičiamas – jose jau sumontuoti šviesoforai su papildomomis sekcijomis. Draudikai pastebi įdomią tendenciją – piko metu prie naujais šviesoforais reguliuojamų sankryžų driekiasi ilgos laukiančių automobilių eilės net ir tuomet, kai važiuoti yra leidžiama. „Gavę signalų iš klientų, stebėjome eismo […]

  Straipsniai »

FIA pasaulio ištvermės lenktynių čempionato organizatorių sprendimu „Goodyear“ tapo oficialiu LMP2 padangų tiekėju

FIA pasaulio ištvermės lenktynių čempionato organizatorių sprendimu „Goodyear“ buvo išrinkta oficialia šio čempionato ir Europos „Le Mano“ lenktynių (ELMS) LMP2 kategorijos padangų tiekėja. Kelis sezonus galiojanti sutartis tarp „Automobile Club de l’Ouest“ (ACO), FIA ilgų distancijų lenktynių pasaulio čempionato organizatorių ir „Goodyear“ buvo sudaryta po ACO sprendimo paskirti vieną padangų tiekėją šiai itin konkurencingai klasei. […]

  Straipsniai »

„Bolt“ pristato naujieną: nuo šiol į kelionės maršrutą galima įtraukti kelis sustojimus

Europoje pirmaujančios pavėžėjimo paslaugų platformos „Bolt“ kelionės Lietuvos gyventojams nuo šiol tampa dar patogesnės. Keleivių patirtis lengvina mobiliojoje programėlėje „Bolt“ įdiegta nauja funkcija, kuri leidžia į kelionės maršrutą įtraukti keletą papildomų stotelių.  Norint pasinaudoti šia funkcija, programėlėje „Bolt“ esančio kelionės adreso laukelio dešinėje pusėje tereikės paspausti mažą pliuso ženklą: taip keleiviai į savo kelionės maršrutą galės iš anksto įterpti norimas papildomas stoteles. Vienai kelionei bus galima nurodyti iki trijų stotelių, o paskutinis sustojimas – galutinis kelionės tikslas.  „Mūsų siekis – užtikrinti, kad kelionės „Bolt“ taptų dar sklandesnės ir patogesnės. Todėl džiaugiamės galėdami pasiūlyti šią naują funkciją, teikiančią pridėtinės vertės ne tik mūsų keleiviams, bet ir vairuotojams. Atnaujinta programėlė padės vairuotojams lengviau planuoti savo laiką, o […]

  Straipsniai »