Naftos produktų kokybei įvertinti – akredituota laboratorija Lietuvoje

Naftos produktų kokybei įvertinti – akredituota laboratorija Lietuvoje

Kuro kokybė – reikšmingas rodiklis ne tik vairuotojams ar automobilių technine priežiūra besirūpinantiems verslininkams (autoservisams, automobilių gamintojams, pardavėjams, garantinio remonto dirbtuvėms), bet ir naftos produktų perdirbėjams bei kitiems naftos produktų rinkos dalyviams.

Ne naujiena, kad kuro kokybė gali lemti automobilio sąnaudas, tačiau ji taip pat gali būti ir rimto transporto priemonės gedimo priežastimi. Neretai pastebime, kad skirtingose degalinėse prisipylę atitinkamą kiekį degalų galime nuvažiuoti skirtingą atstumą, o mūsų transporto priemonė taip pat gali „elgtis“ skirtingai.

Laboratorijoje atliekami bandymai

Siekiant tausoti transporto priemones bei kitus naftos produktus naudojančius įrenginius, ar nustatyti jau atsiradusio transporto priemonės ar įrenginio gedimo priežastį, tikslinga atlikti kuro kokybės bandymus. Įvertinti kuro atitiktį keliamiems reikalavimams gali padėti profesionalūs Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Naftos produktų bandymų laboratorijos (toliau – Laboratorija) specialistai. Laboratorija atlieka benzino, dyzelino, suskystintų naftos dujų (skirtų tiek automobiliams, tiek komunaliniams-buitiniams poreikiams), RRME (riebalų rūgščių metilesterio) ir alyvos kokybės rodiklių nustatymą.

Laboratorijos akreditacija ir tarptautinis pripažinimas

2017 metais Laboratorija sėkmingai baigė akreditavimo procesą ir įgijo akredituotos laboratorijos statusą. Tai reiškia, kad Laboratorija buvo pripažinta kaip atitinkanti standarto reikalavimus bei kompetentinga vykdyti veiklą naftos produktų bandymų srityje, o Laboratorijos kompetencija bei veiklos procedūros reguliariai vertinamos Nacionalinio akreditacijos biuro. Pažymėtina, kad Laboratorijos tyrimai buvo pripažinti Tarptautinės laboratorijų akreditacijos organizacijos (ILAC).

Bandymų atlikimo tvarka ir papildoma pagalba

Naftos produkto bandymas atliekamas operatyviai, vos tik Laboratorijai gavus raštišką prašymą bei produkto mėginį, tad rezultatų neteks laukti ilgai, o užsakovui pageidaujant, jis gali ir pats stebėti jo užsakymu atliekamą tyrimą. Specialistai papildomai teikia informaciją apie tai, kaip teisingai pristatyti mėginį į Laboratoriją, kad transportavimo metu jis nesugestų ar neužsiterštų. Nuolatinis ryšys su užsakovu užtikrinamas viso užsakymo vykdymo metu. Tyrimo rezultatai pateikiami nustatytos formos protokoluose ir gali būti perduodami užsakovui tiek asmeniškai, tiek paštu, tiek el. paštu po paslaugos apmokėjimo patvirtinimo. Konfidencialumas garantuojamas.

Laboratorijoje atliekamų tyrimų sąrašą bei paslaugų įkainius galima rasti Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos tinklalapyje: http://vvtat.lt/lt/naftos-produktu-bandymu-laboratorija/bandymu-ikainiai.html .

 

KONTAKTAI

Naftos produktų bandymų laboratorija

tel. (841) 441 164. 8 696 25 969 laboratorija@vvtat.lt

Eglė Vagelytė-Mačiulienė, skyriaus vedėja.

Pranešimą paskelbė: Giedrė Nenartavičiūtė, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba

Kiti skelbimai:
 
TOMS Popsicles Kid's Alpargata Cadet Blue 28,5
 
Crocs™ Funlab Shark Band Sandal Kids Navy 24
 
ZAXY Looney Tunes Thong 17762 Grey 37
 
Crocs™ Serena Metallic Bar Flip Womens Gold/Black 39,5
 
ZAXY Start V Black/Pink 35,5

Rekomenduojame

Padėjo atgabenti priemones su koronavirusu kovojantiems medikams – sulaukė šmeižto

Padėjo atgabenti priemones su koronavirusu kovojantiems medikams – sulaukė šmeižto

Logistikos įmones valdanti Lietuvos kapitalo bendrovė „Hoptrans“, vykdydama Vyriausybės specialųjį užsakymą, sėkmingai organizavo medicininės apsaugos priemonių, skirtų su koronaviruso infekcija kovojantiems šalies medikams, pervežimą iš Kinijos į Lietuvą. Tačiau sėkmingai įvykdytą medicinos priemonių pervežimo operaciją aptemdė paskleistas šmeižtas ir melas „Hoptrans“ grupės atžvilgiu. Kaip informavo Vytas Volkevičius, vienas iš „Hoptrans“ akcininkų, šiuo metu tai yra […]

Susisiekimo ministerija: automobilių techninę apžiūrą bus galima atlikti vėliau

Susisiekimo ministerija: automobilių techninę apžiūrą bus galima atlikti vėliau

Atsižvelgdama į riziką, susijusią su koronaviruso plitimu, Susisiekimo ministerija keičia privalomosios transporto priemonių techninės apžiūros atlikimo tvarką. Pasibaigus techninės apžiūros galiojimo terminui, ją bus galima atlikti pasibaigus karantino laikotarpiui ir dar 30 kalendorinių dienų po karantino pabaigos. Be to, nustatyti specialūs techninių apžiūrų atlikimo saugumo reikalavimai, jas atliekant karantino metu. „Plintant koronavirusinei infekcijai COVID-19 ir […]

Draudikai stebi pasikeitusias žalų aplinkybes: eismo įvykiai šalia namų, neaiškūs įbrėžimai ir nepastebėtos vagystės

Draudikai stebi pasikeitusias žalų aplinkybes: eismo įvykiai šalia namų, neaiškūs įbrėžimai ir nepastebėtos vagystės

Kovo viduryje šalyje įvedus karantiną, draudikai teigia jau pirmosiomis jo dienomis fiksavę gana ryškius transporto žalų pokyčius. Nors šalies keliuose potencialių situacijų eismo įvykiams lieka vis mažiau, draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje specialistai pastebi, kad didelė dalis jų nutinka automobilių stovėjimo aikštelėse. Pastarosiomis savaitėmis taip pat pastebima, kad vairuotojai rečiau gali įvardyti, kada ir kur nutiko […]

Apsaugos nuo koronaviruso rinkinys vairuotojams: kas privalo būti automobilio salone

Apsaugos nuo koronaviruso rinkinys vairuotojams: kas privalo būti automobilio salone

Apsaugos nuo koronaviruso rekomendacijų žmonės turi nepamiršti net ir sėsdami į savo automobilį. Draudikai vairuotojams pataria vengti tiesioginio kontakto su kitais vairuotojais, tarnybų bei degalinių darbuotojais. Šeimos gydytojas ragina nepamiršti, kad apsaugos priemonių nuo koronaviruso būtina turėti ne tik namuose ar darbe, bet ir automobilyje. „Pastaruoju metu itin svarbu kuo mažiau tiesiogiai bendrauti su kitais […]