Motociklininkų sezonas prasidėjo – ar bus pasimokyta iš svetimų klaidų

Motociklininkų sezonas prasidėjo – ar bus pasimokyta iš svetimų klaidų

Intensyvėjant motociklininkų sezonui, valstybės įmonė Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – Kelių direkcija) išanalizavo 2020 metų eismo įvykių, kuriuose žuvo motociklų vairuotojai, duomenis ir sudarė pernai Lietuvos keliuose žuvusio motociklo vairuotojo paveikslą: 21–30 metų amžiaus vyras, kuris žuvo važiuodamas valstybinės reikšmes rajoniniu keliu pavasarį arba vasarą, sekmadienį, šviesiu paros metu, 15.00–18.00 val.

Pasak Kelių direkcijos vadovo Remigijaus Lipkevičiaus, Kelių direkcija didelį dėmesį skiria eismo dalyvių švietimui, analizuoja eismo įvykių statistiką ir pagal tai numato tolesnes veiklos kryptis. Jau paskelbtas žuvusio pėsčiojo Lietuvos valstybinės reikšmės keliuose paveikslas, netrukus bus atnaujintas žuvusio dviratininko, rengiamas nukentėjusio eismo įvykiuose nepilnamečio paveikslas.

„Statistinis žuvusio motociklo vairuotojo paveikslas yra sudaromas pirmą kartą ir kol kas išanalizuoti tik vienų metų statistikos duomenys. Tačiau ir toliau bus stebimos eismo įvykių tendencijos, žuvusio motociklo vairuotojo paveikslą planuojama atnaujinti po metų. Atsižvelgus į gautus duomenis ir sudarytus nukentėjusių eismo įvykiuose paveikslus yra planuojama saugaus eismo švietėjiška veikla, parenkamos komunikacinės priemonės“, – kalbėjo Kelių direkcijos direktorius Remigijus Lipkevičius.

Kad būtų išvengta žūčių keliuose, Kelių direkcija atkreipia dėmesį, ką turėtų prisiminti motociklų vairuotojai pradėdami sezoną? Važiuodamas motociklu, vairuotojas ir keleiviai privalo naudoti motociklininkų apsaugas (motociklininkų šalmus, akių apsaugos nuo sužeidimo priemones). Labai svarbi apranga. Ji turi būti ryški, kad motociklininkas būtų matomas iš tolo.

Pradedant sezoną, svarbu prisiminti, kad po ilgesnės pertraukos vairavimo įgūdžiai taip pat gali būti suprastėję, reakcijos laikas gali būti lėtesnis, todėl svarbu pasirinkti saugų greitį ir nepervertinti savo galimybių. Visada svarbu įvertinti oro ir eismo sąlygas, nes važiuojant rytais asfaltas vis dar šaltas, todėl padangų sukibimas su kelio danga nėra geras, vadinasi reikia išlaikyti didesnį atstumą iki kitų transporto priemonių ir laikytis ramaus važiavimo stiliaus. Kelių eismo taisyklės jau nuo kovo 1 d. leidžia važinėti motociklais su vasarinėmis padangomis, jei tam palankios meteorologinės sąlygos, t. y. jeigu važiuojamoji dalis, kuria važiuojama, nėra apsnigta ar apledėjusi.

Po žiemos sezono ant asfalto būna likę nemažai smėlio, todėl išlieka pavojus ant jo paslysti. Taip pat reikia atkreipti dėmesį ir į duobes ant kelio – po žiemos jų tikrai yra daugiau, todėl, ypač važiuojant anksti ryte arba vėlai vakare, kai vyrauja prieblanda, reikia žiūrėti labai atidžiai – įvažiavimas į gilią duobę gali baigtis rimtu kritimu.

Taip pat kiekvienas eismo dalyvis, dalyvaudamas eisme, turi būti atidus, stebėti eismo aplinką. Ne išimtis ir motociklų vairuotojai, prieš darydami bet kokį manevrą motociklininkai visuomet privalo įsitikinti, ar yra matomi, ar kiti vairuotojai juos praleidžia. Tai itin svarbu, kai motociklas įvažiuoja iš šalutinio kelio į pagrindinį.

Pasak Kelių direkcijos vadovo R. Lipkevičiaus, prie į eismą grįžtančių motociklų vairuotojų turi įprasti ir automobilių vairuotojai – jie privalo būti dar atidesni, dažniau pasižiūrėti į dešiniojo vaizdo veidrodėlius – motociklininkai kartais gali pasirodyti labai netikėtai. Kad visi eismo dalyviai būtų saugūs, labai svarbi keliuose eismo kultūra. Pagarba ir dėmesys vieni kitiems yra saugaus eismo kelyje pagrindas.

Preliminariais Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, 2020 metais Lietuvos keliuose iš viso žuvo 17 motociklų vairuotojų, t. y. 2 mažiau palyginus su 2019 metų statistika. Dešimt motociklininkų žuvo patys sukėlę eismo įvykius, septynis pražudė kiti eismo įvykius sukėlę vairuotojai.

Pranešimą paskelbė: Evaldas Tamariūnas, Lietuvos automobilių kelių direkcija

Kiti skelbimai:
 
Camper Oruga K200157 Multi – Assorted 40
 
Meu Cacho Meu Crush Conditioner Kondicionierius garbanotiems plaukams, 400ml
 
Camper Courb K100531 Grey 45
 
AUDIMAS Švelnūs modalo šortai 2111-249 High Rise Melange S
 
AUDIMAS Prigludusio sil. tamprūs džinsai 2011-142 Phantom W27/L30

Rekomenduojame

Išorinės reklamos prie valstybinės reikšmės kelių gali būti įrengtos tik už kelio apsaugos zonos ribų

Išorinės reklamos prie valstybinės reikšmės kelių gali būti įrengtos tik už kelio apsaugos zonos ribų

Išorinė reklama prie valstybinės reikšmės kelių gali būti įrengta tik už kelio apsaugos zonos ribų. Norint už kelio apsaugos zonos ribų įrengti reklamą, privaloma derinti veiksmus su sklypų savininkais. Leidimų tokio tipo reklamos įrengimui VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija neišduoda. „Kelio apsaugos zonoje įrengti lauko reklamos stendus visų pirma yra nelegalu. Tačiau svarbiausias aspektas – […]

„Rail Baltica“ kelionę iš Vilniaus į Kauną sutrumpins iki 38 minučių

„Rail Baltica“ kelionę iš Vilniaus į Kauną sutrumpins iki 38 minučių

Kelionės tarp Vilniaus ir Kauno truks vos 38 minutes, Varšuvą, Rygą ir Taliną traukiniu pasieksime greičiau nei lėktuvu, o Vilniaus oro uostas bus lengvai pasiekiamas Lenkijos ir Latvijos gyventojams. Tai tik kelios pagrindinės naudos gyventojams ir verslui, įrengus projekto „Rail Baltica“ Kaunas–Vilnius jungtį, aptartos nuotoliniame susitikime „Rail Baltica“ Lietuvai: vertė regionams“ su Vilniaus regiono atstovais. […]

Susisiekimo ministerija apgailestauja dėl neišsamiai išdiskutuoto skaitmeninio radijo projekto

Susisiekimo ministerija apgailestauja dėl neišsamiai išdiskutuoto skaitmeninio radijo projekto

Susisiekimo ministerija atsiprašo dėl visuomenėje ažiotažą sukėlusio skaitmeninio radijo projekto, pasiūlius jį įtraukti į Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą (toliau – RRF). Viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė užtikrina, kad ministerijos politinė komanda dės pastangas, kad suinteresuotoms šalims nekiltų jokių abejonių dėl efektyvaus RRF lėšų panaudojimo ir jomis planuojamų finansuoti susisiekimo ministerijos projektų.  „Ministerija skubotai priėmė sprendimą […]

„Aukštaitijos siaurojo geležinkelio“ vadovo konkursas bus skelbiamas iš naujo

„Aukštaitijos siaurojo geležinkelio“ vadovo konkursas bus skelbiamas iš naujo

Siekdama pritraukti kuo daugiau pretendentų VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ direktoriaus pareigoms eiti, Susisiekimo ministerija informuoja, kad atšaukia balandį paskelbtą įstaigos vadovo konkursą ir artimiausiu metu skelbs naują. Balandį skelbtame konkurse dalyvavo trys kandidatai, tačiau tik vienas iš jų atitiko keliamus reikalavimus. „Neatsiradus dideliam kandidatų susidomėjimui pirmuoju konkursu, paskelbtu balandžio mėnesį, VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ dalininkų […]