Moterys logistikoje

Moterys logistikoje

Kalbant apie karjerą transporto ir logistikos srityje, pirmiausia kyla mintis, kad ją šioje srityje daro vyrai. Tačiau statistika rodo, kad moterys šioje ekonomikos srityje yra daug pasiekusios. Kaip sekasi moterims dirbti transporto ir logistikos srityje?

Šis klausimas tapo viena iš pagrindinių moterų, dirbančių logistikoje, forumo tema. Šis forumas yra puiki moterų vadovių, dirbančių logistikos srityje, verslo susitikimų vieta. Renginys yra skirtas transporto ir logistikos srities specialistams, taip pat gamintojams, platintojams ir prekybos tinklų atstovams. Forumas yra taikomojo pobūdžio ir kiekvienais metais kelia temas ir problemas, susijusias su lokalaus ir tarptautinio logistikos verslo plėtra.

Tarptautinės įmonių grupės „AsstrA-Associated Traffic“ AG Koroščino muitinės tarpininkų agentūros vadovė Malgožata Matvejuk pasidalijo dalyvavimo renginyje įspūdžiais: „Šiemet forume, kuris vyko gegužės 20-21 dienomis Palenkės Januve, dalyvavo 160 moterų, dirbančių logistikos srityje. Susitikimus vedė Katovicų ekonomikos universiteto ir Varšuvos aukštosios ekonomikos mokyklos profesoriai. Forumo šūkiu tapo frazė „Būk savimi“. Ji susijusi su pagrindinėmis renginio temomis: kaip įvairovės amžiuje plėtoti įmonės veiklą, kur ieškoti naujų veiklos sričių, kaip diegiant naujoves išsaugoti organizacijos charakterį ir vertybes?

Pirmą dieną buvo nagrinėjami vertybinio valdymo ir influencinės rinkodaros aspektai. Buvo kalbama apie veržlią daugiarūšių gabenimų plėtrą ir pokyčius kuriant Naująjį Šilko kelią. Dalyviai susitiko su kviestiniu svečiu, buvo įteikti apdovanojimai „Moteris logistikoje 2018“. Antra Forumo diena buvo skirta praktiniams dalykams: dalyviai lankėsi konteinerių bazėje sausajame uoste Malaševičiuose. Dvi dienos įdomių pranešimų, mokymų ir susitikimų suteikė nepakartojamų emocijų, naujų idėjų ir žinių, kurios bus taikomos darbe“.

„AsstrA-Associated Traffic“ AG moterys nėra mažuma. Kompanijoje dirba daugiau kaip 1000 darbuotojų, iš jų 641 moteris, tai yra 64 %. 39 moterys (6%) užima vadovaujamus postus. Kas kelia daugiausia sunkumų ir kas teikia džiaugsmo moterims, dirbančios transporto ir logistikos srityje?

Pietų ir Rytų Europos operacijų skyriaus vadovė Julija Gorbačuk pasakoja: „Į transporto ir logistikos sritį patekau visiškai atsitiktinai. Aš norėjau dirbti su kalbomis, bet supratau, kad vertėjo ar mokytojo darbas man netinka. Transporto ir logistikos sritis sužavėjo dinamiškumu. Toks darbo ritmas man tiko idealiai. Darbo rutina mane skatina ieškoti pokyčių: naujų Klientų, naujų krypčių, naujų įspūdžių. Tai greitai besivystanti ūkio šaka, tą liudija ir aktyvus IT sprendimų diegimas. Logistikos verslas vystosi, kartu auga ir specialistai“.

Darbas transporto ir logistikos srityje susijęs su dideliu stresu. „Ši rinka reikalauja būti pasiekiamu 24/7, tai turi įtakos darbuotojo šeiminiam gyvenimui. Vadovaujantis work-life-balance taisyklėmis galima sėkmingai suderinti karjerą ir asmeninį gyvenimą“, – pabrėžia Julija Gorbačuk. – „Patiriame ne tik stresą, turime kautis su stereotipais: ne kartą man teko verslo partneriams įrodinėti, kad nepaisant mano jauno amžiaus ir lyties, aš esu patyrusi specialistė. Toks elgesys kyla dėl mentaliteto skirtumų, todėl žvelgiu į tai supratingai ir kantriai“.

Reklamos ir PR skyriaus vadovė Katerina Snehirova priduria: „Kalbant apie transporto ir logistikos sritį galima susidaryti įspūdį, kad „svarbiausi“ vaidmenys tenka vyrams: jūrų ir geležinkelių linijų atstovai, automobilių parkų savininkai, vairuotojai, sandėlių darbuotojai. Jeigu atidžiau pažvelgsite į transporto ir logistikos „virtuvę“, pamatysite, kad visuose skyriuose dirba daugybė moterų. Pardavimų, personalo skyriai, rinkodara, buhalterija arba teisės skyrius – tai sritys, kuriose dažnai dirba moterys. Vienos iš pagrindinių transporto ir logistikos srities užduočių yra daugialypės užduotys. Įvykių, procesų ir sąveikų kiekis logistikoje per dieną kartais pasiekia ekstremalų lygį. Darbo ritmo intensyvumas nesikeičia penkias dienas per savaitę dvylika mėnesių per metus. Todėl tempas, greitis ir procesų koncentracija transporto srityje taip pat turi įtakos priimamiems sprendimams. Svarbu yra sugebėti dirbti spaudžiant laikui, nuolat ugdytis laiko valdymo kompetencijas ir, žinoma, gauti malonumą iš šio proceso“.

Transporto ir logistikos paslaugų rinka yra labai patraukli. Kaip pabrėžia Katerina Snehirova, logistikos šaka siūlo daugybę „vaidmenų“, kuriuos galima keisti ir išbandyti.

„Mano kelias transporto ir logistikos srityje prasidėjo gabenimų automobiliais skyriuje. Po kelerių metų aš pajutau, kad esu pasirengusi naujiems iššūkiams. „AsstrA“ suteikė galimybę išbandyti savo jėgas rinkodaros skyriuje. Reklaminių kompanijų valdymas tapo logišku mano karjeros tęsiniu. Sukaupta gabenimų organizavimo patirtis ir kompanijos produktų išmanymas padeda kuriant ir realizuojant reklamines kompanijas.

Verslo feminizavimas vyksta labai greitai. Tą skatina moterų siekis būti nepriklausomomis ir savarankiškomis. Logistika nėra išimtis. Viskas priklauso nuo moters siekio realizuotis. Toni Robbins sakė: „Jei yra tikslas, bus ir energija, ir lėšos, ir įkvėpimas“, – apibendrina Katerina Snehirova.

Pranešimą paskelbė: Anastasiia Onoshko, AsstrA Associated Traffic AG

Kiti skelbimai:
 
TOMS Popsicles Kid's Alpargata Cadet Blue 28,5
 
Crocs™ Funlab Shark Band Sandal Kids Navy 24
 
ZAXY Looney Tunes Thong 17762 Grey 37
 
Crocs™ Serena Metallic Bar Flip Womens Gold/Black 39,5
 
ZAXY Start V Black/Pink 35,5

Rekomenduojame

Apsaugos nuo koronaviruso rinkinys vairuotojams: kas privalo būti automobilio salone

Apsaugos nuo koronaviruso rinkinys vairuotojams: kas privalo būti automobilio salone

Apsaugos nuo koronaviruso rekomendacijų žmonės turi nepamiršti net ir sėsdami į savo automobilį. Draudikai vairuotojams pataria vengti tiesioginio kontakto su kitais vairuotojais, tarnybų bei degalinių darbuotojais. Šeimos gydytojas ragina nepamiršti, kad apsaugos priemonių nuo koronaviruso būtina turėti ne tik namuose ar darbe, bet ir automobilyje. „Pastaruoju metu itin svarbu kuo mažiau tiesiogiai bendrauti su kitais […]

Dvi „Bolt“ naujienos Kaunui – gera ir dar geresnė

Dvi „Bolt“ naujienos Kaunui – gera ir dar geresnė

Reaguodama į rinkos pokyčius ir susiklosčiusią situaciją dėl koronaviruso protrūkio, lyderiaujanti pavėžėjimo paslaugų platforma „Bolt“ skelbia apie dviejų paslaugų startą Kaune:  ragina kauniečius leistis į gurmaniškas keliones namuose, naudojantis maisto pristatymo į namus programėle „Bolt Food“, o nuo penktadienio – keliauti į darbą ar parduotuvę „Bolt“ elektriniais paspirtukais. Kauno miesto savivaldybės atstovų teigimu, atsakingų įmonių […]

Aplinkos gerinimo darbai Vilniuje jau suplanuoti

Aplinkos gerinimo darbai Vilniuje jau suplanuoti

Vos pasibaigus žiemai, Vilniuje prasidėjo daug remonto ir naujos infrastruktūros statybos darbų. Savivaldybė siekia išnaudoti susiklosčiusią situaciją ir sumažėjus eismo intensyvumui bei, oro sąlygoms leidžiant, pradeda gatvių tvarkymo darbus įprastai intensyviausiai naudojamose gatvėse, taip sumažinant miestiečių įprastai patiriamus nepatogumus darbų metu. Pasitelkusi seniūnus ir aktyvius vilniečius, sostinės savivaldybė dar žiemą susiplanavo, kiek ir kokių būtiniausių […]

Kaip užsienyje gyvenančiam Lietuvos piliečiui atvykti į Lietuvą karantino laikotarpiu?

Kaip užsienyje gyvenančiam Lietuvos piliečiui atvykti į Lietuvą karantino laikotarpiu?

Pataria Kseniya Veličkienė, advokatų kontoros GLIMSTEDT teisininkė Artėjant Velykoms, nemažai užsienyje gyvenančių žmonių pagalvoja apie galimybes atvykti į Lietuvą aplankyti savo šeimas ir tėvus. Šiuo metu atvykimas ir išvykimas iš beveik visų šalių yra sudėtingas, todėl būtina iš anksto įvertinti visas rizikas. Lietuvoje karantino režimas pirmiausia paveikė sienos kirtimo taisykles ir galimybes užsieniečiams atvykti į […]