Ministras M. Skuodis su aviacijos atstovais aptarė sektoriaus iššūkius

Ministras M. Skuodis su aviacijos atstovais aptarė sektoriaus iššūkius

Nuotoliniu būdu ketvirtadienį susitikęs su civilinės aviacijos ir aviacijos įmones vienijančiomis asociacijomis, susisiekimo ministras Marius Skuodis aptarė kylančius iššūkius, tarp kurių – Lietuvos oro transporto ilgalaikės vystymo ir plėtros vizijos trūkumas,  konkurencingumo didinimas, skrydžių skatinimas ir šalies pasiekiamumo atstatymas pasibaigus karantino ribojimams, naujų darbo vietų kūrimas. Taip pat kalbėta ir apie poreikį stiprinti Lietuvoje veikiančių oro vežėjų, aviacijos mokymo, orlaivių remonto ir kitas paslaugas aviacijos sektoriuje teikiančių įmonių bei valstybės institucijų glaudesnį  bendradarbiavimą ir įtraukimą į sektoriaus vizijos kūrimą. 

Nuotoliniame susitikime su ministru dalyvavo Civilinės aviacijos asociacijos (CAVIA) ir Aviacijos įmonių „Lietuvos aviacija“ (LAVIA) atstovai. 

Susitikime ministras atkreipė dėmesį, kad kol kas dar trūksta aiškios, su visomis suinteresuotomis pusėmis aptartos ir išdiskutuotos, aviacijos strategijos – kokia šalies aviacijos vizija ir tikslai. 

„Pradedame nuo balto lapo. 2020 m.  rengtoje Lietuvos susisiekimo vizijoje aviacijai skirtas sąlyginai mažas dėmesys, išskyrus skrydžių krypčių didinimą. Turime labai aiškiai žinoti, ko aviacijoje norime pasiekti. Ši sritis generuoja aukštą pridėtinę vertę šalies ekonomikoje, sukuria gerai apmokamas darbo vietas. Lietuvos potencialas šioje srityje nepakankamai išnaudojamas“, – susitikime kalbėjo M. Skuodis.

Aviacijos industrija generuoja apie 2,8 proc. šalies BVP, pastaraisiais metais fiksuojamas šio rodiklio augimas. 

Asociacijų atstovų nuomone, aiški ilgalaikė oro transporto plėtros strategija Lietuvoje suteiktų užtikrintumo dėl valstybės investicijų oro transporto srityje efektyvumo ir sudarytų geresnes galimybes verslui planuoti tolesnes investicijas ir veiklos plėtrą. 

Susitikime taip pat buvo aptartas poreikis gerinti civilinės aviacijos priežiūros sistemą, siekiant didinti jos efektyvumą ir labiau orientuoti ją į verslo plėtrai palankios aplinkos kūrimą. Be to, kalbėta ir apie planuojamus sprendimus dėl skrydžių skatinimo bei galimą Lietuvos oro bendrovių indėlį jų įgyvendinimui ir jų įsitraukimą. 

Skrydžių skatinimas yra įtrauktas į Vyriausybės programos priemonių planą. Skatinimo modelis dar nėra pasirinktas.

Pranešimą paskelbė: Vaiva Grigaitienė, LR Susisiekimo ministerija

Kiti skelbimai:
 
Crocs™ Monterey Wedge Womens Black 42,5
 
LORENZO 62-160-32 Black 38
 
Happy Socks Hamburger Multi 9000 36-40
 
Crocs™ Literide Modform Lace Mens Navy/White 47,5
 
ZAXY Talk Sandal Platform 17608 Nude 39

Rekomenduojame

Lietuvos paštas įspėja: beveik trečdalis siuntų iš užsienio atkeliauja su netinkamai nurodytais adresais

Lietuvos paštas įspėja: beveik trečdalis siuntų iš užsienio atkeliauja su netinkamai nurodytais adresais

Kasmet Lietuvą pasiekia milijonai siuntų iš užsienio, tačiau apie 30 proc. jų atkeliauja su netinkamai nurodytu gavėjo adresu – pavyzdžiui,  jis būna nepilnas, nurodyta neegzistuojanti gatvė ir pan. Dažniausiai tokie atvejai pasitaiko su siuntomis iš Kinijos – būtent iš šios šalies siuntų į Lietuvą atkeliauja daugiausiai. Remiantis Lietuvos pašto duomenimis, praėjusiais metais į Lietuvą iš […]

„Capitalica“ plėtos virš 100 mln. eurų dydžio žaliąjį logistikos NT fondą

„Capitalica“ plėtos virš 100 mln. eurų dydžio žaliąjį logistikos NT fondą

SBA grupės investicijų valdymo įmonė „Capitalica Asset Management“ steigia pirmąjį Baltijos šalyse logistikos nekilnojamojo turto (NT) fondą. Lietuvos bankas suteikė veiklos licenciją uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirtam investiciniam fondui „Capitalica Green Logistics Fund“, kuris investuos į jau pastatytus žaliosios koncepcijos logistikos centrus, esančius prie didžiųjų miestų bei pagrindinių transporto magistralių visame Baltijos regione. Steigiamo fondo […]

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas: būtina sparčiau gerinti tolimųjų reisų vairuotojų darbo sąlygas

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas: būtina sparčiau gerinti tolimųjų reisų vairuotojų darbo sąlygas

2021 m. vasario 24 d. pranešimas žiniasklaidai    Komitetas vykdo tęstinę parlamentinę kontrolę dėl kelių transporto vairuotojų darbo sąlygų ir socialinių garantijų. Seimas dar 2019 m. priėmė rezoliuciją „Dėl tolimųjų reisų vairuotojų socialinės padėties gerinimo“ – žengiami pirmieji žingsniai šio sektoriaus skaidrumui užtikrinti. Tačiau profesinių sąjungų atstovai tebevardija kylančias problemas tarp šio sektoriaus darbuotojų ir […]

„Scania“ turi naują vadovą

„Scania“ turi naują vadovą

Švedijos sunkiojo transporto gamintojos „Scania“ valdyba naujuoju „Scania“ generaliniu direktoriumi ir prezidentu paskyrė Christianą Leviną. Jis pakeis iki šiol „Scania“ vadovavusį Henriką Henrikssoną. C. Levinas  perims įmonės vairą nuo 2021 m. gegužės 1 d. C. Šiuo metu jis yra „Volkswagen“ valdomos komercinių transporto priemonių grupės „Traton SE“ („Traton Group“), kuriai priklauso „Scania“, valdybos narys ir […]