Metai su naująja Kauno autobusų stotimi

1

Metai su naująja Kauno autobusų stotimi

Šiandien sukanka metai, kai šalyje pradėjo veikti didžiausia ir moderniausia Kauno autobusų stotis. Kaip praėjo pirmieji metai, kokias naujoves labiausiai pamėgo keleiviai, kokie darbai dar nepadaryti pasakoja stoties vadovė Laima Pakusienė.

Gražesnė aplinka – daugiau keleivių

Architekto Gintaro Balčyčio projektuota stotis, turi erdvią ir šviesią keleivių laukimo salę. Anot pašnekovės graži ir saugi aplinka prisideda ir prie didesnių keleivių srautų.

“Pastebėjome, kad keleiviai naujoje stotyje atvyksta anksčiau prieš savo kelionę. Jei anksčiau nebuvo galimybių patogiai laukti autobuso, dabar tam yra visos sąlygos. Gali ramiai išgerti kavos, užsukti į kavinę ar apsipirkti laukdamas autobuso. Skaičiai rodo, kad per praeitus metus naujoje stotyje pardavėme iki 20% daugiau bilietų”, – kalbėjo stoties vadovė. 

Prigijusios inovacijos

Naujoji autobusų stotis ne tik erdvesnė, bet ir modernesnė. Stoties vadovė teigia, kad keleiviai gerai priėmė naujoves.

“Nors naujovių ir modernių sprendimų stotyje daug, norėčiau paminėti vieną iš įdomesnių – savitarnos terminalai. Šalyje pirmieji pradėjome pardavinėti autobusų bilietus ne įprastose kasose. Greita, paprasta ir eilėje nereikia laukti. Per mėnesį tokių bilietų parduodame po kelis tūkstančius. Nemažai keleivių terminalus naudoja ir informacijos ieškojimui”, – pasakojo L. Pakusienė.

Antra svarbi prigijusi inovacija – siuntos drive langelis. Paslauga, kuomet gali atsiimti ar išsiųsti siuntą neišlipęs iš savo automobilio. 

“Turėjome dvejonių kaip klientai priims šią naujovę, bet nuolatinis automobilių srautas prie siuntų langelio tik džiugina. Paprasčiau ir greičiau, nereikia galvoti apie automobilio parkavimą, laukimą eilėje. Tokių klientų per dieną sulaukiame virš trijų šimtų”, – minėjo pašnekovė.

Būsimi darbai

Pradėjus veikti autobusų stočiai jos atstovai minėjo, jog požeminiame parkinge bus galima laikyti dviračius. Kol kas tokios galimybė nėra.

“Tai vienas iš kol kas neįgyvendintų darbų, kurios planuojame pabaigti iki dviračių sezono pradžios. Po ilgų ieškojimų ir diskusijų su dviratininkų bendruomene atrodo atradome saugų ir tinkamą sprendimą”, – kalbėjo stoties vadovė.

Keliaujantiems automobiliais taip pat planuojama naujovė – parkuok ir važiuok.

“Galvojame, kad autobusams nereikia konkuruoti su automobiliais, reikia bendradarbiauti. Norime, kad kauniečiai iki stoties atvyktų automobiliu, jį paliktų požeminėje aikštelėje ir kelionę tęstų autobusu. Keliaudami dirbtų ar ilsėtųsi, o po kelionės stoties informacijoje iškeistų autobuso bilietą į nemokamą parkavimą. Tikimės tai įgyvendinti artimiausiu metu”, – minėjo L. Pakusienė.

Renginiai netradicinėje erdvėje

Atsidarius atnaujintai stočiai kauniečiai ir miesto svečiai galėjo išbandyti naują renginių erdvę mieste. Autobusų stotyje 2017 metais įvyko dešimtys skirtingų renginių – nuo teatro dienos, klasikinės muzikos atlikėjų koncertų iki kino ar krepšinio transliacijų.

“Norėjome renginių pagalba pakviesti kauniečius susipažinti su naująja autobusų stotimi. Taip išėjome šiek tiek iš rėmų ir, kaip matom, miestiečiams tai patiko. Dar iki šiol gauname klausimų kada vėl rodysime kiną, kada vyks koks koncertas. Šiais metais bandysime kartelės nenuleisti ir kviesime kauniečius į svečius”, – šypsojosi stoties vadovė.

Rekordiniai metai

Pirmieji metai stočiai buvo rekordiniai, ne tik keleivių, bet ir apdovanojimų skaičiumi. “Metų nekilnojamo turto objektas”, “Didžiausia stotis Lietuvoje”, “Didžiausias laikrodis Lietuvoje”, “Metų naujiena” – apdovanojimai, kuriuos gavo Kauno autobusų stotis.

Taip pat verta paminėti, kad Kauno autobusų stotis tapo pirmąja Lietuvoje stotimi, dirbančia visą parą. Apdovanojimus už stoties projektą taip pat susižėrė ir architektas, Gintaras Balčytis, projektavęs statinį.

Pranešimą paskelbė : Mindaugas Sakalauskas, Kautra, UAB

Kiti skelbimai:
 
Lakštinė stangrinanti veido kaukė, 25 ml
 
HELLY HANSEN Koppervik Black/Ebony/Grey Fog 45
 
Vagabond Kenova 4457-201 Black 36
 
HELLY HANSEN Seraphina Women's Oatmeal/Natura/Cement 38
 
REIMA Ivalo Black 36

Kaip prižiūrėti dyzelinių automobilių ekologines sistemas?

  Dyzelinis automobilis su įdiegtomis ir tinkamai veikiančiomis išmetamųjų dujų neutralizavimo sistemomis, palyginus su benzinu veikiančiu automobiliu, yra ne tik taupesnis, bet ir nenusileidžia ekologiniais rodikliais, o CO2 emisija yra mažesnė – tai patvirtino Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) mokslininkų atliktas tyrimas. Tačiau ne visi vairuotojai žino, kaip automobiliuose įdiegtas ekologines sistemas prižiūrėti. Tad ar […]

  Straipsniai »
Ribotos judėsenos žmonių kelionės lėktuvu – ką svarbu žinoti?

Ribotos judėsenos žmonių kelionės lėktuvu – ką svarbu žinoti?

Ruošiantis kelionei lėktuvu, norisi, kad ji būtų sklandi jau nuo pat atvykimo į oro uostą. Savo ruožtu oro uostai stengiasi užtikrinti, kad kelionė būtų maloni visiems keliautojams, įskaitant ir ribotos judėsenos žmones. Šiems keleiviams pravartu žinoti apie būtent jiems skirtas paslaugas, kuriomis galima pasinaudoti oro uoste. Kelionė į oro uostą – greita ir paprasta „Lietuvos […]

  Straipsniai »

Susisiekimo ministras: perskirstyta 3,3 mln. eurų rezervinių lėšų Lietuvos keliams

 Atsižvelgiant į šiemet kelių rekonstravimo projektuose sutaupytas ar nepanaudotas lėšas, Susisiekimo ministerijos siūlymu perskirstyti 3,3 mln. eurų rezervinių Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo lėšų. Tam Vyriausybė pritarė 2019 m. spalio 30 dieną. „Perskirstomos lėšos teks kelių objektams, kuriuose darbai jau atlikti arba bus atlikti iki šių metų pabaigos. Taip pat atsižvelgėme į papildomai gautus […]

  Straipsniai »

Nuoseklus Lietuvos oro uostų augimas – stebimas visų finansinių rodiklių kilimas

Lietuvos oro uostai ir toliau skaičiuoja augančius finansinius rodiklius. Apžvelgus pirmuosius 9 šių metų  mėnesius suskaičiuota, jog lyginant su praėjusiais metais, bendros pajamos didėjo 13 proc. ir siekia beveik 37 mln. eurų. Lietuvos oro uostai pažymi, kad didėjo ir  aviacinės – skrydžių, keleivių aptarnavimo, krovinių gabenimo, ir neaviacinės veiklos – patalpų nuomos, maitinimo įstaigų, įvairių […]

  Straipsniai »