Metai su naująja Kauno autobusų stotimi

1

Metai su naująja Kauno autobusų stotimi

Šiandien sukanka metai, kai šalyje pradėjo veikti didžiausia ir moderniausia Kauno autobusų stotis. Kaip praėjo pirmieji metai, kokias naujoves labiausiai pamėgo keleiviai, kokie darbai dar nepadaryti pasakoja stoties vadovė Laima Pakusienė.

Gražesnė aplinka – daugiau keleivių

Architekto Gintaro Balčyčio projektuota stotis, turi erdvią ir šviesią keleivių laukimo salę. Anot pašnekovės graži ir saugi aplinka prisideda ir prie didesnių keleivių srautų.

“Pastebėjome, kad keleiviai naujoje stotyje atvyksta anksčiau prieš savo kelionę. Jei anksčiau nebuvo galimybių patogiai laukti autobuso, dabar tam yra visos sąlygos. Gali ramiai išgerti kavos, užsukti į kavinę ar apsipirkti laukdamas autobuso. Skaičiai rodo, kad per praeitus metus naujoje stotyje pardavėme iki 20% daugiau bilietų”, – kalbėjo stoties vadovė. 

Prigijusios inovacijos

Naujoji autobusų stotis ne tik erdvesnė, bet ir modernesnė. Stoties vadovė teigia, kad keleiviai gerai priėmė naujoves.

“Nors naujovių ir modernių sprendimų stotyje daug, norėčiau paminėti vieną iš įdomesnių – savitarnos terminalai. Šalyje pirmieji pradėjome pardavinėti autobusų bilietus ne įprastose kasose. Greita, paprasta ir eilėje nereikia laukti. Per mėnesį tokių bilietų parduodame po kelis tūkstančius. Nemažai keleivių terminalus naudoja ir informacijos ieškojimui”, – pasakojo L. Pakusienė.

Antra svarbi prigijusi inovacija – siuntos drive langelis. Paslauga, kuomet gali atsiimti ar išsiųsti siuntą neišlipęs iš savo automobilio. 

“Turėjome dvejonių kaip klientai priims šią naujovę, bet nuolatinis automobilių srautas prie siuntų langelio tik džiugina. Paprasčiau ir greičiau, nereikia galvoti apie automobilio parkavimą, laukimą eilėje. Tokių klientų per dieną sulaukiame virš trijų šimtų”, – minėjo pašnekovė.

Būsimi darbai

Pradėjus veikti autobusų stočiai jos atstovai minėjo, jog požeminiame parkinge bus galima laikyti dviračius. Kol kas tokios galimybė nėra.

“Tai vienas iš kol kas neįgyvendintų darbų, kurios planuojame pabaigti iki dviračių sezono pradžios. Po ilgų ieškojimų ir diskusijų su dviratininkų bendruomene atrodo atradome saugų ir tinkamą sprendimą”, – kalbėjo stoties vadovė.

Keliaujantiems automobiliais taip pat planuojama naujovė – parkuok ir važiuok.

“Galvojame, kad autobusams nereikia konkuruoti su automobiliais, reikia bendradarbiauti. Norime, kad kauniečiai iki stoties atvyktų automobiliu, jį paliktų požeminėje aikštelėje ir kelionę tęstų autobusu. Keliaudami dirbtų ar ilsėtųsi, o po kelionės stoties informacijoje iškeistų autobuso bilietą į nemokamą parkavimą. Tikimės tai įgyvendinti artimiausiu metu”, – minėjo L. Pakusienė.

Renginiai netradicinėje erdvėje

Atsidarius atnaujintai stočiai kauniečiai ir miesto svečiai galėjo išbandyti naują renginių erdvę mieste. Autobusų stotyje 2017 metais įvyko dešimtys skirtingų renginių – nuo teatro dienos, klasikinės muzikos atlikėjų koncertų iki kino ar krepšinio transliacijų.

“Norėjome renginių pagalba pakviesti kauniečius susipažinti su naująja autobusų stotimi. Taip išėjome šiek tiek iš rėmų ir, kaip matom, miestiečiams tai patiko. Dar iki šiol gauname klausimų kada vėl rodysime kiną, kada vyks koks koncertas. Šiais metais bandysime kartelės nenuleisti ir kviesime kauniečius į svečius”, – šypsojosi stoties vadovė.

Rekordiniai metai

Pirmieji metai stočiai buvo rekordiniai, ne tik keleivių, bet ir apdovanojimų skaičiumi. “Metų nekilnojamo turto objektas”, “Didžiausia stotis Lietuvoje”, “Didžiausias laikrodis Lietuvoje”, “Metų naujiena” – apdovanojimai, kuriuos gavo Kauno autobusų stotis.

Taip pat verta paminėti, kad Kauno autobusų stotis tapo pirmąja Lietuvoje stotimi, dirbančia visą parą. Apdovanojimus už stoties projektą taip pat susižėrė ir architektas, Gintaras Balčytis, projektavęs statinį.

Pranešimą paskelbė : Mindaugas Sakalauskas, Kautra, UAB

Kiti skelbimai:
 
Camper Oruga K200157 Black 014 38
 
Converse Chuck Taylor All Star Hi White/White 36,5
 
Camper Imar Copa K200929 White Natural 36
 
Vagabond Anni 4937-001 Black 37
 
Crocs™ Funlab Unicorn Charm Sandal Kids Lavender 28

Rekomenduojame

Taisyklės galioja ir dviračių takuose: ką pamiršta eismo dalyviai?

Taisyklės galioja ir dviračių takuose: ką pamiršta eismo dalyviai?

Dviračių sezonui įsibėgėjant, į miestų gatves ir užmiesčio kelius išrieda vis daugiau dviratininkų. Deja, dar ne visi dviračiais važinėja saugiai. Specialistai primena, kad tiek lekiant dviračių takais miestuose, tiek minant pedalus užmiestyje, svarbu atminti dviratininkams galiojančias taisykles ir reikalavimus, o taip pat – žinoti nerašytas taisykles, kurios leis prie vairo jaustis saugiau. Dviračių takas – […]

J. Narkevič: Dengiamos dėl karantino sunkumus patyrusių leidėjų išlaidos

J. Narkevič: Dengiamos dėl karantino sunkumus patyrusių leidėjų išlaidos

Vyriausybei skyrus 597 tūkst. AB Lietuvos pašto teikiamoms periodinių leidinių pristatymo kaimo vietovėse ir miestuose paslaugoms kompensuoti, leidėjams bus padengtos periodinių leidinių pristatymo išlaidos už 2 mėn.  „Mes žinome ir suprantame, kad periodinių leidinių leidėjai prasidėjus karantinui tapo pažeidžiami, susidūrė su nežinomybe, ar sugebės išlikti šiais sudėtingais laikais. Tikime, jog kompensuodami leidinių pristatymo išlaidas prisidėsime […]

Svarbūs Šiaulių regiono projektai sulaukė didžiosios dalies – net 84 Seimo narių palaikymo!

Svarbūs Šiaulių regiono projektai sulaukė didžiosios dalies – net 84 Seimo narių palaikymo!

Šiaulių miesto vadovai pastaruoju metu itin stengėsi, kad į Vyriausybėje rengiamą ekonomikos skatinimo planą, dar vadinamą Ateities ekonomikos DNR planu, patektų ir keletas ne tik miestui, regionui, bet ir visai šaliai svarbių projektų – Šiaulių oro uosto infrastruktūros išvystymo ir geležinkelio vėžės į Šiaulių LEZ teritoriją atstatymo projektai. Dabar Šiaulių iniciatyva sulaukė itin rimto palaikymo […]

Ruošiantis į kelionę lėktuvu: patarimai keliautojams oro uostuose

Ruošiantis į kelionę lėktuvu: patarimai keliautojams oro uostuose

Palengva grįžtanti keleivinė aviacija skrydžių pasiilgusiems keliautojams kelia vis daugiau džiaugsmo. Vis dėlto daugelyje šalių galiojant įvairiems apribojimams ir saugumo priemonėms, keliautojams būtina atsiminti tam tikrus pokyčius oro uostuose ir orlaiviuose. Siekiant palengvinti skrydžio pasiruošimo procesą, Lietuvos oro uostai primena pagrindines kelionių šiuo metu taisykles, padėsiančias užtikrinti jūsų ir aplinkinių saugumą. Namų darbai – atlikti […]