Metai su elektroniniu bilietu maršrutiniuose taksi

1

Metai su elektroniniu bilietu maršrutiniuose taksi

Prieš metus skambiai kalbėta apie viešojo transporto revoliuciją mieste – maršrutiniuose taksi pradėta už keliones atsiskaitinėti elektroniniais bilietais. Taip atsirado naujų galimybių keleiviams – nemokamai perlipti iš autobusų, troleibusų į maršrutinius taksi, pasipildyti e.bilietą pas vairuotoją ir kt.. Praėjus metams nuo įgyvendinimo pradžios vežėjai dalinasi įspūdžiais.

Populiarėja nuolatiniai bilietai

Viena iš įgyvendintų naujovių maršrutiniuose taksi – mėnesinis bilietas. Per mėnesį parduodama beveik pusantro tūkstančio tokių bilietų.

“Jei mikroautobuso keleiviui vienkartinis e.bilietas jau buvo naujiena, tai mėnesinis bilietas  visiškai neįprastas dalykas. Reikėjo keisti keleivių įpročius, išmokyti juos keliauti neribotai, kad ir kaip tai keistai beskambėtų”, – kalbėjo “Kautros” marketingo grupės vadovas Mindaugas Sakalauskas.

Įdomi statistika – daugiausiai mėnesiniu bilietu naudojasi 54 ir 57 maršrutų keleiviai. Vidutiniškai keleivis besinaudojantis mėnesiniu bilietu keliauja 46 keliones.

Bilieto papildymas maršrutiniame taksi

Dar viena naujiena, kuri buvo stipriai pabrėžiama pristatant naujas galimybes – e.bilieto papildymas pas vairuotoją.

“Pastebime, kad ši paslauga tampa vis populiaresnė. E.bilietą galima pasipildyti ne tik mikroautobuso, bet ir autobuso, troleibuso vienkartiniais ar nuolatiniais bilietais. Dar norime paprašyti keleivių pildyti e.bilietus be grąžos ir tik nuo 5 eurų, taip visiems bus greičiau ir saugiau, – pasakojo M. Sakalauskas.

Nuo pradžios kai pradėjo veikti ši paslauga e.bilietų papildymas padidėjo dešimčia kartų – vidutiniškai apie pusantro tūkstančio keleivių per mėnesį pasipildo e.bilietus maršrutiniame taksi.

Noriai persėda į kitas transporto priemones

Įvedus elektroninį bilietą maršrutiniuose taksi buvo kalbama, kad tai apjungs miesto visuomeninį transportą. Už kelionę mokant elektroniniu bilietu per 30 minučių nemokamai galima persėsti į kitą visuomeninio transporto priemonę.

Persėdimas ir e.bilietas sudarė galimybes keleiviams pasiekti visą visuomeninį transportą už tą pačią kainą. Pavyzdžiui Neveronyse važiuoja tik maršrutinis taksi, bet dabar keleiviai gali persėsti į kitą maršrutą ir tokiu būdu už tą pačią kainą pasiekti visą miestą”, – kalbėjo “Kautros” atstovas.

Kauniečiai naudodamiesi e.bilietu daugiausiai perlipa iš autobusų ir troleibusų į maršrutinius taksi. Per mėnesį tokių perlipimų užfiksuojama apie 4500 kartų. Iš maršrutinių taksi į autobusus, troleibusus vidutiniškai perlipama 3500 kartų.

Šiek tiek mažiau maršrutinių taksi keleivių pasinaudoja galimybe perlipti nemokamai iš vieno maršrutinio taksi į kitą – per mėnesį tokių perlipimų fiksuojama apie 3.000 kartų.

Mažėja popierinių bilietų

Iki šių metų pradžios per visą mikroautobusų gyvavimo laiką kauniečiai už keliones mokėdavo tik grynaisiais, vežėjai nuogąstavo kaip seksis pripratinti keleivius prie elektroninio bilieto.

“Buvo įdomu kaip kauniečiai visą gyvenimą mokėdami už kelionę maršrutiniais taksi tik grynaisiais sureaguos į naują galimybę. Reikėjo keisti miestiečių mastymą. Per šiuos metus popierinių bilietų pardavimas sumažėjo daugiau nei 40%, tiek miestiečių už keliones moka vienkartiniu arba mėnesiniu e.bilietu. Tai greitina patį bilieto pardavimo procesą, mažiau apkrauna vairuotoją”, – kalbėjo “Kautros” atstovas.

Vežėjai taip pat prašo keleivių viešajame transporte atsiskaitinėti už bilietus be grąžos ir mažesnio nominalo kupiūromis bei monetomis.

Kaune keleiviai gali vykti 7 maršrutinių taksi maršrutais, juos aptarnauja 80 Mercedes Benz Sprinter žemagrindžių autobusų.

Pranešimą paskelbė : Mindaugas Sakalauskas, Kautra, UAB

Kiti skelbimai:
 
Lakštinė stangrinanti veido kaukė, 25 ml
 
HELLY HANSEN Koppervik Black/Ebony/Grey Fog 45
 
Vagabond Kenova 4457-201 Black 36
 
HELLY HANSEN Seraphina Women's Oatmeal/Natura/Cement 38
 
REIMA Ivalo Black 36
Sportiškiausias Q modelis: naujas „Audi RS Q8“

Sportiškiausias Q modelis: naujas „Audi RS Q8“

Naujas „Audi RS Q8“ yra aukščiausiai Q gamoje esantis modelis. Jis apjungia RS modelių galią su „Premium“ kupė elegancija ir SUV praktiškumu. Naują „Audi RS Q8“ Lietuvoje bus galima užsisakyti jau gruodžio mėnesį. „Pirmą kartą per 25-erius „Audi RS“ modelių istorijos metus mes pristatome didelį SUV kupė su tikro sportinio automobilio genais, – sako Oliveris Hoffmannas, „Audi […]

  Straipsniai »

Patvirtintas „Via Baltica“ ruožo iki Lenkijos sienos rekonstrukcijos specialusis planas

Aktyviai ruošiamasi daugiau nei 40 km magistralinio kelio „Via Baltica“ A5 Kaunas–Marijampolė–Suvalkai ruožo nuo 56,83 iki 97,06 km rekonstrukcijai. Šio „Via Baltica“ ruožo rekonstrukcijos specialiajam planui šiandien pritarė Vyriausybė. Planuojama, kad rekonstrukcijos darbai bus baigti iki 2025 metų pabaigos. A5 kelio Kaunas–Marijampolė–Suvalkai ruožas nuo 56,83 iki 97,06 km atitiks tarptautinius greičio ir saugumo standartus, kurie […]

  Straipsniai »

„Veho“ parduoda „Citroen“ prekybos verslą Baltijos šalyse

Suomijos kompanija „Veho“ parduoda savo estišką dukterinę įmonę „Veho Eesti AS“ įmonei „Auto-Bon Oy“, užsiimančiai „Citroen“ automobilių importu į Baltijos šalis bei „Citroen“ ir „Honda“ pardavimais Estijoje. Ši įmonė yra „Bassadone Automotive Nordic“ grupės dalis. Sandoris yra logiškas „Veho“ ėjimas įgyvendinant plėtros strategiją Suomijoje, Švedijoje ir Baltijos šalyse, koncentruojantis į „Mercedes-Benz“ produktų vystymą.  „Veho“ pasirašė […]

  Straipsniai »
Sportinis miesto visureigis „Volkswagen T-Roc R“ – jau prekyboje

Sportinis miesto visureigis „Volkswagen T-Roc R“ – jau prekyboje

–    Sportiškasis „T-Roc R“ turi 2.0 TSI benzininį variklį, kuris išvysto 221 kW/300 AG ir 400 Nm. –    Į standartinį modelį įeina „4Motion“ visų varomųjų ratų sistema ir automatinė 7 pavarų dvigubos sankabos greičių dėžė. –    Gausi standartinė komplektacija: progresyvus vairo mechanizmas, sportinė važiuoklė su pasirenkamais dinamikos režimais ir išjungiama traukos kontrolės sistema.  –    Papildomai […]

  Straipsniai »