Metai su elektroniniu bilietu maršrutiniuose taksi

1

Metai su elektroniniu bilietu maršrutiniuose taksi

Prieš metus skambiai kalbėta apie viešojo transporto revoliuciją mieste – maršrutiniuose taksi pradėta už keliones atsiskaitinėti elektroniniais bilietais. Taip atsirado naujų galimybių keleiviams – nemokamai perlipti iš autobusų, troleibusų į maršrutinius taksi, pasipildyti e.bilietą pas vairuotoją ir kt.. Praėjus metams nuo įgyvendinimo pradžios vežėjai dalinasi įspūdžiais.

Populiarėja nuolatiniai bilietai

Viena iš įgyvendintų naujovių maršrutiniuose taksi – mėnesinis bilietas. Per mėnesį parduodama beveik pusantro tūkstančio tokių bilietų.

“Jei mikroautobuso keleiviui vienkartinis e.bilietas jau buvo naujiena, tai mėnesinis bilietas  visiškai neįprastas dalykas. Reikėjo keisti keleivių įpročius, išmokyti juos keliauti neribotai, kad ir kaip tai keistai beskambėtų”, – kalbėjo “Kautros” marketingo grupės vadovas Mindaugas Sakalauskas.

Įdomi statistika – daugiausiai mėnesiniu bilietu naudojasi 54 ir 57 maršrutų keleiviai. Vidutiniškai keleivis besinaudojantis mėnesiniu bilietu keliauja 46 keliones.

Bilieto papildymas maršrutiniame taksi

Dar viena naujiena, kuri buvo stipriai pabrėžiama pristatant naujas galimybes – e.bilieto papildymas pas vairuotoją.

“Pastebime, kad ši paslauga tampa vis populiaresnė. E.bilietą galima pasipildyti ne tik mikroautobuso, bet ir autobuso, troleibuso vienkartiniais ar nuolatiniais bilietais. Dar norime paprašyti keleivių pildyti e.bilietus be grąžos ir tik nuo 5 eurų, taip visiems bus greičiau ir saugiau, – pasakojo M. Sakalauskas.

Nuo pradžios kai pradėjo veikti ši paslauga e.bilietų papildymas padidėjo dešimčia kartų – vidutiniškai apie pusantro tūkstančio keleivių per mėnesį pasipildo e.bilietus maršrutiniame taksi.

Noriai persėda į kitas transporto priemones

Įvedus elektroninį bilietą maršrutiniuose taksi buvo kalbama, kad tai apjungs miesto visuomeninį transportą. Už kelionę mokant elektroniniu bilietu per 30 minučių nemokamai galima persėsti į kitą visuomeninio transporto priemonę.

Persėdimas ir e.bilietas sudarė galimybes keleiviams pasiekti visą visuomeninį transportą už tą pačią kainą. Pavyzdžiui Neveronyse važiuoja tik maršrutinis taksi, bet dabar keleiviai gali persėsti į kitą maršrutą ir tokiu būdu už tą pačią kainą pasiekti visą miestą”, – kalbėjo “Kautros” atstovas.

Kauniečiai naudodamiesi e.bilietu daugiausiai perlipa iš autobusų ir troleibusų į maršrutinius taksi. Per mėnesį tokių perlipimų užfiksuojama apie 4500 kartų. Iš maršrutinių taksi į autobusus, troleibusus vidutiniškai perlipama 3500 kartų.

Šiek tiek mažiau maršrutinių taksi keleivių pasinaudoja galimybe perlipti nemokamai iš vieno maršrutinio taksi į kitą – per mėnesį tokių perlipimų fiksuojama apie 3.000 kartų.

Mažėja popierinių bilietų

Iki šių metų pradžios per visą mikroautobusų gyvavimo laiką kauniečiai už keliones mokėdavo tik grynaisiais, vežėjai nuogąstavo kaip seksis pripratinti keleivius prie elektroninio bilieto.

“Buvo įdomu kaip kauniečiai visą gyvenimą mokėdami už kelionę maršrutiniais taksi tik grynaisiais sureaguos į naują galimybę. Reikėjo keisti miestiečių mastymą. Per šiuos metus popierinių bilietų pardavimas sumažėjo daugiau nei 40%, tiek miestiečių už keliones moka vienkartiniu arba mėnesiniu e.bilietu. Tai greitina patį bilieto pardavimo procesą, mažiau apkrauna vairuotoją”, – kalbėjo “Kautros” atstovas.

Vežėjai taip pat prašo keleivių viešajame transporte atsiskaitinėti už bilietus be grąžos ir mažesnio nominalo kupiūromis bei monetomis.

Kaune keleiviai gali vykti 7 maršrutinių taksi maršrutais, juos aptarnauja 80 Mercedes Benz Sprinter žemagrindžių autobusų.

Pranešimą paskelbė : Mindaugas Sakalauskas, Kautra, UAB

Kiti skelbimai:
 
Crocs™ Crocs LED CUPCAKE G0656800-MU
 
Crocs™ Crocs LION KING TIMON G0657900-MU
 
Crocs™ Bayaband Sandal Kid's Pink Lemonade 21
 
Teva Midform Universal Women's Hummingbird Gloxinia 38
 
BIOMECANICS 202203 Malva 23

Rekomenduojame

Skrydžiai su vaikais arba kaip tėvams paruošti atžalas kelionei lėktuvu?

Skrydžiai su vaikais arba kaip tėvams paruošti atžalas kelionei lėktuvu?

Šalies aviacijai atgaunant pagreitį, Lietuvos oro uostai sulaukia vis daugiau klausimų apie taisykles, galiojančias keliaujant su vaikais arba nepilnamečių pasiruošimą savarankiškam skrydžiui. Apie tai, kokiais dokumentais būtina pasirūpinti prieš kelionę ir kaip užtikrinti sklandžią vaikų keliavimo patirtį, dalinasi Lietuvos oro uostų Keleivių patirties valdymo skyriaus vadovė Rasa Petraitienė. Galiojantis asmens dokumentas Pastaruoju metu dažniausiai keleivių […]

Visuomenei pristatyti „Rail Baltica“ atkarpos Šveicarija-Žeimiai projektiniai pasiūlymai

Visuomenei pristatyti „Rail Baltica“ atkarpos Šveicarija-Žeimiai projektiniai pasiūlymai

Projektą „Rail Baltica“ vykdančios bendrovės „RB Rail AS“ ir už sekcijos Kaunas-Ramygala detalųjį techninį projektavimą atsakingos Ispanijos kompanijos IDOM atstovai visuomenei pristatė rekomenduojamus projektinius pasiūlymus. Jonavos savivaldybėje vykusio susitikimo metu gyventojams pristatytas globalus „Rail Baltica“ projektas ir jo įgyvendinimo eiga trijose Baltijos valstybėse bei Jonavos rajone esančios atkarpos Šveicarija-Žeimiai projektiniai pasiūlymai, atsakyta į gyventojų klausimus. […]

„DB Schenker“ patalpas naujam biurui Vilniuje išsirinko „Galio Group“ verslo centre „Wave“

„DB Schenker“ patalpas naujam biurui Vilniuje išsirinko „Galio Group“ verslo centre „Wave“

Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Galio Group“ ir logistikos operatorius „DB Schenker“ pasirašė biuro nuomos sutartį. Pasauliniu mastu veikianti kompanija „DB Schenker“ centrinę būstinę perkels iš Trakų rajono į verslo centrą „Wave“, Vilniaus Savanorių prospekto pradžioje. Sandoriui tarpininkavo nekilnojamojo turto paslaugų bendrovė „Colliers International Advisors“. „DB Schenker“ išsinuomojo beveik 1.000 kv. m ploto patalpas verslo centre […]

Svarstoma ginčyti prieštaringai vertinamo Mobilumo paketo nuostatas

Svarstoma ginčyti prieštaringai vertinamo Mobilumo paketo nuostatas

Europos Parlamentui galutinai patvirtinus prieštaringai vertinamą Mobilumo paketą, Susisiekimo ministerija imasi priemonių, siekdama užtikrinti sklandų Lietuvos vežėjų darbą. Tarp svarstomų priemonių – bendras su kitomis šalimis ieškinys Europos Teisingumo Teismui. „Dėkoju Lietuvos atstovams Europos Parlamente, balsavusiems už pataisas ir nepalaikiusiems Mobilumo paketo neigiamų nuostatų. Nesėdėsime sudėję rankas, toliau ginsime Lietuvos interesus ir sieksime ribojančių, diskriminacinių […]