M. Skuodis: tolimojo susisiekimo sistemos pokyčiai – tik po išsamios analizės

M. Skuodis: tolimojo susisiekimo sistemos pokyčiai – tik po išsamios analizės

Siekdama užtikrinti patogų tarpmiestinį susisiekimą, Susisiekimo ministerija kartu su socialiniais partneriais ieško sprendimų, kokią optimalią tolimojo susisiekimo sistemą Lietuvoje norima turėti. Šiandien susisiekimo ministras Marius Skuodis su atnaujinta ministerijos patariamąja taryba nuotoliniu būdu aptarė reguliaraus tolimojo susisiekimo autobusais klausimus.

 

„Efektyvi tolimojo susisiekimo sistema, suderinant autobusų ir traukinių maršrutus bei savivaldybių poreikius – vienas iš mūsų svarbiausių darbų. Norime, kad Lietuvos gyventojai keliaudami turėtų realią alternatyvą asmeniniams automobiliams. Imdamiesi šio darbo, kviečiame visas suinteresuotas puses – vežėjus, savivaldybes, valstybės institucijas ir įstaigas – kartu ieškoti būdų, kaip patobulinti esamą sistemą, kad vežėjai veiktų konkurencijos sąlygomis, o gyventojams būtų patogu bet kurią Lietuvos vietovę pasiekti reguliaraus susisiekimo maršrutais“, – susitikime kalbėjo susisiekimo ministras M. Skuodis.

Susitikime akcentuota, kad Susisiekimo ministerija nepriims vienašališkų sprendimų dėl esamos sistemos pokyčių. Tobulinti šalies tolimojo susisiekimo sistemą numatoma bendromis minėtų partnerių pastangomis, įsigilinant į esamą situaciją, analizuojant vežėjų ir savivaldybių turimus duomenis, remiantis kitų šalių patirtimi. Esant poreikiui, išsamesnei analizei atlikti ir galimiems sprendimo būdams parinkti numatoma pasitelkti ekspertus, kurie parengtų galimybių studiją.

Aptariant būtinybę vykdyti Konkurencijos tarybos reikalavimą vežėjus atrinkti konkurso būdu, susitikime pažymėta, kad šiuo metu, kol neatlikta išsami analizė, šis reikalavimas bus vykdomas nekeičiant ir nenaikinat esamų tarpmiestinių autobusų maršrutų, o bandant jų sukurti ir daugiau.

Ministras pakvietė visus partnerius dalintis turima informacija ir duomenimis apie maršrutų planavimą, jų finansinius ir kitus rodiklius. Tobulinant tolimojo susisiekimo žemėlapį, būtinas visapusis ir nuolatinis suinteresuotų pusių dialogas, o sprendimai bus priimami diskutuojant, viešai ir bendru sutarimu.

„Mūsų tikslas – sukurti optimalų tolimojo ir regioninio susisiekimo tinklą, kuriame derėtų reguliaraus susisiekimo autobusų ir traukinių maršrutai, kad gyventojai galėtų keliauti patogiai bei kokybiškai ir turėtų realią alternatyvą asmeniniams automobiliams“, – sakė susisiekimo ministras M. Skuodis.

Patariamoje taryboje dalyvauja Susisiekimo ministerijos, Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos LINAVA, Lietuvos transporto saugos administracijos, Lietuvos keleivių vežimo asociacijos, Lietuvos pramonininkų konfederacijos, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų tarybos, Lietuvos savivaldybių asociacijos, UAB „LTG Link“ ir Vidaus reikalų ministerijos atstovai.

Pranešimą paskelbė: Dalia Perednienė, LR Susisiekimo ministerija

Kiti skelbimai:
 
REIMA Vipellys Lemon Yellow 26-29
 
Camper Iman K400299 Grey 38
 
Crocs™ Crocs CHERRIES G0734300-MU
 
REIMA Vipellys Neon Pink 30-33
 
ALTERCORE Katie Black 40

Rekomenduojame

Lietuvoje jau galima įsigyti ekonomišką iš tinklo kraunamą hibridinį „Tiguan eHybrid“

Lietuvoje jau galima įsigyti ekonomišką iš tinklo kraunamą hibridinį „Tiguan eHybrid“

„Tiguan“ – populiariausią „Volkswagen“ Europoje ir geriausiai parduodamą visureigį Baltijos šalyse – jau galima įsigyti ir su iš elektros tinklo kraunama hibridine pavara, kuri apjungia galingą elektros motorą bei 1,4 l TSI variklį. „Tiguan eHybrid“ galima važiuoti naudojant tik elektrą, tik benziną arba apjungti abiejų variklių galią. Pagrindinis iš tinklo kraunamo „eHybrid“ privalumas yra ypač […]

Pandemijos įtaka: lietuviai per karantiną vairuoja mažiau, estai ir latviai įpročių nepakeitė

Pandemijos įtaka: lietuviai per karantiną vairuoja mažiau, estai ir latviai įpročių nepakeitė

Pandemija pakeitė ne tik visuomenės bendravimo, bet ir vairavimo įpročius. Naujausio tyrimo duomenys rodo, kad 42 proc. Lietuvos gyventojų karantino laikotarpiu mažiau naudojasi automobiliu. Kaimyninėse valstybėse tendencijos priešingos – 57 proc. Estijos ir 48 proc. Latvijos žmonių transporto priemonę vairuoja tiek, kiek ir prieš pandemiją. Tai atskleidė draudimo bendrovės „Gjensidige“ užsakymu „NielsenIQ“ vasario mėnesį atlikta […]

„Audi A6 e-tron concept“ – naujas „e-voliucijos“ etapas

„Audi A6 e-tron concept“ – naujas „e-voliucijos“ etapas

„Audi“ ryžtingai vysto „e-voliuciją“ elektriniame mobilume ir 2021 m. Šanchajaus automobilių parodoje pristato pirmąjį inovacinės elektrinių automobilių šeimos modelį – keturių durelių „Audi A6 e-tron concept“, kurio gamybai bus naudojama visiškai nauja „Premium Platform Electric“ („PPE“) platforma. Jau 2022 metų pabaigoje bus pradėta serijinė C segmento, vėliau – B segmento modelių, turinčių „PPE“ platformą, gamyba. […]

Į miestus grįžtant spūstims, Žemės dienos proga „Bolt“ primena apie aplinkai draugiškus sprendimus

Į miestus grįžtant spūstims, Žemės dienos proga „Bolt“ primena apie aplinkai draugiškus sprendimus

Šalyje atsiveriant vis daugiau verslų ir ugdymo įstaigų, į miestų gatves piko metu grįžta automobilių spūstys, lemiančios oro užterštumą. Siekiant atkreipti dėmesį į tvaresnes kelionės alternatyvas, Europoje pirmaujanti pavėžėjimo platforma „Bolt“ Žemės dienos proga primena, kad gyventojai, rinkdamiesi elektra varomas transporto priemones, prisideda prie aplinkos tausojimo. Eismo užimtumą Vilniuje fiksuojančios navigacinės įrangos „Tom Tom“ programėlės […]