M. Skuodis: ieškoma alternatyvų, kaip nukreipti krovinių judėjimą į Klaipėdos uostą aplenkiant Girulių mišką

M. Skuodis: ieškoma alternatyvų, kaip nukreipti krovinių judėjimą į Klaipėdos uostą aplenkiant Girulių mišką

Plėtojant Klaipėdos geležinkelio mazgą ir krovinių gabenimą per Klaipėdą, pagrindinis tikslas – bendromis Susisiekimo ministerijos, Klaipėdos miesto ir AB „Lietuvos geležinkeliai“ pastangomis rasti sprendinius, leisiančius išsaugoti Girulių mišką. Tokius ketinimus, penktadienį lankydamasis Klaipėdoje, pakartojo susisiekimo ministras Marius Skuodis.

 

„Ateities susisiekimo sistema pirmiausia turi atitikti darnos ir tvarumo principus. Suderinti interesus nėra visada lengva. Tačiau gyventojų gyvenimo kokybė ir žaliosios miestų teritorijos neturėtų kentėti jose įgyvendinant tokius infrastruktūros sprendimus. „Lietuvos geležinkeliai“, jūrų uostas, miestas ir ministerija kartu ieškosime alternatyvų, tam prireiks ir studijų“, – spaudos konferencijoje penktadienį Giruliuose kalbėjo ministras.

Ministro teigimu, svarstoma iškelti kroviniams skirtą geležinkelių infrastruktūrą iš Klaipėdos miesto centrinės dalies, o esamą Klaipėdos centrinę stotį palikti tik keleiviams. Tam pasiekti reikėtų nukreipti krovinių srautus per miesto šiaurines ar pietines krovinių stotis, modernizuojant Pauosčio ir Draugystės stotis, įrengiant Girulių gyvenvietės rytinį aplinkkelį krovininiam geležinkeliui, esamoje trasoje paliekant tik keleivinį geležinkelį, o geležinkeliui nebereikalingas teritorijas Giruliuose apsodinant želdiniais.

Pasak ministro, svarbu tolesnius geležinkelių ar krovos plėtros žingsnius mieste derinti su bendruomene ir ieškoti alternatyvų, leidžiančių pasiekti tą patį norimą rezultatą.

Ministro teigimu, transporto mazgai Klaipėdoje yra tiek ministerijai, tiek miestui, uosto direkcijai ir „Lietuvos geležinkeliams“ svarbus klausimas, turintis būti kasdienėje darbotvarkėje.

„Lietuvos geležinkeliai“ rengs galimų alternatyvų analizę, įvertindami, kaip iškelti Klaipėdos krovinių depą iš miesto centro ir kaip išspręsti Girulių geležinkelio mazgo, kuriuo kroviniai keliauja į Klaipėdos jūrų uostą, klausimą atliepiant tiek ekonominius, tiek aplinkosauginius, tiek gyventojų poreikius ir išsaugant mišką.

Žaliasis kursas

Susisiekimo ministerija pradėjo svarstyti galimybę tiesti europinės vėžės greitojo traukinio liniją Vilnius–Klaipėda, kuri būtų visiškai elektrifikuota ir draugiška aplinkai. Keliamas tikslas – iki 2030 m. pradėti europinės vėžės tiesimą. Iki 2022 m. pabaigos bus rengiama galimybių studija, kurioje bus nagrinėjama, kaip būtų galima greičiausiai ir ekonomiškai naudingiausiai iš Vilniaus pasiekti Klaipėdą.

Iki to laiko viename populiariausių maršrutų Vilnius–Klaipėda kursuojantys keleiviniai ir krovininiai traukiniai bus elektrifikuoti.

Žaliąjį kursą renkasi ir Klaipėdos uostas. Pagrindinis siekis – kad jo vykdoma veikla turėtų kuo mažesnę įtaką aplinkai ir būtų išsaugota darna su aplinka. Šiems tikslams pasiekti uosto direkcija šiemet rengs žaliojo uosto koncepciją.

Pranešimą paskelbė: Dalia Perednienė, LR Susisiekimo ministerija

Kiti skelbimai:
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Rekomenduojame

Pristatyta į Lietuvą atkeliaujanti nauja, nuotoliniu būdu valdomų automobilių pritaikymo technologija

Pristatyta į Lietuvą atkeliaujanti nauja, nuotoliniu būdu valdomų automobilių pritaikymo technologija

Artimiausiu metu Lietuvos vartotojams bus pristatyta į šalį atkeliaujanti nauja technologinė galimybė – per nuotolį valdomų automobilių techninis funkcionalumas ir pritaikymas automobilių dalijimosi srityje. Šios technologijos pranašumus, kurie viešai bus pademonstruoti kitą savaitę, su susisiekimo ministru Mariumi Skuodžiu susitikime trečiadienį aptarė automobilių dalijimosi paslaugas Baltijos šalyse teikiančios įmonės „CityBee“ vadovai.   „Lietuvos transporto sektorius, kaip […]

Susisiekimo ministerijos tikslas – Lietuvoje registruotų orlaivių skrydžiai į JAV

Susisiekimo ministerijos tikslas – Lietuvoje registruotų orlaivių skrydžiai į JAV

Lietuva sieks gauti JAV federalinės aviacijos administracijos (FAA) leidimą Lietuvoje registruotiems orlaiviams vykdyti skrydžius į JAV. Susisiekimo ministerija pavedė Transporto kompetencijų agentūrai įgyvendinti projektą, kad iki 2023 m. sausio 1 d. būtų sėkmingai atliktas skrydžiams organizuoti reikalingas FAA auditas ir gautas šios organizacijos leidimas. „Siekiame, kad Lietuvoje registruoti orlaiviai galėtų organizuoti skrydžius į JAV, veikti […]

Kaip elgtis išvydus švyturėlius: patarė nedaryti kelių esminių klaidų

Kaip elgtis išvydus švyturėlius: patarė nedaryti kelių esminių klaidų

Rudenį į gatves pajudant vis daugiau transporto priemonių nesnaudžia ir specialiųjų transporto priemonių vairuotojai. Dažnai jie kelią pro intensyvų eismą skinasi apie save pranešdami švyturėliais, į kuriuos privalu reaguoti visiems eismo dalyviams. Draudimo bendrovės ERGO atstovas primena, kaip reikėtų reaguoti į skirtingų spalvų švyturėlius ir elgtis kelyje, kad nebūtų sukeliamos pavojingos situacijos. Stebėkite aplinką ERGO […]

„IAA MOBILITY 2021“ parodoje debiutavo naują vairavimo patirtį suteikiantis „Huawei AR–HUD“

„IAA MOBILITY 2021“ parodoje debiutavo naują vairavimo patirtį suteikiantis „Huawei AR–HUD“

Rugsėjo antrą savaitę Miunchene, Vokietijoje, surengtoje 2021 m. Tarptautinėje mobilumo parodoje (IAA MOBILITY 2021) „Huawei“ pristatė naujausios kartos papildytos realybės projekcinį vairuotojo ekraną (AR-HUD). Šis sprendimas automobilio priekinį stiklą paverčia pirmojo asmens vaizdo (First Person View) ekranu, kuriame, pasitelkiant pažangias technologijas, integruotos saugumo, informacijos ir pramogų funkcijos, sukuriančios visiškai naują vairavimo patirtį. Turėdama daugiau nei […]

Oro vežėjo  „Alitalia“ nebeliks: pataria, kaip elgtis jos bilietus įsigijusiems vartotojams

Oro vežėjo „Alitalia“ nebeliks: pataria, kaip elgtis jos bilietus įsigijusiems vartotojams

Oro vežėjų rinka ruošiasi svarbiems pokyčiams: nuo spalio 15 d. Italijos vyriausybei priklausiusią  aviakompaniją „Alitalia“ pakeis „Italia Trasporto Aereo“ bendrovė, plačiau žinoma kaip ITA.  Finansinių problemų „Alitalia“ turėjo jau anksčiau, tačiau koronaviruso pandemija padėtį dar pablogino, todėl po mėnesio lėktuvai su „Alitalia“ ženklu bus visam laikui nutupdyti. Ką reikia žinoti šio oro vežėjo bilietus įsigijusiems […]

„Wizz Air“ pilotų atlyginimus grąžina į priešpandeminį lygį

„Wizz Air“ pilotų atlyginimus grąžina į priešpandeminį lygį

Sparčiausiai auganti Europos oro linijų bendrovė „Wizz Air” šiandien praneša, kad nuo š. m. spalio 1 d pilotams grąžina tokius atlyginimus, kokie jie buvo prieš pandemiją. Pilotų atlyginimus oro linijų bendrovės buvo priverstos mažinti prasidėjus COVID-19 pandemijai; „Wizz Air“ – vienos pirmųjų oro linijų, nusprendusių juos atstatyti. Įmonė taip pat skelbia, kad, norėdama įgyvendinti savo […]