„Linavai“ vėl grąžinami pinigai – šį kartą 2,5 mln. Šveicarijos frankų

„Linavai“ vėl grąžinami pinigai – šį kartą 2,5 mln. Šveicarijos frankų

Po teisinių ir administracinių procedūrų, Tarptautinė vežėjų sąjunga IRU informavo, kad grąžins Lietuvos nacionalinei vežėjų automobiliais asociacijai „Linava“ 2 447 281 franką. Ši suma susidarė dėl 1996-2000 m. draudimo brokeriui AON sumokėtos draudimo įmokų permokos.

„2015 m. pabaigoje buvo grąžintos analogiškos lėšos už 2001-2005 m. periodą. Tuomet prezidiumas priėmė sprendimą grąžinti vežėjams gautus 2 043 312 mln. Šveicarijos frankų. „Linava“ buvo vienintelė iš visų IRU narių, kuri skirtas lėšas grąžino vežėjams. Dabar sulaukėme pinigų grąžinimo ir už 1996-2000 m. laikotarpį. Šios lėšos atsidurs specialioje sąskaitoje ir negalės būti naudojamos be prezidiumo sprendimo. Prezidiumo posėdžio metu spręsime apie tai kaip turėtų būti panaudoti šie pinigai“,- teigė asociacijos „Linava“ prezidentas ir IRU prezidiumo narys Erlandas Mikėnas. 

Šią savaitę asociaciją pasiekė IRU generalinio sekretoriaus Umberto de Pretto laiškas, kuriame informuojama, jog gavus Šveicarijos mokesčių inspekcijos poziciją, Ženevos teisingumo teismas priėmė sprendimą, kad minėtos lėšos gali būti grąžintos asociacijai „Linava“. Teismo sprendimas yra neskundžiamas. AON pasiūlė nedelsiant nustatyti galutinę likusią sumą, kurios reikalauja IRU, tam, kad būtų išvengta bet kokių pradelsimų ir su tuo susijusių teisinių išlaidų. 

Iš viso asociacijai „Linava“ bus grąžintas 2 447 281 Šveicarijos frankas. Tai lėšos, kurias po Šveicarijos teismo sprendimo ir IRU susitarimo su AON, IRU įvardijo kaip perteklines ir IRU sprendimu skiriamos asociacijai „Linava“. Analogiškas lėšas gaus ir kitų šalių asociacijos, kurios yra IRU narės. 

Asociacija sulauks ir daugiau išmokų? 

Asociacija „Linava“ ateityje turėtų sulaukti daugiau išmokų iš IRU. Šios galimos išmokos nesusijusios su anksčiau minėtu 2 447 281 Šveicarijos franko gražinimu. Nepriklausomas auditas nustatė, kad TIR knygelių kainos draudiminė dalis, reikalinga kaip garantija, kad vežėjas pristatys krovinį, buvo apskaičiuojama ir administruojama neteisingai. 

„Metų pradžioje spaudoje buvo nemažai spekuliacijų šia tema. Asociacijai nepriklausantys ir situacijos nežinoję asmenys komentuodami viešai darė savo prielaidas, kurios nebuvo tikslios, ir taip vežėjų gretose kėlė sumaištį. Šis klausimas yra sprendžiamas Šveicarijoje ir laukiama šios šalies mokesčių inspekcijos sprendimo. Į visus klausimus bus atsakyta, o pagrindiniai akcentai dėliojami Šveicarijos valstybinėje mokesčių inspekcijoje, kurios kompetencija ir nešališkumu, ko gero, neabejoja niekas“,- teigė E. Mikėnas. 

Asociacija „Linava“ priėmė IRU pateiktą pasiūlymą, pagal kurį asociacijai bus grąžinta 3,692 mln. Šveicarijos frankų, o 1,3 mln. Šveicarijos frankų pervesta į naujai sukurtą specialų fondą. IRU šią kompensaciją „Linavai“ išmokės kai tik bus gautas Šveicarijos mokesčių inspekcijos leidimas. Tarptautinė vežėjų sąjunga atsižvelgė į „Linavos“ ir kitų narių prašymus ir panaikino kai kuriuos apribojimus, kurie buvo numatyti pirminiame siūlyme. Kuomet bus priimti konkretūs sprendimai, apie tai bus informuoti ir asociacijos „Linava“ nariai.

Pranešimą paskelbė : Vytautas Kleinauskas, Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija

Kiti skelbimai:
 
REIMA Lahti Jungle Green 52-54
 
New Balance ML574 Burgundy 43
 
New Balance ML373 Black CA2 44,5
 
REIMA Haapa Pale Green 48-50
 
Under Eye Complex Paakių kremas, 22,5 ml

Gargždai irgi sieks grąžinti žaliąsias rodykles

Penktadienį neeiliniame posėdyje Klaipėdos rajono savivaldybės Saugaus eismo komisija, kuriai pirmininkauja Administracijos direktoriaus pavaduotojas Justas Ruškys, svarstė žaliųjų rodyklių grąžinimo Gargždų miesto sankryžose klausimą. Kad jas reikia grąžinti, nutarta vienbalsiai, nes nuo nau­jų me­tų prie švie­so­fo­rų ne­li­kus len­te­lių su ža­lio­mis ro­dyk­lė­mis, visuomenėje ki­lo nepasitenkinimas dėl atsiradusių di­de­lių rytinių ir vakarinių eis­mo spūs­čių, ypatingai sankryžoje su […]

  Straipsniai »

Draudikai atkreipia dėmesį: ką reikia žinoti mokant vairuoti šeimos narį?

Kelias iki vairuotojo pažymėjimo gavimo – ilgas ir vingiuotas, todėl neretai norėdami tvirčiau jaustis per praktikos egzaminą, vairavimo įgūdžių lavinimą patikime ne instruktoriams, o artimiesiems. Tačiau „Regitros“ taisyklės nurodo – sėsti su artimuoju prie vairo galima tik išlaikius teorijos žinių egzaminą, be to, toks mokymasis neatleidžia nuo reikalavimo baigti 30 valandų praktinio vairavimo mokymo kursą […]

  Straipsniai »

Paprastesnė persikėlimo į Kuršių neriją tvarka besinaudojantiems bilieto kompensavimu: daugiau alternatyvų moksleiviams

Atsižvelgusi į gyventojų nuogąstavimus, Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos (toliau – Kelių direkcija) kartu su AB „Smiltynės perkėla“ supaprastina bilieto kainos kompensavimu besinaudojančių moksleivių persikėlimo per Klaipėdos valstybinio jūrų uosto akvatoriją į Kuršių neriją ir iš Kuršių nerijos tvarką: neturintys asmens tapatybės dokumento galės pateikti moksleivio pažymėjimą. Papildomas sistemos funkcionalumas pradės veikti nuo […]

  Straipsniai »

Įstatyme siūloma reglamentuoti transporto priemonių pripažinimą atliekomis

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika Seimui pristatė Atliekų tvarkymo įstatymo pakeitimus (projektas Nr. XIIIP-4292), kuriais siūloma nustatyti kriterijus, pagal kuriuos transporto priemonės būtų pripažintos eksploatuoti netinkamomis transporto priemonėmis, tai yra atliekomis. Numatoma, kad transporto priemonės būtų pripažįstamos atliekomis, jeigu transporto priemonės savininkui išduotas eksploatuoti netinkamos transporto priemonės sunaikinimo pažymėjimas; jeigu transporto priemonė ardoma arba yra išardyta […]

  Straipsniai »