„Linavai“ vėl grąžinami pinigai – šį kartą 2,5 mln. Šveicarijos frankų

„Linavai“ vėl grąžinami pinigai – šį kartą 2,5 mln. Šveicarijos frankų

Po teisinių ir administracinių procedūrų, Tarptautinė vežėjų sąjunga IRU informavo, kad grąžins Lietuvos nacionalinei vežėjų automobiliais asociacijai „Linava“ 2 447 281 franką. Ši suma susidarė dėl 1996-2000 m. draudimo brokeriui AON sumokėtos draudimo įmokų permokos.

„2015 m. pabaigoje buvo grąžintos analogiškos lėšos už 2001-2005 m. periodą. Tuomet prezidiumas priėmė sprendimą grąžinti vežėjams gautus 2 043 312 mln. Šveicarijos frankų. „Linava“ buvo vienintelė iš visų IRU narių, kuri skirtas lėšas grąžino vežėjams. Dabar sulaukėme pinigų grąžinimo ir už 1996-2000 m. laikotarpį. Šios lėšos atsidurs specialioje sąskaitoje ir negalės būti naudojamos be prezidiumo sprendimo. Prezidiumo posėdžio metu spręsime apie tai kaip turėtų būti panaudoti šie pinigai“,- teigė asociacijos „Linava“ prezidentas ir IRU prezidiumo narys Erlandas Mikėnas. 

Šią savaitę asociaciją pasiekė IRU generalinio sekretoriaus Umberto de Pretto laiškas, kuriame informuojama, jog gavus Šveicarijos mokesčių inspekcijos poziciją, Ženevos teisingumo teismas priėmė sprendimą, kad minėtos lėšos gali būti grąžintos asociacijai „Linava“. Teismo sprendimas yra neskundžiamas. AON pasiūlė nedelsiant nustatyti galutinę likusią sumą, kurios reikalauja IRU, tam, kad būtų išvengta bet kokių pradelsimų ir su tuo susijusių teisinių išlaidų. 

Iš viso asociacijai „Linava“ bus grąžintas 2 447 281 Šveicarijos frankas. Tai lėšos, kurias po Šveicarijos teismo sprendimo ir IRU susitarimo su AON, IRU įvardijo kaip perteklines ir IRU sprendimu skiriamos asociacijai „Linava“. Analogiškas lėšas gaus ir kitų šalių asociacijos, kurios yra IRU narės. 

Asociacija sulauks ir daugiau išmokų? 

Asociacija „Linava“ ateityje turėtų sulaukti daugiau išmokų iš IRU. Šios galimos išmokos nesusijusios su anksčiau minėtu 2 447 281 Šveicarijos franko gražinimu. Nepriklausomas auditas nustatė, kad TIR knygelių kainos draudiminė dalis, reikalinga kaip garantija, kad vežėjas pristatys krovinį, buvo apskaičiuojama ir administruojama neteisingai. 

„Metų pradžioje spaudoje buvo nemažai spekuliacijų šia tema. Asociacijai nepriklausantys ir situacijos nežinoję asmenys komentuodami viešai darė savo prielaidas, kurios nebuvo tikslios, ir taip vežėjų gretose kėlė sumaištį. Šis klausimas yra sprendžiamas Šveicarijoje ir laukiama šios šalies mokesčių inspekcijos sprendimo. Į visus klausimus bus atsakyta, o pagrindiniai akcentai dėliojami Šveicarijos valstybinėje mokesčių inspekcijoje, kurios kompetencija ir nešališkumu, ko gero, neabejoja niekas“,- teigė E. Mikėnas. 

Asociacija „Linava“ priėmė IRU pateiktą pasiūlymą, pagal kurį asociacijai bus grąžinta 3,692 mln. Šveicarijos frankų, o 1,3 mln. Šveicarijos frankų pervesta į naujai sukurtą specialų fondą. IRU šią kompensaciją „Linavai“ išmokės kai tik bus gautas Šveicarijos mokesčių inspekcijos leidimas. Tarptautinė vežėjų sąjunga atsižvelgė į „Linavos“ ir kitų narių prašymus ir panaikino kai kuriuos apribojimus, kurie buvo numatyti pirminiame siūlyme. Kuomet bus priimti konkretūs sprendimai, apie tai bus informuoti ir asociacijos „Linava“ nariai.

Pranešimą paskelbė : Vytautas Kleinauskas, Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija

Kiti skelbimai:
 
Evelatus Apple iPhone 4/4s
 
Rašalas Epson T2633 XL magenta Claria | 9,7 ml | XP-600/700/800
 
Evelatus Samsung A40 Gradient Glass Case 2 Bubble Gum
 
Mocco 3D Silicone Back Case For Mobile Phone Giraffe Samsung A510F Galaxy A5 (2016) Black
 
Blun DIAMOND ultra thin silicone back cover case for Samsung J530F Galaxy J5 (2017) with Rose gold frame
Pavojingi siuntiniai Lietuvos keliuose – kas gresia už neteisingą jų transportavimą?

Pavojingi siuntiniai Lietuvos keliuose – kas gresia už neteisingą jų transportavimą?

Dėl itin sparčiai populiarėjančių įvairių buitinių ir pramoninių elektronikos prietaisų Europos ir tuo pačiu Lietuvos keliuose kasdien keliauja vis daugiau įvairių kategorijų pavojingų krovinių (ADR), kurie, nesilaikant reikalavimų, gali sukelti itin skaudžių pasekmių. Todėl tiek draudikai, tiek teisininkai atkreipia įvairius pavojingus krovinius siunčiančių verslų ir siuntų bendrovių dėmesį į kuo atsakingesnį jų vertinimą ir transportavimą, […]

  Straipsniai »
Sostinės Kareivių gatvėje – naujas dviračių takas

Sostinės Kareivių gatvėje – naujas dviračių takas

Palei Kareivių gatvę, tarp Kareivių ir Žirmūnų gatvių sankryžos, nusidriekė naujas beveik kilometro ilgio dviračių takas. Šioje tako atkarpoje paklotas raudonas asfaltas, įrengtas naujas dviračių tako apšvietimas, šaligatviai, atliktas ženklinimas. Naujas raudono asfalto takas tapo taip reikalinga jungtis su Eurovelo taku palei Nerį, kurį jau spėjo pamėgti daugelis dviratininkų. Tako įrengimui savivaldybė skyrė apie 250 […]

  Straipsniai »

Baigta rekonstruoti magistralės „Via Baltica“ dalis – Panevėžio aplinkkelis

Gerinant eismo sąlygas magistralėje „Via Baltica“, baigtas rekonstruoti apie 22 km ilgio Panevėžio aplinkkelis. Jis praplatintas nuo 2 iki 3 eismo juostų, dėl reversinio eismo organizavimo sudarytos greitkeliui artimos eismo sąlygos. „Magistralėje „Via Baltica“ atlikti darbai ypač svarbūs eismo saugai ir važiavimo komfortui. Svarbiausioje šalies magistralėje Šiaurės–Pietų kryptimi sudarytos sąlygos važiuoti greičiau, kartu sumažinant eismo […]

  Straipsniai »
Dar vienas naujas skyrius „Porsche“ istorijoje – atidaryta „Taycan“ gamykla

Dar vienas naujas skyrius „Porsche“ istorijoje – atidaryta „Taycan“ gamykla

Nuo „Mission E“ koncepcijos pristatymo 2015 m. Frankfurto automobilių parodoje iki pirmojo serijinės gamybos elektrinio „Taycan“ modelio praėjo mažiau nei 48 mėnesiai. Šią savaitę daugiau nei trijų šimtų politikos, verslo ir žiniasklaidos atstovų akyse „Porsche“ atvertė dar vieną naują skyrių gamintojo istorijoje – atidarė pirmajam elektromobiliui „Taycan“ skirtą gamybos liniją. „Elektromobilis „Taycan“ yra naujoji „Porsche“ […]

  Straipsniai »