Lietuvos vežėjai kreipėsi į Europos Parlamento vadovybę ragindami stabdyti Mobilumo paketo svarstymus

Lietuvos vežėjai kreipėsi į Europos Parlamento vadovybę ragindami stabdyti Mobilumo paketo svarstymus

Lietuvos vežėjai kreipėsi į Europos Parlamento (EP) vadovybę, raginami dėti visas pastangas sustabdyti tolesnius Mobilumo paketo svarstymus, kol nebus įvertintos COVID-19 pandemijos sukeltos krizės pasekmės Bendrijai ir jos atskirų šalių ekonomikoms.

Į Briuselio EP atstovus kreipėsi dvi didžiausios vežėjų asociacijos – Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ bei Tarptautinio transporto ir logistikos aljansas (TTLA).

Kaip informavo „Linavos“ prezidentas Romas Austinskas, su prašymu neįtraukti Mobilumo paketo į plenarinės sesijos darbotvarkę Lietuvos vežėjai kreipėsi į Europos Parlamento pirmininką ir į visus parlamento pirmininkų sueigos narius.

„Mes prašome svarbiausio dalyko – neįtraukti Mobilumo paketo į balandžio ir artimiausių mėnesių plenarinės sesijos darbotvarkes, kol nepaaiškės esamos krizės padariniai transporto sektoriui. Tikimės, kad šį mūsų prašymą Europos Parlamento vadovams solidariai palaikys ne tik kitų ES šalių vežėjų asociacijos, bet ir politinių grupių atstovai iš Latvijos, Estijos, Lenkijos, Vengrijos, Rumunijos, Bulgarijos, Maltos, Kipro bei kitų valstybių. Galutiniame derybų dėl Mobilumo paketo etape Europos Parlamento vaidmuo yra lemiamas“, – pažymi R. Austinskas.

Lietuvos vežėjai kreipimesi į europarlamentarus pakartotinai priminė argumentus dėl nepritarimo Mobilumo paketui, akcentuojant diskriminuojančias nuostatas ir neproporcingus reikalavimus atskiroms ES narėms, o taip pat akivaizdžius prieštaravimus ambicingiems ES klimato kaitos tikslams. Be to, Mobilumo paketo suvaržymai suskaldys vieningą ES rinką. Mobilumo paketą daugiausia palaiko senosios ES narės iš Vakarų Europos – Vokietija ir Prancūzija, kurių transporto sektoriaus įmonės įgautų akivaizdų konkurencinį pranašumą prieš periferinių valstybių vežėjus s.

Pasak TTLA generalinio sekretoriaus Tomo Jurgelevičiaus, daugiausiai prieštarų tarp ES narių kelia nuostata, įpareigojanti vilkikus periodiškai grąžinti į jų registracijos šalį. Jo teigimu, Mobilumo paketo nuostatų prieštaravimai papildomai išryškėjo kilusios pandemijos akivaizdoje.

„Mes negalime suprasti dabartinės situacijos, kai Vakarų Europos valstybės imasi priemonių apsaugoti vairuotojų sveikatą, užtikrinti komercinio transporto darbą ir tuo pat metu stumia Mobilumo paketą su kardinaliai priešingomis nuostatomis. Dauguma Europos valstybių laikosi griežto karantino sąlygų, riboja socialinius kontaktus, kad užkrato plitimo rizika būtų kuo mažesnė. Tuo tarpu Mobilumo pakete įtvirtinti reikalavimai, draudžiantys atlikti kassavaitinį poilsį kabinoje, padidintų vairuotojų susirgimo riziką dėl lankymosi apgyvendinimo įstaigose. Kitas Mobilumo paketo reikalavimas dėl privalomo vilkikų grąžinimo į įmonės įsisteigimo šalį akivaizdžiai kertasi su šiuo metu taikomomis kontrolės ir patikrų procedūromis prie ES valstybių sienų. Sunku net įsivaizduoti šio reikalavimo padarinių mastą, kai dėl reikšmingai išaugusių vilkikų srautų drastiškai padidėtų eilės prie pasienio patikros punktų ir svarbiausia – rizika vairuotojų sveikatai.- sako T. Jurgelevičius.

Vežėjai europarlamentarams akcentuoja, kad Transporto sektorius jau susidūrė su neigiamomis ekonominėmis pasekmėmis, tačiau tikrasis jų mastas išryškės ateityje ir tiesiogiai priklausys nuo pandemijos suvaldymo ES ir už jos ribų. Nėra aišku, kiek transporto įmonių sugebės išgyventi dabartinę krizę, bet net ir išlikusioms – Mobilumo paketo smūgis gali būti lemtingas, pažymi verslo atstovai.

Lietuvos vežėjai kreipėsi ir į Lietuvos atstovus Europos Parlamente ragindami užkirsti kelią Mobilumo paketo svarstymams parlamente, kol nepaaiškės dabartinės krizės padariniai transporto sektoriui.

Šią savaitę ES Transporto taryboje, nepaisant 9 ES valstybių narių prieštaravimo, buvo patvirtinta Tarybos pirmojo skaitymo pozicija dėl Mobilumo paketo, todėl netrukus turėtų būti pradėtas antrasis skaitymas Europos Parlamente.

Pranešimą paskelbė: Ineta Stravinskaitė, Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija

Kiti skelbimai:
 
HELLY HANSEN Vidda Parka Women's Black L
 
CAMPER Oxyde Foca Dark Brown 37
 
HELLY HANSEN Rigging Coat Men's Black L
 
Crocs™ Classic Lined Clog Navy/Charcoal 36,5
 
REIMA Stemu Denim Blue 29

Rekomenduojame

Kokią ateities susisiekimo sistemą kursime Vilniuje?

Kokią ateities susisiekimo sistemą kursime Vilniuje?

Vilniaus valdžia negaili dėmesio ir pinigų dviračių takų statybai. Reikia pagalvoti, kaip efektyviai šią sukurtą susisiekimo infrastruktūrą išnaudoti. Didelių pasiekimų šioje srityje turi Indija ir Vietnamas. Vilniuje automobilių spūsčių mastui artėjant prie Indijos miestų, galima pasinaudoti pastarųjų patirtimi – dviračių taksi kroviniams ir žmonėms pervežti. Indijoje tokiu transportu užsiima žmonės, vadinami „rikšomis“. Žmonių pervežimui jie […]

Tyrimas: po eismo nelaimės skambiname ne skubios pagalbos numeriu, o antrajai pusei

Tyrimas: po eismo nelaimės skambiname ne skubios pagalbos numeriu, o antrajai pusei

Kelyje patyrę eismo nelaimę Lietuvos vairuotojai pirmiausia apie ją praneša ne skubios pagalbos tarnyboms, o sutuoktiniui arba partneriui. Tyrimas parodė, kad beveik trečdalis mūsų šalies vairuotojų po eismo avarijos iškart skambina antrajai pusei ir tik 17 proc. vairuojančių lietuvių iškart renka pagalbos numerį 112. Tokias tendencijas atskleidė draudimo bendrovės „Gjensidige“ užsakymu bendrovės „Nielsen“ atlikta reprezentatyvi […]

„BMW Motorrad“ atskleidė penkias 2021 m. motociklų sezono naujienas

„BMW Motorrad“ atskleidė penkias 2021 m. motociklų sezono naujienas

Rudeniui artėjant pabaigos link, Vokietijos gamintoja „BMW Motorrad“ atskleidė būsimojo 2021 m. motociklų sezono naujienas. Kitąmet į gatves išriedės net penki nauji modeliai: šį pavasarį atnaujinto „R 18“ klasikinė versija „BMW R 18 Classic“ ir  atnaujinta „BMW R nineT“ modelių šeima: „R nineT“, „R nineT Pure“, „R nineT Scrambler“ bei „R nineT Urban G/S“.   […]

Vilnius kviečia Vėlinių dienomis kapines lankyti saugiai: vengti didesnių susibūrimų, dėvėti kaukes

Vilnius kviečia Vėlinių dienomis kapines lankyti saugiai: vengti didesnių susibūrimų, dėvėti kaukes

Šiandien sostinėje įsigaliojus lokalaus karantino apribojimams, savivaldybė kviečia gyventojus atsakingai planuoti artėjantį Vėlinių savaitgalį, įvertinti savo sveikatos būklę ir rizikas, ypač tai svarbu vyresnio amžiaus žmonėms, turintiems įvairių lėtinių susirgimų. Savo ruožtu savivaldybė pasirūpino, kad spalio 31 d. ir lapkričio 1–2 d. dažniau kursuotų viešasis transportas, o Rokantiškių, Saltoniškių, Karveliškių ir Kairėnų kapinių prieigose pakeitė […]