Lietuvos paštas: šį sausį beveik 80 proc. daugiau siuntų

Lietuvos paštas: šį sausį beveik 80 proc. daugiau siuntų

Remiantis Lietuvos pašto duomenimis, sausį siuntų srautas išliko toks pats kaip praėjusį gruodį, o lyginant su 2020 m. sausiu, siuntų kiekis yra 80 proc. didesnis. Lyginant su pernai metų sausiu, kiek daugiau nei 30 proc. pakilo ir į užsienį siunčiamų siuntų kiekiai. Populiariausiu siuntimo būdu išlieka paštomatai – sausį jais keliavo beveik pusę visų siuntų.

„Paprastai sausio mėnesį siuntų kiekiai stabilizuojasi ir sakome, kad šventinis laikotarpis baigėsi. Šių metų pradžia visai kitokia – intensyvumas lygiai toks pats kaip ir metų pabaigoje. Pasaulinės tendencijos jau kelis metus iš eilės rodo, kad kasmet augant elektroninės prekybos sektoriui, kartu auga ir siuntų kiekis, laiškų, priešingai – mažėja. Karantinas naujus gyventojų apsipirkimo internetu įpročius tik paspartino – sausio mėnesio statistika tai puikiai įrodo“, – sako Lietuvos pašto Rinkodaros ir pardavimų vadovas Norbertas Žioba.

Anot jo, šiuo metu didžioji dalis Lietuvoje keliaujančių siuntų gavėjams yra pristatomos laiku. Yra tam tikrų iššūkių, kaip pavyzdžiui, susirgę darbuotojai, praeitą savaitę buvęs snygis, prastos eismo sąlygos, kartais pasitaiko žmogiškųjų klaidų, tačiau daugelis šių nesklandumų yra laikini ir greitai išsprendžiami.

Didesni vėlavimai fiksuojami su užsienio siuntomis, ypač gaunamų iš trečiųjų šalių, kaip Kinijos, ar siunčiamų į JAV, Kanadą, Izraelį, Kiprą, kurių judėjimą veikia pandemijos sukelti trikdžiai. Šiuo metu daugelis šalių vis dar kovoja su virusu, iš užsienio paštų nuolatos sulaukiama pranešimų apie galimus paslaugų sutrikimus. Informaciją apie preliminarius siuntimo terminus galima rasti čia.

„Atsiprašome klientų už šiuo metu galimus nepatogumus. Visada sekame situaciją ir imamės visų reikalingų priemonių iškilusiems nesklandumams išspręsti, kad siuntos gavėjus pasiektų kuo greičiau. Šiuo metu Lietuvos pašte dirba apie 50 laikinų darbuotojų, dvigubai padidinti skambučių centro pajėgumai – reaguojame į kiekvieno kliento užklausą. Taip pat įmonėje įgyvendinami ne tik šiam momentui reikalingi sprendimai, tačiau pasaulines tendencijas atspindintys strateginiai pokyčiai – intensyviai ruošiamasi pilnai pereiti prie automatizuotų ir centralizuotų skirstymo procesų, kurie jau netolimoje ateityje leis dirbti greičiau ir efektyviau, taip gerinant paslaugų kokybę,“ – sako N. Žioba.

Naujajame Vilniaus logistikos centre pilnai pereiti prie automatizuoto skirstymo planuojama šį pavasarį. Automatizuoto skirstymo įranga Lietuvos paštui vien per valandą leis paskirstyti arti 20 tūkst. siuntų ir 30 tūkst. laiškų. Skirstant rankiniu būdu kiekvieną laišką ar siuntą reikėdavo perskirstyti 7–8 kartus, išmaniojo skirstymo metu užteks 2–3 perskirstymų. Be to, įrenginiai siuntas išskirstys iki galutinio gavėjo – laiškininkui ar kurjeriui beliks ją tik pristatyti. Įgyvendinus šiuos pokyčius Lietuvos gyventojams paslaugų kokybė gerės – vienu metu bus galima skirstyti daugiau siuntų, procesas bus efektyvesnis, pasitaikys mažiau klaidų, kurios neišvengiamos skirstant siuntas rankiniu būdu.

Primenama, kad visais rūpimais klausimais į Lietuvos paštą galima kreiptis bendruoju tel. nr. 8 700 55 400, el. paštu info@post.lt arba rašyti žinutę per socialinį tinklą Facebook. Į klientų užklausas atsakoma darbo dienomis 8-19 val., šeštadieniais 9-16 val.

Daugiau informacijos apie Lietuvos pašto veiklą www.post.lt

Pranešimą paskelbė: Monika Pivoraitė, AB Lietuvos paštas

Kiti skelbimai:
 
Jermyn Street Luxury Pre-Shave Gel Gelis prieš skutimąsi, 50ml
 
1.3. Strengthening Shampoo With Lavender Šampūnas kasdieniam naudojimui, jautriai galvos odai, 250 ml
 
Nourishing Moisture Conditioner Maitinantis ir drėkinantis kondicionierius sausiems plaukams, 1000 ml
 
Shades of Dahlia Valomasis veido ir rankų gelis, 280ml
 
REPAIR Atkuriamasis tekstūrą grąžinantis purškalas, 195 ml

Rekomenduojame

Ministerijos svetainėje – informacija apie Lietuvos kelių finansavimą

Ministerijos svetainėje – informacija apie Lietuvos kelių finansavimą

Susisiekimo ministerijos svetainėje viešai skelbiama informacija apie lėšų Lietuvos keliams paskirstymą 2017 – 2020 metais. Šie viešai pateikti duomenys bus nuolat atnaujinami ir turėtų padėti savivaldybėms teikiant pasiūlymus dėl kelių finansavimo principų peržiūros, o visuomenei leis suprasti, kaip skirstomos Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšos.  Susisiekimo ministerijos svetainėje čia skelbiama informacija ir vieši duomenys apie […]

,,Goodyear“ pristato sezono naujienas ir vasarines padangas

,,Goodyear“ pristato sezono naujienas ir vasarines padangas

Šiais metais „Goodyear“ vasarinių padangų asortimentą papildo dvi naujienos – „EfficientGrip 2 SUV“ ir „EfficientGrip Cargo 2“. Padidinto pravažumo automobiliams skirta nauja SUV pakeitė „EfficientGrip SUV“ ir nuvažiuoja iki 25 proc.[1] didesnį atstumą lyginant su ankstesniu modeliu. „EfficientGrip Cargo 2“ yra ilgaamžė padanga lengviesiems sunkvežimiams. Ji efektyviau stabdo automobilį, taip pat turi trumpesnį stabdymo atstumą, […]

5 situacijos, kai reikia kviestis automobilio spynų meistrą

5 situacijos, kai reikia kviestis automobilio spynų meistrą

Visiems kada nors yra tekę atsidurti situacijoje, kuomet labai skubame ir niekaip negalime rasti automobilio raktų. Tai gali sukelti didelį stresą, o raktų radimas sukelia euforiją. Tačiau ką daryti, jei tų raktų taip ir nepavyksta rasti? Tenka kviesti automobilių spynų atrakinimo specialistą. Tačiau avarinis automobilio atrakinimas reikalingas ne vien dėl pamestų raktų. Pažvelkime į keletą […]

Visi į Lietuvą iš užsienio atvykstantys keleiviai privalės turėti neigiamą COVID-19 tyrimo atsakymą

Visi į Lietuvą iš užsienio atvykstantys keleiviai privalės turėti neigiamą COVID-19 tyrimo atsakymą

Visi nuo kovo 10 d. į Lietuvą iš užsienio atvykstantys ar grįžtantys keleiviai privalės turėti ne seniau kaip prieš 3 paras iki atvykimo atliktą tyrimą COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijai) nustatyti ir gautą neigiamą tyrimo atsakymą. Šis reikalavimas bus taikomas atvykstant bet kokios rūšies transportu tarptautinio susisiekimo maršrutais. Tokį sprendimą šiandien priėmė Vyriausybė. Vyriausybės nutarime nurodoma, […]