„Lietuvos geležinkeliai“ pristatė 101 įgyvendintą pokytį, parengusį naujam veiklos šimtmečiui

„Lietuvos geležinkeliai“ pristatė 101 įgyvendintą pokytį, parengusį naujam veiklos šimtmečiui

Artėjant 101-ajam gimtadieniui, didžiausia Baltijos šalyse geležinkelių grupė „Lietuvos geležinkeliai“ pristatė 101 pastaraisiais metais įgyvendintą pokytį. Specialiame projekto puslapyje – grupės permainos efektyvinant veiklą, didinant keleivių patogumą, užtikrinant skaidrumą ir atvirumą visuomenei, investuojant į darbuotojus bei pasitelkiant išmaniąsias technologijas.  

Pasak „Lietuvos geležinkelių“ vadovo Manto Bartuškos, įgyvendinti pokyčiai leido įmonių grupei pasirengti naujam veiklos šimtmečiui.

„Pastaruosius keletą metų aktyviai siekėme prisivyti visuomenės mums keliamus lūkesčius. Tikiu, kad padėjome tvirtus pamatus skaidriai, profesionaliai ir į ateitį nukreiptai įmonių veiklai. Žinoma, prieš akis – dar daug permainų, bet iki šiol pasiekti rezultatai leidžia man tikėtis, kad naujame šimtmetyje tuos lūkesčius ir pralenksime“, – teigia M. Bartuška.

101 pokytis septyniose srityse

Liepos 6-ąją sukaktį minėsiančios įmonių grupės paskelbtoje svetainėje 101pokytis.lt – septynios pagrindinės permainų kryptys.

Pasak Manto Bartuškos, „Lietuvos geležinkeliai“ didino veiklos efektyvumą, siekė užtikrinti įmonių skaidrumą ir atvirumą visuomenei, kūrė vis daugiau naudos Lietuvai, investavo į esamus darbuotojus ir naujų talentų pritraukimą, ieškojo aplinką tausojančių sprendimų, mokėsi efektyviai bendradarbiauti su privataus verslo įmonėmis bei aktyviai didino kelionių patogumą.

„Pokyčius valdyme vainikavo pernai sėkmingai užbaigtas veiklų atskyrimas. Keliame tikslą visose srityse, kuriose veikiame, būti nepriekaištingi, tad dabar iš tiesų turime tam galimybę. Keleivių vežimu, krovinių gabenimu ir infrastruktūros priežiūra rūpinasi atskiros, savarankiškos įmonės, galinčios visą dėmesį sukoncentruoti tik į savo veiklos tobulinimą“, – sako M. Bartuška. 

Tarp kitų svarbiausių pastarųjų metų pokyčių – kasmet augantis įmonės pelnas ir valstybei sumokami dividendai, didėjantys vežamų krovinių ir traukinius besirenkančių keleivių kiekiai.

Tokius sparčiai gerėjančius „Lietuvos geležinkelių“ rezultatus lėmė investicijos ne tik į išmanias technologijas ar modernią techniką, bet ir pastebimai išaugęs dėmesys komandai. Įmonių grupė sukūrė skatinimo sistemą darbuotojų motyvacijai didinti, aktyviai siekia kelti inžinerinių profesijų prestižą bei populiarumą, o į savo vadovų bei ekspertų komandas pritraukė dešimtis patyrusių specialistų iš privataus sektoriaus.

Ekspertas: skaidrumas tapo prioritetu

Bendrovių valdysenos instituto Baltijos šalyse (BICG) prezidentas Rytis Ambrazevičius vienu iš svarbiausių „Lietuvos geležinkelių“ įgyvendintų pokyčių vadina suformuotą nepriklausomų profesionalų, tarp jų – ir užsieniečių, valdybą. Pasak valdysenos eksperto, tai – labai retas ir tuo pat metu svarbus reiškinys valstybės kontroliuojamose įmonėse Baltijos šalyse.

„Valdybos nepriklausomumas yra viena pagrindinių EBPO rekomendacijų valstybės kontroliuojamose bendrovėse. Džiugu, kad „Lietuvos geležinkeliuose“ buvo suformuota valdyba, kur tik vienas yra valstybės tarnautojas, o visi kiti – nepriklausomi nariai ir aukščiausio lygio profesionalai. Būtent dėl savo nepriklausomumo ir profesionalumo valdyba gali padėti sukurti įmonei ir visiems interesų dalininkams (akcininkams, Lietuvos piliečiams ir t.t.) didžiausią vertę”, – teigia R. Ambrazevičius. 

Kitas reikšmingas pokytis, BICG prezidento teigimu, yra specialiųjų įpareigojimų ir jų kaštų atskleidimas. Tai leidžia visiems Lietuvos gyventojams suprasti, kiek įmonei kainuoja valstybės nustatytų paslaugų (pvz., keleivių pervežimas) teikimas. Tuomet, anot eksperto, yra veikiama skaidriai ir visiems tampa aišku, kiek įmonė uždirba iš kitų (komercinių) veiklų ir koks yra jos pelnas. Skaidrumo „Lietuvos geležinkelių“ finansams suteikė ir pastaraisiais metais imti taikyti tarptautiniai apskaitos standartai, aiški bei viešai skelbiama vadovų, valdybos narių atlygių politika. 

Pasak R. Ambrazevičiaus, artimiausiais metais „Lietuvos geležinkeliams“ svarbiausia yra tęsti jau pradėtą veiklų gryninimo procesą. Taip pat, anot jo, labai svarbu valdybai toliau tobulinti valdysenos praktikas.

„Šie keli metai intensyvios transformacijos į šiuolaikišką įmonę pareikalavo labai daug valdybos ir vadovybės pastangų. Dabar ateina laikas, kai reikia sustipinti įmonės valdysenos pamatus, kad įmonė, net ir pasikeitus valdybai, tęstų pažangiausiomis praktikomis paremtą veiklą“, – įsitikinęs BICG prezidentas.

Pranešimą paskelbė: Gintarė Dabrišiūtė, Integrity PR

Kiti skelbimai:
 
TOMS Geo Lace Women's Alpargata Black 40
 
GEOX Kilwi Girl J02D5B0MABC Pink C8172 32
 
Camper Peu Cami 17665-014 Black 42
 
Crocs™ Crocband™ Black 44,5
 
BIOMECANICS 212164 Blanco/Multi 27

Rekomenduojame

Nuo temperatūros svyravimų kenčia keliai: ką siūlo mokslininkai?

Nuo temperatūros svyravimų kenčia keliai: ką siūlo mokslininkai?

Ne tik liūtys, bet ir dideli karščiai padaro miestams nemažai žalos. Ypač kenčia keliai. Oro temperatūrai pakilus iki daugiau nei 30 laipsnių karščio, „plaukiantis“ bitumas bei provėžuota kelio danga – viena iš itin dažnų problemų. Pasak Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Kelių tyrimų instituto direktoriaus prof. dr. Audriaus Vaitkaus, specialistų tokie incidentai nestebina. „Klimato […]

M. Skuodis: pietinės Klaipėdos uosto dalies plėtra – potencialas naujiems kroviniams ir investicijoms pritraukti

M. Skuodis: pietinės Klaipėdos uosto dalies plėtra – potencialas naujiems kroviniams ir investicijoms pritraukti

Lankydamiesi šiandien Klaipėdoje Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė ir susisiekimo ministras Marius Skuodis apžiūrėjo per pastaruosius metus išplėtotą Malkų įlanką bei perspektyvinę pietinę dalį, kurioje artimiausiais metais planuojama dideli darbai. Sėkmingai atliktos investicijos į Malkų įlanką Klaipėdos uostui jau leidžia užsitikrinti dar tvirtesnes pozicijas laivų remonto rinkoje, didinti krovos pajėgumą, o numatoma pietinės uosto dalies plėtra […]

Klaipėdoje Premjerė ir susisiekimo ministras dalyvaus naujo lietuviško kelto vardo suteikimo ceremonijoje ir apžiūrės plėtojamą pietinę uosto dalį

Klaipėdoje Premjerė ir susisiekimo ministras dalyvaus naujo lietuviško kelto vardo suteikimo ceremonijoje ir apžiūrės plėtojamą pietinę uosto dalį

Penktadienį, liepos 23 d., Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė ir susisiekimo ministras Marius Skuodis lankysis Klaipėdoje, kur dalyvaus naujo „Smiltynės perkėlos“ kelto vardo suteikimo ceremonijoje, laivu plauks ir apžiūrės Malkų įlanką bei Klaipėdos uosto pietinę dalį, kurioje artimiausiais metais planuojama didelė plėtra. „Smiltynės perkėlai“ pastatytas 60 m ilgio, 14 m pločio universalus keleivinis-krovininis keltas „Klaipėda“ išskirtinis […]

Pandemija Lietuvos aviacijoje – kada grįšime į įprastas vėžes?

Pandemija Lietuvos aviacijoje – kada grįšime į įprastas vėžes?

Netikėtai pasaulį užklupęs Covid-19 iš esmės sukrėtė aviacijos industriją. Siekiant suvaldyti virusą, lyg tol klestėjusi sfera kone pernakt smuko į dar neregėtas žemumas. Nacionalinės aviacijos asociacijos LAVIA teigimu, prireiks bent dviejų metų, kol sugrįšime į 2019 metais pasiekto aviacijos piko laikus. Asociacijos prielaida remiasi optimistinėmis prognozėmis, laikantis pozicijos, kad pasaulinė pandeminė situacija gerės arba bent […]

Marius Skuodis approved the new Board of Lietuvos geležinkeliai, AB

Marius Skuodis approved the new Board of Lietuvos geležinkeliai, AB

Upon the approval of the Minister of Transport and Communications, the newly formed Board of Lietuvos geležinkeliai, AB (LTG) takes up its duties. It consists of 7 members; i.e. five independent members: Dalia Andrulionienė, Eugenijus Preikša, Bernard Guillelmon, Kęstutis Šliužas, Aurimas Vilkelis; and 2 members delegated by the Ministry of Transport and Communications: Romas Švedas […]

Skelbiami mėgėjiškų vaizdo siužetų saugaus eismo tema konkurso nugalėtojai

Skelbiami mėgėjiškų vaizdo siužetų saugaus eismo tema konkurso nugalėtojai

Paaiškėjo valstybės įmonės Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcija) skelbto mėgėjiškų vaizdo siužetų saugaus eismo tema konkurso nugalėtojai. I grupėje, kurioje varžėsi 12-18 metų amžiaus autorių sukurti vaizdo siužetai geriausiais pripažinti vaizdo siužetai „Saugok save“ (autorius Lukas Pacevičius iš Vilniaus) ir „Vairuodamas nesinaudok telefonu!“ (autoriai Benas ir Darius Bačkaičiai iš Kauno). III grupėje, […]