„Lietuvos geležinkeliai“ pristatė 101 įgyvendintą pokytį, parengusį naujam veiklos šimtmečiui

„Lietuvos geležinkeliai“ pristatė 101 įgyvendintą pokytį, parengusį naujam veiklos šimtmečiui

Artėjant 101-ajam gimtadieniui, didžiausia Baltijos šalyse geležinkelių grupė „Lietuvos geležinkeliai“ pristatė 101 pastaraisiais metais įgyvendintą pokytį. Specialiame projekto puslapyje – grupės permainos efektyvinant veiklą, didinant keleivių patogumą, užtikrinant skaidrumą ir atvirumą visuomenei, investuojant į darbuotojus bei pasitelkiant išmaniąsias technologijas.  

Pasak „Lietuvos geležinkelių“ vadovo Manto Bartuškos, įgyvendinti pokyčiai leido įmonių grupei pasirengti naujam veiklos šimtmečiui.

„Pastaruosius keletą metų aktyviai siekėme prisivyti visuomenės mums keliamus lūkesčius. Tikiu, kad padėjome tvirtus pamatus skaidriai, profesionaliai ir į ateitį nukreiptai įmonių veiklai. Žinoma, prieš akis – dar daug permainų, bet iki šiol pasiekti rezultatai leidžia man tikėtis, kad naujame šimtmetyje tuos lūkesčius ir pralenksime“, – teigia M. Bartuška.

101 pokytis septyniose srityse

Liepos 6-ąją sukaktį minėsiančios įmonių grupės paskelbtoje svetainėje 101pokytis.lt – septynios pagrindinės permainų kryptys.

Pasak Manto Bartuškos, „Lietuvos geležinkeliai“ didino veiklos efektyvumą, siekė užtikrinti įmonių skaidrumą ir atvirumą visuomenei, kūrė vis daugiau naudos Lietuvai, investavo į esamus darbuotojus ir naujų talentų pritraukimą, ieškojo aplinką tausojančių sprendimų, mokėsi efektyviai bendradarbiauti su privataus verslo įmonėmis bei aktyviai didino kelionių patogumą.

„Pokyčius valdyme vainikavo pernai sėkmingai užbaigtas veiklų atskyrimas. Keliame tikslą visose srityse, kuriose veikiame, būti nepriekaištingi, tad dabar iš tiesų turime tam galimybę. Keleivių vežimu, krovinių gabenimu ir infrastruktūros priežiūra rūpinasi atskiros, savarankiškos įmonės, galinčios visą dėmesį sukoncentruoti tik į savo veiklos tobulinimą“, – sako M. Bartuška. 

Tarp kitų svarbiausių pastarųjų metų pokyčių – kasmet augantis įmonės pelnas ir valstybei sumokami dividendai, didėjantys vežamų krovinių ir traukinius besirenkančių keleivių kiekiai.

Tokius sparčiai gerėjančius „Lietuvos geležinkelių“ rezultatus lėmė investicijos ne tik į išmanias technologijas ar modernią techniką, bet ir pastebimai išaugęs dėmesys komandai. Įmonių grupė sukūrė skatinimo sistemą darbuotojų motyvacijai didinti, aktyviai siekia kelti inžinerinių profesijų prestižą bei populiarumą, o į savo vadovų bei ekspertų komandas pritraukė dešimtis patyrusių specialistų iš privataus sektoriaus.

Ekspertas: skaidrumas tapo prioritetu

Bendrovių valdysenos instituto Baltijos šalyse (BICG) prezidentas Rytis Ambrazevičius vienu iš svarbiausių „Lietuvos geležinkelių“ įgyvendintų pokyčių vadina suformuotą nepriklausomų profesionalų, tarp jų – ir užsieniečių, valdybą. Pasak valdysenos eksperto, tai – labai retas ir tuo pat metu svarbus reiškinys valstybės kontroliuojamose įmonėse Baltijos šalyse.

„Valdybos nepriklausomumas yra viena pagrindinių EBPO rekomendacijų valstybės kontroliuojamose bendrovėse. Džiugu, kad „Lietuvos geležinkeliuose“ buvo suformuota valdyba, kur tik vienas yra valstybės tarnautojas, o visi kiti – nepriklausomi nariai ir aukščiausio lygio profesionalai. Būtent dėl savo nepriklausomumo ir profesionalumo valdyba gali padėti sukurti įmonei ir visiems interesų dalininkams (akcininkams, Lietuvos piliečiams ir t.t.) didžiausią vertę”, – teigia R. Ambrazevičius. 

Kitas reikšmingas pokytis, BICG prezidento teigimu, yra specialiųjų įpareigojimų ir jų kaštų atskleidimas. Tai leidžia visiems Lietuvos gyventojams suprasti, kiek įmonei kainuoja valstybės nustatytų paslaugų (pvz., keleivių pervežimas) teikimas. Tuomet, anot eksperto, yra veikiama skaidriai ir visiems tampa aišku, kiek įmonė uždirba iš kitų (komercinių) veiklų ir koks yra jos pelnas. Skaidrumo „Lietuvos geležinkelių“ finansams suteikė ir pastaraisiais metais imti taikyti tarptautiniai apskaitos standartai, aiški bei viešai skelbiama vadovų, valdybos narių atlygių politika. 

Pasak R. Ambrazevičiaus, artimiausiais metais „Lietuvos geležinkeliams“ svarbiausia yra tęsti jau pradėtą veiklų gryninimo procesą. Taip pat, anot jo, labai svarbu valdybai toliau tobulinti valdysenos praktikas.

„Šie keli metai intensyvios transformacijos į šiuolaikišką įmonę pareikalavo labai daug valdybos ir vadovybės pastangų. Dabar ateina laikas, kai reikia sustipinti įmonės valdysenos pamatus, kad įmonė, net ir pasikeitus valdybai, tęstų pažangiausiomis praktikomis paremtą veiklą“, – įsitikinęs BICG prezidentas.

Pranešimą paskelbė: Gintarė Dabrišiūtė, Integrity PR

Kiti skelbimai:
 
HELLY HANSEN Vidda Parka Women's Black L
 
CAMPER Oxyde Foca Dark Brown 37
 
HELLY HANSEN Rigging Coat Men's Black L
 
Crocs™ Classic Lined Clog Navy/Charcoal 36,5
 
REIMA Stemu Denim Blue 29

Rekomenduojame

Kokią ateities susisiekimo sistemą kursime Vilniuje?

Kokią ateities susisiekimo sistemą kursime Vilniuje?

Vilniaus valdžia negaili dėmesio ir pinigų dviračių takų statybai. Reikia pagalvoti, kaip efektyviai šią sukurtą susisiekimo infrastruktūrą išnaudoti. Didelių pasiekimų šioje srityje turi Indija ir Vietnamas. Vilniuje automobilių spūsčių mastui artėjant prie Indijos miestų, galima pasinaudoti pastarųjų patirtimi – dviračių taksi kroviniams ir žmonėms pervežti. Indijoje tokiu transportu užsiima žmonės, vadinami „rikšomis“. Žmonių pervežimui jie […]

Tyrimas: po eismo nelaimės skambiname ne skubios pagalbos numeriu, o antrajai pusei

Tyrimas: po eismo nelaimės skambiname ne skubios pagalbos numeriu, o antrajai pusei

Kelyje patyrę eismo nelaimę Lietuvos vairuotojai pirmiausia apie ją praneša ne skubios pagalbos tarnyboms, o sutuoktiniui arba partneriui. Tyrimas parodė, kad beveik trečdalis mūsų šalies vairuotojų po eismo avarijos iškart skambina antrajai pusei ir tik 17 proc. vairuojančių lietuvių iškart renka pagalbos numerį 112. Tokias tendencijas atskleidė draudimo bendrovės „Gjensidige“ užsakymu bendrovės „Nielsen“ atlikta reprezentatyvi […]

„BMW Motorrad“ atskleidė penkias 2021 m. motociklų sezono naujienas

„BMW Motorrad“ atskleidė penkias 2021 m. motociklų sezono naujienas

Rudeniui artėjant pabaigos link, Vokietijos gamintoja „BMW Motorrad“ atskleidė būsimojo 2021 m. motociklų sezono naujienas. Kitąmet į gatves išriedės net penki nauji modeliai: šį pavasarį atnaujinto „R 18“ klasikinė versija „BMW R 18 Classic“ ir  atnaujinta „BMW R nineT“ modelių šeima: „R nineT“, „R nineT Pure“, „R nineT Scrambler“ bei „R nineT Urban G/S“.   […]

Vilnius kviečia Vėlinių dienomis kapines lankyti saugiai: vengti didesnių susibūrimų, dėvėti kaukes

Vilnius kviečia Vėlinių dienomis kapines lankyti saugiai: vengti didesnių susibūrimų, dėvėti kaukes

Šiandien sostinėje įsigaliojus lokalaus karantino apribojimams, savivaldybė kviečia gyventojus atsakingai planuoti artėjantį Vėlinių savaitgalį, įvertinti savo sveikatos būklę ir rizikas, ypač tai svarbu vyresnio amžiaus žmonėms, turintiems įvairių lėtinių susirgimų. Savo ruožtu savivaldybė pasirūpino, kad spalio 31 d. ir lapkričio 1–2 d. dažniau kursuotų viešasis transportas, o Rokantiškių, Saltoniškių, Karveliškių ir Kairėnų kapinių prieigose pakeitė […]