Lietuvoje pristatytas naujasis visiškai elektrinis SUV „Audi Q4 e-tron“

1

Lietuvoje pristatytas naujasis visiškai elektrinis SUV „Audi Q4 e-tron“

Į Lietuvą atvyko „Audi Q4 e-tron“ – pirmasis Keturių Žiedų markės kompaktinis elektrinis SUV, pasižymintis nulinėmis emisijomis, erdviu salonu, progresyviais valdymo, ekranų ir pagalbinių sistemų sprendimais, o papildytos realybės projekcinis ekranas visiškai nauju būdu apjungia virtualų ir realų pasaulius. Naujųjų „Audi Q4 e-tron“ kainos Lietuvoje prasideda nuo 44 700 eurų.

„Elektrinis mobilumas plečiasi į vis naujus segmentus, o nuo šiandien tvariai, pažangiai ir patogiai keliauti gali ir kompaktinių SUV gerbėjai. Pirmasis „Audi Q4 e-tron“ savo savininką Lietuvoje pasieks jau penktadienį, netrukus šio modelio pranašumais galės mėgautis ir kiti juos iš anksto užsisakę pirkėjai. Kompaktinių miesto visureigių segmentas yra vienas sparčiausiai augančių ir išankstiniai „Audi Q4 e-tron“ užsakymai tai tik patvirtina: vien Lietuvoje šiuos automobilius jau yra užsisakę daugiau nei 30 klientų“, – sako Ilgvars Ļubka, „Audi“ prekės ženklo vadovas Lietuvoje ir Latvijoje.

Beje, pirmieji dešimt pirkėjų, iš anksto užsisakiusių „Audi Q4 e-tron“ Lietuvoje, gaus ir specialią dovaną – „Audi“ elektrinį paspirtuką, kuriuo vienu įkrovimu galima nuvažiuoti iki 65 km atstumą ir pasiekti 20 km/val. greitį. Paspirtukai klientams bus pristatyti vos užsisakius automobilį.

Praktiškas ir inovatyvus

4,59 metro ilgio „Audi Q4 e-tron“ yra tobulas pagalbininkas atliekant kasdienes užduotis: tiek erdvus salonas, tiek krovinių skyrius yra didesni nei įprasta šiame segmente ir prilygsta dideliems SUV automobiliams. Priklausomai nuo galinių sėdynių atlošų padėties, į „Q4 e-tron“ bagažinę su elektra valdomomis durelėmis telpa nuo 520 iki 1490 litrų.

„Q4 e-tron“ kėbulo linijos stebina savo įspūdingomis proporcijomis – trumpa priekine dalimi, dideliais ratais ir išraiškingomis atletiškomis formomis. Elektromobilyje pirmą kartą pasaulyje panaudotas pasirenkamas skaitmeninių šviesų dizainas: naudojantis „MMI touch“ sistema, vairuotojas gali pasirinkti iš keturių skirtingos išvaizdos variantų. Taip pat, per „myAudi“ programėlę savo išmaniajame telefone, vairuotojas net neįsėdęs į automobilį gali aktyvuoti įkrovimą namuose ir iš anksto nustatyti norimą temperatūrą salone.

Inovacijų gausu ir automobilio viduje: naujos kartos vairas su liečiamaisiais paviršiais leidžia vairuotojui pasirinkti informaciją skaitmeniniame prietaisų skydelyje, o multimedijos ir navigacijos sistema yra valdoma naudojantis centriniu „MMI touch“ ekranu. Pasirinktinai „Audi Q4 e-tron“ gali turėti dar vieną novatorišką technologiją – projekcinį ekraną su papildytos realybės funkcija.

Ištvermingas ir mieste, ir autostradoje

Elektromobilio pavarų pasirinkimas atitinka itin skirtingų pirkėjų grupių poreikius, nuo daugiausiai važinėjančių tik mieste iki keliaujančių tolimus atstumus. Galimi dviejų dydžių akumuliatoriai ir trys pavarų variantai.

Mažesnio „Q4 35 e-tron“ akumuliatoriaus talpa yra 52 kWh (bendra talpa – 55 kWh), didesnio akumuliatoriaus, kuris montuojamas į „Q4 40 e-tron“ ir „Q4 50 e-tron quattro“ modelius, talpa siekia 77 kWh (bendra talpa – 82 kWh). Visas versijas sieja didelis nuvažiuojamas atstumas be jokios taršos – net iki 520 kilometrų (WLTP) vienu įkrovimu – ir itin greitas baterijos įkrovimas, leidžiantis pridėti papildomus 130 kilometrų (WLTP) vos per 10 minučių.

„Q4 35 e-tron“ ir „Q4 40 e-tron“ turi galinius ratus varantį elektros motorą, atitinkamai pasiekiantį 125 kW (170 AG) ir 150 kW (204 AG). Aukščiausiai gamoje yra „Q4 50 e-tron quattro“ versija su dviem elektros varikliais ir elektrine visų ratų pavara. Šio modelio galia yra 220 kW (299 AG), nuo 0 iki 100 km/val. jis įsibėgėja per 6,2 sekundės ir pasiekia elektronikos apribotą maksimalų 180 km/val. greitį.

Pakaba ir vairuotojo pagalbinės sistemos

Visos „Q4 e-tron“ versijos gali turėti sportinę pakabą su 15 mm mažesne prošvaisa (standartinė pakaba „S line“ versijoje). Taip pat siūlomi nuo 19 iki 21 colio dydžio skirtingo dizaino aerodinaminiai ratlankiai – turėdami didelio uždaro ploto paviršių jie taip pat yra svarbūs didinant efektyvumą.

Jau standartinėje versijoje kompaktinis elektrinis SUV turi daug pagalbinių sistemų, tokių kaip efektyvumo pagalba, kuri padeda palaikyti numatantį važiavimo stilių ir leidžia optimizuoti energijos sąnaudas. Pasirenkamos pagalbinės sistemos, kaip ir didelis kitos papildomos įrangos pasirinkimas, yra suskirstytos į paketus. Atskiro dėmesio verta prisitaikanti greičio palaikymo sistema, padedanti vairuotojui palaikyti atstumą iki priekyje esančio automobilio ir važiavimą savo eismo juosta esant bet kokiam greičiui. O aplinkinio vaizdo kameros labai palengvina manevravimą mieste ir statant automobilį.

Pagamintas CO2 neutraliu būdu

„Audi“ gamina „Q4 e-tron“ aplinkai neutraliu būdu. Cvikau (Vokietija) mieste esanti gamykla naudoja ekologišką elektros energiją, o akumuliatorių celių tiekėjai turi užtikrinti, kad jų gamybos procesuose taip pat naudojama tik žalia elektros energija. Tos emisijos, kurių šiuo metu išvengti negalima, yra kompensuojamos „TÜV“ sertifikuotais klimato apsaugos projektais, atitinkančiais griežtus „Gold Standard Foundation“ reikalavimus.

Kartu su savo tiekėjais „Audi“ tvirtai ir sistemingai įsipareigojusi visuose automobilių projektuose veikti atsakingai. Nuo 2017 metų įmonė vertina savo partnerius, naudodama tvarumo reitingą, kurį sukūrė siekdama užtikrinti žaliavas tausojančius gamybos procesus ir laikantis socialinių standartų.

Pranešimą paskelbė: Rusnė Tamošaitytė, UAB „Fabula ir partneriai”

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
M. Skuodis su Prancūzijos transporto ministru aptars bendradarbiavimą ir susisiekimo plėtrą, susitiks su EBPO vadovu

M. Skuodis su Prancūzijos transporto ministru aptars bendradarbiavimą ir susisiekimo plėtrą, susitiks su EBPO vadovu

Susisiekimo ministras Marius Skuodis kovo 21–22 dienomis lankysis Paryžiuje, kur su Prancūzijos transporto ministru Clementu Beaune aptars karinio mobilumo ir kitų strateginių infrastruktūros jungčių su Europa įgyvendinimą, inovacijų ir skaitmeninimo plėtrą transporto bei logistikos sektoriuje. Paryžiuje ministras taip pat susitiks su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) generaliniu sekretoriumi Mathias Cormann. Susitikime Lietuvos ir Prancūzijos […]


„airBaltic“ populiariausios kryptys vasarį – Tenerifė, Barselona ir Amsterdamas

„airBaltic“ populiariausios kryptys vasarį – Tenerifė, Barselona ir Amsterdamas

Latvijos oro linijų bendrovė „airBaltic“ praneša, kad bendrovės klientai vasario mėnesį iš Vilniaus dažniausiai skraidė į Tenerifę, Barseloną, Amsterdamą ir Paryžių. Oro linijos siekia ir toliau užtikrinti platų kelionių pasirinkimą ir patogų tvarkaraštį savo keleiviams, todėl šios kryptys yra labiausiai mėgstamos tarp poilsiautojų ir verslo klientų. Be to, tarp kitų populiariausių kelionių iš Vilniaus vasarį […]


„Mercedes-Benz“ atnaujino savo miesto visureigius GLE ir GLE Coupé

„Mercedes-Benz“ atnaujino savo miesto visureigius GLE ir GLE Coupé

„Mercedes-Benz“ atnaujino savo miesto visureigį GLE ir jo sportiškąjį brolį GLE Coupé. Aktyviam gyvenimo būdui skirti modeliai atjaunėjo, buvo patobulintas jų eksterjeras bei salonas, padaugėjo elektroninių asistavimo programų ir pailgėjo komfortą, saugumą ir vairavimo malonumą užtikrinančios įrangos sąrašas. Dabar visa šių modelių variklių gama yra elektrifikuota. „Mercedes-Benz“ GLE linija prasidėjo nuo M klasės įžengimo į […]


Ruošiamasi rekonstruoti kelius pasienyje su Lenkija

Ruošiamasi rekonstruoti kelius pasienyje su Lenkija

Siekiant iki 2024 m. pagerinti ir praplėsti Lietuvos ir Lenkijos pasienio vietovių kelių infrastruktūrą, Lazdijų ir Kalvarijos rajonuose numatoma sutvarkyti apie 13 km valstybinės reikšmės pasienio kelių ruožų. Šiandien įsigaliojus Lietuvos automobilių kelių direkcijos ir projektuotojų pasirašytoms sutartims, netrukus bus pradėtas projektuoti valstybinės reikšmės rajoninio kelio Nr. 2511 Lazdijai–Galiniai beveik 9 km ilgio ruožas nuo […]


Susisiekimo ministerija ir Lietuvos automobilių kelių direkcija dar šiemet planuoja atnaujinti tiltų techninės priežiūros taisykles, tariasi su ekspertais ir mokslininkais

Susisiekimo ministerija ir Lietuvos automobilių kelių direkcija dar šiemet planuoja atnaujinti tiltų techninės priežiūros taisykles, tariasi su ekspertais ir mokslininkais

Siekdama gerinti Lietuvos tiltų būklę ir saugą, Susisiekimo ministerija ir AB Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) šiais metais planuoja atnaujinti tiltų techninės priežiūros taisykles – tam norima įsiklausyti į tiltų priežiūros srityje dirbančių ekspertų nuomonę. Susisiekimo ministerijoje esamą tiltų būklės situaciją ir galimus sprendimus ilgalaikiam būklės gerinimui aptarė LAKD, AB „Kelių priežiūra“ specialistai, VŠĮ Transporto […]


Pasaulinė koncepcinio „ID.2all“ premjera: „Volkswagen“ elektromobilis už mažiau nei 25 tūkst. eurų

Pasaulinė koncepcinio „ID.2all“ premjera: „Volkswagen“ elektromobilis už mažiau nei 25 tūkst. eurų

„Volkswagen“ prekės ženklas tęsia savo kompaktinių automobilių sėkmės istoriją elektrinio mobilumo eroje ir siūlo akies krašteliu pažvelgti į „ID.2all“ koncepcinį automobilį – vien elektra varomą „Volkswagen“, kainuosiantį mažiau nei 25 tūkst. eurų. Jau dabar aišku, kad jis bus varomas priekiniais ratais, vienu įkrovimu įveiks iki 450 km, turės pluoštą naujų technologijų, tokių kaip „Travel Assist“, […]