Lietuvoje pradedama pažangių antrosios kartos biodegalų gamyba

2

Lietuvoje pradedama pažangių antrosios kartos biodegalų gamyba

Pasvalyje įsikūrusi bioetanolio ir biodujų gamybos bendrovė „Kurana“ pirmoji įmonė Baltijos šalyse iš pradėjo gaminti antrosios kartos degalus.

Iki šiol „Kurana“ iš grūdų gamino tik pirmosios kartos bioetanolį, įmaišomą į benziną. Pradėti antrosios kartos bioetanolio gamybą paskatino Lietuvos įsipareigojimas didinti atsinaujinančių išteklių dalį transporto sektoriuje bei pareiga pasiūlyti dar mažiau taršius degalus.

Per metus planuoja iš šalutinių gamybos produktų bendrovė planuoja pagaminti 1,2 tūkst. kub. metrų antros kartos bioetanolio, o ilgainiui gamybos pajėgumus didinti iki 5tūkst. kub. metrų.

„Įvertinant Lietuvos įsipareigojimus ES, ieškojome inovatyvių technologinių sprendimų antrosios kartos degalų gamybai. Džiaugiamės, kad sukūrę pažangią technologiją, Baltijos šalių rinkai galime pasiūlyti antros kartos bioetanolį, kuris pagal kokybinius parametrus nenusileis pirmosios kartos degalų kokybei“, – teigė „Kuranos“ generalinis direktorius Jurgis Polujanskas.

„Kurana“ į papildomą fermentacijos procesui reikalingą įrangą investavo 100 tūkst. eurų. Antrosios kartos bioetanoliui bus panaudoti šalutiniai gamybos produktai, turintys krakmolo liekanų.

„Kuranos“ antrosios karto bioetanoliui suteiktas ISCC  (International Sustainability and Carbon) sertifikatas, patvirtinantis, kad biodegalai yra gaminami laikantis tvarumo kriterijų. Sertifikatas pripažįstamas visose ES šalyse.

Iki 2020 metų, pagal Atsinaujinančių išteklių direktyvą, Lietuva transporto sektoriuje įsipareigojusi pasiekti bent 10% suvartojamos energijos iš atsinaujinančių išteklių. „Eurostat“ duomenimis, kol kas Lietuvos rodiklis siekia 3,6 proc. – beveik 2 kartus mažesnis nei bendras ES vidurkis (7,1 proc.).

Pasak „Kuranos“ vadovo J. Polujansko, šioje direktyvoje nurodyta, kad ne daugiau kaip 7 proc. suvartojamos energijos būtų gaminama iš pirmosios kartos degalų. Šiuo apribojimu siekiama, kad biodegalų gamybai būtų naudojama ne tik mažiau maistui tinkamų žaliavų, bet ir ribojamas palmių aliejaus naudojimas degaluose. Daugiau nei pusė viso importuojamo į ES palmių aliejaus maišoma į biodyzeliną, o palmių aliejaus sektoriaus plėtra lemia didelio masto atogražų miškų iškirtimą. Taigi, likę 3 proc. šio tikslo turi būti pasiekti naudojant pažangiuosius antrosios kartos biodegalus.

Be to, Degalų kokybės direktyvoje degalų tiekėjams yra nustatyta pareiga ne vėliau kaip iki 2020 metų rinkai pasiūlyti degalus, kurių šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekis energijos vienetui būtų bent 6 proc. mažesnis nei standartinis bazinis lygis. Pasak J. Polujansko, šio tikslo neįmanoma pasiekti vien tik iš maistui ir pašarams tinkamų degalų.

Nuotraukose:

  • „Kuranos“ generalinis direktorius Jurgis Polujanskas
  • Pasvalyje įsikūrusi bioetanolio ir biodujų gamybos bendrovė „Kurana“

Pranešimą paskelbė: Mindaugas Biliauskas, UAB Headline agency

Kiti skelbimai:
 
Camper Oruga K200157 Black 014 38
 
Converse Chuck Taylor All Star Hi White/White 36,5
 
Camper Imar Copa K200929 White Natural 36
 
Vagabond Anni 4937-001 Black 37
 
Crocs™ Funlab Unicorn Charm Sandal Kids Lavender 28

Rekomenduojame

Taisyklės galioja ir dviračių takuose: ką pamiršta eismo dalyviai?

Taisyklės galioja ir dviračių takuose: ką pamiršta eismo dalyviai?

Dviračių sezonui įsibėgėjant, į miestų gatves ir užmiesčio kelius išrieda vis daugiau dviratininkų. Deja, dar ne visi dviračiais važinėja saugiai. Specialistai primena, kad tiek lekiant dviračių takais miestuose, tiek minant pedalus užmiestyje, svarbu atminti dviratininkams galiojančias taisykles ir reikalavimus, o taip pat – žinoti nerašytas taisykles, kurios leis prie vairo jaustis saugiau. Dviračių takas – […]

J. Narkevič: Dengiamos dėl karantino sunkumus patyrusių leidėjų išlaidos

J. Narkevič: Dengiamos dėl karantino sunkumus patyrusių leidėjų išlaidos

Vyriausybei skyrus 597 tūkst. AB Lietuvos pašto teikiamoms periodinių leidinių pristatymo kaimo vietovėse ir miestuose paslaugoms kompensuoti, leidėjams bus padengtos periodinių leidinių pristatymo išlaidos už 2 mėn.  „Mes žinome ir suprantame, kad periodinių leidinių leidėjai prasidėjus karantinui tapo pažeidžiami, susidūrė su nežinomybe, ar sugebės išlikti šiais sudėtingais laikais. Tikime, jog kompensuodami leidinių pristatymo išlaidas prisidėsime […]

Svarbūs Šiaulių regiono projektai sulaukė didžiosios dalies – net 84 Seimo narių palaikymo!

Svarbūs Šiaulių regiono projektai sulaukė didžiosios dalies – net 84 Seimo narių palaikymo!

Šiaulių miesto vadovai pastaruoju metu itin stengėsi, kad į Vyriausybėje rengiamą ekonomikos skatinimo planą, dar vadinamą Ateities ekonomikos DNR planu, patektų ir keletas ne tik miestui, regionui, bet ir visai šaliai svarbių projektų – Šiaulių oro uosto infrastruktūros išvystymo ir geležinkelio vėžės į Šiaulių LEZ teritoriją atstatymo projektai. Dabar Šiaulių iniciatyva sulaukė itin rimto palaikymo […]

Ruošiantis į kelionę lėktuvu: patarimai keliautojams oro uostuose

Ruošiantis į kelionę lėktuvu: patarimai keliautojams oro uostuose

Palengva grįžtanti keleivinė aviacija skrydžių pasiilgusiems keliautojams kelia vis daugiau džiaugsmo. Vis dėlto daugelyje šalių galiojant įvairiems apribojimams ir saugumo priemonėms, keliautojams būtina atsiminti tam tikrus pokyčius oro uostuose ir orlaiviuose. Siekiant palengvinti skrydžio pasiruošimo procesą, Lietuvos oro uostai primena pagrindines kelionių šiuo metu taisykles, padėsiančias užtikrinti jūsų ir aplinkinių saugumą. Namų darbai – atlikti […]