Įdėti skelbimą

Lietuvoje nusidrieks beveik 174 km naujų dviračių takų: Susisiekimo ministerija savivaldybėms užtikrino papildomą 74,6 mln. eurų finansavimą

1

Lietuvoje nusidrieks beveik 174 km naujų dviračių takų: Susisiekimo ministerija savivaldybėms užtikrino papildomą 74,6 mln. eurų finansavimą

Per artimiausius metus dviračių takų tinklas Lietuvoje padidės dar 174 km – tam kiek didesnį nei 74,6 mln. eurų finansavimą užtikrino Susisiekimo ministerija. Susisiekimo ministrui patvirtinus 2022–2030 m. susisiekimo plėtros programos pažangos priemonės „Skatinti darnų judumą“ aprašo pakeitimus, į šias papildomas lėšas jau gali pretenduoti šalies savivaldybės.

Įvertinusi esamas Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano (EGADP, angl. RRF) „Naujos kartos Lietuva“ priemones, Susisiekimo ministerija, sulaukusi Europos Komisijos (EK) pritarimo, investicijas nukreipė būtent į dviračių infrastruktūros plėtrą.

„174 km patogių ir saugių dviračių takų nusidrieks visoje Lietuvoje – tiek regionuose, tiek didžiuosiuose miestuose, dalyje vietų susisiekimo infrastruktūra bus prikelta antram gyvenimui. Savivaldybės nekantriai laukė teigiamo sprendimo, todėl neabejoju, kad jos labai aktyviai naudosis šiomis investicijomis“, – sako laikinai einantis susisiekimo ministro pareigas Eugenijus Sabutis.

Didelį dėmesį dviračių infrastruktūros plėtrai ir šios transporto rūšies skatinimui skiriančios Susisiekimo ministerijos užtikrintos investicijos skirtos net 42 šalies savivaldybėms. Pasinaudodamos šiomis lėšomis, savivaldybės galės tiesti naujus dviračių ir pėsčiųjų eismui pritaikytus takus ir tvarkyti jau esamą, tačiau fiziškai ir morališkai pasenusią dviračių eismo infrastruktūrą.

Pasak E. Sabučio, šalies savivaldybių administracijos geriausiai žino, kuriose miestų vietose labiausiai reikalinga ir tikslinga tiesti naują infrastruktūrą arba atnaujinti esamą taip, kad būtų užtikrintas rišlus ir nenutrūkstamas dviračių takų tinklas.

Dalis lėšų dviračių infrastruktūrai diegti bus skirta valstybinės reikšmės kelius prižiūrinčiai ir plėtrą vykdančiai akcinei bendrovei „Via Lietuva“.

Dviračių infrastruktūros plėtrai ir šios transporto rūšies skatinimui savivaldybėms ir akcinei bendrovei „Via Lietuva“ resursai skirti iš EGADP „Naujos kartos Lietuva“, finansuojamo ES ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės „NextGenerationEU“ lėšomis.

Bevariklio transporto infrastruktūros tiesimo tempai tik įsibėgėja. Primename, kad kiek anksčiau Susisiekimo ministerija rekordines 125 mln. eurų siekiančias ES investicijas pėsčiųjų ir dviračių takų infrastruktūros plėtrai užtikrino 18 šalies didžiųjų miestų ir kurorto statusą turinčių savivaldybių.

Šiuo metu šalyje driekiasi apie 3 tūkst. km dviračių eismui tinkamos infrastruktūros. Ir toliau kryptingai skiriant didelį dėmesį dviračių infrastruktūros plėtrai ir šios transporto rūšies skatinimui, iki 2035 m. dviračių takų tinklas turėtų išaugti iki 5 tūkst. km.

Pranešimą paskelbė: Iveta Janušauskaitė, LR Susisiekimo ministerija

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Kelininkai ruošiasi galimam škvalui

Kelininkai ruošiasi galimam škvalui

Kaip skelbia sinoptikai ir šiuo metu indikuoja AB „Kelių priežiūra“ sistemos, rytoj Šiaurės ir Rytų Lietuvoje prognozuojamas stiprus vėjas ir škvalas. Didžiausia šių reiškinių tikimybė numatoma Panevėžio, Utenos ir Vilniaus apskrityse, tačiau jie gali pasiekti ir Kauno bei Alytaus regionus. Taip pat vietomis galimi gausesni krituliai. AB „Kelių priežiūra“ specialistai stebi situaciją ir yra pasirengę […]


AB „Kelių priežiūra“ valdybos pirmininke išrinkta Julija Abromavičienė

AB „Kelių priežiūra“ valdybos pirmininke išrinkta Julija Abromavičienė

Pirmajame naujai kadencijai paskirtos AB „Kelių priežiūra“ valdybos posėdyje valdybos pirmininke išrinkta nepriklausoma narė Julija Abromavičienė. J. Abromavičienė turi ilgametę patirtį strateginio valdymo, organizacijų vystymo ir veiklos efektyvinimo srityse. Šiuo metu ji eina UAB „Civinity Engineering“ valdybos pirmininkės pareigas bei yra UAB „Valandinis“ nepriklausoma valdybos narė. AB „Kelių priežiūra“ valdyboje ji kuruoja strateginio valdymo ir […]


Du nauji automobilių prekės ženklai – „Omoda“ ir „Jaecoo“ Lietuvoje

Du nauji automobilių prekės ženklai – „Omoda“ ir „Jaecoo“ Lietuvoje

UAB „Zentra Motors Group“, kuri yra UAB „Sostena“ įmonių grupės narė, pasirašė „Omoda“ ir „Jaecoo“ atstovavimo sutartį Lietuvoje su Baltijos šalių importuotoju SIA „Mūsa Ci“. Klientai kviečiami išbandyti „Omoda“ ir „Jaecoo“ automobilius laikinai veikiančioje atstovybėje Ukmergės g. 279, Vilniuje. Automobilius taip pat galima įsigyti internetinėje svetainėje www.omodajaecoo.lt. Rudenį Vilniuje, Ukmergės gatvėje, duris atvers pirmoji oficiali […]


„WIZZ AIR“ SKELBIA NAUJĄ ETAPĄ SKRYDŽIUOSE: INTERNETO RYŠYS BUS PASIEKIAMAS VISOS KELIONĖS METU

„WIZZ AIR“ SKELBIA NAUJĄ ETAPĄ SKRYDŽIUOSE: INTERNETO RYŠYS BUS PASIEKIAMAS VISOS KELIONĖS METU

Oro bendrovė „Wizz Air“ praneša nuo 2027 m. savo orlaiviuose pradėsianti diegti „Starlink“ interneto ryšio technologiją. Bendrovė taps pirmąja Europos itin žemų kainų oro linijų bendrove, pasiūlysiančia keleiviams galimybę naudotis sparčiu palydoviniu internetu skrydžio metu. Įdiegus sistemą, keleiviai galės naudotis greitu ir mažos delsos interneto ryšiu visos kelionės metu – naršyti internete, siųsti žinutes, dirbti […]


Saugumo priemonės Kaune pasiteisino: tarp šalies didmiesčių – mažiausiai žūčių pėsčiųjų perėjose

Saugumo priemonės Kaune pasiteisino: tarp šalies didmiesčių – mažiausiai žūčių pėsčiųjų perėjose

Pastaraisiais metais Kaune ne tik statomos naujos jungtys ar kompleksiškai atnaujinamos gatvės, bet ir investuojama į eismo saugumo sprendimus. Tarp tokių – kryptinis apšvietimas, įstrižinės perėjos, padidinto atspindžio ženklai, atitvarai ar net „rombai“. Statistika rodo, kad tai stipriai prisideda prie gyvybių išsaugojimo, o ypač – pėsčiųjų perėjose. Iškalbinga statistika Nuo 2019 m. birželio iki 2025 […]


Klaipėdos uoste verčiamas naujas Lietuvos energetikos istorijos puslapis – atidaryta pirmoji žaliojo vandenilio bazė

Klaipėdos uoste verčiamas naujas Lietuvos energetikos istorijos puslapis – atidaryta pirmoji žaliojo vandenilio bazė

Klaipėdos uostas atidarė pirmąją Lietuvoje žaliojo vandenilio stotį. Novatoriškas projektas žymi naują etapą Lietuvos energetiniame gyvenime ir atvers galimybes aplinkai draugiškais degalais pildyti lengvuosius automobilius ir sunkųjį transportą. Šis projektas – naujos, aplinkai draugiškesnės transporto ekosistemos pradžios taškas. „Visi keliai veda į Klaipėdą, o Klaipėdos uostas – į pasaulį. Nebūtina skristi ar važiuoti traukiniu – […]