Lietuvių elektromobilumo kompanija „Inbalance“ pritraukė 1,5 mln. eurų investiciją plėtrai Europoje

1

Lietuvių elektromobilumo kompanija „Inbalance“ pritraukė 1,5 mln. eurų investiciją plėtrai Europoje

Išmanias elektromobilių įkrovimo stoteles kurianti ir valdanti kompanija „Inbalance“ antruoju investiciniu raundu pritraukė 1,5 mln. eur investiciją. Prie esamų investuotojų – fondų „Contrarian Ventures“ ir „Coinvest Capital“, pirmojo lietuviško vienaragio „Vinted“ bendraįkūrėjo Manto Mikucko ir verslo angelo Ernesto Petkevičiaus, kartu su šiuo investiciniu raundu prisijungia du nauji privatūs investuotojai – Tomas Dirvonskas ir Paulius Šarka.

Kompanijos planuose – tūkstančiai naujų elektromobilių įkrovimo stotelių ir didžiausias tinklas regione. Pirmąjį investicinį etapą kompanija baigė praėjusių metų pavasarį, pritraukusi 950 tūkst. eurų.

„Pritrauktos investicijos bus nukreipiamos realizuoti pagrindinį tikslą – tapti didžiausiu ir pagrindiniu elektromobilių įkrovimo stotelių operatoriumi Baltijos šalyse ir Lenkijoje. Lietuvoje ir kitose rinkose siūlome pilną elektromobilių įkrovimo infrastruktūros sprendimą, kuris dėl verslo modelio ir naudojamų technologijų yra pritaikytas masinei elektromobilių adaptacijai“,  – sako „Inbalance“ vadovas Simonas Stankus.

Pasak S. Stankaus, tęstinis investuotojų susidomėjimas patvirtina siūlomų sprendimų aktualumą globalių aplinkosaugos iššūkių kontekste. „Mūsų bendradarbiavimo modeliai iš verslo nereikalauja didelių infrastruktūros išlaidų, nes investuojame ir mes patys ir veikiame paslaugos principu. Tokiu būdu proaktyviai prisidedame prie šalies įkrovimo infrastruktūros plėtros – kai verslams nereikia išleisti daug pinigų, jie žymiai aktyviau įsirengia įkrovimo stoteles, o gyventojams didėja prieinamumas, atsiranda viešų stotelių, galimybė krautis darbo ir prekybos vietose“, – teigia „Inbalance“ vadovas.

Mažesnis poveikis aplinkai brėžia kryptį investicijoms

Vienas iš investuotojų – fondas „Contrarian Ventures“ – kovą su klimato kaita išskiria kaip pagrindinę strateginę kryptį.

„Inbalance“ kompetencijų, inovacijų ir verslo modelio visuma visiškai atitinka mūsų strateginę kryptį prisidėti prie CO2 emisijų mažinimo investuojant į technologines kompanijas. Esame įsitikinę, kad bendrovė taps pirmaujančiu žaidėju, formuojančiu elektromobilių įkrovimo ekosistemą ir užtikrinančiu infrastruktūros prieinamumą“, – sako „Contrarian Ventures“ partneris Tomas Kemtys.

Fondo „Coinvest Capital“ direktorės Viktorijos Vaitkevičienės teigimu, infrastruktūros plėtra yra būtina sąlyga, kad elektra varomas transporto priemones pamėgtų vartotojai. „Transporto sektorius yra vienas didžiausių klimato teršėjų, o tokios kompanijos kaip „Inbalance“ padeda jį transformuoti. Ši investicija mums svarbi ir kaip investuotojams, besiorientuojantiems į aplinkos apsaugos, socialinės atsakomybės ir gerosios valdysenos (ESG) principus atitinkančias kompanijas, ir kaip vartotojams, nekantriai laukiantiems elektromobilių rinkos proveržio“ – teigia V. Vaitkevičienė.

Naujausiais duomenimis, šiuo metu Europos gatvėmis važinėja 4 mln. elektromobilių, o ketvirtadalis jų – užregistruoti vien šiemet. Elektromobilių skaičiaus augimas artimiausioje ateityje sukurs iki šiol neregėtą elektros energijos poreikį.

„Elektros skirstymo tinklai tikrai nėra paruošti pakelti tokio krūvio, nes jie paprasčiausiai nebuvo tam sukurti. Įvertindami tai, daug investuojame į stotelių ir programinės įrangos technologinius aspektus, tokius kaip galios balansavimas, sprendžiančius nemažai sudėtingų elektromobilių įkrovimo infrastruktūros dilemų“, – komentuoja S. Stankus.

Apie „Inbalance“

2019 m. įkurta „Inbalance“ yra elektromobilių įkrovimo infrastruktūros sprendimų inovatorė ir kompetencijų centras. Kompanija kuria ir valdo išmanias elektromobilių įkrovimo stoteles, yra įkrovimo tinklo operatorius. „Inbalance“ sprendimas leidžia optimizuoti elektros vartojimą ir patenkinti augantį elektromobilių įkrovimo poreikį be būtinybės keisti esamą elektros instaliacijos infrastruktūrą.

Apie „Contrarian Ventures“

„Contrarian Ventures“ yra rizikos kapitalo fondas, investuojantis į ankstyvosios stadijos energetikos ir elektrifikuoto mobilumo technologijų startuolius Europoje ir Izraelyje. Iki šiol „Contrarian Ventures“ jau yra investavęs į 18 įmonių aštuoniose šalyse ir yra vienas aktyviausių ankstyvosios stadijos (angl. Seed) energetikos ir elektrifikuoto mobilumo rizikos kapitalo investuotojų Europoje.

Apie „CoInvest Capital“

„CoInvest Capital“ kartu su verslo angelų grupėmis ir privačiais rizikos kapitalo fondais investuoja į verslą pradedančias bei verslo plėtrą vykdančias įmones. Kartu su daugiau nei 90 individualių investuotojų fondas į 20 kompanijų jau yra investavęs beveik 11 mln. eur. Investicija iš fondo atlikta pagal finansinę priemonę „Koinvesticinis fondas II, finansuojamas iš Europos regioninės plėtros lėšų.

Kontaktai:

Simonas Stankus

„Inbalance“ vadovas ir bendraįkūrėjas

El. p.: simonas.stankus@inbalance.lt

Tel.: +370 616 83149

Pranešimą paskelbė: Indrė Ubartaitė, Inbalance

Kiti skelbimai:
 
Kaunas Hockey ledo ritulys
 
Kaip serviruoti stalą gimtadienio šventei?
 
Kuo metalinės tvoros pranašesnės?
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose

Rekomenduojame

Nuo šiol su „Wizz Air“ virtualiu asistentu klientai gali bendrauti ir „Facebook Messenger“ programėlėje

Nuo šiol su „Wizz Air“ virtualiu asistentu klientai gali bendrauti ir „Facebook Messenger“ programėlėje

Vilnius, gruodžio 3 d. „Wizz Air“, sparčiausiai auganti Europos oro bendrovė, praneša, kad jos virtualus pokalbių robotas „Amelia“ nuo šiol klientus aptarnaus ir „Facebook Messenger“ programėlėje. Oro linijos siekia, kad keleiviai galėtų kuo greičiau ir lengviau gauti jiems rūpimą informaciją apie keliones ir skrydžius. Amerikiečių aviacijos pradininkės Amelios Earhart garbei pavadintas „Wizz Air“ virtualus asistentas […]

Susisiekimo ministras pristato Lietuvos valstybinės reikšmės kelių plėtros ir priežiūros strategiją iki 2035 m.

Susisiekimo ministras pristato Lietuvos valstybinės reikšmės kelių plėtros ir priežiūros strategiją iki 2035 m.

Susisiekimo ministerija kartu su Lietuvos automobilių kelių direkcija planuoja ilgalaikę valstybinių šalies kelių perspektyvą – svarbiausi tikslai ir plėtros kryptys numatomos parengtame Lietuvos valstybinės reikšmės kelių plėtros ir priežiūros strategijos iki 2035 m. projekte. Strategijoje numatyta modernizuoti svarbiausias šalies magistrales, iš esmės pagerinti kelių ir daugiau nei 70-ies tiltų būklę, tęsti žvyrkelių asfaltavimą šalies regionuose […]

Keleivių vežėjai žada: siuntos autobusais prieš šventes keliaus sklandžiau

Keleivių vežėjai žada: siuntos autobusais prieš šventes keliaus sklandžiau

Prieš praėjusių metų žiemos šventes siuntos autobusais išgyveno piką: didžiųjų šalies miestų stotyse prie siuntų terminalų išsirikiuodavo didžiulės eilės. Keleivių vežėjams teko siuntas dalinti ir tiesiai iš autobusų – terminalų darbuotojai nespėdavo jų pasiimti iš transporto priemonės ir patalpose išrūšiuoti.  „Taip nutiko todėl, kad per praėjusių metų šventes buvo draudžiamas judėjimas tarp savivaldybių, todėl žmonės […]

M. Skuodis: „Starlink“ palydovinis internetas jau Lietuvoje – džiaugiamės, kad pavyko taip greitai

M. Skuodis: „Starlink“ palydovinis internetas jau Lietuvoje – džiaugiamės, kad pavyko taip greitai

Astronautikos bendrovė „Space X“ pranešė Lietuvoje pradedanti teikti „Starlink“ plačiajuosčio palydovinio interneto paslaugas – nors buvo žadėta, kad šios paslaugos Lietuvos vartotojus pasieks 2022 m. pradžioje. „Džiaugiuosi greitu ir sėkmingu bendradarbiavimo su šia JAV kompanija rezultatu. Svarbiausius darbus, kad šios paslaugos būtų pradėtos teikti Lietuvoje, pavyko suderinti sklandžiai ir džiugu, kad pavyko taip greitai. Kompanija […]

Jau pasiskiepijo daugiau kaip 90% „Wizz Air“ lėktuvų įgulų narių

Jau pasiskiepijo daugiau kaip 90% „Wizz Air“ lėktuvų įgulų narių

Sparčiausiai auganti Europos oro linijų bendrovė „Wizz Air” praneša, kad nuo COVID-19 jau pasiskiepijo daugiau kaip 90% bendrovės įgulų narių. Oro linijos anksčiau skelbė, kad iki šių metų gruodžio 1 d. visi jos įgulų nariai privalo būti paskiepyti arba, išimtiniais atvejais, reguliariai atlikti antigeno testą ar PGR tyrimą savo lėšomis, nebent neseniai būtų persirgę šia […]

BMW pristatė galingo, prabangaus visureigio XM koncepciją

BMW pristatė galingo, prabangaus visureigio XM koncepciją

Majamyje vykstančiame „Art Basel 2021“ renginyje Vokietijos koncernas BMW pristatė išraiškingą naują koncepcinį modelį – BMW XM. Gamintojas žada, kad tai bus galingiausias „BMW M“ serijinės gamybos modelis. Sportiško, prabangaus ir elektrifikuoto XM gamybą koncernas planuoja pradėti kitąmet.   „Tai bus pirmasis BMW M serijos automobilis, turintis iš tinklo įkraunamą hibridinę pavarą. BMW sportinių automobilių […]