Lietuviai elektromobiliais domisi aktyviau nei kaimynai

1

Lietuviai elektromobiliais domisi aktyviau nei kaimynai

Elektromobiliai – naujosios kartos transporto priemonės – Lietuvoje kelią skinasi pamažu. Tarp visų šalyje registruotųjų transporto priemonių elektromobilių ir hibridinių automobilių – vos 2 proc. Ant aukščiausiojo laiptelio vis dar tvirtai stovi automobiliai dyzeliniais varikliais – jie sudaro daugiau nei 2/3 viso šalies automobilių parko. Tačiau, pasak ekspertų, artimiausiu metu situacija turėtų pradėti gerėti.

Populiariausi modeliai

Pats perkamiausias ir populiariausias elektromobilis iki 2018 m. vidurio buvo „Nissan Leaf“, tačiau galiausiai jį pakeitė naujasis „Renault ZOE“. 2019 m. pradžioje „Renault“ koncernas paskelbė Europoje pardavęs daugiau nei 40 tūkst. modelių.

Bene daugiausiai elektromobilių nuperkama Norvegijoje – šalies keliais iš viso važinėja apie trečdalį elektromobilių, o pačiu populiariausiu modeliu išlieka „Leaf“.

Elektromobilių įkrovimo niuansai

Elektromobilių savininkai kaip mažiausiai patrauklų variantą įvardija viešąsias krovimo stoteles – esą sudėtinga prognozuoti, ar reikiamu metu stotelė nebus užimta, kiek kainuos paslauga, o kur dar laukimas, kol automobilio baterija bus visiškai įkrauta. Pasak ekspertų, patogiausia elektromobilį krauti namuose, naudojant ektromobilio įkrovimo kabelį tipas 2 (švedų. laddkabel typ 2). Vidutiniškai automobilio baterijai įkrauti prireiks 25 kWh elektros, tad, preliminariai paskaičiavus, namų sąlygomis baterija įkraunama per 10 h. Visgi šis krovimo būdas turi trūkumų, nes laidai neapsaugomi nuo atmosferos sąlygų (drėgmės), todėl paprasčiau įsirengti stacionarią elektromobilio įkrovimo stotelę, geriausia – išmaniąją, kuriai tinka bet koks elektros įvadas ir kuri suteikia daugiau lankstumo.

Vienas kitas naujas elektromobilis – ir po valstybės paramos priemonių

2019-ųjų balandį galiausiai patvirtintas Nacionalinis taršos mažinimo planas. Tuo pačiu pasigirdo diskusijų, kad privatūs asmenys, atsisakę senų, taršių automobilių, galės gauti iki 1000 eurų kompensaciją. Tačiau abejojama, ar tokia priemonė paskatintų įsigyti gerokai brangesnius elektromobilius ar bent jau hibridines elektra ir benzinu varomas transporto priemones. Taip pat pažymima, kad numatytą sumą atsisakę seno, taršaus automobilio asmenys galės iškeisti į viešojo transporto paslaugas.

Situacija per artimiausią dešimtmetį gali kisti kardinaliai

Kaip jau minėta, labiausiai pirkėjus atbaido didelės elektromobilių kainos. Dar vienas niuansas – Lietuvoje dar mažai elektromobilių įkrovimo stotelių, infrastruktūra – neišvystyta, tad pirkėjai skeptiškai vertina ne pačius elektromobilius, bet jų eksploatacijos galimybes. Visgi šalyje elektromobilių skaičius 2019 m. vasarą jau artėja prie 1100. Palyginimui, 2014 m. Lietuvoje buvo registruoti vos 67 elektromobiliai. Tikimasi, kad per artimiausius 15 m. Lietuvoje elektromobilių padaugės bent iki 100 tūkst.

Po 2021 m. tradiciniai nauji automobiliai benzininiais ir dyzeliniais varikliais turėtų brangi, nes įsigalios dar vienas ES reikalavimas sumažinti anglies dvideginio emisijas. Tad jau po 2021 m. nauji elektra ir benzinu bei dyzelinu varomi automobiliai gali kainuoti labai panašiai. Daugėja ir elektromobilių įkrovimo stotelių, tad vairuotojai patiria mažiau nepatogumų. Taip pat statistiniai duomenys rodo, kad lietuviai, lyginant su latviais ir estais, elektromobiliais domisi labiau.

Kiti skelbimai:
 
Gartraukis Elica ERA S IX/A/72
 
Elica SWEET PELTROX/F/85
 
Blenderis Braun JB 5160 WH
 
TOMS Suede Faux Fur Women's Nova Leather Wrap Black 39
 
Lenovo ThinkCentre M82 SFF i3-2120 16GB 960SSD GT710 2GB WIN7Pro

Uber pristato naują keleivių saugumo funkciją

„Check my ride“ funkcija skirta padėti pakeleiviams nesumaišyti automobilių  Augant „Uber“ klientų skaičiui, įsėdimas ne į tą „Uber“ automobilį tampa išties opi problema. Tai ypač aktualu dideliu žmonių kiekiu pasižyminčiose miesto dalyse. Daugeliu atveju tai nesukelia jokių kenksmingų padarinių, tačiau kartais dėl šios priežasties iškyla pavojus pakeleivių saugumui. Nuo šiandien, visi pakeleiviai į savo išmaniuosius […]

  Straipsniai »

Atnaujinta „Mazda2“ Europos salonuose – jau 2020 m. pradžioje

„Mazda2“ permainos – atnaujintas dizainas, įdiegtos naujausios „Skyactiv“ technologijos ir „i-Activsense“ saugos sistemos Taupesniam degalų vartojimui – „Mazda M Hybrid“ sistema  Lėverkuzenas, 2019 m. liepos 23 d. – Populiarusis rafinuoto dizaino hečbekas „Mazda2“ atsinaujino ir jau 2020 m. pradžioje prisistatys Europos rinkai. Unikalios naujausios  „Skyactiv“ technologijos ir abejingų nepaliekanti KODO dizaino filosofija pakylėjo „Mazda2“ į […]

  Straipsniai »

Panevėžys atsinaujina! Geros naujienos elektromobilių vairuotojams

Panevėžio miesto savivaldybė sudarys daugiau infrastruktūrinių galimybių turintiems ekologiškus, elektra varomus automobilius gyventojams. Jau šią vasarą bus įrengtos 3 nemokamos elektromobilių įkrovos prieigos. Jos atsiras Elektros g., Parko g. (prie „Cido“ arenos), Savanorių a./Laisvės a. „Einame į pagalbą aplinką tausojančias priemones naudojantiems žmonėms. Norime paskatinti tai daryti ir kitus. Todėl pasinaudodami ES investicijomis kuriame viešai […]

  Straipsniai »

Dviratininkų saugumui ir patogumui – gatvėse pažymėtos dviračių pervažos

Susisiekimo ministerija, atsiliepdama į pastaruoju metu viešojoje erdvėje vykstančias diskusijas dėl teisės dviračiams važiuoti pėsčiųjų perėjomis, atkreipia dėmesį į pėsčiųjų ir dviratininkų saugai svarbius aspektus ir kviečia savivaldybes plėsti dviračiams būtiną atskirą infrastruktūrą. Horizontalusis dviračių pervažų ženklinimas gatvėse – viena iš nebrangiai įgyvendinamų ir eismo saugai svarbių priemonių.   „Eismo saugos atžvilgiu svarbu, kad pėsčiųjų […]

  Straipsniai »