Lenktynininkas Giedrius Notkus: didžiausias vairuotojų priešas vasarą – atsipalaidavimas

Lenktynininkas Giedrius Notkus: didžiausias vairuotojų priešas vasarą – atsipalaidavimas

2018 metų Lietuvos ralio čempionas Giedrius Notkus prisipažįsta, jog vairuoti vasarą mūsų šalies keliuose kartais pavojingiau nei lenktynių trasoje, nes atsipalaidavę vairuotojai neprognozuojami. Šiuos įspūdžius patvirtina ir eismo įvykių statistika, rodanti, jog atšilus orams avarijų skaičius išauga kone trečdaliu.

Vairuojant svarbiausia… vairuoti

„Ralio trasoje važiuoju ekstremaliais greičiais, bet viskas priklauso tik nuo manęs ir mano patirties, tad avarija gali kilti tik dėl mano klaidos. Keliuose važiuoju saugiu greičiu, bet visada turiu galvoti ne tik apie tai, kaip aš važiuoju, bet ir stebėti kitus. Tiesiog atsipalaidavę vairuotojai padaro tikrai labai keistų, visiškai nelogiškų manevrų, tad gal ir skamba paradoksaliai, bet keliuose avarinės situacijos kur kas dažnesnės nei lenktynių trasoje “, – įspūdžiais dalinasi patyręs lenktynininkas G. Notkus.

Ralio čempiono manymu, vienas didžiausių vairuotojų priešų – atsipalaidavimas.

„Nors sąlygos vairavimui vasarą geresnės, bet visi atsipalaiduoja, vasaros nerūpestingumas, įsitikinimas savo saugumu dažniausiai ir pakiša koją. Ir pati didžiausia klaida kurią darome – tai užsiėmimas pašaliniais dalykais, ypač naudojimasis telefonu. Kai vairuoji, visą dėmesį reikia skirti vairavimui“, – moko G. Notkus.

Pasak jo, nors vasarą keliai neslidūs ir galima pagalvoti, jog važiuoti yra saugu, iškyla eilė kitų kliūčių – šiltuoju metų laiku į kelius išrieda daugiau vairuotojų, tad eismas tampa intensyvesnis, be to nemaža dalis vairuotojų būtent vasarą gauna vairuotojo pažymėjimus ir dar neturi reikiamų vairavimo įgūdžių. Daug lemia ir tai, kad labiau atsipalaidavę vairuotojai dažniau spusteli greičio pedalą.

„Manau, kad eismo įvykių statistikai daug įtakos turi ir tai, kad būtent pavasarį suskumbama mokytis vairuoti, gaunami vairuotojo pažymėjimai, o vasarą jauni, dar neįgiję patirties žmonės sėda prie vairo ir pasijaučia lenktynininkais. Nori išbandyti savo jėgas, kartais pasirodyti prieš draugus, kurie dar ir patys neapdairiai paskatina rizikuoti“, – svarsto čempionas.

Statistika negailestinga

Lietuvos policijos tarnybos statistika rodo, jog vasarą eismo įvykių keliuose padaugėja maždaug trečdaliu. Pavyzdžiui šiemet sausį fiksuoti 237 eismo įvykiai, vasarį 199, o vos atšilo orai šis skaičius iškart šoktelėjo: balandį keliuose įvyko 313 nelaimių, o gegužę – 301.

Panaši statistika ir jos svyravimai fiksuoti ir pernai, o avaringiausiu mėnesiu tapo rugpjūtis, kuomet Lietuvos keliuose įvyko 357 eismo nelaimės.

Iš viso 2018 m. šalyje fiksuoti 3211 eismo įvykiai, kuriuose žuvo 170, o sužeisti – 3783 žmonės. Šiemet per penkis mėnesius įvyko 1175 įskaitinės eismo nelaimės, kuriose žuvo 56 žmonės, o dar 1424 buvo sužeisti.

Saugus vairavimas virtualioje erdvėje

Siekiant išvengti nelaimingų atsitikimų ir pajusti, jog vairavimas nėra poilsis, bet atsakingas, daug dėmesio ir koncentracijos reikalaujantis užsiėmimas G. Notkus ypač jauniems vairuotojams siūlo savo jėgas išbandyti aikštelėse su profesionaliais instruktoriais, o pirmąjį kartą tai padaryti prie kompiuterinio simuliatoriaus.

Virtualų vairavimą ir savo jėgas visi norintieji galės išbandyti per rugpjūčio 9-10 d. vyksiantį „Samsonas rally Rokiškis“, kur įsikurs saugaus eismo paviljonas ir vyks Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) inicijuojamos akcijos #branginkgyvybe renginiai. Pasak akcijos organizatorių, pasėdėjęs prie šio simuliatoriaus vairo ne vienas jaunas vairuotojas iš naujo įvertina savo galimybes ir suvokia, kad anksčiau gerokai pervertino tiek savo įgūdžius, tiek ir automobilio galimybes.

Taip pat paviljone dvi dienas bus galima išbandyti ir daugiau akcijos #branginkgyvybe veiklų. Pavyzdžiui nusifotografuoti su lenktynininko apranga, dalyvauti saugaus eismo viktorinoje ir laimėti prizų, susipažinti su saugaus vairavimo pagrindais bei išgirsti vertingų ekspertų patarimų.

Pranešimą paskelbė: Lina Valantiejūtė, UAB „Idea Prima“

Kiti skelbimai:
 
EMU Australia Kitty Sneaker Pink 24
 
HELLY HANSEN Woodlands Coffee Bean/Natura/Black 45
 
Argan Infusion Anti Dandruff Shampoo Šampūnas nuo pleiskanų, 250ml
 
EMU Australia Leopard Brumby Midnight 28
 
HELLY HANSEN Seraphina Demi Women's Whiskey/Frosted Almond 38

ES investicijos magistralei Vilnius–Kaunas: skirtingo lygio sankryžos, naujos požeminės perėjos, didės leistinas greitis

Iki 2021 m. pavasario visa magistralė Vilnius–Kaunas atitiks automagistralėms keliamus reikalavimus. Eismo sąlygas pagerins skirtingo lygio sankryžos, naujos požeminės perėjos ir kiti rekonstrukcijos darbai, kuriems atlikti susisiekimo ministro įsakymu skirtos Europos Sąjungos fondų investicijos. „Lietuvos kelių tinkle magistralė Vilnius–Kaunas išsiskiria eismo intensyvumu. Ja važiuoja gerokai daugiau krovininių transporto priemonių nei kitomis magistralėmis. Tiek eismo saugai, […]

  Straipsniai »

Seimo nario D. Kreivio pranešimas: „Kyla grėsmė Lietuvos pašto ateičiai“

2019 m. lapkričio 13 d. pranešimas žiniasklaidai Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Dainius Kreivys kreipėsi į susisiekimo ministrą Jaroslavą Narkevičių, prašydamas skubiai pateikti paaiškinimus dėl Susisiekimo ministerijos ir asmeniškai ministro diskredituojamo vienos didžiausių valstybės valdomų bendrovių, AB Lietuvos paštas, valdymo. „Ministras privalo 5000 Lietuvos pašto darbuotojų, institucijoms ir visai visuomenei labai aiškiai, ir, […]

  Straipsniai »

Seimui pristatytas transporto priemonės pirmos registracijos mokesčio projektas

  Seimui pristatytas Motorinių transporto priemonių pirmos registracijos mokesčio įstatymo projektas Nr. XIIIP-4132, kuriuo siūloma nuo kitų metų sausio 1 d. reglamentuoti motorinių transporto priemonių apmokestinimo transporto priemonių pirmos registracijos mokesčiu tvarką. Mokestį mokėtų M1 klasei ar N1 klasei priskirtos motorinės transporto priemonės, pirmą kartą registruojamos Lietuvos Respublikos kelių transporto priemonių registre valdytojas. Numatoma, kad […]

  Straipsniai »

Susisiekimo ministras: sklandi Lietuvos pašto veikla bus užtikrinta

Susisiekimo ministerija apgailestauja, kad nepavyko surasti sutarimo su AB Lietuvos paštas valdybos nariais ir dėkoja už jų indėlį į bendrovės veiklą. Atsisakius valdybai tęsti darbą iki šių metų pabaigos, Susisiekimo ministerija skubiai suformuos naują valdybą. Jau inicijuotos procedūros naujų nepriklausomų narių atrankai, siekiant suformuoti nuolatinę bendrovės valdybą, kuri atitiktų EBPO reikalavimus. „Naujoji bendrovės valdyba turės […]

  Straipsniai »