Lengvieji automobiliai – neatsiejama įmonės kasdienybės dalis

1

Lengvieji automobiliai – neatsiejama įmonės kasdienybės dalis

Verslo logika paprasta – automobilis turi būti ekonomiškas, patikimas, išvaizdus 

Vilnius, gruodžio 5 d. VĮ „Regitra“ duomenimis, šių metų lapkritį Lietuvos naujų lengvųjų automobilių (M1 ir N1) registravimas išaugo net 51 proc. Iš viso užregistruota 2628 transporto priemonės. Palyginimui, praėjusių metų lapkritį buvo užregistruotas 1744 automobilis. Asmeninių automobilių (M1) registravimas lapkritį šoktelėjo 58 proc., iki 2424 vnt., o lengvųjų komercinių transporto priemonių (N1) – smuktelėjo 2 proc. iki 204. 

Komentuodamas lengvųjų automobilių rinkos augimą, Lietuvos autoverslininkų asociacijos (LAA) vadovas Rokas Knyva teigia, kad tris iš keturių Lietuvoje įregistruojamų naujų lengvųjų M1 kategorijos automobilių įsigyja juridiniai asmenys.

„Priežastys, kodėl įmonės įsigyja lengvuosius asmeninės paskirties automobilius, priskiriamus M1 kategorijai, yra pačios įvairiausios, dažniausiai – racionalios ir tiesiogiai susijusios su įmonių vykdoma veikla“, – teigia ekspertas.

Anot LAA vadovo, lengvieji automobiliai užtikrina konkretaus darbuotojo ar padalinio veiklos mobilumą. Be to, tokio tipo automobilis gali būti naudojamas ir kitais tikslais: juo gali būti gabenami smulkūs ar vidutiniai kroviniai, jis gali būti puiki motyvacinė priemonė darbuotojų išlaikymui.

Ieško „aukso viduriuko“

Automobilių prekybos bendrovės „Inchcape Motors“ marketingo vadovės Justės Šataitės teigimu, lengvuosius automobilius renkasi tiek smulkaus verslo atstovai, tiek ir vidutinio dydžio įmonės. Priklausomai nuo naudojimo paskirties, atitinkamo modelio automobiliais važinėja įmonių vadovai, projektų vadovai bei galutines paslaugas klientams teikiantys darbuotojai.

„Lengvuosius „Ford“ automobilius mūsų klientai mėgsta dėl išvaizdos, geros kainos bei ekonomiškumo. Verslininkai žino, kad vienas sėkmingo verslo ingredientų – gera matematika. Kitaip tariant, idealus kainos ir kokybės santykis. Todėl radus matematinį „aukso viduriuką“, prie vertingo prekės ženklo prisirišama ilgam“, – sako J. Šataitė. 

Nuo reprezentacijos iki operatyvumo 

Kaune įsikūrusios įmonės „Genys Brewing“ įkūrėjas Laurynas Lisauskas teigia, kad automobilius rinkosi „išvedę matematinį viduriuką“. „Apsisprendimą lėmė racionalus paskaičiavimas. Ėmėme degalų sąnaudas, degalų kainą, automobilių aptarnavimo dažnumą ir jo kainą, atsižvelgėme į likutinę automobilio vertę. Mums buvo svarbu žinoti, kiek per mėnesį kiekvienas automobilis kainuos“, – teigia  L. Lisauskas.

Laurynas sutinka, kad ne paskutinėje vietoje buvo ir automobilio išvaizda. Jo vadovaujamoje įmonėje – penki „Ford“ automobiliai: „Ford Ranger“, Ford Focus“, „Ford Transit Custom“. „Ford Focus“ – labiausiai tinka operatyviems susitikimams su klientais.

Kainos ir kokybės santykį renkantis automobilius pabrėžė įmonės „Juodeliai“ vadovas Saulius Bitinas. Tarptautinėje rinkoje veikiančios medienos perdirbimo įmonės vadovas tikina, kad verslas skaičiuoja uždirbtus pinigus, todėl automobilį rinkosi apgalvotai. Prieš du metus įsigijo pirmąjį „Ford“, o pasirinkimui pasiteisinus – dar septynis. Priklausomai nuo pareigų, šiuo metu įmonės komanda, kasdien važinėja aštuoniais „Ford“ prekės ženklo automobiliais: „Ford Focus“, „Ford Mondeo“, „Ford Kuga“ bei „Ford Transit“.

Kaip teigia S. Bitinas, „Ford Mondeo“, „Ford Focus“ skirti reprezentacijai, su jais važiuojama į susitikimus, „Ford Kuga“ naudoja projektų vadovai, o furgonai skirti kasdienei įmonės veiklai.

Vadovaujasi šaltu protu

Pastatų inžinerinių sistemų eksploatacinės priežiūros bei pastatų ūkio valdymo paslaugas teikiančios bendrovės „Statinių priežiūra“ projektų vadovas Tomas Acus kasdien vairuoja „Ford Kuga“, kuriuo operatyviai nuvyksta į objektą. Šios įmonės klientų tarpe yra didieji komerciniai bankai, mažmeninės prekybos tinklai, investiciniai fondai, logistikos centrai. „Į savo darbą žiūrime labai atsakingai. Automobiliai yra vienas iš mūsų kasdienio darbo įrankių, tad juos renkamės vadovaudamiesi ne emocijomis, o ramiu, šaltu protu“, – sako T. Acus.

Pasak Tomo, pirmuosius du „Ford“ automobilius „Statinių priežiūra“ įsigijo prieš tris metus. Įsitikinę automobilių patikimumu, išperkamosios nuomos būdu prieš metus nusipirko du, o šiemet automobilių parką papildė dar trimis „Ford“ prekės ženklo modeliais. Iš viso „Statinių priežiūra“ eksploatuoja tris „Ford Focus“, bei po vieną „Ford Fiesta“, „Ford Transit Connect“,  „Ford Tourneo Connect“ ir „Ford Kuga“. 

Prieš du metus pirmuosius „Ford“ nuomai įsigijo ir lengvųjų automobilių bei mikroautobusų nuoma visoje Lietuvoje užsiimanti bendrovė Rentcar.lt. „Pasirinkome „Ford“, nes jie labiausiai atitiko mūsų iškeltus tikslus: ekonomija, patogumas, dizainas, ženklo patikimumas ir kaina. Apsisprendimas nebuvo lengvas, nes pasiūla buvo didžiulė“, – teigia Rentcar.lt vadovė Edita Narbutaitė.

Jos vadovaujama bendrovė eksploatuoja 25 „Ford“ prekės ženklo transporto priemones: „Ford Fiesta“, „Ford Focus“, „Ford Transit Custom“. Visi jie yra nuomojami klientams. Vienu didžiausių pasirinkimą lėmusių kriterijų E. Narbutaitė įvardijo automobilių įsigijimo sąlygas.

Kiekvienam automobiliui – savas vaidmuo

Valymo paslaugų įmonė „Vitaresta“ automobilius rinkosi kasdieniam darbui, tad svarbiausias kriterijus renkantis buvo ekonomiškumas. Įmonės atstovai taip pat atliko kruopštų automobilių sąnaudų skaičiavimą ir tik gavę jiems priimtiną kainos bei kokybės santykį, pasirinko „Ford“.

„Mums patiko balta kėbulo spalva – puikiai matosi reklama. Labai patogu ir tai, kad turime vieno gamintojo automobilius, tuomet pigesne tampa jų eksploatacija. Tarkime, kai keičiame padangas, perkame vienodas. Be to, perkant keletą automobilių iš vieno pardavėjo, susitariame dėl palankesnių įsigijimo sąlygų“, – vardijo įmonės techninio skyriaus vadovas  Aurelijus Ratkevičius.

Jo teigimu, kiekvienas automobilis įmonės gyvenime svarbus ir atlieka jam paskirtą vaidmenį. Autobusiukus „Ford Transit“ naudoja mobiliosios brigados, kurios važinėja po visą Lietuvą ir kasdien įvairiuose objektuose atlieka įvairius vienkartinius, periodinius, postatybinius valymo darbus. „Ford Transit Custom“ naudoja techninis skyrius, kuris remontuoja mašinas ir aptarnauja įrengimus visoje Lietuvoje. Nedidukes „Ford Fiesta“ vairuoja nuolat valomų objektų vadybininkės, operatyviai atvykstančios į vietą ir vertinančios patalpų tvarkytojų darbą.

Apie „Ford Motor“

„Ford Motor Company“ yra pasaulinis automobilių pramonės lyderis, įsikūręs Dyrborno mieste Mičigano valstijoje, JAV. „Ford“ gamina ir parduoda automobilius 6 kontinentuose. Koncerne dirba 166 tūkst. žmonių, veikia 70 gamyklų. Koncernas gamina „Ford“ ir „Lincoln“ automobilius. Finansines paslaugas klientams teikia „Ford Motor Credit Company“. Daugiau informacijos apie kompaniją: www.fordmotorcompany.com

Apie „Inchcape“

Jau dešimt metų Lietuvoje veikianti bendrovė „Inchcape Motors“ yra didžiausia automobilių prekybos bendrovė šalyje. Lietuvoje ji yra vienintelis įgaliotasis koncerno „Ford“ atstovas. Be „Ford“ bendrovė atstovauja „Jaguar“ bei „Land Rover“, „Hyundai“, „Range Rover“, „Mazda“ ir „Mitsubishi“ automobilių gamintojus.

„Inchcape“ – viena didžiausių pasaulyje automobilių prekybos bendrovių. 170 metų sėkmingai veikianti 29 pasaulio valstybėse, bendrovė verčiasi naujų ir naudotų automobilių prekyba, prekyba atsarginėmis dalimis, techniniu aptarnavimu, finansavimu ir draudimu. Tarptautinėje rinkoje bendrovė atstovauja net 30 automobilių gamintojų. „Inchcape“ siekia tapti labiausiai į klientą orientuota automobilių prekybos kompanija. „Inchcape“ akcijomis prekiaujama Londono akcijų biržoje nuo 1958 metų. Įmonėje dirba maždaug 16 300 žmonių, jos centrinė buveinė įsikūrusi Londone.

Pranešimą paskelbė : Rūta Trainytė, UAB „Publicum“

Kiti skelbimai:
 
Lakštinė stangrinanti veido kaukė, 25 ml
 
HELLY HANSEN Koppervik Black/Ebony/Grey Fog 45
 
Vagabond Kenova 4457-201 Black 36
 
HELLY HANSEN Seraphina Women's Oatmeal/Natura/Cement 38
 
REIMA Ivalo Black 36

Kaip prižiūrėti dyzelinių automobilių ekologines sistemas?

  Dyzelinis automobilis su įdiegtomis ir tinkamai veikiančiomis išmetamųjų dujų neutralizavimo sistemomis, palyginus su benzinu veikiančiu automobiliu, yra ne tik taupesnis, bet ir nenusileidžia ekologiniais rodikliais, o CO2 emisija yra mažesnė – tai patvirtino Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) mokslininkų atliktas tyrimas. Tačiau ne visi vairuotojai žino, kaip automobiliuose įdiegtas ekologines sistemas prižiūrėti. Tad ar […]

  Straipsniai »
Ribotos judėsenos žmonių kelionės lėktuvu – ką svarbu žinoti?

Ribotos judėsenos žmonių kelionės lėktuvu – ką svarbu žinoti?

Ruošiantis kelionei lėktuvu, norisi, kad ji būtų sklandi jau nuo pat atvykimo į oro uostą. Savo ruožtu oro uostai stengiasi užtikrinti, kad kelionė būtų maloni visiems keliautojams, įskaitant ir ribotos judėsenos žmones. Šiems keleiviams pravartu žinoti apie būtent jiems skirtas paslaugas, kuriomis galima pasinaudoti oro uoste. Kelionė į oro uostą – greita ir paprasta „Lietuvos […]

  Straipsniai »

Susisiekimo ministras: perskirstyta 3,3 mln. eurų rezervinių lėšų Lietuvos keliams

 Atsižvelgiant į šiemet kelių rekonstravimo projektuose sutaupytas ar nepanaudotas lėšas, Susisiekimo ministerijos siūlymu perskirstyti 3,3 mln. eurų rezervinių Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo lėšų. Tam Vyriausybė pritarė 2019 m. spalio 30 dieną. „Perskirstomos lėšos teks kelių objektams, kuriuose darbai jau atlikti arba bus atlikti iki šių metų pabaigos. Taip pat atsižvelgėme į papildomai gautus […]

  Straipsniai »

Nuoseklus Lietuvos oro uostų augimas – stebimas visų finansinių rodiklių kilimas

Lietuvos oro uostai ir toliau skaičiuoja augančius finansinius rodiklius. Apžvelgus pirmuosius 9 šių metų  mėnesius suskaičiuota, jog lyginant su praėjusiais metais, bendros pajamos didėjo 13 proc. ir siekia beveik 37 mln. eurų. Lietuvos oro uostai pažymi, kad didėjo ir  aviacinės – skrydžių, keleivių aptarnavimo, krovinių gabenimo, ir neaviacinės veiklos – patalpų nuomos, maitinimo įstaigų, įvairių […]

  Straipsniai »