„Land Rover“ – keletas faktų, kurių nebuvote girdėję

1

„Land Rover“ – keletas faktų, kurių nebuvote girdėję

Jau daugybę metų britų automobilių gamintojų „Land Rover“ prekės ženklas yra tapęs prabangos ir patikimumo simboliu. Šiandien šių gamintojų automobiliais naudojasi tiek aukščiausio rango valstybės vadovai, tiek ir pasaulinio lygio įžymybės – jau nekalbant apie dažną „Land Rover“ pasirodymą įvairiuose populiariuose kino filmuose. „Land Rover“ prekės ženklas pasauliui yra žinomas jau daugiau nei pusę amžiaus.

Todėl labai įdomu ir naudinga pažvelgti į keletą faktų, kurių galbūt dar nebuvote girdėję apie „Land Rover“ kompaniją ir jos kuriamus visame pasaulyje pripažintus ir puikiai vertinamus automobilius, tarp kurių neabejotinai patenka ir tokie modeliai kaip „Land Rover Discovery“.

„Land Rover“ – kaip viskas prasidėjo

1885 m. Maurice Wilks įkūrė „Rover Company“, kuri pradžioje veikė kaip dviračių gamintoja. Tačiau pasibaigus Antrajam pasauliniam karui Maurice Wilks ir jo brolis Spencer pradėjo orientuotis į utilitarinius agrokultūrinius visureigius.

1947 m. „Rover Company“ sukūrė „Series 1“ modelį, naudodami JAV kariuomenės „Jeep 4×4“ ir pasauliui pristatė pirmąjį „Land Rover“ automobilį. Pastarajame automobilio modelyje vairas buvo pačiame centre.

„Land Rover“ sukūrė daug skirtingų automobilių

Bėgant metams „Land Rover“ automobiliai buvo susidūrę su pačiais įvairiausiais iššūkiais ir ypatingais reikalavimais. Taigi, ši kompanija taip pat buvo sukūrusi ir „Defender 110“ modelį, skirtą 12 žmonių, todėl buvo priskirtas „autobusui“. Gamintojai taip pat pagamino ir ne vieną karinę transporto priemonę, visame pasaulyje sulaukusią didžiulio populiarumo dėl savo patikimumo ir universalumo. „Land Rover“ kompanija netgi eksperimentavo su plaukiojančiu „Defender 90“ modeliu, veikusiu su gale įmontuotu propeleriu.

Pasirodymas „Luvro“ muziejuje

1970 m. „Land Rover“ sukūrė pirmąjį „Range Rover“ automobilį, kuris buvo galingas vidutinio dydžio visureigis, pasižymintis nuostabiomis važiavimo bekele galimybėmis, keturių varančiųjų ratų transmisija ir penkiomis sėdimosiomis vietomis. Šis „Range Rover“ tapo pirmuoju automobiliu, kuris buvo eksponuojamas „Luvro“ muziejuje Paryžiuje. Tuo metu tai buvo tobulas modernaus dizaino pavyzdys, kurį vertino bene kiekvienas automobilių pramonės dalyvis. Be to, vien tai, jog šis automobilis buvo pasirinktas eksponuoti „Luvre“, labai daug pasako apie jo kokybę ir išskirtinumą – juk visi žinote, kad šiame muziejuje kartu yra eksponuojama dar per 35 000 meno vertybių, tarp kurių yra ir Leonardo da Vinci „Mona Lisa“.

„Land Rover“ pasitarnavo ir agentui „007“

Labai įdomu tai, kad „Land Rover“ su įžymiojo Džeimso Bondo arba agento „007“ filmais buvo siejamas nuo pat „007 operacija Skyfall“ filmo pasirodymo. Bėgant metams įvairios modifikuotos „Defender“ ir „Range Rover Sport SVR“ modelių versijos buvo pastebėtos šios frančizės kino juostose. Be to, neužilgo pasirodysiančiame 25-ame bondiados filme „007 Mirtis palauks“ taip pat pasirodys šiek tiek pakoreguotas XX a. aštuntojo dešimtmečio „Series III“ modelis – įžymiojo „Defender“ pirmtakas.

Kiti skelbimai:
 
Camper Oruga K200157 Multi – Assorted 40
 
Meu Cacho Meu Crush Conditioner Kondicionierius garbanotiems plaukams, 400ml
 
Camper Courb K100531 Grey 45
 
AUDIMAS Švelnūs modalo šortai 2111-249 High Rise Melange S
 
AUDIMAS Prigludusio sil. tamprūs džinsai 2011-142 Phantom W27/L30

Rekomenduojame

Išorinės reklamos prie valstybinės reikšmės kelių gali būti įrengtos tik už kelio apsaugos zonos ribų

Išorinės reklamos prie valstybinės reikšmės kelių gali būti įrengtos tik už kelio apsaugos zonos ribų

Išorinė reklama prie valstybinės reikšmės kelių gali būti įrengta tik už kelio apsaugos zonos ribų. Norint už kelio apsaugos zonos ribų įrengti reklamą, privaloma derinti veiksmus su sklypų savininkais. Leidimų tokio tipo reklamos įrengimui VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija neišduoda. „Kelio apsaugos zonoje įrengti lauko reklamos stendus visų pirma yra nelegalu. Tačiau svarbiausias aspektas – […]

„Rail Baltica“ kelionę iš Vilniaus į Kauną sutrumpins iki 38 minučių

„Rail Baltica“ kelionę iš Vilniaus į Kauną sutrumpins iki 38 minučių

Kelionės tarp Vilniaus ir Kauno truks vos 38 minutes, Varšuvą, Rygą ir Taliną traukiniu pasieksime greičiau nei lėktuvu, o Vilniaus oro uostas bus lengvai pasiekiamas Lenkijos ir Latvijos gyventojams. Tai tik kelios pagrindinės naudos gyventojams ir verslui, įrengus projekto „Rail Baltica“ Kaunas–Vilnius jungtį, aptartos nuotoliniame susitikime „Rail Baltica“ Lietuvai: vertė regionams“ su Vilniaus regiono atstovais. […]

Susisiekimo ministerija apgailestauja dėl neišsamiai išdiskutuoto skaitmeninio radijo projekto

Susisiekimo ministerija apgailestauja dėl neišsamiai išdiskutuoto skaitmeninio radijo projekto

Susisiekimo ministerija atsiprašo dėl visuomenėje ažiotažą sukėlusio skaitmeninio radijo projekto, pasiūlius jį įtraukti į Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą (toliau – RRF). Viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė užtikrina, kad ministerijos politinė komanda dės pastangas, kad suinteresuotoms šalims nekiltų jokių abejonių dėl efektyvaus RRF lėšų panaudojimo ir jomis planuojamų finansuoti susisiekimo ministerijos projektų.  „Ministerija skubotai priėmė sprendimą […]

„Aukštaitijos siaurojo geležinkelio“ vadovo konkursas bus skelbiamas iš naujo

„Aukštaitijos siaurojo geležinkelio“ vadovo konkursas bus skelbiamas iš naujo

Siekdama pritraukti kuo daugiau pretendentų VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ direktoriaus pareigoms eiti, Susisiekimo ministerija informuoja, kad atšaukia balandį paskelbtą įstaigos vadovo konkursą ir artimiausiu metu skelbs naują. Balandį skelbtame konkurse dalyvavo trys kandidatai, tačiau tik vienas iš jų atitiko keliamus reikalavimus. „Neatsiradus dideliam kandidatų susidomėjimui pirmuoju konkursu, paskelbtu balandžio mėnesį, VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ dalininkų […]