„Land Rover“ – keletas faktų, kurių nebuvote girdėję

1

„Land Rover“ – keletas faktų, kurių nebuvote girdėję

Jau daugybę metų britų automobilių gamintojų „Land Rover“ prekės ženklas yra tapęs prabangos ir patikimumo simboliu. Šiandien šių gamintojų automobiliais naudojasi tiek aukščiausio rango valstybės vadovai, tiek ir pasaulinio lygio įžymybės – jau nekalbant apie dažną „Land Rover“ pasirodymą įvairiuose populiariuose kino filmuose. „Land Rover“ prekės ženklas pasauliui yra žinomas jau daugiau nei pusę amžiaus.

Todėl labai įdomu ir naudinga pažvelgti į keletą faktų, kurių galbūt dar nebuvote girdėję apie „Land Rover“ kompaniją ir jos kuriamus visame pasaulyje pripažintus ir puikiai vertinamus automobilius, tarp kurių neabejotinai patenka ir tokie modeliai kaip „Land Rover Discovery“.

„Land Rover“ – kaip viskas prasidėjo

1885 m. Maurice Wilks įkūrė „Rover Company“, kuri pradžioje veikė kaip dviračių gamintoja. Tačiau pasibaigus Antrajam pasauliniam karui Maurice Wilks ir jo brolis Spencer pradėjo orientuotis į utilitarinius agrokultūrinius visureigius.

1947 m. „Rover Company“ sukūrė „Series 1“ modelį, naudodami JAV kariuomenės „Jeep 4×4“ ir pasauliui pristatė pirmąjį „Land Rover“ automobilį. Pastarajame automobilio modelyje vairas buvo pačiame centre.

„Land Rover“ sukūrė daug skirtingų automobilių

Bėgant metams „Land Rover“ automobiliai buvo susidūrę su pačiais įvairiausiais iššūkiais ir ypatingais reikalavimais. Taigi, ši kompanija taip pat buvo sukūrusi ir „Defender 110“ modelį, skirtą 12 žmonių, todėl buvo priskirtas „autobusui“. Gamintojai taip pat pagamino ir ne vieną karinę transporto priemonę, visame pasaulyje sulaukusią didžiulio populiarumo dėl savo patikimumo ir universalumo. „Land Rover“ kompanija netgi eksperimentavo su plaukiojančiu „Defender 90“ modeliu, veikusiu su gale įmontuotu propeleriu.

Pasirodymas „Luvro“ muziejuje

1970 m. „Land Rover“ sukūrė pirmąjį „Range Rover“ automobilį, kuris buvo galingas vidutinio dydžio visureigis, pasižymintis nuostabiomis važiavimo bekele galimybėmis, keturių varančiųjų ratų transmisija ir penkiomis sėdimosiomis vietomis. Šis „Range Rover“ tapo pirmuoju automobiliu, kuris buvo eksponuojamas „Luvro“ muziejuje Paryžiuje. Tuo metu tai buvo tobulas modernaus dizaino pavyzdys, kurį vertino bene kiekvienas automobilių pramonės dalyvis. Be to, vien tai, jog šis automobilis buvo pasirinktas eksponuoti „Luvre“, labai daug pasako apie jo kokybę ir išskirtinumą – juk visi žinote, kad šiame muziejuje kartu yra eksponuojama dar per 35 000 meno vertybių, tarp kurių yra ir Leonardo da Vinci „Mona Lisa“.

„Land Rover“ pasitarnavo ir agentui „007“

Labai įdomu tai, kad „Land Rover“ su įžymiojo Džeimso Bondo arba agento „007“ filmais buvo siejamas nuo pat „007 operacija Skyfall“ filmo pasirodymo. Bėgant metams įvairios modifikuotos „Defender“ ir „Range Rover Sport SVR“ modelių versijos buvo pastebėtos šios frančizės kino juostose. Be to, neužilgo pasirodysiančiame 25-ame bondiados filme „007 Mirtis palauks“ taip pat pasirodys šiek tiek pakoreguotas XX a. aštuntojo dešimtmečio „Series III“ modelis – įžymiojo „Defender“ pirmtakas.

Kiti skelbimai:
 
ALTERCORE Vokis Vegan Brown 41
 
REIMA Ski Day Dark Sea Blue 38-41
 
ALTERCORE Lotta Vegan Black 40
 
ALTERCORE 666 Vegan Black 36
 
Crocs™ Crocband™ Flip White 47,5

Rekomenduojame

Ko vežėjai tikisi iš naujos Lietuvos vyriausybės

Ko vežėjai tikisi iš naujos Lietuvos vyriausybės

Lietuvos tarptautinio transporto ir logistikos įmonių atstovai viliasi, kad naujoji Vyriausybė efektyviai bendradarbiaus su verslu, bus atvira dialogui ir priims pasvertus sprendimus, kurie palengvins verslo sąlygas bei sustiprins šalies konkurencingumą tarptautinėje arenoje. Pasak Tarptautinio transporto ir logistikos aljanso (TTLA) generalinio sekretoriaus Povilo Drižo, po Seimo rinkimų verslas nusiteikęs pozityviai, teigiamai vertina koalicijos susitarimą ir laukia […]

Keliuose prasidėjo žiemos sezonas

Keliuose prasidėjo žiemos sezonas

Savaitgalį keičiantis orams ir sudėtingėjant oro sąlygoms, valstybinės reikšmės keliuose AB „Kelių priežiūra“ atliko prevencinius barstymus. Penktadienio (lapkričio 20 d.) naktį prevenciniai barstymai vykdyti Rytų, Vakarų ir Šiaurės regionuose, daugiausiai dėmesio pareikalavo Širvintų ir Šilalės rajonų magistraliniai keliai A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda ir A2 Vilnius–Panevėžys. Šeštadienį (lapkričio 21 d.) žiemos darbai keliuose buvo atliekami nuo vidurnakčio: barstyti […]

PRADĖTOS ŽEMĖS PAĖMIMO PROCEDŪROS DĖL „VIA BALTICA“ RUOŽO TARP KAUNO IR SUVALKŲ REKONSTRUKCIJOS

PRADĖTOS ŽEMĖS PAĖMIMO PROCEDŪROS DĖL „VIA BALTICA“ RUOŽO TARP KAUNO IR SUVALKŲ REKONSTRUKCIJOS

Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT), prisidėdama prie sėkmingo ypatingos valstybinės svarbos magistralinio kelio A5 Kaunas–Marijampolė–Suvalkai rekonstrukcijos projekto įgyvendinimo, pradėjo žemės paėmimo visuomenės poreikiams procedūras. Lapkričio 20 d. NŽT direktorius Laimonas Čiakas pasirašė įsakymus dėl dviejų ypatingos valstybinės svarbos projektų, kuriais yra patvirtintas žemės paėmimas visuomenės poreikiams Marijampolės ir Kalvarijos savivaldybių teritorijose. Magistralinio kelio A5 Kaunas–Marijampolė–Suvalkai ruožui […]

Karantinas Kaune koreguoja viešojo transporto tvarkaraščius

Karantinas Kaune koreguoja viešojo transporto tvarkaraščius

Nuo pirmadienio Kauno miesto viešojo transporto tvarkaraščiuose numatomi pokyčiai. Karantino laikotarpiu dvigubai sumažėjęs keleivių srautas privertė peržiūrėti ir atitinkamai perdėlioti autobusų bei troleibusų grafikus. Ne piko valandomis viešasis transportas važiuos rečiau, tačiau intensyviausiu eismo metu susisiekimas mieste turės vykti optimaliu tempu.   Drastiškas keleivių sumažėjimas Koronaviruso situacijai šalyje aštrėjant, ženkliai sumažėjo viešuoju transportu keliaujančių kauniečių […]