„Land Rover Discovery“ vilko 110 tonų svorio priekabų vilkstinę

1

„Land Rover Discovery“ vilko 110 tonų svorio priekabų vilkstinę

Bekelės ekspertas A. Sutkus: tai padaryti gali ne bet kas

Šiaurinė Teritorija, Australija, 2017 m. rugsėjo 21 d. Siekdami pademonstruoti išskirtines atnaujinto visureigio „Discovery“ galimybes, britų koncerno „Land Rover“ inžinieriai automobiliui sugalvojo iššūkį – pavilkti kelių traukiniu vadinamą sukabintų priekabų vilkstinę. „Discovery“ 110 tonų sveriantį iššūkį priėmė ir 7 sukabintas priekabas, kurių bendras ilgis sudarė 100 metrų, Australijos plynėmis vilko 16 kilometrų.

Visureigių vairavimo instruktoriaus Audriaus Sutkaus teigimu, „Discovery“ mestas iššūkis buvo labai rimtas – tai padaryti gali ne bet kas. Anot eksperto, imantis tokio iššūkio, silpniausia vieta yra automobilio sankaba. Sunkiausia užduotis visureigiui – pajudinti iš vietos tokį sunkų krovinį ir po įsibėgėjimo jį saugiai sustabdyti. Tad, jei „Discovery“ su užduotimi susitvarkė, vadinasi, jis gali tokį krovinį patempti. Tai yra labai sveikintina ir tai yra dar vienas „Land Rover“ žingsnis į priekį.

„Discovery“, kaip visureigis, turi palėtintą pavarą, kuri padeda vilkti sunkius krovinius arba įvažiuoti į stačias įkalnes, išvažiuoti iš sunkių bekelės situacijų. Ši pavara taupo automobilio sankabą. Manau, kad, padedant palėtintai pavarai ir esant geram sukibimui su gruntu, „Discovery“ turėjo su užduotimi susitvarkyti nesunkiai. Žinoma, to negalima būtų daryti kasdien, bet nustatyti rekordui – tikrai taip. „Discovery“ rezultatas tikrai puikus“, – teigia bekelės ekspertas.

„Discovery“ iššūkis leido pademonstruoti 2018 metų laidos „Discovery“ technologijų galimybes. Australijos Šiaurinės Teritorijos kelyje kelių traukinį vilko „Discovery Td6“ su 258 arklio galių, 3 litrų darbinio tūrio ir 600 Nm sukimo momento dyzeliu. Nors maksimali sertifikuota visureigio vilkimo geba yra 3500 kilogramų, keturių varančiųjų ratų „Discovery“ nesunkiai susitvarkė su keliasdešimt kartų didesnio svorio kroviniu bei velkant pasiekė net 44 km/h greitį.

Demonstracijos metu už „Discovery“ vairo sėdėjęs specializuotos  bendrovės „G&S Transport”  vadovas Johnas Bilato pasakojo: „Kai pirmą kartą su manimi susisiekė „Land Rover“ atstovai, nemaniau, kad „Discovery“ įveiks šį iššūkį. Buvau tiesiog apstulbęs, matydamas, kaip lengvai standartinis „Discovery“ velka 110 tonų svorio kelių traukinį. Nemažiau nustebino ir pavarų perjungimas, kuris, atsižvelgiant į krovinio svorį, buvo praktiškai nejuntamas.“ Beje, „Discovery“ eksperimentui  pasitelkė automobilį su standartine 8 laipsnių automatine pavarų dėže. 

Australijos prekiniu ženklu tapę kelių traukiniai, dažniausiai gabenantys degalus, naudingąsias iškasenas ir galvijus, turi atitikti griežtus reikalavimus. Tokio tipo vilkstinės gali būti eksploatuojamos tik toli nuo miestų nutolusiose vietovėse, jų ilgis negali viršyti 53,5 metrų, o sukabintų priekabų  turi būti ne daugiau kaip keturios. Norėdami pademonstruoti „Discovery“ vilkimo galimybės visureigio kūrėjai turėjo gauti specialų leidimą vilkti 7 priekabas ir 12 tonų sveriantį vilkiką, pastarasis  privalomas dėl galimybės valdyti visos vilkstinės hidraulinę stabdžių sistemą.

Parodomojo važiavimo metu pristatyta pažangi „Advanced Tow Assist“ technologija, kuri krovinį velkančiam vairuotojui palengvina vairavimą įjungus galinę pavarą – speciali sistema vaizdo kamerų pagalba centrinėje konsolėje projektuoja judėjimo trajektoriją, o vairuotojui automobilį valdyti leidžia naudojant „Terrain Response 2“ valdiklį.

Atnaujintą „Discovery“ versiją koncernas „Jaguar Land Rover“ pristatė kartu su nauju 300 AG 4 cilindrų benzininiu varikliu „Ingenium“, kurio efektyvumą optimizuoja nuolat kintančios vožtuvų pakėlimo fazės technologija „Continuously Variable Valve Lift“ (CVVL) ir turbina su dvigubais sparneliais bei keramikiniais guoliais, užtikrinančiais mažesnę trintį. Naujasis variklis pasiekia 400 Nm sukimo momentą, o jo CO2 emisija siekia 219 g/km.

Įspūdingą „Land Rover Discovery“ pasirodymą galite pamatyti šiame vaizdo įraše: https://youtu.be/9DsK0SH0h9s

Apie „Land Rover“

„Land Rover“ yra Didžiosios Britanijos automobilių gamintojas, įsikūręs Gaidono mieste, Jungtinėje Karalystėje. „Land Rover“ specializuojasi keturiais ratais varomų automobilių gamyboje. Nors 1948 metais „Land Rover” vardas buvo panaudotas tik automobilio modelio pavadinimui, per šiuos metus „Land Rover“ išaugo į atskirą prekės ženklą, gaminantį  „Defender“, „Discovery“, „Freelander“, „Range Rover“, „Range Rover Sport“ and „Range Rover Evoque“ modelių automobilius. Daugiau informacijos apie kompaniją: http://www.landrover.com

Apie „Inchcape“

„Inchcape“ yra vienintelis įgaliotas „Land Rover“ atstovas Lietuvoje.

Viena didžiausių pasaulyje automobilių prekybos bendrovių Lietuvoje veikia jau 10 metų, 2007-aisiais įkūrus UAB „Inchcape Motors“. Šiandien „Inchcape Motors“ yra didžiausia automobilių prekybos bendrovė, atstovaujanti automobilių „Ford“, „Hyundai“, „Jaguar“, „Land Rover“,  „Range Rover“, „Mazda“ ir „Mitsubishi“ automobilių gamintojus.

170 metų sėkmingai veikianti „Inchcape“ 29 pasaulio valstybėse verčiasi naujų ir naudotų automobilių prekyba, prekyba atsarginėmis dalimis, techniniu aptarnavimu, finansavimu ir draudimu. Tarptautinėje rinkoje bendrovė atstovauja net 30 automobilių gamintojų. „Inchcape“ siekia tapti labiausiai į klientą orientuota automobilių prekybos kompanija. „Inchcape“ akcijomis prekiaujama Londono akcijų biržoje nuo 1958 metų. Įmonėje dirba maždaug 16 300 žmonių, jos centrinė buveinė įsikūrusi Londone.

Pranešimą paskelbė : Rūta Trainytė, UAB „Publicum“

Kiti skelbimai:
 
ALTERCORE Vokis Vegan Brown 41
 
REIMA Ski Day Dark Sea Blue 38-41
 
ALTERCORE Lotta Vegan Black 40
 
ALTERCORE 666 Vegan Black 36
 
Crocs™ Crocband™ Flip White 47,5

Rekomenduojame

Ko vežėjai tikisi iš naujos Lietuvos vyriausybės

Ko vežėjai tikisi iš naujos Lietuvos vyriausybės

Lietuvos tarptautinio transporto ir logistikos įmonių atstovai viliasi, kad naujoji Vyriausybė efektyviai bendradarbiaus su verslu, bus atvira dialogui ir priims pasvertus sprendimus, kurie palengvins verslo sąlygas bei sustiprins šalies konkurencingumą tarptautinėje arenoje. Pasak Tarptautinio transporto ir logistikos aljanso (TTLA) generalinio sekretoriaus Povilo Drižo, po Seimo rinkimų verslas nusiteikęs pozityviai, teigiamai vertina koalicijos susitarimą ir laukia […]

Keliuose prasidėjo žiemos sezonas

Keliuose prasidėjo žiemos sezonas

Savaitgalį keičiantis orams ir sudėtingėjant oro sąlygoms, valstybinės reikšmės keliuose AB „Kelių priežiūra“ atliko prevencinius barstymus. Penktadienio (lapkričio 20 d.) naktį prevenciniai barstymai vykdyti Rytų, Vakarų ir Šiaurės regionuose, daugiausiai dėmesio pareikalavo Širvintų ir Šilalės rajonų magistraliniai keliai A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda ir A2 Vilnius–Panevėžys. Šeštadienį (lapkričio 21 d.) žiemos darbai keliuose buvo atliekami nuo vidurnakčio: barstyti […]

PRADĖTOS ŽEMĖS PAĖMIMO PROCEDŪROS DĖL „VIA BALTICA“ RUOŽO TARP KAUNO IR SUVALKŲ REKONSTRUKCIJOS

PRADĖTOS ŽEMĖS PAĖMIMO PROCEDŪROS DĖL „VIA BALTICA“ RUOŽO TARP KAUNO IR SUVALKŲ REKONSTRUKCIJOS

Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT), prisidėdama prie sėkmingo ypatingos valstybinės svarbos magistralinio kelio A5 Kaunas–Marijampolė–Suvalkai rekonstrukcijos projekto įgyvendinimo, pradėjo žemės paėmimo visuomenės poreikiams procedūras. Lapkričio 20 d. NŽT direktorius Laimonas Čiakas pasirašė įsakymus dėl dviejų ypatingos valstybinės svarbos projektų, kuriais yra patvirtintas žemės paėmimas visuomenės poreikiams Marijampolės ir Kalvarijos savivaldybių teritorijose. Magistralinio kelio A5 Kaunas–Marijampolė–Suvalkai ruožui […]

„Land Rover“ – keletas faktų, kurių nebuvote girdėję

„Land Rover“ – keletas faktų, kurių nebuvote girdėję

Jau daugybę metų britų automobilių gamintojų „Land Rover“ prekės ženklas yra tapęs prabangos ir patikimumo simboliu. Šiandien šių gamintojų automobiliais naudojasi tiek aukščiausio rango valstybės vadovai, tiek ir pasaulinio lygio įžymybės – jau nekalbant apie dažną „Land Rover“ pasirodymą įvairiuose populiariuose kino filmuose. „Land Rover“ prekės ženklas pasauliui yra žinomas jau daugiau nei pusę amžiaus. […]