Kvepianti bomba: per karščius automobilių oro gaivikliai gali pridaryti tūkstantinės žalos

Kvepianti bomba: per karščius automobilių oro gaivikliai gali pridaryti tūkstantinės žalos

Lietuvą šiemet aplankė rekordiniai karščiai. Didžiulė kaitra kelia pavojų ne tik gyventojų sveikatai, tačiau ir jų turtui. Visoje šalyje daugėja atvejų, kai dėl didelės oro temperatūros nukenčia automobiliai. Ypatingai stebina sprogstantys oro gaivikliai, kurie pažeidžia automobilių salonus, o didžiausia užfiksuota žala siekia net 6000 eurų.

„Susidūrėme su nemažai atvejų, kai dėl karščio išsilydė automobilio salono dalys: mygtukai ar multimedijos įrenginių paviršiai. Mūsų ekspertai nustatė, kad kalti oro gaivikliai. Yra atvejų, kai dėl saulės kaitros jie sprogsta arba išsilydo, o viduje esantis skystis aplieja automobilio saloną ir toliau kaista. Taip padaroma negrįžtama žala“, – sako Guoda Jasaitė, „If“ draudimo Transporto žalų grupės vadovė.

Neretai asmenys, kurių automobiliai nukentėjo, nesupranta kas įvyko, nes su tokiomis situacijomis nebuvo susidūrę. Pasak „If“ atstovės, Guodos Jasaitės, žalą padaryti gali tiek skysčiais pripildyti plastikiniai gaivikliai, tiek popieriniai. Esant didelei kaitrai, jie arba sprogsta ir aptaško automobilio saloną, arba pradeda varvėti.

„Situacija neeilinė, tokių atvejų seniau nesulaukdavome, tačiau rekordiniai karščiai atnešė nemalonių naujienų. Rekomenduojame vairuotojams vasaros metu nepalikti automobiliuose oro gaiviklių, ypač jei automobilis dienos metu stovi tiesioginiuose saulės spinduliuose“, – pataria draudimo bendrovės atstovė.

Karštis automobiliui kelia ir daugiau grėsmių

Viena pagrindinių karščio grėsmių automobiliui – perkaitęs variklis. Karšti orai didina variklio gedimų tikimybę, todėl vairuotojai vasaros metu, jo priežiūrai turėtų skirti ypatingą dėmesį.

„Karštuoju metų laiku smarkiai išauga tikimybė varikliui perkaisti. Būtina profilaktiškai įvertinti jo būklę, reguliariai patikrinti ar radiatoriaus aušinimo angose nėra susikaupusio purvo, medžių lapų, vabzdžių. Taip pat patariame įsitikinti, kad aušinimo sistemoje yra pakankamas aušinimo skysčio lygis, o aušinimo procesas vyksta tinkamai, – sako „If“ draudimo atstovė Guoda Jasaitė.

Dėmesio reiktų skirti ir automobilio akumuliatoriui. Dažniausiai šis rūpestis asocijuojasi su šaltais orais, tačiau akumuliatorius gali būti pažeistas ir karščio. Tikėtina, kad žiemą pasireiškiantys gedimai – vasaros padarinys.

Nepakankamai ar per daug pripūstos padangos, susilietusios su įkaitusia kelio danga, sprogsta daug lengviau nei įprastai. Vairuotojai, norėdami išvengti nemalonaus incidento, kuris pavojingas ne tik automobiliui, bet ir keleiviams, turi reguliariai tikrinti padangų slėgį. Rekomenduojama tai daryti prieš ilgesnes keliones ar bent kartą per mėnesį.

Kaitra gali pridaryti žalos ir automobilio kėbului. Automobiliui nuolat stovint tiesioginiuose saulės spinduliuose, išblunka jo dažų spalva. Siūloma transporto priemonę statyti šešėlyje, o nesant galimybei – dengti specialiu kėbulo užklotu, kuris atspindi saulės spindulius. 

Karštą dieną plauti automobilį patariama anksti ryte arba vėlai vakare. Tuomet automobilio dažai nepatirs didelio temperatūrų skirtumo, kai ant įkaitusio automobilio užpilamas šaltas vanduo, ir mažiau dėvėsis.

„Automobilių savininkai, norėdami išvengti nemalonių incidentų ir išlaikyti gerą savo transporto priemonės būklę, turi atsižvelgti į karščius. Greta įprastų vasaros grėsmių, atsiranda naujų. Oro gaiviklių sprogimai, ir jų atnešamos tūkstantinės žalos – puikus pavyzdys.

Tikėtina, kad karščių sulauksime vis dažniau ir vis didesnių, todėl būtina formuoti naujus įpročius, ir taip saugoti savo sveikatą bei turtą. Atsakingai įvertinus grėsmes, galima išvengti didžiulių nuostolių, kuriuos kartais nulemia paprasčiausias nežinojimas“, – situaciją komentuoja „If“ draudimo Transporto žalų grupės vadovė Guoda Jasaitė.

Pranešimą paskelbė: Gintarė Dabrišiūtė, Integrity PR

Rekomenduojame

Europos investicijų banko konsultavimo paslaugų tarnyba remia žaliąją krovininę laivybą Lietuvos vidaus vandenyse

Europos investicijų banko konsultavimo paslaugų tarnyba remia žaliąją krovininę laivybą Lietuvos vidaus vandenyse

Projekto tikslas – atnaujinti krovinių gabenimą vandens transportu tarp dviejų didžiųjų Lietuvos miestų: Klaipėdos ir Kauno Per Europos investavimo konsultacijų centrą EIB teikia konsultacinę paramą Lietuvos vidaus vandens kelių direkcijai, kad šalies transporto infrastruktūra būtų tvaresnė Europos investicijų bankas (EIB) ir Lietuvos vidaus vandens kelių direkcija (VVKD) pasirašė konsultavimo paslaugų sutartį, pagal kurią bus teikiama […]

Dviračių gatvės Lietuvos miestuose: eismo organizavimas palankesnis ne automobiliams, bet dviratininkams

Dviračių gatvės Lietuvos miestuose: eismo organizavimas palankesnis ne automobiliams, bet dviratininkams

Nuo birželio 1 d. Lietuvos miestuose galės atsirasti „Dviračių gatvės“ – tokiu nauju kelio ženklu pažymėtos gatvės bus skirtos mišriam dviračių ir automobilių, kitų ne motorinių ir motorinių transporto priemonių eismui. Jose eismo dalyviams galios specialūs Kelių eismo taisyklių reikalavimai, o dviratininkai galės jaustis gerokai laisviau ir saugiau. „Dviračių gatvių atvėrimas – naujas žingsnis skatinant […]

Vilniuje pristatyta nauja gatvė

Vilniuje pristatyta nauja gatvė

Šnipiškės toliau atsinaujina – tarp Žalgirio iki Lvivo gatvių šiandien šventiškai atidaryta nauja beveik kilometro ilgio Kernavės gatvė.  Gatvė įrengta rūpinantis, kad ji būtų patogi, saugi, žalia, gyva, kaimyniška, tiesiog – jauki.  „Šnipiškės stiebiasi, priimdamos ir naujus verslus, ir naujus gyventojus, o kartu išlaikydamos autentišką dvasią. Kernavės gatvės vietoje prieš kelerius metus buvo tiesiog išvažinėtas molynas, […]

Moterų jūrininkių dienos proga „Stena Line“ praneša apie pirmąją laivo kapitonę

Moterų jūrininkių dienos proga „Stena Line“ praneša apie pirmąją laivo kapitonę

Nedaugelis žino, bet šiandien Tarptautinė jūrininkystės organizacija oficialiai mini Tarptautinę moterų jūrininkių dieną. Pasaulinis laivybos sektorius kasmet pažymi reikšmingą moterų vaidmenį jūrų pramonėje ir atkreipia dėmesį į iššūkius, su kuriais susiduriame norėdami padėti kiekvienai moteriai sėkmingai siekti karjeros jūroje. Švedijos keltų bendrovė „Stena Line“ gegužę taip pat švenčia įvairovės mėnesį, todėl kartu su šia proga […]

„Volkswagen“ ir „Audi“ pirmojo 2022-ųjų trečdalio rezultatai: nors iššūkių nemažėja, rinka pamažu atsigauna

„Volkswagen“ ir „Audi“ pirmojo 2022-ųjų trečdalio rezultatai: nors iššūkių nemažėja, rinka pamažu atsigauna

„Moller Baltic Import“, importuojanti „Volkswagen“ keleivinius bei komercinius automobilius Baltijos šalyse ir „Audi“ automobilius Lietuvoje bei Latvijoje, per pirmąjį 2022 metų trečdalį pagerino savo pardavimų rezultatus. Nors rinka susiduria su vis daugiau naujų iššūkių, naujų automobilių gamybos pajėgumai pamažu stabilizuojasi. „Volkswagen“ keleivinių elektromobilių pardavimai Baltijos šalyse išaugo 41 proc. Vienintelis smuktelėjęs segmentas buvo „Volkswagen“ komerciniai […]

Lietuva parengė dar vieną karinio mobilumo jungčių gerinimo projektų paketą ir siekia gauti ES finansavimą

Lietuva parengė dar vieną karinio mobilumo jungčių gerinimo projektų paketą ir siekia gauti ES finansavimą

Siekdama gerinti karinio mobilumo jungtis su Europa, Lietuva parengė projektų sąrašą ir Europos Komisijai (EK) teiks naujas paraiškas dėl dvigubos paskirties – civilinės ir karinės – transporto infrastruktūros projektų finansavimo. Šią galimybę suteikia gegužės 12 d. EK paskelbtas antrasis kvietimas teikti paraiškas finansuoti projektus pagal Europos infrastruktūros tinklų priemonę (CEF). Susisiekimo ir Krašto apsaugos ministerijos […]