Kvepianti bomba: per karščius automobilių oro gaivikliai gali pridaryti tūkstantinės žalos

Kvepianti bomba: per karščius automobilių oro gaivikliai gali pridaryti tūkstantinės žalos

Lietuvą šiemet aplankė rekordiniai karščiai. Didžiulė kaitra kelia pavojų ne tik gyventojų sveikatai, tačiau ir jų turtui. Visoje šalyje daugėja atvejų, kai dėl didelės oro temperatūros nukenčia automobiliai. Ypatingai stebina sprogstantys oro gaivikliai, kurie pažeidžia automobilių salonus, o didžiausia užfiksuota žala siekia net 6000 eurų.

„Susidūrėme su nemažai atvejų, kai dėl karščio išsilydė automobilio salono dalys: mygtukai ar multimedijos įrenginių paviršiai. Mūsų ekspertai nustatė, kad kalti oro gaivikliai. Yra atvejų, kai dėl saulės kaitros jie sprogsta arba išsilydo, o viduje esantis skystis aplieja automobilio saloną ir toliau kaista. Taip padaroma negrįžtama žala“, – sako Guoda Jasaitė, „If“ draudimo Transporto žalų grupės vadovė.

Neretai asmenys, kurių automobiliai nukentėjo, nesupranta kas įvyko, nes su tokiomis situacijomis nebuvo susidūrę. Pasak „If“ atstovės, Guodos Jasaitės, žalą padaryti gali tiek skysčiais pripildyti plastikiniai gaivikliai, tiek popieriniai. Esant didelei kaitrai, jie arba sprogsta ir aptaško automobilio saloną, arba pradeda varvėti.

„Situacija neeilinė, tokių atvejų seniau nesulaukdavome, tačiau rekordiniai karščiai atnešė nemalonių naujienų. Rekomenduojame vairuotojams vasaros metu nepalikti automobiliuose oro gaiviklių, ypač jei automobilis dienos metu stovi tiesioginiuose saulės spinduliuose“, – pataria draudimo bendrovės atstovė.

Karštis automobiliui kelia ir daugiau grėsmių

Viena pagrindinių karščio grėsmių automobiliui – perkaitęs variklis. Karšti orai didina variklio gedimų tikimybę, todėl vairuotojai vasaros metu, jo priežiūrai turėtų skirti ypatingą dėmesį.

„Karštuoju metų laiku smarkiai išauga tikimybė varikliui perkaisti. Būtina profilaktiškai įvertinti jo būklę, reguliariai patikrinti ar radiatoriaus aušinimo angose nėra susikaupusio purvo, medžių lapų, vabzdžių. Taip pat patariame įsitikinti, kad aušinimo sistemoje yra pakankamas aušinimo skysčio lygis, o aušinimo procesas vyksta tinkamai, – sako „If“ draudimo atstovė Guoda Jasaitė.

Dėmesio reiktų skirti ir automobilio akumuliatoriui. Dažniausiai šis rūpestis asocijuojasi su šaltais orais, tačiau akumuliatorius gali būti pažeistas ir karščio. Tikėtina, kad žiemą pasireiškiantys gedimai – vasaros padarinys.

Nepakankamai ar per daug pripūstos padangos, susilietusios su įkaitusia kelio danga, sprogsta daug lengviau nei įprastai. Vairuotojai, norėdami išvengti nemalonaus incidento, kuris pavojingas ne tik automobiliui, bet ir keleiviams, turi reguliariai tikrinti padangų slėgį. Rekomenduojama tai daryti prieš ilgesnes keliones ar bent kartą per mėnesį.

Kaitra gali pridaryti žalos ir automobilio kėbului. Automobiliui nuolat stovint tiesioginiuose saulės spinduliuose, išblunka jo dažų spalva. Siūloma transporto priemonę statyti šešėlyje, o nesant galimybei – dengti specialiu kėbulo užklotu, kuris atspindi saulės spindulius. 

Karštą dieną plauti automobilį patariama anksti ryte arba vėlai vakare. Tuomet automobilio dažai nepatirs didelio temperatūrų skirtumo, kai ant įkaitusio automobilio užpilamas šaltas vanduo, ir mažiau dėvėsis.

„Automobilių savininkai, norėdami išvengti nemalonių incidentų ir išlaikyti gerą savo transporto priemonės būklę, turi atsižvelgti į karščius. Greta įprastų vasaros grėsmių, atsiranda naujų. Oro gaiviklių sprogimai, ir jų atnešamos tūkstantinės žalos – puikus pavyzdys.

Tikėtina, kad karščių sulauksime vis dažniau ir vis didesnių, todėl būtina formuoti naujus įpročius, ir taip saugoti savo sveikatą bei turtą. Atsakingai įvertinus grėsmes, galima išvengti didžiulių nuostolių, kuriuos kartais nulemia paprasčiausias nežinojimas“, – situaciją komentuoja „If“ draudimo Transporto žalų grupės vadovė Guoda Jasaitė.

Pranešimą paskelbė: Gintarė Dabrišiūtė, Integrity PR

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Šalies kelininkai: įveikti kelių ir tiltų būklės krizę gali padėti investicijos į skaitmenines technologijas

Šalies kelininkai: įveikti kelių ir tiltų būklės krizę gali padėti investicijos į skaitmenines technologijas

Automatinis mašinų valdymas, papildytosios realybės panaudojimas statybų aikštelėje, skaitmeninių dvynių kūrimas – tai ateities technologijos, kurias jau galima sutikti didžiausių Lietuvos infrastruktūros projektų statybų aikštelėse. Šalies kelių tiesimo įmonių atstovai teigia, kad skaitmeninių technologijų įsigalėjimo kelių tiesyboje nauda yra milžiniška: darbai vyksta daug greičiau, tačiau realiuoju laiku užtikrinama jų kokybė, atitiktis projektiniams reikalavimams, mažėja ir nelaimingų […]


Prezidentas Rokiškyje: regionuose būtinos kokybiškos ir socialiai teisingos viešojo transporto paslaugos

Prezidentas Rokiškyje: regionuose būtinos kokybiškos ir socialiai teisingos viešojo transporto paslaugos

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį su savo patarėjais dirbo Rokiškyje. Daug dėmesio Rokiškyje valstybės vadovas skyrė viešojo transporto problematikai regione ir šalyje. Rokiškio geležinkelio stotyje vykusioje apskritojo stalo diskusijoje „Rokiškio rajono žmonių lūkesčius atitinkantis viešasis transportas“, kurioje dalyvavo Rokiškio bendruomenės, centrinės valdžios, savivaldos, keleivių vežimo įmonės „LTG Link“ atstovai, aptarti būtini sisteminiai pokyčiai ir […]


Lietuvos automobilių kelių direkcija: Vilainių tilto Kėdainiuose rekonstrukcija artėja prie pabaigos

Lietuvos automobilių kelių direkcija: Vilainių tilto Kėdainiuose rekonstrukcija artėja prie pabaigos

AB Lietuvos automobilių kelių direkcija informuoja, kad valstybinės reikšmės krašto kelio Nr. 229 Aristava–Kėdainiai–Cinkiškiai 5,151 km tilto rekonstrukcija artėja į pabaigą. Eismą tiltu planuojama paleisti birželio pabaigoje, t.y. anksčiau nei numatyta sutartyje. Pėstiesiems per Nevėžį susisiekimas buvo ir yra užtikrinamas laikinu pontoniniu pėsčiųjų tiltu, kuriuo pėstieji galės naudotis ir iki tol, kol bus užbaigti rekonstruojamo […]


Seimo nario Andriaus Bagdono pranešimas: „Seime chaoso pabaigos nematyti – paspirtukų draudimai ketvirtadienį taps politiniu rebusu“

Seimo nario Andriaus Bagdono pranešimas: „Seime chaoso pabaigos nematyti – paspirtukų draudimai ketvirtadienį taps politiniu rebusu“

2023 m. birželio 7 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų) Dalies Seimo narių polinkis kuo labiau apriboti paspirtukų judėjimą privedė prie sudėtingos teisėkūros procedūros, kurią parlamentui išpainioti bus rimtas iššūkis, atkreipia dėmesį Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Andrius Bagdonas. Trečiadienį Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas nagrinėjo Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisas, kuriomis nusitaikyta sureguliuoti judėjimą el. […]


„Veho Lietuva“ įsigijo vieną didžiausių kėbulų remonto įmonių Baltijos šalyse „Auto Bodyshop“

„Veho Lietuva“ įsigijo vieną didžiausių kėbulų remonto įmonių Baltijos šalyse „Auto Bodyshop“

Vienintelė oficiali „Mercedes-Benz“ atstovė mūsų šalyje bendrovė „Veho Lietuva“ įsigijo UAB „Auto Bodyshop“, vieną didžiausių kėbulo remonto įmonių Lietuvoje ir Baltijos regione. Šiuo žingsniu „Veho Lietuva“ siekia dar labiau išplėsti savo klientams siūlomų serviso paslaugų spektrą. „Šis sandoris yra nuoseklus mūsų įgyvendinamos strategijos, kurios stuburas – geriausia įmanoma klientų patirtis, žingsnis. Siekdami teikti aukščiausios kokybės […]


„Oro navigacija“ investuoja 2,5 mln. eurų: dronų naudotojai galės paprasčiau naudotis oro erdve

„Oro navigacija“ investuoja 2,5 mln. eurų: dronų naudotojai galės paprasčiau naudotis oro erdve

Įgyvendinant Europos Sąjungos (ES) bepiločių orlaivių (dronų) reglamentų paketo nuostatas, pagrindinis Lietuvos oro navigacijos paslaugų teikėjas „Oro navigacija“ investuoja 2,5 mln. eurų į  sprendimus, kurie leis dronų  naudotojams paprasčiau naudotis oro erdve. „Oro navigacija“ pasirašė sutartį su Austrijos įmone „Frequentis“, su kuria kartu Lietuvoje diegs U-Space paslaugų teikimo sistemą – per mobiliąją aplikaciją bepiločių orlaivių […]