Krovinius vežantys vairuotojai per Europą gali judėti patogiau

1

Krovinius vežantys vairuotojai per Europą gali judėti patogiau

Per Europos šalis keliaujančiam sunkiajam transportui kelių mokesčių apskaičiavimas ir mokėjimas taps paprastesnis. Europos vežėjai, taupydami savo laiką keliuose ir administravimo kaštus, į savo krovininius automobilius diegia DKV BOX EUROPE aparatą, leidžiantį automobilyje turėti tik vieną kelių mokesčių apskaitos įrenginį bei viena sąskaita sumokėti kelių mokesčius net 6 Europos šalyse. Netrukus šalių skaičius dar padidės.

“Iki šiol  krovininis automobilis turėjo vežiotis daugybę skirtingų aparatų, tinkančių apskaičiuoti kelių mokesčius skirtingose šalyse, arba net mokėti kelių mokestį sustojus prie mokamų kelių užkardų. Dabar pakanka įsidiegti vieną aparatą, kuris nuskaito reikiamą informaciją didelėje dalyje mokamų kelių ir vežėjai gauna tik vieną sąskaitą, kurioje įtraukti skirtingų šalių kelių mokesčiai. Tai smarkiai pagreitina krovinių kelionę ir palengvina mokesčių administravimo darbą bei mokėjimus”, – sakė “DKV Euro Service Baltikum” vadovas Artūras Michejenko.

Anot jo, tvarkant kelių mokesčių apskaitą ir atliekant koordinavimą, dažnai susiduriama su dideliais iššūkiais. Kiekviena šalis turi savo sistemą, mokesčius ir atsiskaitymo būdus, todėl vienoje po Europą važiuojančioje transporto priemonėje turėjo būti sumontuota iki 10 skirtingoms šalims skirtų įrenginių, apskaičiuojančių kelių mokesčius.

A.Michejenko sako, kad transporto įmonei susidarydavo nemažos išlaidos, įsigyjant ir sumontuojant tokį kiekį skirtingų apskaitos aparatų.

Be to, skirtingus kelių mokesčių aparatus aptarnauja skirtingų šalių operatoriai, o tai reiškia, kad atsiradus mokesčius nuskaitančio įrenginio sutrikimams, probleminius klausimus tenka spręsti su skirtingų šalių atstovais.

Iki šiol, priklausomai nuo šalies, kelių mokestį reikėjo mokėti pravažiuojant pro rinkliavų surinkimo postą, vinjete arba naudojantis specialiu aparatu. 

Transporto įmonei pakanka prisijungti prie vienos elektroninės paskyros DKV eReporting, kurioje galima stebėti savo automobilių parko duomenis. Kilus DKV BOX EUROPE aparato sutrikimams, klientams yra skirta visą parą veikianti aptarnavimo linija.

Kelių mokesčių duomenys perkeliami, naudojant hibridines radijo bangų technologijas kelių mokesčiui už transporto priemones apskaičiuoti.

Apie DKV Euro Service

„DKV Euro Service“ yra viena iš pirmaujančių mobilumo paslaugų teikėjų logistikos ir transporto pramonėje, veikianti daugiau nei 85 metus. DKV klientams suteikia galimybę be grynųjų pinigų atsiskaityti už kurą ir paslaugas beveik 80 000 aptarnavimo vietų (nepriklausomai nuo prekės ženklo), apmokėti kelių mokesčius, atlikti PVM grąžinimo ir kitas operacijas.

DKV priklauso DKV MOBILITY SERVICES grupei, kurioje dirba daugiau nei 1000 darbuotojų. 2018 m. grupė uždirbo 8,6 milijardo eurų apyvartą ir veikė 42 šalyse. Šiuo metu daugiau nei 3,7 milijono DKV kortelių ir aparatų naudoja maždaug 200 000 klientų.

2019 m. „DKV CARD“ 15 kartą iš eilės buvo apdovanota geriausiu prekės ženklu degalų ir paslaugų kortelių kategorijoje.

Pranešimą paskelbė: Kristina Jugulytė, PR Service

Kiti skelbimai:
 
Bio Phyto Mild Facial Cleanser Veido prausiklis, 250 ml
 
TOMMY HILFIGER 15-39-01-5 Black 01 44
 
AUDIMAS Švelnaus mod.polo maršk.ilg.rank. 2021-571 Navy Blazer S
 
Este 83-28-05-8 Black 37
 
Camper Courb K300289 Blue 46

Rekomenduojame

Pandemijos iššūkių kupinais metais „Scania Lietuva“ išlaikė stabilią poziciją rinkoje

Pandemijos iššūkių kupinais metais „Scania Lietuva“ išlaikė stabilią poziciją rinkoje

„Scania Lietuva“ pernai išlaikė turėtą poziciją sunkiojo transporto pardavimo segmente – ji užima 9 proc. rinkos. Lietuvoje įregistruota 360 naujų „Scania“ sunkvežimių. 2020-aisiais sunkiojo transporto rinka, lyginant su ankstesniais metais, smuko net 45 proc. Pasak įmonės „Scania Lietuva“ regiono vadovo Dariaus Snieškos, tam įtakos turėjo ir pandemija, ir Mobilumo paketas. Iš viso pernai Lietuvoje įregistruota […]

Ar verta persėsti į hibridinį automobilį?

Ar verta persėsti į hibridinį automobilį?

Per pirmojo karantino piką pavasarį – kovo-balandžio mėnesiais gatvėse buvo žymiai mažiau praeivių ir transporto. Pravėrę langą galėjome džiaugtis tyla ir švaresniu oru. Šiuo metu miestų gatvėse vėl garsiai riaumoja automobiliai ir girdimas triukšmas skatina susimąstyti: ar įmanoma patogiai keliauti kur kas tylesnėmis ir aplinkai draugiškesnėmis transporto priemonėmis? Pasirodo, ant dviračio sėsti nebūtina. Alternatyva įprastiems […]

Seimo nario Eugenijaus Sabučio pranešimas: „Valstybės vizija – pėsčiomis, elektromobiliu ir ekologišku autobusu per duobėtas gatves ir žvyrkelius?“

Seimo nario Eugenijaus Sabučio pranešimas: „Valstybės vizija – pėsčiomis, elektromobiliu ir ekologišku autobusu per duobėtas gatves ir žvyrkelius?“

2021 m. sausio 19 d. pranešimas žiniasklaidai   Viešojoje erdvėje nuolat atsiranda pasvarstymų, nuomonių ir komentarų dėl lietuvių nenoro išsižadėti savo nuosavų transporto priemonių, nors jų sukeliama tarša neabejotinai kenkia žmonių sveikatai. Lietuvos gyventojai automobilių (ypač senų, taršių ir galingų) vis dar neatsisako, nors dėl jų miršta daugiausia žmonių tarp išsivysčiusių valstybių. Publikacijų ar komentarų […]

M. Skuodis atšaukė iš pareigų VĮ „Oro navigacija“ vadovą

M. Skuodis atšaukė iš pareigų VĮ „Oro navigacija“ vadovą

Susisiekimo ministras Marius Skuodis antradienį, sausio 19 d., iš pareigų atšaukė VĮ „Oro navigacija“ generalinį direktorių Marių Beliūną. Šios oro transporto infrastruktūros įmonės vadovu M. Beliūnas ministro Jaroslavo Narkevičiaus buvo paskirtas pernai rugsėjį.  Įsakymą dėl „Oro navigacijos“ vadovo atšaukimo ministras pasirašė antradienį.  „Įmonės valdyba išreiškė nepasitikėjimą vadovu ir nematė galimybės dirbti su juo toliau, išsiskyrė […]