Krovinių vežėjai ir saugotojai mokesčių sumokėjo daugiau

Krovinių vežėjai ir saugotojai mokesčių sumokėjo daugiau

Transporto ir saugojimo įmonės pernai iš viso sumokėjo per 697 mln. eurų įvairių mokesčių ir tapo trečiu didžiausiu mokesčių mokėtoju pagal ekonominės veiklos sektorius.

Pasak Tarptautinio transporto ir logistikos aljanso (TTLA) generalinio sekretoriaus Povilo Drižo, pagal sumokėtus mokesčius krovinių vežėjai ir saugotojai reikšmingai prisideda prie valstybės biudžeto teigiamo balanso.

„Žvelgiant į statistinius duomenis, per pastaruosius penkis metus sektorius stiebėsi visose kategorijose: gerokai išaugo pardavimai užsienyje, didėjo investicijos į materialųjį turtą, plėtėsi naujų vilkikų parkas, augo darbo vietų skaičius – atitinkamai didėjo sumokamų mokesčių valstybei dalis“, – sako P. Drižas.

Jis pažymi, kad didžiausia vertė gaunama iš tarptautinių užsakymų: mūsų šalies vežėjų paslaugų pardavimai užsienio rinkose pernai pasiekė beveik 4 mlrd. eurų. Vien tik krovininis kelių transportas sukuria trečdalį viso šalies paslaugų eksporto.

Remiantis Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) statistika, 2014-2020 metų laikotarpiu transporto ir saugojimo įmonės VMĮ sąskaitą kasmet papildo nuolat didėjančiomis sumokėtų mokesčių ir kitų įmokų sumomis. Atitinkamai kasmet didėja transporto ir saugojimo sektoriaus įmonių sumokamų  mokesčių procentinė dalis nuo visų šalyje bendrai surinktų mokesčių. Transporto sektoriaus įvairių pavidalu per metus sumokamų mokesčių dalis yra artima metiniam Vilniaus biudžetui.

2020 metais transporto ir saugojimo sektoriaus įmonių sumokėtų mokesčių į VMĮ sąskaitą dalis sudarė 7,1 proc. nuo visų bendrai šalyje sumokėtų mokesčių, kai 2014 metais ši procentinė dalis atitinkamai siekė tik 2,1 proc.

Pagal sumokamus mokesčius transporto ir saugojimo sektoriuje įmonės daugiausia sumoka akcizo, gyventojų pajamų bei pelno mokesčių.

Krovininis kelių transportas taip pat yra tarp tų, kuris sumoka daugiausiai įmokų į „Sodros“ biudžetą: pagal apdraustųjų visomis socialinio draudimo rūšimis darbuotojų skaičių ši profesija yra pirmoje vietoje.

„Sodros“ duomenimis, 2020 metų gruodį sunkiasvorių sunkvežimių ir krovininio transporto priemonių vairuotojų, apdraustųjų visomis socialinio draudimo rūšimis, buvo 75,6 tūkst.

Lietuva Europos Sąjungoje pirmauja pagal transporto ir saugojimo sektoriaus indėlį į Lietuvos biudžetą. Statistika teigia, kad Lietuvos transporto ir saugojimo sektorius sukuria apie 13 proc. šalies BVP – pusę šio skaičiaus tenka krovininiam kelių transportui.

Pranešimą paskelbė: Stanislavas Likas, UAB „Publicum“

Kiti skelbimai:
 
REIMA Vipellys Lemon Yellow 26-29
 
Camper Iman K400299 Grey 38
 
Crocs™ Crocs CHERRIES G0734300-MU
 
REIMA Vipellys Neon Pink 30-33
 
ALTERCORE Katie Black 40

Rekomenduojame

Lietuvoje jau galima įsigyti ekonomišką iš tinklo kraunamą hibridinį „Tiguan eHybrid“

Lietuvoje jau galima įsigyti ekonomišką iš tinklo kraunamą hibridinį „Tiguan eHybrid“

„Tiguan“ – populiariausią „Volkswagen“ Europoje ir geriausiai parduodamą visureigį Baltijos šalyse – jau galima įsigyti ir su iš elektros tinklo kraunama hibridine pavara, kuri apjungia galingą elektros motorą bei 1,4 l TSI variklį. „Tiguan eHybrid“ galima važiuoti naudojant tik elektrą, tik benziną arba apjungti abiejų variklių galią. Pagrindinis iš tinklo kraunamo „eHybrid“ privalumas yra ypač […]

Pandemijos įtaka: lietuviai per karantiną vairuoja mažiau, estai ir latviai įpročių nepakeitė

Pandemijos įtaka: lietuviai per karantiną vairuoja mažiau, estai ir latviai įpročių nepakeitė

Pandemija pakeitė ne tik visuomenės bendravimo, bet ir vairavimo įpročius. Naujausio tyrimo duomenys rodo, kad 42 proc. Lietuvos gyventojų karantino laikotarpiu mažiau naudojasi automobiliu. Kaimyninėse valstybėse tendencijos priešingos – 57 proc. Estijos ir 48 proc. Latvijos žmonių transporto priemonę vairuoja tiek, kiek ir prieš pandemiją. Tai atskleidė draudimo bendrovės „Gjensidige“ užsakymu „NielsenIQ“ vasario mėnesį atlikta […]

„Audi A6 e-tron concept“ – naujas „e-voliucijos“ etapas

„Audi A6 e-tron concept“ – naujas „e-voliucijos“ etapas

„Audi“ ryžtingai vysto „e-voliuciją“ elektriniame mobilume ir 2021 m. Šanchajaus automobilių parodoje pristato pirmąjį inovacinės elektrinių automobilių šeimos modelį – keturių durelių „Audi A6 e-tron concept“, kurio gamybai bus naudojama visiškai nauja „Premium Platform Electric“ („PPE“) platforma. Jau 2022 metų pabaigoje bus pradėta serijinė C segmento, vėliau – B segmento modelių, turinčių „PPE“ platformą, gamyba. […]

Į miestus grįžtant spūstims, Žemės dienos proga „Bolt“ primena apie aplinkai draugiškus sprendimus

Į miestus grįžtant spūstims, Žemės dienos proga „Bolt“ primena apie aplinkai draugiškus sprendimus

Šalyje atsiveriant vis daugiau verslų ir ugdymo įstaigų, į miestų gatves piko metu grįžta automobilių spūstys, lemiančios oro užterštumą. Siekiant atkreipti dėmesį į tvaresnes kelionės alternatyvas, Europoje pirmaujanti pavėžėjimo platforma „Bolt“ Žemės dienos proga primena, kad gyventojai, rinkdamiesi elektra varomas transporto priemones, prisideda prie aplinkos tausojimo. Eismo užimtumą Vilniuje fiksuojančios navigacinės įrangos „Tom Tom“ programėlės […]