Koronavirusas pakeitė lietuvių įpročius: iš lėktuvų persėda į automobilius

Koronavirusas pakeitė lietuvių įpročius: iš lėktuvų persėda į automobilius

Dauguma Lietuvos gyventojų ilgąsias šeimos atostogas šiemet ketina praleisti keliaudami automobiliu. Vos 7 proc. apklaustųjų pagrindine atostogų transporto priemone šią vasarą įvardijo lėktuvą.

Tokį lietuvių požiūrį į atostogas atskleidė vieno didžiausių Europoje keltų operatorių DFDS užsakymu atlikta reprezentatyvi „Spinter tyrimai“ apklausa. Respondentų buvo klausta, kuria transporto priemone šiemet (kaip pagrindine) jie ketina keliauti per ilgąsias šeimos atostogas.

Automobiliu į atostogas leidžiasi 7 iš 10-ies

73 proc. apklaustųjų nurodė, kad keliones šiemet planuoja automobiliu, 12 proc. – autobusu ir tik 7 proc. – lėktuvu. Kombinuot kelias transporto priemones žada 3 proc. tyrime dalyvavusių Lietuvos gyventojų.

Automobiliu dažniau išvykas organizuoja vidutinių pajamų atstovai, maždaug vienodai vyrai ir moterys. Savo ruožtu autobusu kone dvigubai dažniau nusiteikusios keliauti moterys, o ne vyrai.

„Kelionės automobiliu mėgstamos dėl kelių priežasčių. Visų pirma, atsižvelgiant į visą šių metų kontekstą, tai bene paprasčiausias būdas neleisti atostogoms „nuplaukti“ – palikti įprastą rutiną, mėgautis tokia kelione, kokios norite, besikeičiančiais vaizdais, tačiau kartu laikytis būtinų atsargumo priemonių. Nekalbant jau apie tokius praktiškus dalykus kaip galimybė sustoti, kada nori, keliauti šeimai priimtinu tempu“, – sako DFDS viešųjų ryšių ir komunikacijos Baltijos šalims vadovas Vaidas Klumbys.

Keliauja ir Lietuvoje, ir užsienyje

Keliauti automobiliu ypač populiaru Lietuvoje. Statistikos departamento duomenimis, pirmąjį šių metų ketvirtį automobiliu keliavo 88 proc. šalies gyventojų. Antroje vietoje šioje apklausoje taip pat liko autobusai – jais keliavo 11 proc. lietuvių.

Tačiau V. Klumbys pastebi, kad vis dažniau Lietuvos gyventojai apsvarsto galimybę automobiliu pasiekti ir tolesnes šalis. Pavyzdžiui, pernai vasaros sezono metu į Švediją DFDS keltais keliavo daugiau nei 7 tūkst. lietuvių, į Vokietiją – beveik 5 tūkst. Didžioji dalis keleivių kiekviena kryptimi keliavo automobiliu.

„Nors populiarėja ir kelionės turistiniais automobiliais, kemperiais ar su prikabinamais nameliais, dauguma laivu plaukia su savo lengvaisiais automobiliais. Toks keliavimo būdas ir populiarus, ir patogus: kol keltas plaukia naktį, keleiviai ir automobiliai „ilsisi“. Be to, mes neribojame transporto priemonės svorio – galima pasiimti neribotą kiekį bagažo, augintinį. Sudarome sąlygas patogesnėse vietose pastatyti automobilius tiems asmenims, kurie į keltus atvyksta su kūdikiais ar neįgaliesiems“, – aiškina V. Klumbys.

Ką daryti, kad kelionė automobiliu būtų maloni?

Planuojant tolesnę išvyką automobiliu, visų pirma, patariama patikrinti automobilio techninę būklę, susidaryti kelionės planą, į kelionę pasiimti ne tik reikalingus dokumentus, drabužius, daiktus, skirtus laisvalaikiui ar pramogoms, maisto, bet ir vaistinėlę, būtinąsias apsaugos priemones. Taip pat – atkreipti dėmesį į kiekvienoje šalyje galiojančias taisykles, susijusias ne tik su koronavirusu, bet ir su kelių eismo taisyklėmis.

Pavyzdžiui, kokie greičio apribojimai ir mokesčiai (ekologinis, taršos, automobilio statymo ir pan.) galioja, kokie keliai yra mokami ir kaip už juos atsiskaityti. Informacijos apie tai galima rasti ne tik internete, bet ir įvairiose programėlėse, kurios leidžia susidėlioti patogų maršrutą, nurodo preliminarias kelionės išlaidas.

Patyrę keliautojai automobiliu per dieną rekomenduoja įveikti ne daugiau kaip 400 kilometrų. Žinoma, atsižvelgiant į kelius, kuriais teks vykti. Jei magistralėje šį atstumą galima įveikti per kelias valandas, tai vis stabtelint kelionė gali užsitęsti ir pusę dienos.

„Norint pasimėgauti visais kelionės automobiliu malonumais, pravartu rinktis ne magistralinius, o paprastus kelius. Magistraliniai keliai skirti tam, kad greičiau pasiektumėte galutinį kelionės tikslą, tačiau, jei norite daugiau malonių potyrių, verta išsukti iš pagrindinio kelio, pasimėgauti unikaliu kiekvienai šaliai kraštovaizdžiu, gyvenvietėmis. Labai svarbu – numatyti laiko ir poilsiui“, – rekomenduoja V. Klumbys.

DFDS užsakymu apklausą atliko rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanija „Spinter tyrimai“. Siekiant išsiaiškinti šalies gyventojų atostogų planus, birželio 16–26 dienomis ​buvo apklausta 1 014 respondentų.

Pranešimą paskelbė: Rūta Pukenė, UAB „Fabula ir partneriai“

Kiti skelbimai:
 
REIMA Hopper Melange Grey 110
 
REIMA Parvin Melange Grey 110
 
Crocs™ Bayaband Clog Kid's Lemon 28
 
REIMA Hopper Raspberry Pink 110
 
REIMA Puhuri 510306 Navy 6985 98

Rekomenduojame

Sportiškas, praktiškas ir elegantiškas: naujas „Audi Q5 Sportback“

Sportiškas, praktiškas ir elegantiškas: naujas „Audi Q5 Sportback“

Elegantiškas ir praktiškas, progresyvus ir sportiškas – toks yra naujas „Audi Q5 Sportback“. „Audi“ gamintojas pristato trečią CUV krosoverį, kuris papildė „e-tron Sportback“ ir „Q3 Sportback“ modelių šeimą. „Q5 Sportback“ yra dinamiškų linijų kupė, skirtas pirkėjams, kurie vertina ne tik išraiškingą dizainą ir technologines naujoves, bet ir sportišką charakterį, derinamą su kasdieniu praktiškumu. O paprastas […]

Efektyvesnės veiklos siekis: „Kelių priežiūra“ skatina ekovairavimą

Efektyvesnės veiklos siekis: „Kelių priežiūra“ skatina ekovairavimą

AB „Kelių priežiūra“ siekdama kuo efektyvesnės bendrovės veiklos, pradėjo įgyvendinti naują vidinį projektą – ekovairavimą. Remiantis jau atliktais testavimo rezultatais, pradžioje bus siekiama sutaupyti 10 proc. kuro – taip kiekviena iš 21 kelių tarnybos galės sutaupyti net iki 700 litrų kuro kiekvieną mėnesį. „Bendrovė didelį dėmesį skiria priežiūros kokybei ir efektyvumui. Šiuo metu vienas iš […]

„Vitras-S“ pakeitė pavadinimą į „Top Rails“, plės paslaugų spektrą

„Vitras-S“ pakeitė pavadinimą į „Top Rails“, plės paslaugų spektrą

Geležinkelio infrastruktūros ir statybos remonto bendrovė „Vitras-S“ įregistravo naują pavadinimą ir ketina žengti į naujas veiklos sritis. UAB „Top Rails“ ir toliau užsiims geležinkelio statybos darbais, tačiau bendrovės užsakymų portfelyje vis didesnę dalį turėtų užimti didesnę pridėtinę vertę kuriantys inžinerijos projektai. Šią vasarą įvyko pokyčių ir „Top Rails“ akcininkų struktūroje. Anksčiau 84 proc. įmonės akcijų […]

Ką reikia žinoti prieš sėdant prie pakaitinio automobilio vairo?

Ką reikia žinoti prieš sėdant prie pakaitinio automobilio vairo?

Daugelis savo kasdienybės nebeįsivaizduoja be automobilio, todėl net ir kelių dienų pertrauka be asmeninės transporto priemonės tampa rimtu iššūkiu. Pastebima, kad pastaruoju metu šalies vairuotojai vis dažniau renkasi pakaitinio automobilio paslaugą, kurią siūlo jų draudimų bendrovės. Vis tik važinėjant tokiu automobiliu, svarbu įsidėmėti keletą svarbių taisyklių, numatytų daugumoje šios paslaugos sutarčių. Klientams prireikia vis dažniau […]