Korėjiečių kalbą studijuojanti pavežėja iš keleivių sulaukia nuostabos, dovanų ir net eilėraščių

1

Korėjiečių kalbą studijuojanti pavežėja iš keleivių sulaukia nuostabos, dovanų ir net eilėraščių

Turi dantų technikės specialybę, studijuoja Azijos kultūros studijas, mokosi korėjiečių kalbos ir dirba „Bolt“ pavežėja. Taip trumpai galima apibūdinti 26-erių kaunietę Akvilę Mačinskaitę, kuri savarankišką darbą vežiojant klientus vadina savo meditacija. Mergina neslepia, kad sulaukia nuostabos iš keleivių ir labai viliasi, kad moterų vairuotojų daugės dėl saugesnių kelionių.

Nuo praėjusių metų gruodžio „Bolt“ dirbanti mergina pavežėjos veiklą atrado po to, kai nusprendė išeiti iš dviejų darbų vienu metu – dirbusi kavinėje bei marketingo srityje, A. Mačinskaitė norėjo pailsėti.

„Dvi savaites ilsėjausi ir po to pagalvojau, kad jau reikia ieškotis darbo ir kažką veikti. Man įdomu išbandyti kuo daugiau sričių, tad pradėjau žiūrėti skelbimus. Norėjau padirbti raštinėje ar vairuotoja. Ir štai atsidūriau „Bolt“. Kai vairuoju, jaučiu ramybę, atsipalaiduoju. Man tai kaip meditacija. Ir paversti tai darbu, manau, buvo visai geras variantas“, – sako ji.

Ne visi vyrai teigiamai vertina vairuotoją moterį

Pradžioje Akvilės šeima nerimavo dėl pasirinkimo dirbti pavežėja. „Artimieji prašė, kad bent nedirbčiau vėlai vakare. Dabar jau suprato, kad tai nėra tiek pavojinga, kiek viešai manoma“, – atvirauja pašnekovė.

Ji pripažįsta, kad dažnas keleivis vis dar nustemba, įsėdęs į automobilį, kurį vairuoja moteris. „Dažniausiai tokias pastabas išsako vyrai, kurie stebisi, kodėl moteris dirba tokį darbą. Yra buvę situacijų, kai kelionės metu vis bandė aiškinti, kur sukti, kaip vairuoti, kur geriau parkuotis. Gali būti, kad kai kurie vyrai vis dar netiki, kad moteris gali gaudytis mieste ir puikiai vairuoti“, – juokiasi A. Mačinskaitė.

Dažniausias asmeninis klausimas, kurio sulaukia A. Mačinskaitė: ar turi vaikiną arba vyrą? Labiausiai jai įsiminė klientas, nuotaiką praskaidrinęs eilėraščiais.

„Tuo metu pavežėja dirbau vos savaitę. Pamenu, kad tą keleivį vežiau į kirpyklą. Pradėjome kalbėti apie tai, kaip einasi diena, vėliau kalba pasisuko apie Zodiako ženklus ir išsiaiškinome, kad pagal jų suderinamumą galėtume būti sielos draugai. Po to jis pradėjo skaityti eiles ir jas skaitė visą kelią“, – su šypsena labiausiai įstrigusia istorija dalijasi mergina.

Už pokalbius keleiviai atsidėkoja dovanomis

A. Mačinskaitė atvirauja, kad pasitaiko dienų, kai iš klientų gauna ne tik arbatpinigių, bet ir dovanų.

„Kartą vyresnio amžiaus keleivis sakė, kad esu labai panaši į jo anūkę, tai jis nupirko man gėlių. Per Valentino dieną kitas klientas nupirko ir gėlių, ir šokolado. Yra buvę, kad ir moterys atneša saldainių, viena klientė Kalėdų proga padovanojo lėkštutę su zebru. Malonu. Kiek su kolegomis vyrais kalbėjau, tai tik vienas pavežėjas pasakojo, kad yra gavęs kriaušių, daugiau nieko“, – maloniomis patirtimis dalijasi mergina.

Dovanas keleiviai vadina padėka už pokalbį kelionės metu. A. Mačinskaitė pastebi, kad ilgiems pokalbiams nusiteikę keleiviai dažniausiai važiuoja po darbo, ypač penktadieniais.

„Dažniausiai šnekamės apie gyvenimą, ką žadame veikti po darbų, tokie draugiški pokalbiai. Dabar daug kalbame apie vakciną, koronavirusą. Sakyčiau, apie 30 proc. keleivių linkę į gilesnius pokalbius, būna, kad ir visą kelionę prašnekame. Kartais klientai išsipasakoja apie tam tikras savo gyvenimo situacijas. Matyt, todėl, kad jaučia – vairuotojas tų situacijų nežino, ramiai reaguos ir išklausys. Manau, jie yra už tai dėkingi“,  – pasakoja „Bolt“ pavežėja.

Lankstų pavežėjo darbą skatina rinktis kuo daugiau moterų

Šiuo metu moteris savarankišką darbą derina su Rytų Azijos kultūros ir kalbų studijomis universitete. Labiausiai ją domina Korėja, todėl mokosi korėjiečių kalbos. A. Mačinskaitė dirba keturias dienas per savaitę, dažniausiai aštuonias valandas per dieną. 

„Gerai, kai lengva koreguoti grafiką, nes važiuoji tada, kada nori. Jei nėra užsakymų, naršau internete arba ruošiuosi paskaitoms, stengiuosi pailsėti. Nors dabar užsakymų padaugėjo, tad dažniausiai visą dieną važinėju nuo vieno miesto galo į kitą. Labai gerai, kad šis darbas yra toks – kiek dirbsi, tiek ir gausi. Jei žinai, kad nusimato didesnės išlaidos, gali daugiau padirbti“, – pasakoja mergina.

A. Mačinskaitė tikisi, kad moterys vis dažniau rinksis būti vairuotojomis. Ji net neabejoja, kad šis darbas yra skirtas visiems, ne tik vyrams. „Vis dar laikomasi stereotipo, kad tik vyras turi vairuoti. Kartą mane sustabdė viename patikros punkte. Tai net policininkas buvo labai nustebęs ir klausė, kodėl aš vairuoju. Atsakiau, kad patinka, tai ir vairuoju“, – juokiasi Akvilė.

„Bolt“ pavežėja įsitikinusi – kuo daugiau moterų imsis šio darbo, tuo tiek keleivės, tiek vairuotojos galės jaustis saugesnės ir po truputį bus atsikratoma stereotipų.

„Tikrai rekomenduočiau tokį darbą kitoms moterims. Kartais sulaukiu komentarų, kad pirmą kartą važiuoja su mergina ir tuo labai džiaugiasi, nes sako, kad kai kurie vyrai vairuotojai labai lekia. Tada moterys keleivės nesaugiai jaučiasi. Tad kai atvažiuoja mergina, moterys jaučiasi saugesnės. Todėl manau, kad tikrai reikėtų daugiau moterų vairuotojų ir gal net būtų naudinga numatyti galimybę, kad vakarais moterys galėtų užsisakyti tik moterį vairuotoją“, – sako A. Mačinskaitė. 

  

Apie „Bolt“ 

„Bolt“ – Europoje lyderiaujanti susisiekimo platforma, kurios pagrindinis tikslas – įperkamas, patogesnis ir patikimesnis keliavimas mieste. Kompanijos teikiamų paslaugų sąraše – pavėžėjimas ir mikromobilumą gerinantys elektriniai paspirtukai bei dviračiai, maisto į namus ir siuntų pristatymas. „Bolt“  paslaugomis  šiuo metu naudojasi daugiau nei 50 mln. klientų 40 šalių Europoje ir Afrikoje. Įmonė veikia pagal „Žaliąjį planą“ ir yra įsipareigojusi mažinti savo automobilių paliekamą ekologinį pėdsaką, tad kiekviena kelionė su „Bolt“ – draugiška aplinkai. Elektrinių paspirtukų nuomos paslaugas „Bolt“ teikia penkiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje.

Pranešimą paskelbė: – -, Berta And, UAB

Kiti skelbimai:
 
REIMA Vipellys Lemon Yellow 26-29
 
Camper Iman K400299 Grey 38
 
Crocs™ Crocs CHERRIES G0734300-MU
 
REIMA Vipellys Neon Pink 30-33
 
ALTERCORE Katie Black 40

Rekomenduojame

Lietuvoje jau galima įsigyti ekonomišką iš tinklo kraunamą hibridinį „Tiguan eHybrid“

Lietuvoje jau galima įsigyti ekonomišką iš tinklo kraunamą hibridinį „Tiguan eHybrid“

„Tiguan“ – populiariausią „Volkswagen“ Europoje ir geriausiai parduodamą visureigį Baltijos šalyse – jau galima įsigyti ir su iš elektros tinklo kraunama hibridine pavara, kuri apjungia galingą elektros motorą bei 1,4 l TSI variklį. „Tiguan eHybrid“ galima važiuoti naudojant tik elektrą, tik benziną arba apjungti abiejų variklių galią. Pagrindinis iš tinklo kraunamo „eHybrid“ privalumas yra ypač […]

Pandemijos įtaka: lietuviai per karantiną vairuoja mažiau, estai ir latviai įpročių nepakeitė

Pandemijos įtaka: lietuviai per karantiną vairuoja mažiau, estai ir latviai įpročių nepakeitė

Pandemija pakeitė ne tik visuomenės bendravimo, bet ir vairavimo įpročius. Naujausio tyrimo duomenys rodo, kad 42 proc. Lietuvos gyventojų karantino laikotarpiu mažiau naudojasi automobiliu. Kaimyninėse valstybėse tendencijos priešingos – 57 proc. Estijos ir 48 proc. Latvijos žmonių transporto priemonę vairuoja tiek, kiek ir prieš pandemiją. Tai atskleidė draudimo bendrovės „Gjensidige“ užsakymu „NielsenIQ“ vasario mėnesį atlikta […]

„Audi A6 e-tron concept“ – naujas „e-voliucijos“ etapas

„Audi A6 e-tron concept“ – naujas „e-voliucijos“ etapas

„Audi“ ryžtingai vysto „e-voliuciją“ elektriniame mobilume ir 2021 m. Šanchajaus automobilių parodoje pristato pirmąjį inovacinės elektrinių automobilių šeimos modelį – keturių durelių „Audi A6 e-tron concept“, kurio gamybai bus naudojama visiškai nauja „Premium Platform Electric“ („PPE“) platforma. Jau 2022 metų pabaigoje bus pradėta serijinė C segmento, vėliau – B segmento modelių, turinčių „PPE“ platformą, gamyba. […]

Į miestus grįžtant spūstims, Žemės dienos proga „Bolt“ primena apie aplinkai draugiškus sprendimus

Į miestus grįžtant spūstims, Žemės dienos proga „Bolt“ primena apie aplinkai draugiškus sprendimus

Šalyje atsiveriant vis daugiau verslų ir ugdymo įstaigų, į miestų gatves piko metu grįžta automobilių spūstys, lemiančios oro užterštumą. Siekiant atkreipti dėmesį į tvaresnes kelionės alternatyvas, Europoje pirmaujanti pavėžėjimo platforma „Bolt“ Žemės dienos proga primena, kad gyventojai, rinkdamiesi elektra varomas transporto priemones, prisideda prie aplinkos tausojimo. Eismo užimtumą Vilniuje fiksuojančios navigacinės įrangos „Tom Tom“ programėlės […]