Koncepcija virto realybe: debiutuoja pirmasis „BMW XM“ – galios ir prabangos visureigis

1

Koncepcija virto realybe: debiutuoja pirmasis „BMW XM“ – galios ir prabangos visureigis

Pernai pristatęs koncepcinį „BMW XM“ visureigį, šiemet Vokietijos automobilių koncernas jį pavertė realybe. Ekstravagantiškos ir prabangios išvaizdos „XM“ tapo pirmuoju „BWM M“ serijos modeliu su elektrifikuota (hibridine) pavara.

 

„Tai viena unikaliausių pastarųjų metų „BMW M“ naujienų. Naujajame visureigyje BMW inžinieriai suderino sportinio vairavimo galimybes su komfortu ir prabanga. Tuo pačiu tai pirmasis M modelis, kuriame montuojama specialiai sukurta „M Hybrid“ važiuoklė – automobilio ratus suks benzininis ir elektros varikliai su iš tinklo įkraunama baterija“, – sakė BMW prekės ženklo vadovas Lietuvoje Martynas Daujotas.

 

Debiutuos dvi versijos

Pirmiausia koncernas išleis „XM“ versiją, kurios bendra variklių generuojama galia sieks 480 kW/653 AG (atskirai benzininio variklio galia siekai 360 kW/489 AG, o elektros – 145 kW/197 AG), o sukimo momentas – 800 Nm. Šiame modelyje diegiamas naujai sukurtas didelių apsukų 4,4 l darbinio tūrio V8 variklis su pažangiausia „M TwinPower Turbo” technologija.

Galią į ratus varikliai perduos per aštuonių laipsnių „M Steptronic“ pavarų dėžę. Su tokia jėgaine „BMW XM“ nuo 0 iki 100 km/val. įsibėgės per 4,3 sekundės.

Kiek vėliau – kitų metų rudenį – pasirodys ir dar galingesnė XM modelio versija – „BMW XM LABEL RED“. Jos jėgainės bendra galia sieks net 550 kW/750 AG, o sukimo momentas – 1000 Nm.

Abi XM versijos bus varomos keturiais ratais – čia įdiegta „M xDrive“ sistema taip pat turės „4WD Sport“ bei „4WD Sand“ režimus. Pastarasis subalansuoja valdymą važiuojant smėliu ar panašiu sudėtingu paviršiumi.

Vairuotojai gali rinktis vieną iš trijų važiavimo režimų – „Hybrid“, „Electric“ ir „eControl“.

„Electric“ režimas leis važiuoti automobiliu tik elektra, be jokių emisijų iki 147 km/val. greičiu. Automobilyje montuojama 25,7 kW talpos aukštos įtampos ličio jonų baterija. Vien elektra „BMW XM“ galės įveikti 82-88 km (pagal WLTP). Per AC tinklą „BMW XM“ galės būti įkraunamas 7,4 kW galia.

Beje, įdomu tai, kad „XM“ modelyje bus naudojami „BMW IconicSounds Electric“ garsai, kuriuos BMW sukūrė bendradarbiaudami su žymiu kino filmų kompozitoriumi Hans Zimmer. Specialūs garsai padės sustiprinti dinamiško vairavimo jausmą važiuojant elektros režimu.

Dizaine galia apjungta su prabanga

Naujasis BMW modelis, priklausantis SAV (Sports Activity Vehicle) kategorijai, pasižymi išskirtiniu dizainu, dvelkiančiu sportiškumu ir prabanga. Modernios išvaizdos automobilis yra raumeningo, pailgo silueto, išduodančio sportiškumą, turi M dizaino elementų.

Iš išorės labiausiai akį traukia automobilio priekis, kuris paveldėjo elementų iš naujausių prabangių BMW modelių. Pavyzdžiui, „XM“ turi masyvią priekinę dalį su didelėmis variklio grotelėmis, kurių kontūrai – aukso spalvos, o grotelių apvadas tamsoje šviečia. Naujo dizaino ir priekiniai žibintai – jie atskirti į dvi dalis: siauri dienos žibintai viršuje, prie variklio dangčio, o artimųjų bei tolimųjų šviesų žibintai – buferyje.

Kaip ir dera M modeliams, salone daugiausia dėmesio inžinieriai skyrė aktyvaus vairavimo galimybėms. Standartiškai XM modelis turės daugiafunkcines M sėdynes su papildomomis atramomis keliams, M modeliams pritaikytą odinį vairą. Priekyje – didelis išlenktas BMW monitorius, projekcinis ekranas.

„XM“ modelis turi specialų „M mode“ mygtuką. Spustelėjus jį, įjungiami sportiniai automobilio nustatymai, apribojamos vairuotojo asistento funkcijos. Per specialų mygtuką galima tiesiogiai pasiekti įvairius važiuoklės, vairo mechanizmo, stabdžių sistemos, „M xDrive”, stabdymo energijos rekuperacijos lygio ir kitus nustatymus.

„XM“ yra erdvus automobilis, todėl sėdintys gale galės mėgautis komfortu. Lounge tipo zonos jausmą perteiks naudojamos prabangios medžiagos, novatoriški salono apšvietimo sprendimai. Standartiškai automobilyje montuojama keturių zonų klimato kontrolės sistema, „Harman Kardon“ erdvinio garso sistema, „Travel & Comfort“ sistema. Už papildomą mokestį bus galima užsisakyti „Bowers & Wilkins Diamond“ erdvinio garso sistemą su 1 500 vatų stiprintuvu ir keturiais papildomais garsiakalbiais stogo zonoje.

Patobulinta važiuoklė

Kaip ir dera M modeliams, inžinieriai pasistengė užtikrinti išskirtinę dinamiško vairavimo patirtį, automobilio stabilumą, saugumą ir valdymo tikslumą. Prie to prisideda

speciali M važiuoklė, kurios parametrus vairuotojas gali keisti per „M Setup“ nustatymų meniu, pritaikyti ją važiavimo sąlygoms. Standartinėje komplektacijoje montuojama adaptyvi M pakaba „Professional” su elektroniniu būdu valdomais amortizatoriais ir aktyvia automobilio pasvirimo stabilizavimo sistema, turinčia 48 V elektros variklius bei „Active Roll Control” įrangą. Tai taip pat pirmasis „BMW M“ serijos modelis, kuriame įdiegta „BMW Integral Active Steering“ sistema, skirta padidinti stabilumą posūkiuose pasukant galinius ratus bei pritaikant vairo jautrumą.

Saugumą padidins ir M sportiniai stabdžiai, kurių jautrumą vairuotojas taip pat gali pasirinkti iš dviejų variantų.

Standartiškai visi „XM“ modeliai turės ir „BMW Live Cockpit Professional“ sistemą. Su „BMW XM“ siūlomas plačiausias vairuotojo asistentų pasirinkimas. Standartinėje komplektacijoje – perspėjimo apie priekinį susidūrimą, juostos palaikymo, kliūties apvažiavimo, „Parking Assistant Plus“ ir kitos sistemos.

„XM“ automobilyje diegiama naujausia, 8 kartos, operacinė sistema, o įvairūs nustatymai gali būti valdomi per lietimui jautrų ekraną, gestais arba balsu. „BMW XM“ taip pat veiks skaitmeninio rakto funkcija „BMW Digital Key Plus“, kuri leidžia automobilį atrakinti ar užrakinti „Apple iPhone“ telefonu. Taip pat veikia integracija su „Apple CarPlay“ bei „Android Auto“, galima įdiegti eSIM kortelę, palaikoma 5G ryšio technologija.

Naujieji „BMW XM“ bus gaminami koncerno Spartanburgo gamykloje JAV. Įgaliotoji BMW atstovė Lietuvoje „Krasta Auto“ teigia, kad Lietuvoje „BMW XM“ debiutuos 2023 m. pavasarį, o jo kaina prasidės nuo 175 tūkst. eurų.

Pranešimą paskelbė: Žilvinas Bružas, Integrity PR

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Specialiųjų poreikių turinčiais keleiviais besirūpinanti Aušra Burškienė: norėčiau, kad žmonės ne tik klausytųsi, bet ir labiau girdėtų vieni kitus

Specialiųjų poreikių turinčiais keleiviais besirūpinanti Aušra Burškienė: norėčiau, kad žmonės ne tik klausytųsi, bet ir labiau girdėtų vieni kitus

Visiems prieinamos kelionės – tokiais žodžiais būtų galima apibūdinti Lietuvos oro uostų keleivių patirties valdymo koordinatorės Aušros Burškienės siekį dirbant su specialiųjų poreikių turinčiais keleiviais. Minint tarptautinę neįgaliųjų dieną beveik septynerius metus dirbdama savo pozicijoje A. Burškienė džiaugiasi ne tik pasiektais rezultatais ir keleivių suteiktu grįžtamuoju ryšiu, bet ir komanda, su kuria įveikia kasdienius iššūkius. […]

Keliams naudojama druska: kam kenkia labiausiai ir kaip apsisaugoti nuo korozijos

Keliams naudojama druska: kam kenkia labiausiai ir kaip apsisaugoti nuo korozijos

Snygis į Lietuvą atklydo gerokai anksčiau nei kalendorinė žiema. Ir nors kelininkai gatves prevenciškai pradėjo barstyti dar iki pradedant snigti, žiema užsimojo iš peties. Jau ne vienerius metus kovai su sniegu kelininkai pasitelkia kelių tipų druskų mišinius. Tuo tarpu mokslininkai tikina, kad nors naudojama druska ir efektyvi, ji vairuotojams gali pridaryti nuostolių. Jau folkloru tapusi […]

Gera žinia: iš trečiųjų šalių gautas dovanas deklaruoti tapo paprasčiau

Gera žinia: iš trečiųjų šalių gautas dovanas deklaruoti tapo paprasčiau

Nuo gruodžio 1 d. iš ne ES šalių per Lietuvos paštą atkeliavusias dovanas galima deklaruoti  paprasčiau. Siekiant užtikrinti sklandesnį procesą, dovanų gavėjams nebereikės privalomai pateikti iš siuntėjo gauto patvirtinimo apie siunčiamo daikto vertę. Tai reiškia, jog deklaravimo formoje užteks nurodyti, kokia dovana  yra siuntoje ir kokia jos vertė. Šis proceso supaprastinimas įdiegtas konsultuojantis su Lietuvos […]

Lietuvos oro uostams ilgalaikės infrastruktūros plėtros viziją nubrėžti padės Nyderlandų ekspertai: tarp esminių klausimų – senųjų keleivių terminalų perspektyvos ateityje

Lietuvos oro uostams ilgalaikės infrastruktūros plėtros viziją nubrėžti padės Nyderlandų ekspertai: tarp esminių klausimų – senųjų keleivių terminalų perspektyvos ateityje

Lietuvos oro uostai įvykdė tarptautinį viešąjį pirkimą, kurio metu įsigijo ilgalaikių plėtros planų (angl. „master plan”) rengimo ir galimybių analizės paslaugas. Studiją, kurioje bus nubrėžtos artėjančių dešimtmečių plėtros galimybės, rengs Nyderlandų kompanija „Royal HaskoningDHV“. Pirkimo sutarties vertė 824 tūkst. eurų (be PVM). „Be daugelio kitų svarbių visam mūsų oro uostų tinklui įžvalgų, ekspertų studijoje bus […]

Kitąmet bus remontuojamas viadukas kelyje nuo Vilniaus į Trakus

Kitąmet bus remontuojamas viadukas kelyje nuo Vilniaus į Trakus

2023 m. bus pradėtas įgyvendinti valstybinės reikšmės magistralinio kelio A16 Vilnius–Prienai–Marijampolė 16,017 km viaduko kapitalinio remonto projektas.  Remonto darbai turės būti atlikti per 13 mėn. nuo sutarties įsigaliojimo. VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcija) ir rangovo pasirašytos sutarties vertė – 1,664 mln. eurų su PVM.   Transporto mazge planuojama remontuoti virš magistralinio […]

Šiaulių oro uosto vadovė atsako, ar realu iš Šiaulių sulaukti užsakomųjų reisų į Turkiją ar Egiptą

Šiaulių oro uosto vadovė atsako, ar realu iš Šiaulių sulaukti užsakomųjų reisų į Turkiją ar Egiptą

Tarptautiniam Šiaulių oro uostui priimant vis daugiau orlaivių, dažniau sulaukiama klausimų, ar galima ir kada turistams laukti užsakomųjų reisų iš Šiaulių populiariomis atostogų kryptimis, pavyzdžiui, į Turkiją ar Egiptą. Oro uosto vadovė sako, kad toks verslo modelis įtikinamiausiai atrodytų nebent „popieriuje“. Sena nauja idėja Aurelijos Kuezados teigimu, svarstymus dėl keleivinių skrydžių galimai skatina tai, kad […]