Koks transportas saugiausias koronaviruso pandemijos metu?

1

Koks transportas saugiausias koronaviruso pandemijos metu?

Kaip visi žino, koronavirusas COVID-19 plinta oro-lašeliniu būdu, tačiau jį galima „pasigauti“ ir palietus užkrėstą paviršių. Anot tyrimo, publikuoto „The New England Journal of Medicine“ kovo 17 dieną, naujausiais duomenimis virusas ore gali išlikti iki trijų valandų. Tiesa, ant kai kurių paviršių uždarose patalpose praėjus net 17 dienų (!) buvo rastos viruso apraiškos, nors mokslininkai teigia, kad vargu ar tokios viruso liekanos galėtų užkrėsti žmogų. Žinoma ir, kad virusas gerokai „vangiau“ plinta, kai oro temperatūra viršija 30 laipsnių Celsijaus.

Mokslininkai nustatė, kad ant vario paviršiaus jis išsilaiko apie 4 valandas, ant kartono – iki 24 valandų, o ant plastiko ir plieno ilgiausiai – iki 72 valandų.

Saugiausias būdas juo neužsikrėsti – sėdėti namuose griežto karantino sąlygomis. Tačiau daugeliui žmonių tai sunkiai įmanoma. Tad kaip keliauti, jeigu neturite kitos išeities ir iš namų išeiti visgi būtina?

Saugiausias – nuosavas automobilis arba taksi

Svarbiausia, turėti kuo mažiau sąlyčio taškų tiek su aplinkiniais, tiek su įvairiais paviršiais. Mokslininkai šiuo atveju vieningi – efektyviausias transportas yra nuosavas, kuriuo naudojatės tik jūs ar jūsų šeimos nariai.

Tačiau ką daryti, jeigu tokio neturite arba negalite naudotis šiuo metu? Saugiausia tokiu atveju yra keliauti taksi automobiliu ar naudotis pavežėjų paslaugomis. Šiuo metu jie visi savo ir keleivių saugumui stengiasi kuo efektyviau dezinfekuoti automobilius po kiekvieno iškvietimo.

„Visi mūsų vairuotojai turi dezinfekcinį skystį, visi jie po kiekvieno keleivio išvėdina automobilį ir dezinfekuoja automobilius, ypač kreipiant dėmesį į paviršius, kuriuos lietė klientas – vidaus ir išorės rankenėles,“ – sako „eTAKSI vadovas Andrius Norkaitis.

Anot A. Norkaičio, visi eTAKSI vairuotojai supranta, kad rūpinasi ne tik klientais, bet ir savimi.

Bendrovėje šiuo metu yra bandomi keli vairuotojų izoliavimo automobiliuose sprendimai, kuriuos artimiausiu metu tikimasi pristatyti ir keleiviams. Įgyvendinus šiuos sprendimus kelionės su eTAKSI taptų maksimaliai saugios tiek keleiviams, tiek ir vairuotojams.

Keliauti autobusu potencialiai pavojingiau

Tuo tarpu visuomeninis transportas yra gerokai pavojingesnis dėl kelių priežasčių. Pirmiausia tai tiesioginiai kontaktai su gerokai daugiau keleivių.

Antra – įvairūs paviršiai ir nuolatinis kontaktas su jais. Nepaisant to, kad pervežimo bendrovės pabrėžia, kad valo ir dezinfekuoja autobusus, tai daroma kelis kartus per dieną. Net jeigu po kiekvieno maršruto autobusas būtų dezinfekuojamas, vis tiek vieno maršruto metu juo pravažiuoja bent keliasdešimt žmonių.

Todėl jeigu liestis prie paviršių galima išvengti naudojant pirštines, vis tiek tektų kvėpuoti bendru oru su daug nepažįstamųjų. Net jeigu aplink jus niekas nečiaudi ir nekosėja, ore gali tvyroti nemažai kenksmingų dalelių. Ir jas nebūtina įkvėpti – virusu galima užsikrėsti ir per akis.

Pranešimą paskelbė: Justas Urbonas, MB NOHEADS

Kiti skelbimai:
 
TOMS Popsicles Kid's Alpargata Cadet Blue 28,5
 
Crocs™ Funlab Shark Band Sandal Kids Navy 24
 
ZAXY Looney Tunes Thong 17762 Grey 37
 
Crocs™ Serena Metallic Bar Flip Womens Gold/Black 39,5
 
ZAXY Start V Black/Pink 35,5

Rekomenduojame

Kelių naudotojai karantino laikotarpiui gali sustabdyti metinių e. vinječių galiojimą

Kelių naudotojai karantino laikotarpiui gali sustabdyti metinių e. vinječių galiojimą

Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos (toliau – Kelių direkcija) informuoja, kad kelių naudotojai, kurie nesinaudos mokamais Lietuvos keliais, gali karantino paskelbto Lietuvos teritorijoje laikotarpiui sustabdyti įsigytų metinių elektroninių vinječių (toliau – e. vinjetė) galiojimą. Sprendimas priimtas vadovaujantis Susisiekimo ministerijos ekstremaliųjų situacijų operacijų centro sprendimu. Kelių naudotojai, norėdami sustabdyti metinės elektroninės vinjetės galiojimo laiką […]

Išrinktas Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos vadovas

Išrinktas Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos vadovas

Susisiekimo ministerija informuoja, kad pasibaigus konkursui VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinio direktoriaus pareigoms užimti, jo laimėtoju pripažintas Algis Latakas. Į šias pareigas jis galės būti paskirtas po įstatymų numatytos patikros. Konkurse į Klaipėdos uosto vadovo pareigas pretendavo 13 kandidatų. Būsimajam Klaipėdos uosto vadovui buvo keliamas reikalavimas turėti ne mažesnę kaip 5 metų vadovaujamo […]

Saugaus eismo dieną – dėmesys motociklų vairuotojams

Saugaus eismo dieną – dėmesys motociklų vairuotojams

Minint Saugaus eismo dieną, Susisiekimo ministerija ragina susilaikyti nuo nebūtinų kelionių, tačiau jei karantino metu yra būtinybė vykti į darbą ar parduotuvę – primenama nepamiršti saugaus eismo principų ir pagarbos kitiems eismo dalyviams. Atėjus pavasariui prasidėjo ir motociklininkų sezonas, į gatves vėl grįžta įvairaus tipo dviratės transporto priemonės. „Prasidėjus pavasariui keliuose pastebėsime daugiau dviratininkų ir […]

Padėjo atgabenti priemones su koronavirusu kovojantiems medikams – sulaukė šmeižto

Padėjo atgabenti priemones su koronavirusu kovojantiems medikams – sulaukė šmeižto

Logistikos įmones valdanti Lietuvos kapitalo bendrovė „Hoptrans“, vykdydama Vyriausybės specialųjį užsakymą, sėkmingai organizavo medicininės apsaugos priemonių, skirtų su koronaviruso infekcija kovojantiems šalies medikams, pervežimą iš Kinijos į Lietuvą. Tačiau sėkmingai įvykdytą medicinos priemonių pervežimo operaciją aptemdė paskleistas šmeižtas ir melas „Hoptrans“ grupės atžvilgiu. Kaip informavo Vytas Volkevičius, vienas iš „Hoptrans“ akcininkų, šiuo metu tai yra […]