Kodėl šventėms reikia ruoštis jau dabar arba kaip užtikrinti, kad Kalėdų Senelis neužklimptų sniege

Kodėl šventėms reikia ruoštis jau dabar arba kaip užtikrinti, kad Kalėdų Senelis neužklimptų sniege

Cituojamas asmuo: Gabrielius Bilevičius, DPD Lietuva pardavimų ir rinkodaros vadovas Baltijos šalyse

Kodėl šventėms reikia ruoštis jau dabar arba kaip užtikrinti, kad Kalėdų Senelis neužklimptų sniege

Koronaviruso pasekmes jausime dar ilgai. Kol kas sunku prognozuoti, kokie bus ilgalaikiai pandemijos padariniai, tačiau artimiausius įvykius numatyti galime jau dabar. Siuntų pristatymo sektorius – ne išimtis.

Ant nosies jau kabo „Black Friday“ ir šventinė Kalėdų savaitė. Galima sakyti – e. komercijos „Oskarai“. Šio laikotarpio su įtampa laukia visos siuntų pristatymo bendrovės, o jam ruoštis pradeda kaip įmanoma anksčiau.

Tačiau šiemet iššūkiai pasitikti gali ne tik kurjerius, bet ir pirkėjus. Tikimybė, kad siuntų kamštis palies šalies gyventojus – didesnė nei bet kada. Dėl to dovanomis savo artimiesiems reikėtų pradėti rūpintis jau dabar. Kitu atveju, rizikuojate, kad Kalėdų Senelis paliks jus ant ledo.

To priežastys yra kelios.

  1. Neišvengiamas siuntų sezoniškumas. Įprastai „DPD Lietuva“ siuntų kiekis šalyje, lyginant su šalies vidurkiu, lapkričio mėnesį išauga 18 proc., o gruodį – net 40 proc. Tuo tarpu dviejų ryškiausių metų įvykių – „Black Friday“ ir šventinės savaitės – metu, siuntų padaugėja atitinkamai 50 proc. ir 81 proc., palyginus su įprastiniu metų krūviu.
  2. Koronaviruso pandemijos įtaka vartotojų įpročiams. Pirkėjai įsitikino, kad apsipirkimas internetu yra gerokai patogesnis ir saugesnis būdas įsigyti norimas prekes nei lankymasis fizinėse parduotuvėse. Toks pokytis atsispindi ir „DPD Lietuva“ siuntų profilyje: prieš karantiną, B2C pristatymai  sudarė vos 30 proc. visų mūsų siuntų, o karantino piko metu šis rodiklis išaugo dvigubai – iki 60 proc.
  3. Antrosios COVID-19 bangos ir griežtesnių apribojimų grėsmė. Jeigu vyraujančios tendencijos nesikeis, o koronaviruso susirgimų nemažės, panašu, kad šaltuoju metų laikotarpiu vėl teks daugiau laiko leisti namuose.

Sudėjus viską į vieną vietą – didžiausią metuose e. prekybos įvykį, prie apsipirkinėjimo internetu apsipratusius gyventojus ir lūkuriuojantį karantiną – nesunku spėti, kad siuntų kiekiai jau greitai pramuš visas lubas.

Pirmajam aspektui kasmet ruošiamės iš anksto – 26-50 proc. didiname kurjerių skaičių, papildomai samdome sandėlio darbuotojus.

Tačiau pažvelgus į karantino pradžios skaičius, pamatysime, kad to šiemet gali ir neužtekti. Per pirmąsias tris pandemijos savaites mūsų kurjerių skaičius išaugo nuo 403 iki 600 (48 proc. pokytis), sukūrėme daugiau nei 200 naujų kurjerių maršrutų, papildomai nuomavomės sandėlio patalpas, kur taip pat teko samdyti naujų žmonių ir, žinoma, kaip įmanoma stengėmės užtikrinti mūsų darbuotojų ir klientų saugumą.

Ir nepaisant to, kad artėjančiam įtemptam laikotarpiui ruošiamės jau nuo vasaros, tai daryti turime ne tik mes. Kurjeriai ir toliau stovės priešakinėse linijose, tačiau savo indėlį turi įdėti ir vartotojai.

Tad kuo anksčiau užsisakysite norimą prekę, tuo didesnė tikimybė, kad per šventes ne tik jūsų, bet ir kitų tautiečių vaikams neteks girdėti istorijų apie sniege užklimpusias Kalėdų Senelio roges. O „parduoti“ šią istoriją gali būti sudėtinga, juolab kad vis dažniau šventes pasitinkame be sniego.

Apie „DPD Lietuva“:

UAB „DPD Lietuva“ yra tarptautinės siuntų pristatymo grupės „DPDgroup“ dalis. Įmonė yra siuntų pristatymo / kurjerių verslo Lietuvoje lyderė. „DPD Lietuva“ paslaugos – siuntų pristatymas į 220 pasaulio valstybių ir nuolat plečiamas „Pickup“ savitarnos terminalų tinklas. „DPD Lietuva“ tinkle šiuo metu dirba per 850 darbuotojų.

Apie „DPDgroup“:

„DPDgroup“ yra antras didžiausias tarptautinis siuntų pristatymo tinklas Europoje. Grupėje dirba per 77 000 siuntų pristatymo ekspertų, yra įrengta daugiau kaip 46 000 „Pickup“ siuntų taškų. Kasdien „DPDgroup“ į 230 šalių pristato 5,3 milijonus siuntų. Per 2019 metus buvo pristatyta per 1,3 mlrd. siuntų visame pasaulyje. „DPDgroup“ turi tris prekės ženklus visoje Europoje: DPD, „Chronopost“ ir SEUR.

„DPDgroup“ priklauso „GeoPost“, kurios pajamos 2019 metais siekė 7,8 mlrd. Eur. „GeoPost“ yra kontroliuojančioji kompanija, kurią valdo „Le Groupe La Poste“.

Pranešimą paskelbė: Rita Rauluševičiūtė, UAB „Gravitas Partners“

Kiti skelbimai:
 
REIMA Stemu Black 36
 
Crocs™ Classic Glitter Lined Clog Starry Skies Glitter 39,5
 
REIMA Lampi Candy Pink 140
 
REIMA Passo 569408F Black 23
 
Trilliance Shampoo Žvilgesio suteikiantis šampūnas, 1000 ml

Rekomenduojame

Lietuvoje siūloma įrengti didžiausią Baltijos šalyse sunkiasvorių elektromobilių įkrovimo stotelių tinklą

Lietuvoje siūloma įrengti didžiausią Baltijos šalyse sunkiasvorių elektromobilių įkrovimo stotelių tinklą

Per ateinantį dešimtmetį Lietuvoje turėtų būti įrengta didžiausia Baltijos šalyse sunkiasvorių elektromobilių infrastruktūra, apimanti 900 įkrovimo stotelių tinklą.  Tokį tikslą regi Europos automobilių gamintojų asociacija ACEA, Europos Komisiją raginanti skubos tvarka iki 2030 metų įdiegti platų elektrinių sunkiasvorių automobilių infrastruktūros tinklą visoje Bendrijoje. Organizacija remiasi Europos žaliuoju susitarimu dėl klimatui neutralios ir tvarios ekonomikos. Pagal […]

Kvepianti bomba: per karščius automobilių oro gaivikliai gali pridaryti tūkstantinės žalos

Kvepianti bomba: per karščius automobilių oro gaivikliai gali pridaryti tūkstantinės žalos

Lietuvą šiemet aplankė rekordiniai karščiai. Didžiulė kaitra kelia pavojų ne tik gyventojų sveikatai, tačiau ir jų turtui. Visoje šalyje daugėja atvejų, kai dėl didelės oro temperatūros nukenčia automobiliai. Ypatingai stebina sprogstantys oro gaivikliai, kurie pažeidžia automobilių salonus, o didžiausia užfiksuota žala siekia net 6000 eurų. „Susidūrėme su nemažai atvejų, kai dėl karščio išsilydė automobilio salono […]

Akcija „Saugaus eismo stotelės“ – apie saugų mūsų visų eismą keliuose

Akcija „Saugaus eismo stotelės“ – apie saugų mūsų visų eismą keliuose

Valstybės įmonės Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcija) organizuojamos saugaus eismo stotelės pradeda kelionę po Lietuvos miestus ir miestelius. Š. m. rugpjūčio 2 – rugsėjo 3 dienomis Lietuvos miestuose ir miesteliuose veiks 102 saugaus eismo stotelės, kuriose Kelių direkcijos saugaus eismo specialistai konsultuos lankytojus saugaus eismo temomis. Didžiausias dėmesys bus skirtas labiausiai pažeidžiamiems […]

Savivaldybių vietinės reikšmės keliams papildomai paskirstyta 20 mln. eurų

Savivaldybių vietinės reikšmės keliams papildomai paskirstyta 20 mln. eurų

Susisiekimo ministro Mariaus Skuodžio įsakymu Lietuvos savivaldybėms papildomai paskirstyta 20 mln. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų. Vyriausybei pritarus Susisiekimo ministerijos iniciatyvai, šiemet savivaldybės galės pačios spręsti, kokiems jų valdomiems keliams panaudoti šias KPPP lėšas, kurios iki šiol būdavo skiriamos tik žvyrkeliams asfaltuoti. „Pakeitus teisės aktus, savivaldybės neprivalės joms paskirstomų 20 mln. eurų […]

Greičio mėgėjams šalies lenktynininkai siūlo varžytis ne gatvėje, o trasoje

Greičio mėgėjams šalies lenktynininkai siūlo varžytis ne gatvėje, o trasoje

Palangoje vykusios „Aurum 1006 km“ lenktynės kurortą vėl drebino variklių griausmu, o varžybos nestokojo kvapą gniaužiančių ir neretai pavojingų incidentų. Todėl patys besivaržę lenktynininkai pastebi – greičiui ir azartiškam vairavimui skirtos specialios sąlygos, vieta ir laikas. Ne veltui lenktynių, kurias rėmė ir „Volfas Engelman Nealkoholinis“, dalyviai ragina Lietuvos vairuotojus lenktyniauti trasose, bet ne gatvėse, o norintiems […]

Lietuvoje pristatytas naujasis visiškai elektrinis SUV „Audi Q4 e-tron“

Lietuvoje pristatytas naujasis visiškai elektrinis SUV „Audi Q4 e-tron“

Į Lietuvą atvyko „Audi Q4 e-tron“ – pirmasis Keturių Žiedų markės kompaktinis elektrinis SUV, pasižymintis nulinėmis emisijomis, erdviu salonu, progresyviais valdymo, ekranų ir pagalbinių sistemų sprendimais, o papildytos realybės projekcinis ekranas visiškai nauju būdu apjungia virtualų ir realų pasaulius. Naujųjų „Audi Q4 e-tron“ kainos Lietuvoje prasideda nuo 44 700 eurų. „Elektrinis mobilumas plečiasi į vis […]