Kodėl didžiaisiais duomenimis grįsta logistika turi daugiau pranašumų rinkoje

Kodėl didžiaisiais duomenimis grįsta logistika turi daugiau pranašumų rinkoje

Metinis 2017-ųjų Trečiųjų šalių logistikos lyrimas atskleidė, kad realaus laiko analizė padėjo vystyti transportavimo alternatyvas 71% siuntėjų, o 61% – įvertinti kainas ir paslaugų lygį. Ekspeditoriams logistikos paslaugų tiekėjų ekspertizė reikalinga darbui su klientais, strateginiam valdymui bei IT. Duomenimis grįsta logistika greičiau patenkina klientų poreikius ir veda verslą į naujas rinkas. Vienas didžiausių iššūkių susidūrus su padidėjusiu duomenų kiekiu ir matomumu – tai kaip rasti geriausią sprendimą, o pranašumą išnaudoti dirbant su klientais.

Savavaldės transporto priemonės, dronai, mobiliosios aplikacijos, grįstos navigacijos duomenimis – visos siuntinių pristatymo naujovės reikalauja logistikos kompanijų vystyti ilgalaikes strategijas ir tobulėti. Tarptautinės logistikos ir transportavimo bendrovės „AsstrA-Associated Traffic AG“ analitikai prognozuoja, kad artimiausiu metu didžiųjų duomenų naudojimas logistikos versle sparčiai augs. 

Siekiant, kad galutinis vartotojas gautų geriausią paslaugą, mobiliajame amžiuje būtinas glaudesnis įvairių paslaugų tiekėjų bendradarbiavimas. Pavyzdžiui, madingų drabužių pardavėjai šiandien nebegalvoja vien apie tai, ką daryti, kad klientas pasirinktų būtent juos. Dabar jie suinteresuoti padėti klientui rasti jų parduotuvę – kad jis naudotų mobiliąją navigaciją; kad elektroninės parduotuvės programėlėje patikrintų, ar čia yra jo dydžio drabužis; taip pat – kokiu būdu jis atvyks į parduotuvę: viešuoju transportu, automobiliu ar „Uberiu“; ir kiek klientų ateis vien dėl to, kad čia prekiaujama karščiausia rudens naujiena, kurios trokšta visos merginos; ir kiek vienetų turi būti užsakyta iš gamintojo kiekvienai parduotuvei. Platesnis požiūris į kliento poreikius meta iššūkį pasenusioms tradicijoms tiekimo grandinės industrijoje. Tad kuo geresni paslaugų tiekėjų santykiai, tuo mažiau rizikuojama.

Logistikos kompanijos turėtų pasitelkti naująsias technologijas tam, kad užtikrintų sklandesnį krovinių judėjimą bei pristatymą, kad galėtų stebėti ir užtikrinti kokybę. Efektyvios operacijos teigiamai veikia galutinį vartotoją, į tai reikia rimtai atsižvelgti, nes net rinkos lyderiai šiandien gali būti lengvai įveikiami lankstesnių ir novatoriškų konkurentų.

„Mokykis greičiau ir žvelk toliau už kitus – mainais gausi klientų ištikimybę. Mažos siuntų kompanijos kaip „Amazon“, UPS ar „FedEX“ ir savarankiški transportavimo paslaugų tiekėjai kaip „Uber“ ar „Lyft“ yra pirmoje vietoje, o vilkikai, laivai ir lėktuvai yra antroje. Šiandien, kai kiekvienas turi bent vieną mobilųjį įrenginį, informaciją norima gauti kuo greičiau, o paslaugos labiausiai tenkina tos, kurios yra paremtos sugeneruotais duomenimis iš mūsų ankstesnių apsilankymų internete“, – pastebi Andrzei Iwanow-Kolakowski, Europos šalių „AsstrA“ vadovas.

Klientai tikisi kokybiškų, tikslių ir saugių transportavimo paslaugų, ar tai būtų multimodalinis krovinių pervežimas, ar siuntos pristatymas nuo durų iki durų. Prognozuojama, kad ateityje logistika taps vis mažiau atskirta nuo gamybos – logistikos kompanijos siūlys savo paslaugas per platinimo centrus, todėl prekių pristatymas taps dar asmeniškesnis. Debesų kompiuterija leis surinkti didžiulius duomenų kiekius pigiau, o tai jau daro įtaką kainodaros strategijoms logistikos rinkoje. Objektyvus strateginis požiūris (ne subjektyvus, kuriuo buvo remiamasi anksčiau) apie logistikos valdymą dar niekada nebuvo toks svarbus kaip šiandien.

Pranešimą paskelbė : Živilė Barkauskaitė, AsstrA Associated Traffic AG

Kiti skelbimai:
 
Camper Oruga K200157 Black 014 38
 
Converse Chuck Taylor All Star Hi White/White 36,5
 
Camper Imar Copa K200929 White Natural 36
 
Vagabond Anni 4937-001 Black 37
 
Crocs™ Funlab Unicorn Charm Sandal Kids Lavender 28

Rekomenduojame

Bendruomenės, savivaldos ir Vyriausybės bendradarbiavimas užtikrina sėkmingą rezultatą

Bendruomenės, savivaldos ir Vyriausybės bendradarbiavimas užtikrina sėkmingą rezultatą

Šiaulių miesto savivaldybę pasiekė džiugi žinia iš sostinės – Vyriausybėje buvo išgirsti argumentai dėl efektyvaus projektų įgyvendinimo. Jau prieš keletą metų Šiaulių meras kreipėsi į Ministrą Pirmininką dėl galimybės kooperuoti savivaldos ir valstybės lėšas ir taip maksimaliai paspartinti gyventojams svarbiausius projektus. Artūro Visocko iniciatyva –  sukaupti kuo didesnę konkretiems darbams reikalingų lėšų sumą ir viską […]

„Baltic transline“ plečia savo verslą ir investuoja 4,5 mln. eurų į transporto parko atnaujinimą

„Baltic transline“ plečia savo verslą ir investuoja 4,5 mln. eurų į transporto parko atnaujinimą

Logistikos operatorius „Baltic transline“ planuoja atnaujinti savo transporto parką bei įsigyti vilikų bei puspriekabių ir investuos 4,5 milijonų eurų, kurios suteikė „Citadele“ bankas. „Logistikos sektoriuje gali išsilaikyti tik įmonės, suburiančios profesionalią komandą, kurios dėka, greitai prisitaikome prie neapibrėžtų rinkos sąlygų ir randame būdų kaip ne tik išlaikyti, bet ir plėsti verslą. Banko suteiktas finansavimas leis […]

Valstybinės ir vietinės reikšmės keliams remontuoti skirta per 23 mln. eurų

Valstybinės ir vietinės reikšmės keliams remontuoti skirta per 23 mln. eurų

Šiais metais numatomiems atlikti Lietuvos kelių remonto darbams papildomai skiriama 23,3 mln. eurų. Šios investicijos skirtos susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevič įsakymu, įgyvendinant Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso (COVID-19) plitimo sukeltų pasekmių mažinimo planą.  „Už šias lėšas visose šalies apskrityse, įvairiuose rajonuose bei savivaldybėse bus taisomi valstybinės ir vietinės reikšmės keliai, tad dar šiais metais daugelyje Lietuvos […]

Lietuvos gyvenviečių gatvėse ir keliuose planuojami intensyvūs asfaltavimo darbai

Lietuvos gyvenviečių gatvėse ir keliuose planuojami intensyvūs asfaltavimo darbai

Beveik 40 šalies savivaldybių sulauks lėšų, už kurias šiemet bus asfaltuojami gyvenvietėse esantys bei gyvenvietes jungiantys keliai su žvyro danga. Gyvenviečių kelių infrastruktūrai gerinti susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevič įsakymu skirta daugiau nei 27 mln. eurų.  „Mūsų šalies miestuose ir gyvenvietėse vis dar yra nemažai neišasfaltuotų gatvių bei gyvenvietes jungiančių žvyrkelių – dalis jų jau netrukus […]