Kelių priežiūros darbai aptarti su Lietuvos seniūnijų atstovais

Kelių priežiūros darbai aptarti su Lietuvos seniūnijų atstovais

AB „Kelių priežiūra“ valstybinių kelių priežiūros darbų aspektus pristatė ir aptarė susitikime-diskusijoje su Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija. Renginyje dalyvavo kiek daugiau nei šimtas seniūnų iš visos šalies.

Susitikimo metu akcentuota, jog žiemą visiems eismo dalyviams būtina atkreipti dėmesį į besikeičiančias oro sąlygas, kritulius, kurie daro tiesioginę įtaką vairavimo sąlygoms. Tuo pačiu kalbėta apie logiką, kodėl vieni keliai yra valomi ir barstomi dažniau, kiti – rečiau, o dar kituose keliuose slidumą mažinančios medžiagos išvis nebarstomos, tik nuvalomas perteklinis sniegas.

„Apžvelgėme normatyvinius reikalavimus, kuriais vadovaujamasi valstybinės reikšmės kelių priežiūroje. Kadangi nuo visų prižiūrimų kelių vienu metu nuvalyti sniego ir juos pabarstyti slidumą mažinančiomis medžiagomis nėra galimybių, žiemos priežiūros darbai skirstomi į 5 skirtingus priežiūros lygius pagal eismo intensyvumą ir kelių svarbą“, – sako „Kelių priežiūros“ atstovas Karolis Sakalauskas.

Susitikimo metu, vasario 20-ąją, pristatyta ir visuomenei parengta naudinga žiemos darbų atmintinė. Joje skelbiama, kokie darbai yra atliekami, kokiuose ruožuose, kuriuo laiku juose dirbama ir kaip kelias turi atrodyti. Tai tik vienas iš daugelio sprendimų siekiant didinti gyventojų informuotumą apie kelių priežiūros veiklą.

Pasak Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos prezidento Rolando Bružo, kelininkų darbai yra ypatingai aktualūs šalies gyventojams, o dažnas jų domisi kelių priežiūros aktualijomis.

„Tikimės, kad panašaus pobūdžio susitikimai taps nauja tradicija stiprinant tarpusavio bendradarbiavimą. Mūsų seniūnai kasdien sprendžia savo narių bendrąsias problemas, tarp kurių, natūralu, ir asfaltuoti keliai bei žvyrkeliai. Todėl tinkamas informuotumas padės lengviau išspręsti žmonių rūpesčius ir yra naudingas visoms pusėms“, – sako Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos prezidentas Rolandas Bružas.

Seniūnijų atstovai kėlė klausimą, kur gyventojams surasti aktualią informaciją apie šalies kelius. „Kelių priežiūros“ atstovai priminė, kad priežiūros lygius pasitikrinti galima internetinėje svetainėje kpl.keliuprieziura.lt. Be to, vairuotojai gali savarankiškai prieš kelionę įsivertinti tikėtiną kelių būklę interaktyviame žemėlapyje.

Informacija apie kelių priežiūros lygius taip pat skelbiama interneto svetainėje www.eismoinfo.lt. Minėtoje svetainėje pateikiama ir informacija apie kelių būklę ir eismo sąlygas valstybinės reikšmės keliuose.

Kaip žinia, kelių būklei stebėti naudojamos specialios IT priemonės, vykdomos gyvos patrulinės kelių apžiūros, tačiau taip pat apie sudėtingas eismo sąlygas keliuose: kliūtis, duobes, plikledį, suniokotus ženklus ir kt., gali pranešti ir patys gyventojai. Jie kviečiami tai daryti informacijos skyrių trumpuoju tel. numeriu 1871 arba nemokamu tel. numeriu +370 5 232 9600 (veikia kiekvieną dieną, 24 val. per parą). Juo taip pat galima  gauti ir perduoti informaciją apie eismo sąlygas.

„Kelių priežiūra“ primena, kad bendrovė atsako tik už valstybinės reikšmės kelių būklę užmiesčiuose, rajonų centruose bei mažesniuose miestuose bei miesteliuose. Už kitų gatvių priežiūrą minėtose gyvenamosiose vietovėse atsakingos savivaldybės.

Pranešimą paskelbė: Rimantas Zagrebajev, AB „Kelių priežiūra”

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Vasaros kelionės elektromobiliu Lietuvoje: kur patogiausia važiuoti atostogoms?

Vasaros kelionės elektromobiliu Lietuvoje: kur patogiausia važiuoti atostogoms?

Vis daugiau Lietuvos gyventojų renkasi keliones elektromobiliais, siekdami ne tik išvengti taršos, bet ir mėgautis komfortišku bei tylesniu važiavimu. Nors ilgesnės kelionės elektromobiliu jau nebėra retenybė, dalis vairuotojų vis dar svarsto ar patogu būtų leistis į tolimesnes keliones po Lietuvą. „Elektrum Lietuva“ elektromobilių produktų vystymo vadovė Laura Doraitė-Gudavičienė pasidalino įžvalgomis apie patogiausias kryptis Lietuvoje vasarą […]


Susisiekimo ministras M. Skuodis apdovanos jubiliejinių „Aurum 1006 km“ lenktynių kvalifikacijos nugalėtojus

Susisiekimo ministras M. Skuodis apdovanos jubiliejinių „Aurum 1006 km“ lenktynių kvalifikacijos nugalėtojus

Penktadienį, liepos 19 d., Palangoje susisiekimo ministras Marius Skuodis apdovanos jubiliejinių, 25-ąjį kartą vykstančių automobilių lenktynių „Aurum 1006 km“ kvalifikacijos nugalėtojus. Šios jau ketvirtį amžiaus vykstančios lenktynės pritraukia automobilių sporto mėgėjus ne tik iš visos šalies, bet ir iš užsienio. M. Skuodis apdovanos automobilių lenktynių „Aurum 1006 km“ kvalifikacijos nugalėtojus. Kvalifikacijos lenktynių metu dalyviai varžosi dėl […]


Elektromobilių įkrovimo stotelių kūrėja „Elinta Charge“ turi naują vadovą

Elektromobilių įkrovimo stotelių kūrėja „Elinta Charge“ turi naują vadovą

Į kitą plėtros etapą elektromobilių įkrovimo stotelių kūrėja ir gamintoja „Elinta Charge“ žengia su nauju vadovu. Įmonės generaliniu direktoriumi paskirtas Vaidas Bielinis, kurio pagrindiniai tikslai bus orientuoti į tvarų bei nuoseklų įmonės augimą, patikimiausių ir technologiškai pažangiausių produktų kūrimą ir kryptingą komandos darbą. Daugiau nei 20 metų verslo plėtros patirtį technologijų ir telekomunikacijų srityse sukaupęs […]


Profesinio mokymo privalumai ir dar vis jį supantys mitai

Profesinio mokymo privalumai ir dar vis jį supantys mitai

Nors profesinis mokymas Lietuvoje sparčiai populiarėja, visuomenėje dar vis vyrauja jį supantys mitai. O tai neretai jauną žmogų nukreipia ne tuo keliu, kurį jis iš tiesų norėtų pasirinkti. „Planuojantys dar šiais metais įstoti į profesinio mokymo įstaigą, tai gali padaryti iki rugpjūčio 5 d. LAMA BPO sistemoje. Tačiau neretai susiduriama su situacijomis, kuomet artimieji bando […]


„Via Baltica“, jūrų ir oro uostų bei kitiems strateginiams transporto projektams Lietuvoje – reikšminga ES parama

„Via Baltica“, jūrų ir oro uostų bei kitiems strateginiams transporto projektams Lietuvoje – reikšminga ES parama

Lietuvos ir tarptautiniam susisiekimui strategiškai svarbaus magistralinio kelio „Via Baltica“ paskutinės atkarpos nuo Marijampolės iki Lenkijos sienos rekonstrukcijai Europos Komisija (EK) šią savaitę papildomai skyrė 48 mln. eurų Europos infrastruktūros tinklų priemonės (Connecting Europe Facility, CEF) lėšų. Užbaigus šią 12 kilometrų ilgio atkarpą, planuojama, kad automagistralė nuo Kauno iki Varšuvos bus visiškai užbaigta jau 2025 […]


Lietuva steigs transporto atašė pareigybę Ukrainoje

Lietuva steigs transporto atašė pareigybę Ukrainoje

Lietuva steigs transporto atašė pareigybę Ukrainoje. Darbą Kyjive esančioje Lietuvos ambasadoje transporto atašė pradės spalio 1 d. Šiam Susisiekimo ministerijos siūlytam nutarimo projektui šiandien pritarė Vyriausybė. Naujoji pareigybė kuriama siekiant stiprinti atstovavimą Lietuvos ekonominiams interesams užsienyje, kurie vis aktualesni vykstant transporto paslaugų eksporto rinkų diversifikacijai, transporto ir logistikos sektoriaus įmonėms ieškant naujų partnerysčių, tiekėjų, žaliavų […]