Kelių direkcijos ir „Litgrid“ bendradarbiavimas prisidės prie sklandesnio sinchronizacijos projektų įgyvendinimo

Kelių direkcijos ir „Litgrid“ bendradarbiavimas prisidės prie sklandesnio sinchronizacijos projektų įgyvendinimo

VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – Kelių direkcija) ir Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuri suteiks galimybę sklandžiau įgyvendinti tiek elektros sistemos sinchronizaciją su kontinentinės Europos tinklais, tiek kitus svarbius elektros energijos perdavimo tinklų statybos ar rekonstrukcijos, tiek ir valstybinės reikšmės kelių plėtros projektus.

Pasak Kelių direkcijos vadovo Remigijaus Lipkevičiaus, ši sutartis – pagrindas įmonių bendradarbiavimui, nes joje apibrėžtos taisyklės, kurių laikantis įmonės galės sklandžiau įgyvendinti tiek energetikos projektus, tiek projektus valstybinės reikšmės keliuose, per kuriuos bus tiesiami nauji ar rekonstruojami esami elektros tinklai patikslinant  jų apsaugos zonas.

Sinchronizacija su kontinentinės Europos tinklais – ambicingas ir valstybei ypač svarbus uždavinys, kuriam pasiruošti įgyvendiname ne vieną ar du, bet 14 atskirų sudėtingų ir didelės apimties infrastruktūros projektų. Visa tai reikalinga siekiant paruošti šalies energetikos sistemą veikti ne dabartiniame BRELL žiede, kuriame sistemos dažnį kontroliuoja Rusija, bet savarankiškai, vienu ritmu su Vakarų Europos partneriais. Sėkmingam šių projektų įgyvendinimui reikalingas visų institucijų susitelkimas, todėl labai džiaugiamės šia partneryste su Kelių direkcija, neabejoju, kad ji bus naudinga abiem pusėms“, – sako Rokas Masiulis, „Litgrid“ generalinis direktorius.

Sutartimi šalys įsipareigoja keistis informacija apie jų įgyvendinamus projektus bei ilgalaikius projektų planus, pagal kuriuos abi strateginę infrastruktūrą valdančios įmonės planuos savo veiklą ir jos įgyvendinimą, nusistato terminus, per kuriuos bus išduodamos planavimo ir projektavimo sąlygos šiems projektams rengti, taip pat patikrinami parengti projektai, nusistato sąlygas, kaip kelių juostose ar kelių ir elektros tinklų apsaugos zonose bus atliekami įmonėms priklausančių objektų statybos (tiesimo) ir priežiūros darbai.

Šiuo metu „Litgrid“ įgyvendina šalies elektros energetikos sistemos sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais projektą, kurio dalis apima esamų elektros linijų rekonstravimą ir naujų linijų tiesimą. Dalis šių linijų yra valstybinės reikšmės kelių juostose ar šių kelių apsaugos zonose.

Bendradarbiavimo sutartį dėl inžinerinių tinklų statybos, priežiūros, rekonstrukcijos ir iškėlimo, kurioje susitarta dėl naujų elektros tinklų projektų įgyvendinimo valstybinės reikšmės kelių juostose ir apsaugos zonose sąlygų, Kelių direkcija ir „Litgrid“ pasirašė kovo 31 d.

Daugiau informacijos:

Aušra Ramoškaitė

Tarptautinių ryšių ir komunikacijos skyrius

Tel. +370 5 232 96 28, mob. tel. +370 656 76 508

El. p. ausra.ramoskaite@lakd.lt

Paulė Pupinytė-Bružienė

„Litgrid“ komunikacijos skyriaus vadovė

+370 611 20 958

paule.pupinyte-bruziene@litgrid.eu

Pranešimą paskelbė: Saulius Jansonas, Lietuvos automobilių kelių direkcija

Kiti skelbimai:
 
REIMA Vipellys Lemon Yellow 26-29
 
Camper Iman K400299 Grey 38
 
Crocs™ Crocs CHERRIES G0734300-MU
 
REIMA Vipellys Neon Pink 30-33
 
ALTERCORE Katie Black 40

Rekomenduojame

Lietuvoje jau galima įsigyti ekonomišką iš tinklo kraunamą hibridinį „Tiguan eHybrid“

Lietuvoje jau galima įsigyti ekonomišką iš tinklo kraunamą hibridinį „Tiguan eHybrid“

„Tiguan“ – populiariausią „Volkswagen“ Europoje ir geriausiai parduodamą visureigį Baltijos šalyse – jau galima įsigyti ir su iš elektros tinklo kraunama hibridine pavara, kuri apjungia galingą elektros motorą bei 1,4 l TSI variklį. „Tiguan eHybrid“ galima važiuoti naudojant tik elektrą, tik benziną arba apjungti abiejų variklių galią. Pagrindinis iš tinklo kraunamo „eHybrid“ privalumas yra ypač […]

Pandemijos įtaka: lietuviai per karantiną vairuoja mažiau, estai ir latviai įpročių nepakeitė

Pandemijos įtaka: lietuviai per karantiną vairuoja mažiau, estai ir latviai įpročių nepakeitė

Pandemija pakeitė ne tik visuomenės bendravimo, bet ir vairavimo įpročius. Naujausio tyrimo duomenys rodo, kad 42 proc. Lietuvos gyventojų karantino laikotarpiu mažiau naudojasi automobiliu. Kaimyninėse valstybėse tendencijos priešingos – 57 proc. Estijos ir 48 proc. Latvijos žmonių transporto priemonę vairuoja tiek, kiek ir prieš pandemiją. Tai atskleidė draudimo bendrovės „Gjensidige“ užsakymu „NielsenIQ“ vasario mėnesį atlikta […]

„Audi A6 e-tron concept“ – naujas „e-voliucijos“ etapas

„Audi A6 e-tron concept“ – naujas „e-voliucijos“ etapas

„Audi“ ryžtingai vysto „e-voliuciją“ elektriniame mobilume ir 2021 m. Šanchajaus automobilių parodoje pristato pirmąjį inovacinės elektrinių automobilių šeimos modelį – keturių durelių „Audi A6 e-tron concept“, kurio gamybai bus naudojama visiškai nauja „Premium Platform Electric“ („PPE“) platforma. Jau 2022 metų pabaigoje bus pradėta serijinė C segmento, vėliau – B segmento modelių, turinčių „PPE“ platformą, gamyba. […]

Į miestus grįžtant spūstims, Žemės dienos proga „Bolt“ primena apie aplinkai draugiškus sprendimus

Į miestus grįžtant spūstims, Žemės dienos proga „Bolt“ primena apie aplinkai draugiškus sprendimus

Šalyje atsiveriant vis daugiau verslų ir ugdymo įstaigų, į miestų gatves piko metu grįžta automobilių spūstys, lemiančios oro užterštumą. Siekiant atkreipti dėmesį į tvaresnes kelionės alternatyvas, Europoje pirmaujanti pavėžėjimo platforma „Bolt“ Žemės dienos proga primena, kad gyventojai, rinkdamiesi elektra varomas transporto priemones, prisideda prie aplinkos tausojimo. Eismo užimtumą Vilniuje fiksuojančios navigacinės įrangos „Tom Tom“ programėlės […]