Kelių direkcijos generaliniu direktoriumi išrinktas Marius Švaikauskas

Kelių direkcijos generaliniu direktoriumi išrinktas Marius Švaikauskas

Nuo š. m. vasario 24 d. akcinei bendrovei Lietuvos automobilių kelių direkcijai (toliau – Kelių direkcija) vadovauja generalinis direktorius Marius Švaikauskas. Naująjį bendrovės vadovą penkerių metų laikotarpiui išrinko Kelių direkcijos valdyba.

Pasak Kelių direkcijos valdybos pirmininko Vaidoto Balyno, nuo šių metų pradžios įmonei tapus akcine bendrove, atsivėrė naujos galimybės, atnešančios ir naujus iššūkius bei lūkesčius, keliamus vadovui ir jo komandai.

„Džiaugiuosi, kad būtent šiame etape prie komandos prisijungė bendrovių valdymo ir pokyčių vadybos patirties turintis profesionalas. Mariaus turima įmonės veiklos pertvarkymo vizija visapusiškai koreliuoja su tuo, kaip įmonės transformaciją mato Valdyba, svarbu ir tai, kad sutampa naujojo vadovo ir valdybos vertybės. Tikiu, kad išnaudojant Mariaus patirtį, kartu įgyvendinsime akcininko keliamus tikslus ir įdiegsime įmonėje naują organizacinę kultūrą bei procesus, leisiančius sukurti aiškią, skaidrią ir efektyvią valstybinės kelių infrastruktūros valdymo sistemą, besiremiančia geriausiomis šiuolaikinės valdysenos praktikomis“, – sako valdybos pirmininkas.

„Naujam Kelių direkcijos vadovui keliamas tikslas – visą valstybinių kelių plėtros ir priežiūros sistemą pakelti į kur kas aukštesnį kokybinį lygį, kad finansų trūkumas būtų vienintelis spręstinas klausimas, o ne darbų vėlavimas ar jų kokybė. Nedelsiant turi būti priimti sprendimai, leidžiantys sklandžiai ir suplanuotais terminais įgyvendinti strateginius valstybės projektus. Prioritetas – „Via Baltica“, Utenos plentas, karinio mobilumo projektai, tiltų ir viadukų būklė, kelių rinkliavos projektas (e-tolling). Su naujo vadovo atėjimu tikimės greitos ir sklandžios šios įmonės kultūros transformacijos“, – sako susisiekimo ministras Marius Skuodis.

„Kelių direkcijos vadovu tampu periodu įmonei stovint ant didelių pokyčių slenksčio. Atsakingai priimu šį iššūkį ir tikiu, kad kartu su komanda man pavyks sėkmingai tęsti strateginius projektus ir didinti jų įgyvendinimo tempą, kelti darbų kokybės kartelę ir transformuoti įmonę į sektoriaus lyderę. Puikiai suprantu, kad Lietuvos automobilių kelių direkcijai, turinčiai strateginę reikšmę Valstybei, skaidrumas ir reputacija visose srityse, ir kalbant apie rangovų darbą, ir kelių kokybę, ir vadovų, įskaitant ir mano, priimamus sprendimus, yra būtina sąlyga. Todėl nepaisant to, kaip šias rizikas įmonei sekėsi valdyti iki šiol, įmonėje ketinu įvesti 0-inę toleranciją neskaidriems sandoriams, sprendimams, pirkimams ar asmeniniams ryšiams“, – sako naujasis Kelių direkcijos vadovas Marius Švaikauskas.

Naujasis Kelių direkcijos vadovas atsirinktas konkurso būdu. Konkursą Kelių direkcijos vadovo pareigoms užimti Susisiekimo ministerija paskelbė 2022 m. gruodžio mėn.  

Prieš Valdybai išrenkant naująjį Kelių direkcijos vadovą, atsakingos šalies institucijos pateikė visas reikiamas pažymas apie M. Švaikausko tinkamumą eiti šias pareigas. Valdybos posėdžio metu buvo aptarti ir galimi interesų konfliktai su įmonės rangovais ar jų regimybės M. Švaikauskui pradėjus dirbti Kelių direkcijoje. Naujasis vadovas pasiūlė priemones, kurios bus taikomos siekiant išvengti interesų konflikto. Viena jų – įmonėje bus parengtos vieningos sistemos, t. y. standartai ir metodikos, kurios bus taikomos visiems be išimties įmonės rangovams ir partneriams, taip eliminuojant subjektyvius, interesų konfliktus galinčius sukelti sprendimus.  

Iki 2022 m. gruodžio mėn. M. Švaikauskas dirbo valstybės valdomoje energetikos bendrovėje „EPSO-G“, ėjo LR Vyriausybės kartu su LR Energetikos ministerija įgyvendintos Fizinio barjero programos pasienyje su Baltarusija direktoriaus pareigas, prieš tai buvo UAB „Vilniaus vandenys“ generaliniu direktoriumi, vadovavo Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentui prie Aplinkos ministerijos. M. Švaikauskas turi patirties ir privačiame sektoriuje kaip vadovas buvęs atsakingas už verslo rizikų valdymą ir verslo plėtrą.

Iki šių metų pradžios Kelių direkcijos vadovo pareigas ėjęs ilgametis įmonės darbuotojas Remigijus Lipkevičius Valdybos sprendimu iki šių metų galo lieka dirbti įmonėje. Jam bus pasiūlytos Kelių direkcijos generalinio direktoriaus patarėjo pareigos. Vadovaujantis gerosios valdysenos praktikomis, toks sprendimas priimtas, vertinant R. Lipkevičiaus žinias ir įmonėje sukauptą patirtį, siekiant įmonėje užtikrinti įgyvendinamų projektų tęstinumą bei sklandų darbų perdavimą naujajam vadovui.

AB Lietuvos automobilių kelių direkcija valdo 21 tūkst. km valstybinės reikšmės kelių. Joje  dirba 293 darbuotojai.

Daugiau informacijos:

Aušra Ramoškaitė

Tarptautinių ryšių ir komunikacijos skyrius

Mob. tel. +370 656 76 508

El. p. ausra.ramoskaite@lakd.lt

Pranešimą paskelbė: Saulius Jansonas, Lietuvos automobilių kelių direkcija

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Vasaros kelionės elektromobiliu Lietuvoje: kur patogiausia važiuoti atostogoms?

Vasaros kelionės elektromobiliu Lietuvoje: kur patogiausia važiuoti atostogoms?

Vis daugiau Lietuvos gyventojų renkasi keliones elektromobiliais, siekdami ne tik išvengti taršos, bet ir mėgautis komfortišku bei tylesniu važiavimu. Nors ilgesnės kelionės elektromobiliu jau nebėra retenybė, dalis vairuotojų vis dar svarsto ar patogu būtų leistis į tolimesnes keliones po Lietuvą. „Elektrum Lietuva“ elektromobilių produktų vystymo vadovė Laura Doraitė-Gudavičienė pasidalino įžvalgomis apie patogiausias kryptis Lietuvoje vasarą […]


Susisiekimo ministras M. Skuodis apdovanos jubiliejinių „Aurum 1006 km“ lenktynių kvalifikacijos nugalėtojus

Susisiekimo ministras M. Skuodis apdovanos jubiliejinių „Aurum 1006 km“ lenktynių kvalifikacijos nugalėtojus

Penktadienį, liepos 19 d., Palangoje susisiekimo ministras Marius Skuodis apdovanos jubiliejinių, 25-ąjį kartą vykstančių automobilių lenktynių „Aurum 1006 km“ kvalifikacijos nugalėtojus. Šios jau ketvirtį amžiaus vykstančios lenktynės pritraukia automobilių sporto mėgėjus ne tik iš visos šalies, bet ir iš užsienio. M. Skuodis apdovanos automobilių lenktynių „Aurum 1006 km“ kvalifikacijos nugalėtojus. Kvalifikacijos lenktynių metu dalyviai varžosi dėl […]


Elektromobilių įkrovimo stotelių kūrėja „Elinta Charge“ turi naują vadovą

Elektromobilių įkrovimo stotelių kūrėja „Elinta Charge“ turi naują vadovą

Į kitą plėtros etapą elektromobilių įkrovimo stotelių kūrėja ir gamintoja „Elinta Charge“ žengia su nauju vadovu. Įmonės generaliniu direktoriumi paskirtas Vaidas Bielinis, kurio pagrindiniai tikslai bus orientuoti į tvarų bei nuoseklų įmonės augimą, patikimiausių ir technologiškai pažangiausių produktų kūrimą ir kryptingą komandos darbą. Daugiau nei 20 metų verslo plėtros patirtį technologijų ir telekomunikacijų srityse sukaupęs […]


Profesinio mokymo privalumai ir dar vis jį supantys mitai

Profesinio mokymo privalumai ir dar vis jį supantys mitai

Nors profesinis mokymas Lietuvoje sparčiai populiarėja, visuomenėje dar vis vyrauja jį supantys mitai. O tai neretai jauną žmogų nukreipia ne tuo keliu, kurį jis iš tiesų norėtų pasirinkti. „Planuojantys dar šiais metais įstoti į profesinio mokymo įstaigą, tai gali padaryti iki rugpjūčio 5 d. LAMA BPO sistemoje. Tačiau neretai susiduriama su situacijomis, kuomet artimieji bando […]


„Via Baltica“, jūrų ir oro uostų bei kitiems strateginiams transporto projektams Lietuvoje – reikšminga ES parama

„Via Baltica“, jūrų ir oro uostų bei kitiems strateginiams transporto projektams Lietuvoje – reikšminga ES parama

Lietuvos ir tarptautiniam susisiekimui strategiškai svarbaus magistralinio kelio „Via Baltica“ paskutinės atkarpos nuo Marijampolės iki Lenkijos sienos rekonstrukcijai Europos Komisija (EK) šią savaitę papildomai skyrė 48 mln. eurų Europos infrastruktūros tinklų priemonės (Connecting Europe Facility, CEF) lėšų. Užbaigus šią 12 kilometrų ilgio atkarpą, planuojama, kad automagistralė nuo Kauno iki Varšuvos bus visiškai užbaigta jau 2025 […]


Lietuva steigs transporto atašė pareigybę Ukrainoje

Lietuva steigs transporto atašė pareigybę Ukrainoje

Lietuva steigs transporto atašė pareigybę Ukrainoje. Darbą Kyjive esančioje Lietuvos ambasadoje transporto atašė pradės spalio 1 d. Šiam Susisiekimo ministerijos siūlytam nutarimo projektui šiandien pritarė Vyriausybė. Naujoji pareigybė kuriama siekiant stiprinti atstovavimą Lietuvos ekonominiams interesams užsienyje, kurie vis aktualesni vykstant transporto paslaugų eksporto rinkų diversifikacijai, transporto ir logistikos sektoriaus įmonėms ieškant naujų partnerysčių, tiekėjų, žaliavų […]