Kauno oro uoste baigiama įrengti MRO plėtrai skirta infrastruktūra

Kauno oro uoste baigiama įrengti MRO plėtrai skirta infrastruktūra

Kauno oro uostas netrukus turės labiausiai išvystytą ir pritaikytą infrastruktūrą orlaivių remonto (angl. Maintenance, Repair and Overhaul) angarų statybai visame regione. Šiuo metu žengiama į paskutinį plėtros darbų etapą: jo metu numatoma baigti plėsti aerodromo peroną, įrengiant beveik 15 tūkst. kv. m. riedėjimo taką, taip pat inžinerinius tinklus bei kitas infrastruktūros dalis, reikalingas MRO angarų veiklos užtikrinimui.

Pirmieji infrastruktūros plėtros etapai Kauno oro uoste pradėti dar pernai rudenį. Tuomet 48 hektarų plote atlikta didžioji parengiamųjų darbų dalis, susijusi su perono prieigos ir riedėjimo tako statybomis. Be to, oro uosto teritorijoje buvo įrengta vandentiekio sistema, buitinių ir lietaus nuotekų tinklai, dujų ir elektros įvadai.

„Pagrindinis rekonstrukcijos objektas – šiaurinio perono praplėtimas, įrengiant naują riedėjimo taką. Jo ilgis sieks net 325 metrus, tad riedant taku orlaiviams bus sudarytos galimybės pasiekti naujai planuojamus statyti angarus. Numatoma, jog šis takas laikinai tarnaus ir kaip papildoma vieta orlaivių parkavimui“, – pasakoja Kauno oro uosto vadovas Karolis Matulaitis.

Pasak jo, šiuo metu jau atlikta daugiau nei 70 proc. visų plėtros darbų, o paskutinį etapą ketinama įgyvendinti ir bendrai darbus pabaigti šių metų birželio mėnesį. Bendra projekto vertė siekia 3 471 019 Eur.

Šiuo paskutiniu etapu numatoma pabaigti ruošti teritoriją ir infrastruktūrą, skirtą trijų naujų angarų statyboms. Pagal pernai pasirašytą sutartį, vienas iš sklypų yra skirtas specializuoto orlaivių dažymo angaro įrengimui. Projektą aukciono būdu išsinuomotame plote vykdys Airijoje registruota kompanija „MAAS Aviation“ – trečioji pagal dydį tokias paslaugas teikianti įmonė pasaulyje. Įmonė teikia naujų „Airbus“ orlaivių dažymo paslaugą Vokietijoje ir JAV bei perdažo oro linijų, orlaivių nuomos įmonių ir kitų orlaivių priežiūros įmonių orlaivius Nyderlanduose bei JAV Alabamos valstijoje.

Numatoma, jog pradėjus „MAAS Aviation“ angaro veiklą, Kauno oro uoste MRO paslaugas bus galima teikti vienuolikai lėktuvų vienu metu. Būsimame angare bus aptarnaujami dažniausiai Lietuvos oro uostuose matomi „Airbus A320“ ir „Boeing B737“ orlaiviai.

„Šiuo metu Kauno oro uosto teritorijoje – didžiausiame MRO centre Baltijos regione, savo veiklą jau vykdo Airijos skrydžių kompanija „Ryanair“, „FL Technics“, „DOT“ „Aviabaltika“ ir „OS Technics“ – prie jų prisijungus industrijos lyderei – „MAAS Aviation“ – tik dar labiau sustiprinsime Kauno oro uosto pozicijas.

Noriu pasidžiaugti, jog „MAAS Aviation“ baigus statybos  darbus oro uoste, žengsime kokybinį žingsnį į priekį – nuo šiol kiekviena kompanija galės naudotis kelių tiekėjų paslaugomis. Tai atveria naujas galimybes avialinijoms, orlaivių savininkams ir lizingo bendrovėms. Suremontuoti, iš vidaus atnaujinti orlaiviai galės būti perdažomi vienoje vietoje ir sudarys sąlygas orlaiviams keisti šeimininkus. Tai  neabejotinai dar labiau įtvirtins Kauno oro uosto, kaip reikšmingo MRO industrijos centro pozicijas ir leis MRO įmonėms pritraukti daugiau klientų. Be abejonės, nežadame sustoti ir toliau sieksime pritraukti daugiau MRO įmonių į Kauną“  – sako K. Matulaitis.

Apie Kauno oro uostą

Kauno oro uostas priklauso Lietuvos oro uostų tinklui, kurį sudaro Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostai. Per 2019 m. jie aptarnavo 6,5 mln. keleivių ir 62 tūkst. skrydžių.

Pranešimą paskelbė: – -, Berta And, UAB

Kiti skelbimai:
 
HELLY HANSEN Vidda Parka Women's Black L
 
CAMPER Oxyde Foca Dark Brown 37
 
HELLY HANSEN Rigging Coat Men's Black L
 
Crocs™ Classic Lined Clog Navy/Charcoal 36,5
 
REIMA Stemu Denim Blue 29

Rekomenduojame

Kokią ateities susisiekimo sistemą kursime Vilniuje?

Kokią ateities susisiekimo sistemą kursime Vilniuje?

Vilniaus valdžia negaili dėmesio ir pinigų dviračių takų statybai. Reikia pagalvoti, kaip efektyviai šią sukurtą susisiekimo infrastruktūrą išnaudoti. Didelių pasiekimų šioje srityje turi Indija ir Vietnamas. Vilniuje automobilių spūsčių mastui artėjant prie Indijos miestų, galima pasinaudoti pastarųjų patirtimi – dviračių taksi kroviniams ir žmonėms pervežti. Indijoje tokiu transportu užsiima žmonės, vadinami „rikšomis“. Žmonių pervežimui jie […]

Tyrimas: po eismo nelaimės skambiname ne skubios pagalbos numeriu, o antrajai pusei

Tyrimas: po eismo nelaimės skambiname ne skubios pagalbos numeriu, o antrajai pusei

Kelyje patyrę eismo nelaimę Lietuvos vairuotojai pirmiausia apie ją praneša ne skubios pagalbos tarnyboms, o sutuoktiniui arba partneriui. Tyrimas parodė, kad beveik trečdalis mūsų šalies vairuotojų po eismo avarijos iškart skambina antrajai pusei ir tik 17 proc. vairuojančių lietuvių iškart renka pagalbos numerį 112. Tokias tendencijas atskleidė draudimo bendrovės „Gjensidige“ užsakymu bendrovės „Nielsen“ atlikta reprezentatyvi […]

„BMW Motorrad“ atskleidė penkias 2021 m. motociklų sezono naujienas

„BMW Motorrad“ atskleidė penkias 2021 m. motociklų sezono naujienas

Rudeniui artėjant pabaigos link, Vokietijos gamintoja „BMW Motorrad“ atskleidė būsimojo 2021 m. motociklų sezono naujienas. Kitąmet į gatves išriedės net penki nauji modeliai: šį pavasarį atnaujinto „R 18“ klasikinė versija „BMW R 18 Classic“ ir  atnaujinta „BMW R nineT“ modelių šeima: „R nineT“, „R nineT Pure“, „R nineT Scrambler“ bei „R nineT Urban G/S“.   […]

Vilnius kviečia Vėlinių dienomis kapines lankyti saugiai: vengti didesnių susibūrimų, dėvėti kaukes

Vilnius kviečia Vėlinių dienomis kapines lankyti saugiai: vengti didesnių susibūrimų, dėvėti kaukes

Šiandien sostinėje įsigaliojus lokalaus karantino apribojimams, savivaldybė kviečia gyventojus atsakingai planuoti artėjantį Vėlinių savaitgalį, įvertinti savo sveikatos būklę ir rizikas, ypač tai svarbu vyresnio amžiaus žmonėms, turintiems įvairių lėtinių susirgimų. Savo ruožtu savivaldybė pasirūpino, kad spalio 31 d. ir lapkričio 1–2 d. dažniau kursuotų viešasis transportas, o Rokantiškių, Saltoniškių, Karveliškių ir Kairėnų kapinių prieigose pakeitė […]