Kauno oro uoste baigiama įrengti MRO plėtrai skirta infrastruktūra

Kauno oro uoste baigiama įrengti MRO plėtrai skirta infrastruktūra

Kauno oro uostas netrukus turės labiausiai išvystytą ir pritaikytą infrastruktūrą orlaivių remonto (angl. Maintenance, Repair and Overhaul) angarų statybai visame regione. Šiuo metu žengiama į paskutinį plėtros darbų etapą: jo metu numatoma baigti plėsti aerodromo peroną, įrengiant beveik 15 tūkst. kv. m. riedėjimo taką, taip pat inžinerinius tinklus bei kitas infrastruktūros dalis, reikalingas MRO angarų veiklos užtikrinimui.

Pirmieji infrastruktūros plėtros etapai Kauno oro uoste pradėti dar pernai rudenį. Tuomet 48 hektarų plote atlikta didžioji parengiamųjų darbų dalis, susijusi su perono prieigos ir riedėjimo tako statybomis. Be to, oro uosto teritorijoje buvo įrengta vandentiekio sistema, buitinių ir lietaus nuotekų tinklai, dujų ir elektros įvadai.

„Pagrindinis rekonstrukcijos objektas – šiaurinio perono praplėtimas, įrengiant naują riedėjimo taką. Jo ilgis sieks net 325 metrus, tad riedant taku orlaiviams bus sudarytos galimybės pasiekti naujai planuojamus statyti angarus. Numatoma, jog šis takas laikinai tarnaus ir kaip papildoma vieta orlaivių parkavimui“, – pasakoja Kauno oro uosto vadovas Karolis Matulaitis.

Pasak jo, šiuo metu jau atlikta daugiau nei 70 proc. visų plėtros darbų, o paskutinį etapą ketinama įgyvendinti ir bendrai darbus pabaigti šių metų birželio mėnesį. Bendra projekto vertė siekia 3 471 019 Eur.

Šiuo paskutiniu etapu numatoma pabaigti ruošti teritoriją ir infrastruktūrą, skirtą trijų naujų angarų statyboms. Pagal pernai pasirašytą sutartį, vienas iš sklypų yra skirtas specializuoto orlaivių dažymo angaro įrengimui. Projektą aukciono būdu išsinuomotame plote vykdys Airijoje registruota kompanija „MAAS Aviation“ – trečioji pagal dydį tokias paslaugas teikianti įmonė pasaulyje. Įmonė teikia naujų „Airbus“ orlaivių dažymo paslaugą Vokietijoje ir JAV bei perdažo oro linijų, orlaivių nuomos įmonių ir kitų orlaivių priežiūros įmonių orlaivius Nyderlanduose bei JAV Alabamos valstijoje.

Numatoma, jog pradėjus „MAAS Aviation“ angaro veiklą, Kauno oro uoste MRO paslaugas bus galima teikti vienuolikai lėktuvų vienu metu. Būsimame angare bus aptarnaujami dažniausiai Lietuvos oro uostuose matomi „Airbus A320“ ir „Boeing B737“ orlaiviai.

„Šiuo metu Kauno oro uosto teritorijoje – didžiausiame MRO centre Baltijos regione, savo veiklą jau vykdo Airijos skrydžių kompanija „Ryanair“, „FL Technics“, „DOT“ „Aviabaltika“ ir „OS Technics“ – prie jų prisijungus industrijos lyderei – „MAAS Aviation“ – tik dar labiau sustiprinsime Kauno oro uosto pozicijas.

Noriu pasidžiaugti, jog „MAAS Aviation“ baigus statybos  darbus oro uoste, žengsime kokybinį žingsnį į priekį – nuo šiol kiekviena kompanija galės naudotis kelių tiekėjų paslaugomis. Tai atveria naujas galimybes avialinijoms, orlaivių savininkams ir lizingo bendrovėms. Suremontuoti, iš vidaus atnaujinti orlaiviai galės būti perdažomi vienoje vietoje ir sudarys sąlygas orlaiviams keisti šeimininkus. Tai  neabejotinai dar labiau įtvirtins Kauno oro uosto, kaip reikšmingo MRO industrijos centro pozicijas ir leis MRO įmonėms pritraukti daugiau klientų. Be abejonės, nežadame sustoti ir toliau sieksime pritraukti daugiau MRO įmonių į Kauną“  – sako K. Matulaitis.

Apie Kauno oro uostą

Kauno oro uostas priklauso Lietuvos oro uostų tinklui, kurį sudaro Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostai. Per 2019 m. jie aptarnavo 6,5 mln. keleivių ir 62 tūkst. skrydžių.

Pranešimą paskelbė: – -, Berta And, UAB

Kiti skelbimai:
 
Bio Phyto Mild Facial Cleanser Veido prausiklis, 250 ml
 
TOMMY HILFIGER 15-39-01-5 Black 01 44
 
AUDIMAS Švelnaus mod.polo maršk.ilg.rank. 2021-571 Navy Blazer S
 
Este 83-28-05-8 Black 37
 
Camper Courb K300289 Blue 46

Rekomenduojame

Pandemijos iššūkių kupinais metais „Scania Lietuva“ išlaikė stabilią poziciją rinkoje

Pandemijos iššūkių kupinais metais „Scania Lietuva“ išlaikė stabilią poziciją rinkoje

„Scania Lietuva“ pernai išlaikė turėtą poziciją sunkiojo transporto pardavimo segmente – ji užima 9 proc. rinkos. Lietuvoje įregistruota 360 naujų „Scania“ sunkvežimių. 2020-aisiais sunkiojo transporto rinka, lyginant su ankstesniais metais, smuko net 45 proc. Pasak įmonės „Scania Lietuva“ regiono vadovo Dariaus Snieškos, tam įtakos turėjo ir pandemija, ir Mobilumo paketas. Iš viso pernai Lietuvoje įregistruota […]

Ar verta persėsti į hibridinį automobilį?

Ar verta persėsti į hibridinį automobilį?

Per pirmojo karantino piką pavasarį – kovo-balandžio mėnesiais gatvėse buvo žymiai mažiau praeivių ir transporto. Pravėrę langą galėjome džiaugtis tyla ir švaresniu oru. Šiuo metu miestų gatvėse vėl garsiai riaumoja automobiliai ir girdimas triukšmas skatina susimąstyti: ar įmanoma patogiai keliauti kur kas tylesnėmis ir aplinkai draugiškesnėmis transporto priemonėmis? Pasirodo, ant dviračio sėsti nebūtina. Alternatyva įprastiems […]

Seimo nario Eugenijaus Sabučio pranešimas: „Valstybės vizija – pėsčiomis, elektromobiliu ir ekologišku autobusu per duobėtas gatves ir žvyrkelius?“

Seimo nario Eugenijaus Sabučio pranešimas: „Valstybės vizija – pėsčiomis, elektromobiliu ir ekologišku autobusu per duobėtas gatves ir žvyrkelius?“

2021 m. sausio 19 d. pranešimas žiniasklaidai   Viešojoje erdvėje nuolat atsiranda pasvarstymų, nuomonių ir komentarų dėl lietuvių nenoro išsižadėti savo nuosavų transporto priemonių, nors jų sukeliama tarša neabejotinai kenkia žmonių sveikatai. Lietuvos gyventojai automobilių (ypač senų, taršių ir galingų) vis dar neatsisako, nors dėl jų miršta daugiausia žmonių tarp išsivysčiusių valstybių. Publikacijų ar komentarų […]

M. Skuodis atšaukė iš pareigų VĮ „Oro navigacija“ vadovą

M. Skuodis atšaukė iš pareigų VĮ „Oro navigacija“ vadovą

Susisiekimo ministras Marius Skuodis antradienį, sausio 19 d., iš pareigų atšaukė VĮ „Oro navigacija“ generalinį direktorių Marių Beliūną. Šios oro transporto infrastruktūros įmonės vadovu M. Beliūnas ministro Jaroslavo Narkevičiaus buvo paskirtas pernai rugsėjį.  Įsakymą dėl „Oro navigacijos“ vadovo atšaukimo ministras pasirašė antradienį.  „Įmonės valdyba išreiškė nepasitikėjimą vadovu ir nematė galimybės dirbti su juo toliau, išsiskyrė […]