Kaunas pristato viešojo transporto naujovę: aktyvuojami STOP mygtukai

1

Kaunas pristato viešojo transporto naujovę: aktyvuojami STOP mygtukai

Kitąmet 90-metį pasitinkanti bendrovė „Kauno autobusai“ toliau nuosekliai atnaujina viešojo transporto parką ir diegia naujoves keleivių patogumui. Viena jų – nuo rugpjūčio 1-osios startuojantys sustojimai „pagal pareikalavimą“. Specialistų teigimu, Vakaruose įprasta praktika tausoja viešojo transporto priemones, o kelionės tampa dar komfortiškesnės.

Kelios svarbios taisyklės

Nuo rugpjūčio 1 dienos keleivių bus prašoma vadovautis tiek visiems įprastomis bei žinomomis, tiek ir naujomis taisyklėmis.

Įlipus pro priekines duris privaloma pažymėti „Žiogo“ kortelę ar parodyti vairuotojui elektroninį bilietą telefono ekrane („Žiogo“ išmaniojoje programėlėje), arba nusipirkti vienkartinį bilietą vietoje.

Ketindamas išlipti, autobusui artėjant prie norimos stotelės, keleivis privalės paspausti STOP mygtuką ir saugiai atsistoti prie durų. Ekrane įsižiebus užrašui „Stop“, kitiems keleiviams pakartotinai spausti mygtuko nebereikia.

Vairuotojas stotelėse sustos tik tada, kai, nuspaudus STOP mygtuką, švieslentėje užsidegs atitinkamas užrašas, o keleivis bus pasiruošęs išlipti ir lauks prie išlaipinimo durų. Lygiai taip autobusas ar troleibusas sustos vairuotojui pamačius stotelėje laukiančius keleivius. Dėl to jie raginami „nežaisti slėpynių“ ir būti matomiems.

„Laukdami stotelėje nesislėpkime už paviljono ar dar toliau. Tai ypač aktualu vakaro metu ar paryčiais, kuomet matomumą apsunkina prieblanda. Iš anksto pasiruoškite ir atsistokite, kad būtumėte pastebėti vairuotojo“, – aiškino Kauno savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Martynas Matusevičius.

STOP mygtukų naudojimas ir viešojo transporto sustojimas „pagal pareikalavimą“ didesnės įtakos grafikams neturės. Maršrutai planuojami atsižvelgiant į keleivių srautus, bendruomenių, darboviečių, mokymo įstaigų pageidavimus, todėl tikėtina, kad viešasis transportas vis tiek stos daugelyje stotelių ir dieninių maršrutų laikai dėl to nesikeis.  

„Didžioji Britanija, Portugalija, Kanada, Čekija ir daugelis kitų šalių jau seniai taiko šį metodą. Kaunas bus pirmasis Lietuvoje „prikėlęs“ iki šiol nenaudotą STOP mygtukų funkciją. Mūsų prioritetas – komfortiškas, greitas, aplinkai draugiškas viešasis transportas, todėl drąsiai imamės sprendimų, kad toliau pažangiai judėtume pirmyn ir Kaunas išliktų pavyzdžiu kitiems miestams“, – teigė bendrovės „Kauno autobusai“ generalinis direktorius Mindaugas Grigelis.

Dar patogiau keliauti

„Naudojant STOP mygtukus, galėsime užtikrinti komfortiškesnes ir greitesnes keliones. Tai itin aktualu važiuojantiems ne piko metu, vakarais, kai keleivių srautai – itin maži. Jei autobusas ar troleibusas nestos kiekvienoje stotelėje, kelionės tikslą keleivis pasieks greičiau.

Be to, išvengiant „tuščių“ sustojimų, vasarą iš salono neišleisime vėsumos, o žiemos metu iš lauko neprileisime vidun šalčio. Tai prisidės ir prie energijos bei degalų ekonomijos“, – privalumus dėstė UAB „Kauno autobusai“ generalinis direktorius Mindaugas Grigelis.

Pasak jo, tokios keleivių vežimo tvarkos pageidavo tiek viešojo transporto vairuotojai, tiek ir patys kauniečiai, ne kartą išsakę pastebėjimus dėl bereikalingo autobusų stabčiojimo ten, kur nėra įlipančių ar išlipančių. Taigi diegiami pokyčiai turėtų visapusiškai atliepti jų lūkesčius.

Prognozuojama, kad didesnę įtaką STOP mygtukų naudojimas turės ankstyviausiems bei vakariniams reisams – dėl mažo keliaujančiųjų skaičiaus transporto priemonės stos tik ten, kur išties reikia.

„Šiuos pokyčius fiksuosime ir pasitelksime planuodami maršrutus ateityje. Tikimės, kad tai padės ir sutrumpinti kelionės laiką“, – pažymėjo M. Grigelis.

Pagrindiniai keleivių vežėjai Kaune neabejoja, kad naujovė prisidės prie aplinkos taršos mažinimo mieste, o tuo pačiu leis tausoti transporto priemones: mažiau dėvėsis stabdžių trinkelės, hidrauliniai durų mechanizmai ir kitos detalės.

Kampanija „Spausk – nesnausk“

Artimiausiu metu startuos kampanija „Spausk – nesnausk“: viešajame transporte bei stotelėse bus iškabinta vaizdinė medžiaga, padėsianti kauniečiams ir miesto svečiams lengviau perprasti pokyčius. Plakatai ir vaizdo įrašai primins apie naujoves ir ragins keleivius jų vis labiau paisyti.

„Suprantame, kad per daugelį metų susiformavusius įpročius pakeisti per keletą dienų nepavyks. Iki šiol STOP mygtukai buvo tarsi nematomi, o dabar naudosime juos pagal tikrąją paskirtį. Daug dėmesio skirsime viešuoju transportu besinaudojančių žmonių informavimui bei vairuotojų instruktavimui. Rugpjūčio mėnesį keleivių srautai nedideli, tad priprasti laiko tikrai bus“, – sakė M. Grigelis.

Pasak jo, tai padės sustojimams „pagal pareikalavimą“ tapti tokiu pat įpročiu, kaip ir įlipimas į viešąjį transportą pro priekines duris. Planuojama, kad informacinė kampanija tęsis tol, kol kauniečiai ir miesto svečiai pripras prie naujos tvarkos.

                                                                           Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Pranešimą paskelbė: Mindaugas Drąsutis, Kauno miesto savivaldybės administracija

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Transporto įmonė „Transmeksa“ įvykdė pokyčius vadovų lygmenyje

Transporto įmonė „Transmeksa“ įvykdė pokyčius vadovų lygmenyje

„Transimeksa“, viena didžiausių transporto įmonių Lietuvoje, įvykdė pokyčius įmonių grupės vadovų lygmenyje. Nuo rugsėjo 21 d., generalinio direktoriaus pareigas pradėjo eiti Simonas Vasilevičius, prieš tai „Transimeksoje“ užėmęs įmonių grupės Finansų direktoriaus pareigas. Alfredas Oras užėmė Verslo operacijų direktoriaus pareigas, o Nikolajus Roganovas tapo Strateginio vystymo direktoriumi. Buvęs generalinis direktorius Darius Vyšniauskas liko įmonių grupės valdybos […]


Elektromobilių įkrovimo infrastruktūros plėtrai – 12 mln. Eur: įkrovimo stotelių daugės miestuose, šalia pagrindinių kelių, stotyse, oro ir vandens uostuose

Elektromobilių įkrovimo infrastruktūros plėtrai – 12 mln. Eur: įkrovimo stotelių daugės miestuose, šalia pagrindinių kelių, stotyse, oro ir vandens uostuose

Susisiekimo ministerija skelbia itin lauktą viešosios elektromobilių įkrovimo infrastruktūros plėtros skatinimo pradžią. Pirmajam etapui skirta 12 mln. Eur parama. Planuojama, kad ši iniciatyva paskatins virš 1,2 tūkst. viešųjų ir pusiau viešų įkrovimo prieigų įrengimą privačia iniciatyva 42-ose savivaldybėse, šalia magistralinių ir krašto kelių, degalinėse, geležinkelių ir autobusų stotyse, oro uostuose, vidaus vandenų ir jūrų uostuose. […]


„airBaltic“ pasamdė „STJ Advisors“ ir „Superia“ kaip IPO finansinius patarėjus

„airBaltic“ pasamdė „STJ Advisors“ ir „Superia“ kaip IPO finansinius patarėjus

Vilnius. Latvijos oro linijų bendrovė „airBaltic“ praneša, kad paskyrė bendroves „STJ Advisors“ ir „Superia“ savo bendrais nepriklausomais finansiniais patarėjais planuojamam pirminiam viešam bendrovės akcijų platinimui (IPO). Finansų patarėjų vaidmuo – nepriklausomai peržiūrėti, konsultuoti ir prižiūrėti visą IPO procesą bei jo valdymą, taip pat vadovauti ir padėti visoms suinteresuotosioms šalims tam, kad būtų pasiektas geriausias įmanomas […]


Panevėžyje „PRO BRO Group“ atidarė antrąją tunelinę „Express“ plovyklą

Panevėžyje „PRO BRO Group“ atidarė antrąją tunelinę „Express“ plovyklą

„PRO BRO Group“ toliau tęsia plėtrą ir Panevėžyje atidarė antrąją tunelinę „Express“ plovyklą. Bendra investicijų į plovyklą suma siekia 4 mln. eurų. Tai jau 17-oji plovykla „PRO BRO“ tinkle Lietuvoje, o rugsėjo pradžioje atidaryta pirmoji plovykla Latvijoje. „Klaipėdos g. 162 B  adresu Panevėžyje atidaryta antroji tunelinė „Express“ plovykla, kurioje transporto priemonė bus pilnai nuplauta per […]


Startuoja naujas skrydžių skatinimo modelis: bus tęsiami tiesioginiai skrydžiai tarp Vilniaus ir Londono Sičio oro uostų

Startuoja naujas skrydžių skatinimo modelis: bus tęsiami tiesioginiai skrydžiai tarp Vilniaus ir Londono Sičio oro uostų

Po sėkmingų Susisiekimo ministerijos, Lietuvos oro uostų ir oro bendrovės derybų, Lietuvos oro uostai pasirašė investicijų sutartį su „LOT Polish Airlines“ oro bendrove, kuri vykdys reguliarius skrydžius tarp Vilniaus (VNO) ir Londono Sičio (LCY) oro uostų. Pasirašyta sutartis bus įgyvendinama pagal naują skrydžių skatinimo modelį, užtikrinsiantį skrydžių tęstinumą į Lietuvai strategiškai svarbų Londono centrą, į […]


„Eleport“ įgyvendins 13,8 mln. eurų vertės infrastruktūros projektą Baltijos šalyse ir Lenkijoje

„Eleport“ įgyvendins 13,8 mln. eurų vertės infrastruktūros projektą Baltijos šalyse ir Lenkijoje

Elektromobilių įkrovimo tinklo vystytoja „Eleport“ gavo 13,8 mln. eurų finansavimą viešosios europinio TEN-T kelių tinklo įkrovimo infrastruktūros plėtrai. Įgyvendindama pagal Europos infrastruktūros tinklų priemonę (EITP) finansuojamą projektą Estijos įmonė šalia svarbiausių transporto arterijų Baltijos šalyse ir Lenkijoje įrengs 138 naujas įkrovimo stoteles. Europos Sąjungoje (ES) kuriamo tvaraus transporto tinklo infrastruktūros projektams iš viso bus skirta […]