Kasko žalų, susijusių su stichinėmis nelaimėmis, skaičius praėjusiais metais išaugo daugiau nei 75 proc.

2

Kasko žalų, susijusių su stichinėmis nelaimėmis, skaičius praėjusiais metais išaugo daugiau nei 75 proc.

Gamtos stichijos vis dažniau grasina gyventojų transporto priemonėms: su stichinėmis nelaimėmis susijusių kasko išmokų suma praėjusiais metais taip pat augo kone dvigubai, rodo draudimo bendrovės ERGO duomenys. Draudikai skaičiuoja, kad 2023-iaisiais Lietuvoje užfiksavo beveik 500 su stichinėmis nelaimėmis susijusių transporto priemonių kasko draudimo žalų, ir savo klientams išmokėjo daugiau nei 640 tūkst. eurų.

Pasak draudimo bendrovės ERGO transporto priemonių žalų administravimo skyriaus vadovo Raimondo Bieliausko, dažniausios kasko draudimo pretenzijų priežastys kasmet išlieka tos pačios: gyventojai dažniausiai kreipiasi dėl automobilio apgadinimo eismo įvykio metu bei priekinio stiklo apgadinimo.

„Tačiau yra viena naujiena – 2023 m. Lietuvoje prie dažniausiai fiksuotų žalų prisidėjo ir audrų, krušos bei liūčių padaryti nuostoliai. Nenuostabu, nes vasarą lydėjo kelios didelės audros, kurios daug žalos pridarė įvairiam klientų turtui. Su stichinėmis nelaimėmis susijusių kasko išmokų suma praėjusiais metais paaugo nuo 437 tūkst. iki 640 tūkst. eurų, tad toks reikšmingas augimas leidžia manyti, kad ateityje stichinės nelaimės vis labiau paveiks tiek kasdienį lietuvių gyvenimą, tiek ir visą draudimo sektorių“, – teigia R. Bieliauskas.

Kelią pastojo elniai ir stirnos

2023-uosius apžvelgę draudikai skaičiuoja, kad Lietuvoje savo klientams iš viso už kasko draudimo žalas išmokėjo daugiau nei 23,4 mln. eurų. Kaip ir kasmet, 2023 m. itin didelė dalis žalų buvo registruota dėl susidūrimų su laukiniais žvėrimis. Iš viso per metus užregistruota beveik 700 tokių įvykių ir išmokėta 1,3 mln. eurų viršijanti suma, kai vidutinė išmokos suma siekė daugiau nei 1900 eurų.

„Buvo ir tokių atvejų, kai išmokėtos sumos siekė dešimtis tūkstančių eurų. Štai praėjusių metų rugsėjį prieš automobilį iššokęs elnias gerokai apgadino transporto priemonę – draudimo išmoka viršijo 17 tūkst. eurų. Didesnes žalas fiksavome ir transporto priemonėms susidūrus su į kelią išbėgusiomis stirnomis, pernai dėl šios priežasties išmokėjome net dvi 16 tūkst. eurų siekusias kompensacijas“, –  kalba draudimo ekspertas.

130 tūkst. eurų – didžiausia šių metų kasko kompensacija po avarijos

Žvelgdamas į didžiausias praėjusiais metais užfiksuotas žalas, R. Bieliauskas išskiria jau minėtus transporto priemonių apgadinimus dėl įvairių kelio eismo įvykių. Dažniausios nelaimingų atsitikimų priežastys – vairuotojai neužleidžia kelio kitai transporto priemonei, nesilaiko saugaus atstumo ir neatsargiai vairuoja automobilių stovėjimo aikštelėse.

„Pavyzdžiui, 67 tūkst. eurų ERGO kasko kompensacija praėjusiais metais buvo išmokėta kai priekyje persirikiuojant automobiliui už jo važiavęs vairuotojas staigiai stabdė, taip pat staigiai stabdyti priversdamas ir už jo važiavusį vilkiko vairuotoją. Dėl staigių greičio pokyčių vilkike vežtas krovinys nuplėšė jį prilaikiusius diržus, išvertė puspriekabės priekinę sieną bei nulaužė vilkiko priekį, apgadindamas ir variklį“, – pasakoja R. Bieliauskas.

Visgi, didžiausia kompensacija išmokėta automobiliui paslydus ant smėlio ir nuvažiavus nuo kelio į griovį – transporto priemonei padaryta žala siekė daugiau nei 130 tūkst. eurų. Kelios didelės sumos fiksuotos ir dėl įvairių gaisro atvejų, dažniausiai – užsidegus vilkikams ir sunkvežimiams.

Mažėjo automobilių dalių vagysčių skaičius

Aukštą vietą tarp visų transporto priemonių žalų, kurias draudikai fiksavo praėjusiais metais, užėmė ir priekinio stiklo pažeidimai. Juos dažniausiai sukėlė į stiklą atsitrenkę akmenukai ir šie draudžiamieji įvykiai savo populiarumu nusileido tik avarijoms. Iš viso buvo užfiksuota beveik 4200 žalų, o už sugadintus automobilių stiklus ERGO išmokėjo beveik 1,5 mln. eurų.

Palyginti su 2022 m., 2023 m. beveik ketvirtadaliu sumažėjo ERGO praneštų transporto priemonių dalių vagysčių skaičius. Dažniausiai buvo vagiami automobilių veidrodėliai ir žibintai, tačiau pasitaikė ir atvejų, kai buvo pavogti parkavimosi davikliai ar net katalizatoriai. Nors vagysčių ženkliai sumažėjo, išmokėta kompensacija šiemet augo – nuo 182 tūkst. iki 286 tūkst. eurų.

Kasmet nedidelė dalis vairuotojų susiduria ir su situacijomis, kai automobilį apgadina įvairūs smulkūs gyvūnai – daugiausia graužikai, taip pat katės, kiaunės, paukščiai ir kt. Dažniausiai šie gyvūnai palenda po gaubtu, taip apgadindami automobilio apačią ar izoliaciją.

„Pavyzdžiui, praėjusiais metais fiksavome atvejį, kuomet automobilių aikštelėje stovėjusiame automobilyje pelės pragraužė laidų apsauginį sluoksnį, dėl ko į automobilį patekus vandeniui buvo sugadinti ne tik laidai ir jų jungtys, bet ir pagrindinis variklio kompiuteris. Šiam klientui išmokėjome 3 tūkst. kompensaciją“, –  kalba ERGO transporto priemonių žalų administravimo skyriaus vadovas Raimondas Bieliauskas.

Daugiau informacijos:

Jolanta Karpuškienė

ERGO komunikacijos projektų vadovė

El. paštas jolanta.karpuskiene@ergo.lt

Mob. +370616 09090

Pranešimą paskelbė: Paula Zlatkutė, UAB „INK agency“

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Kaip sutaupyti perkant knygas?

Kaip sutaupyti perkant knygas?

Ar jūs mėgstate skaityti knygas? Jei taip, galbūt jums kyla klausimas, kur ir kaip galima įsigyti knygų pigiau. Vienas iš variantų yra pirkti skaitytas knygas. Šiame straipsnyje mes pateiksime kelias priežastis, kodėl tai gali būti naudinga ir kaip tai padaryti. Pirma, pirkti skaitytas knygas yra ekologiška. Knygų gamyba reikalauja daug medžiagų ir energijos, o taip […]


Mr. Skuodis invited Japanese investors to contribute to projects in Three Seas Initiative, including the development of the Port of Klaipėda

Mr. Skuodis invited Japanese investors to contribute to projects in Three Seas Initiative, including the development of the Port of Klaipėda

Investments and active participation of Japanese companies in the development of the Port of Klaipėda and other transport infrastructure projects in the region would significantly contribute to enhancing the connectivity in the Three Seas – the Baltic, Black, and Adriatic Seas – region. It would also help to diversify the transport systems and to apply […]


Kodėl paskutiniu metu taip išpopuliarėjo odinės rankinės per petį ?

Kodėl paskutiniu metu taip išpopuliarėjo odinės rankinės per petį ?

Oda, naudojama pasaulinio lygio rankinėms gaminti, nėra įprasta medžiaga. Kokybiško odinio krepšio skirtumą nuo alternatyvių sprendimų galima apibūdinti sekant Edwardu Radzinskiu žodžiais „Paryžiuje iš avižų ryžių nepadarys“. Ši iš pažiūros šnekamoji išraiška puikiai iliustruoja medžiagų svarbą kūrybos procese. Odos meistrai daug metų skyrė tam, kad suprastų, su kokia oda jie dirba kiekvieną dieną. Dėl savo […]


ĮSIGIJUSI NAUJĄJĮ „A321NEO“ ORLAIVĮ, „WIZZ AIR“ SAVO PARKĄ PADIDINO IKI 200 ORLAIVIŲ

ĮSIGIJUSI NAUJĄJĮ „A321NEO“ ORLAIVĮ, „WIZZ AIR“ SAVO PARKĄ PADIDINO IKI 200 ORLAIVIŲ

● Naujasis orlaivis bus bazuojamas Londono Lutono oro uoste ● Vidutinis „Wizz Air“ orlaivių parko amžius yra 4,24 metų. Tai – antras jauniausias orlaivių parkas pasaulyje Vasario 20 d., Vilnius: „Wizz Air“, sparčiausiai auganti ir ekologiškiausia oro linijų bendrovė Europoje*, spartina savo tinklo plėtrą ir pristato 200-ąjį orlaivį. Rekordinio keleivių skaičiaus 2023 m. sulaukusi „Wizz […]


M. Skuodis Japonijoje tarsis dėl glaudesnių transporto ryšių, paramos Ukrainai, investicijų į Klaipėdos uostą

M. Skuodis Japonijoje tarsis dėl glaudesnių transporto ryšių, paramos Ukrainai, investicijų į Klaipėdos uostą

Susisiekimo ministras Marius Skuodis išvyko darbo vizito į Japoniją, kur su šios šalies transporto ministru, pareigūnais ir pramonės atstovais tarsis dėl galimybių stiprinti ryšius transporto ir logistikos srityse. Ministras kartu su Klaipėdos uosto vadovu Algiu Lataku kvies Japonijos įmones aktyviau investuoti Lietuvoje ir dalyvauti Klaipėdos uosto plėtros projektuose, pasisakys Lietuvos organizuojamame tarptautiniame Trijų jūrų iniciatyvos […]


Vilniuje nušvis ypatinga trispalvė iš 88 elektromobilių įkrovimo stotelių

Vilniuje nušvis ypatinga trispalvė iš 88 elektromobilių įkrovimo stotelių

Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, Vasario 16-ąją, elektromobilių įkrovimo stotelių kūrėjai mini ypač ryškiai. Ketvirtus metus puoselėjama tradicija įžiebti stoteles geltona, žalia ir raudona spalvomis šiemet – rekordinė. Be visoje šalyje mirgančių lietuvių elektromobilių įkrovimo stotelių gamintojo „Elinta Charge“ stotelių, trispalvėmis spalvomis nušvis trys sostinėje esančio verslo centro aukštai. Kasmet į tokią spalvingą akciją įsitraukia vis […]