Karantinas atnešė sėkmę: Lietuvos oro uostų elektroniniame aukcione – rekordiniai skaičiai

1

Karantinas atnešė sėkmę: Lietuvos oro uostų elektroniniame aukcione – rekordiniai skaičiai

Lietuvos oro uostų nebenaudojamo turto aukcionas praėjusį antradienį užsidarė fiksuodamas rekordinius skaičius. Pirmąkart elektroniniu būdu įvykusiame aukcione naudotų daiktų panoro įsigyti dešimt kartų daugiau pirkėjų, nei jų buvo sulaukiama įprastuose fiziniuose aukcionuose, o už parduotą turtą surinkta suma kone prilygo iki šiol per visus aukcionus surinktiems pinigams.

Pasak Lietuvos oro uostų Turto valdymo skyriaus vadovės Justės Valančiauskienės, pastarajame aukcione buvo varžomasi dėl 11 transporto priemonių, buvo nupirktos visos. Didžiausio susidomėjimo aukcione sulaukė trys dideliu pravažumu pasižymintys pikapai „Mitsubishi L200“ – dėl vieno jų rungėsi per šimtą dalyvių.

„Aukcione taip pat buvo išstatyti du išskirtiniai egzemplioriai. Vienas jų – parduotas brangiausias turtas per visą Lietuvos oro uostų istoriją – naudota gaisrinė transporto priemonė „Mercedes Benz“, už kurią pirkėjas sumokėjo daugiau nei 70 tūkst. eurų, arba dukart daugiau, nei nustatyta pradinė kaina. Tuo tarpu sunkiasvorę sniego valymo mašiną „Ural“, greičiausia, padėjo parduoti šiųmetė sniego negailinti žiema. Kai kurių kitų automobilių kaina aukciono metu šoktelėjo net 4 kartus“, – sako J. Valančiauskienė.

Per šį paskutinį aukcioną už parduotą nebenaudojamą įmonės turtą surinkta daugiau kaip 124 tūkst. eurų. Per visus aukcionus, įskaitant ir paskutinį įvykusį, iš viso parduota per 680 įmonės nebenaudojamų daiktų už daugiau kaip 284 tūkst. eurų. Lietuvos oro uostai aukcionus organizuoja nuo 2018 metų.

„Pirmasis Lietuvos oro uostų istorijoje virtualus aukcionas yra puikus pavyzdys, kad ir karantino metu, permąsčius įprastus veikimo būdus, galima pasiekti netikėtą sėkmę. Prie sėkmės nemažai prisidėjo ir aktyvus viešinimas apie galimybes dalyvauti aukcione ir parduodamą turtą. Pernai lapkritį Vyriausybei paskelbus karantiną, teko stabdyti jau paskelbtą ir turėjusį vykti viešą aukcioną. Sulaukus nemažai dalyvių skambučių, nusprendėme ieškoti kitų būdų, todėl buvo priimtas sprendimas persikelti į elektroninę erdvę. Rekordinė statistika skaičiais liudija, kad šis sprendimas visiškai pasiteisino: sulaukėme daugiau nei 300 dalyvių – dešimt kartų daugiau nei įprastai atvykdavo į fizinius aukcionus“, – pažymi J. Valančiauskienė.

Lietuvos oro uostų atstovė pabrėžia, kad dešimtmečius naudoto turto pardavimo aukciono organizavimas yra efektyvaus įmonės turto valdymo pavyzdys, kai nebetinkamas oro uosto reikmėms turtas parduodamas tolesniam naudojimui ir generuoja pridėtinę vertę. Pasak jos, vadovaujamasi požiūriu, kad praktiškai nebenaudojami daiktai neturi būti kaupiami ar laikomi tol, kol pasens ar nebeatliks savo funkcijų.

Parduoti net keleivių laipinimo laiptai

Pasak J. Valančiauskienės, prieš skelbiant viešus turto pardavimo aukcionus, yra atsakingai įvertinamas įmonės nenaudojamas turtas – teikiami sąrašai apie galimą turimos nuosavybės nurašymą arba galimybę juos parduoti aukcionuose. Turtas, kuris parduodamas viešuose aukcionuose, atrenkamas įvertinus patrauklumą rinkoje.

J. Valančiauskienės teigimu, aukcionai pasižymi parduodamų daiktų įvairove, kure pritraukia ne mažiau margą publiką: aukcionuose spėjo sudalyvauti baldus ir paveikslus įsigyti norintys žmonės, senąją techniką vertinantys ūkininkai, įvairaus verslo atstovai ar įdomius ir išskirtinius daiktus medžiojantys kolekcionieri Pasak jos, daugiausia dėmesio sulaukia seni, kartais net istoriniai automobiliai.

„Aukcionuose taip pat parduota neįprastų daiktų. Pavyzdžiui, pirmaisiais metais daugiausia dėmesio sulaukė Palangos oro uosto velkamieji keleivių laipinimo laiptai. Jie įsigyti beveik už 11 tūkst. eurų. ir iki šių metų buvo brangiausias parduotas turtas.  Pernai išskirtinio susidomėjimo sulaukė VIP terminalo baldai, ant kurių sėdėjo įvairios garsenybės, šalių vadovai“, – pasakoja Lietuvos oro uostų Turto valdymo skyriaus vadovė.

Pasak jos, pernai vykusio aukciono metu pasitaikė atvejis, kai dalyviai, atvažiavę aukcione pirkti automobilio, pagauti azarto įsigijo daugiau nei 10 metalinių keturviečių suolų.

Lietuvos oro uostų viešuose turto aukcionuose nuo 2018 m. buvo parduoti ir tokie daiktai kaip dešimtmečius menantis naudotas biliardo stalas, buvusio Vilniaus oro uosto medicinos kabineto įranga, pramoninė maisto ruošimo įranga, metalinės šiukšlių rūšiavimo dėžės, didelio dalyvių susidomėjimo sulaukė gėlių vazonai.

Augantis elektroninių aukcionų populiarumas

Registrų centro Paslaugų valdymo direktorės Dianos Vilytės teigimu, centro administruojamame elektroninių varžytynių ir aukcionų portale, kuris vienoje vietoje leidžia gyventojams ir verslui varžytis dėl įvairaus parduodamo turto, praėjusiais metais pastebimai augo paskelbtų aukcionų bei varžytynių kiekiai, jų metu parduoto turto vertė ir dalyvaujančiųjų skaičius.

Pasak jos, pernai iš viso portale paskelbta daugiau kaip 12 tūkst. elektroninių aukcionų ir varžytynių, kuriuose dalyvavo apie 12 tūkst. dalyvių, o bendra parduoto turto vertė viršijo 150 mln. Eur. tai – net trečdaliu daugiau nei ankstesniais metais.

„Galimybe realizuoti turtą internetu elektroniniuose aukcionuose pasinaudoja vis daugiau institucijų: nuo valstybės ar savivaldybės valdomų įmonių ar įstaigų, iki švietimo įstaigų ar policijos komisariatų. Be to, praėjusiais metais dar labiau išryškėjo nuotolinių paslaugų nauda ir privalumai – e. aukcionų ir varžytynių sistema 2020 metais pradėjo naudotis per 40 įvairių valstybės ar savivaldybių valdomų įmonių ir įstaigų“, – sako D. Vilytė.

Apie Lietuvos oro uostus  

Lietuvos oro uostų tinklui priklauso trys oro vartai Vilniuje, Kaune ir Palangoje. 2020 metais Lietuvos oro uostuose aptarnauta 1,8 mln. keleivių ir 30 tūkst. skrydžių. 

Daugiau naujienų apie Lietuvos oro uostus rasite adresu: https://www.ltou.lt/lt/ziniasklaidai  

Pranešimą paskelbė: Stanislavas Likas, UAB „Publicum“

Kiti skelbimai:
 
Crocs™ Monterey Wedge Womens Black 42,5
 
LORENZO 62-160-32 Black 38
 
Happy Socks Hamburger Multi 9000 36-40
 
Crocs™ Literide Modform Lace Mens Navy/White 47,5
 
ZAXY Talk Sandal Platform 17608 Nude 39

Rekomenduojame

Lietuvos paštas įspėja: beveik trečdalis siuntų iš užsienio atkeliauja su netinkamai nurodytais adresais

Lietuvos paštas įspėja: beveik trečdalis siuntų iš užsienio atkeliauja su netinkamai nurodytais adresais

Kasmet Lietuvą pasiekia milijonai siuntų iš užsienio, tačiau apie 30 proc. jų atkeliauja su netinkamai nurodytu gavėjo adresu – pavyzdžiui,  jis būna nepilnas, nurodyta neegzistuojanti gatvė ir pan. Dažniausiai tokie atvejai pasitaiko su siuntomis iš Kinijos – būtent iš šios šalies siuntų į Lietuvą atkeliauja daugiausiai. Remiantis Lietuvos pašto duomenimis, praėjusiais metais į Lietuvą iš […]

„Capitalica“ plėtos virš 100 mln. eurų dydžio žaliąjį logistikos NT fondą

„Capitalica“ plėtos virš 100 mln. eurų dydžio žaliąjį logistikos NT fondą

SBA grupės investicijų valdymo įmonė „Capitalica Asset Management“ steigia pirmąjį Baltijos šalyse logistikos nekilnojamojo turto (NT) fondą. Lietuvos bankas suteikė veiklos licenciją uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirtam investiciniam fondui „Capitalica Green Logistics Fund“, kuris investuos į jau pastatytus žaliosios koncepcijos logistikos centrus, esančius prie didžiųjų miestų bei pagrindinių transporto magistralių visame Baltijos regione. Steigiamo fondo […]

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas: būtina sparčiau gerinti tolimųjų reisų vairuotojų darbo sąlygas

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas: būtina sparčiau gerinti tolimųjų reisų vairuotojų darbo sąlygas

2021 m. vasario 24 d. pranešimas žiniasklaidai    Komitetas vykdo tęstinę parlamentinę kontrolę dėl kelių transporto vairuotojų darbo sąlygų ir socialinių garantijų. Seimas dar 2019 m. priėmė rezoliuciją „Dėl tolimųjų reisų vairuotojų socialinės padėties gerinimo“ – žengiami pirmieji žingsniai šio sektoriaus skaidrumui užtikrinti. Tačiau profesinių sąjungų atstovai tebevardija kylančias problemas tarp šio sektoriaus darbuotojų ir […]

„Scania“ turi naują vadovą

„Scania“ turi naują vadovą

Švedijos sunkiojo transporto gamintojos „Scania“ valdyba naujuoju „Scania“ generaliniu direktoriumi ir prezidentu paskyrė Christianą Leviną. Jis pakeis iki šiol „Scania“ vadovavusį Henriką Henrikssoną. C. Levinas  perims įmonės vairą nuo 2021 m. gegužės 1 d. C. Šiuo metu jis yra „Volkswagen“ valdomos komercinių transporto priemonių grupės „Traton SE“ („Traton Group“), kuriai priklauso „Scania“, valdybos narys ir […]